X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Spadek temperatury
Odpowiedz

Spadek temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 23 marca 2013, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! mam do Was pytanko: czy mierzyłyście temp. na początku ciąży i czy odnotowałyście jakiś znaczny jej spadek?
    Temperatura z 36,77 spadła mi do 36,45 (jeszcze jest ponad linią podstawową- różnica 0,4 st) i się wystraszyłam, że to może oznaczać koniec mojej 3 tygodniowej ciaży :(
    W ogóle polecacie mierzenie temp? czy sobie odpuścić?

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 23 marca 2013, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    X

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2015, 08:50

    Isia93 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2013, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzyłam jeszcze kilka dni po zrobieniu testu, ale dosłownie może z tydzień.. Dałam sobie spokój, wahania temperatury są takie, że zwariować można, a z ciążą okazało się, że wszystko ok :) także Tobie też to radzę, jeśli zrobiłaś test i wyszedł pozytywnie, to teraz tylko czekać trzeba kochana ;) jak nie ma plamień, krwawień, silnych bóli - to mi się wydaje, że powinno być ok. Powodzenia!

  • agaciaz Przyjaciółka
    Postów: 61 55

    Wysłany: 29 marca 2013, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monic_c mi też spadła temp. i się wystraszyłam, ale zrobiłam betę i wyszła wysoka. Potem temp. znowu wzrosła, więc się nie przejmuj. Ja teraz mierzę raz na parę dni.

    20121212580114.png
    lcvo2ph.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 29 marca 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzyłam może kilka tygodni po zapłodnieniu ale tak stresowałam się nawet najmniejszym spadkiem, ze za namową dziewczyn z forum rzuciłam termometr w kąt:) I wiem jedno, że tempka nie jest wyznacznikiem, ze wszystko jest źle lub że na pewno jest ok.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 29 marca 2013, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zrobiłam dokładnie tak samo. Każde mierzenie wywoływało u mnie stres czy nie spadnie. Poczytałam co piszą dziewczyny i przestałam mierzyć :)

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 29 marca 2013, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To widze ze u kazdej z nas bylo tak samo ;)
    Ja tez panikowalam przy kazdym spadku temp. I dlatego przestalam mierzyc tem.
    Bo napewno nerwy w ciazy nie sa pomocne ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • madzia32323 Przyjaciółka
    Postów: 66 23

    Wysłany: 3 kwietnia 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni_c ja równiez miałam spadek temperatury we wczesnej ciąży z 37 na 36,7 pomimo brania duphastonu! przestraszyłam się bardzo. Poszłam do lekarza i lekarz powiedział, że takie wahania się zdarzają :) powiedział, że ważne, aby temperatura była ponad linią podstawową :) potem kazał mi przestać mierzyć :) dzięki Bogu dziś jestem już w 3 miesiącu ciąży :) tak więc spokojnie! i przestań mierzyć :)

    Moje Kochane Małe Szczęście :*
  • Stokrotka84 Autorytet
    Postów: 861 933

    Wysłany: 3 kwietnia 2013, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z dziewczynami, nie ma sensu sie stresowac. Ja mierzylam do 9 tyg ciazy, czyli dosc dlugo, ale mam bardzo rowna temp, wiec nie mialam powodow do zmartwien. Lekarz mi powiedzial, ze jek temp jest ponad linia podstawowa to wszystko jest ok, gorzej jak spadnie ponizej podstawowej. Chyba lepiej odstawic termometr i cieszyc sie ciaza:)

    Destiny80 lubi tę wiadomość

    relgi09k52jutqx1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja mierzę temperaturę, ponieważ chcę zajść w ciążę.. Okres spóźnia mi się dopiero 2 dni, a temperatura spada, jednak jest wyższa niż zazwyczaj. 7 i 8 dnia po owulacji miałam duży wzrost temperatury, a teraz od 3 dni mi spada, ale np. (mierzę codziennie o 4:30) 7 dnia miałam 36,75 ; 8 dnia 36,8 ; a potem zaczęła spadać.. 9dzień: 36,65 ; 10dnia 36,60 a dzisiaj 36,55... Nie wiem co o tym myśleć.. nadal temperatura jest powyżej kreski, bo 36,30 tam jest kreska..
    Martwię się, a testu boję się zrobić.. skoro temperatura spada.. Czy jest możliwe że jestem w ciąży?? A może jajeczko się zagnieździło, ale nie utrzymało... Pomóżcie..

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinko u mnie byla tempka 36,6 i nawet nie sadzilam ze jestem w ciazy bo mialy byc podwyzszona a jednak..trudno mi powiedziec bo najlepszym najprostszym sposobem jest zrobic test tydzien po terminie miesiaczki..wiec tylko tyle moge ci pomoc..poza tym mierzylam elektronicxnym bo wydalal mi sie dokladniejszy jak rteciowy..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :).. Wszędzie piszą, że w ciąży jest podwyższona.. a mi nagle spada i się trochę martwię.. Poczekam parę dni jeszcze i zrobię test, po co za szybko się rozczarować.
    Pozdrawiam

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie.lepiej poczekac nie sugerowac sie tempka przesadnie i po kilku dniach zatestowac.trzymam kciuki ;-)napisz koniecznie co i jak.

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinka, u mnie temperaturka byla podwyzszona caly czas, ale podobno dopiero ponad 18 dni podwyzszonych temperatur swiadczy o ciazy (nie pamietam czy to rzeczywiscie jest 18), ale to chyba nie jest zawsze regula - u mnie to wygladalo bardzo ksiazkowo -widzialam z tempki, kiedy jajeczko sie zagniezdzilo.
    Co do testu...czemu boisz sie zrobic???ja bym nie wytrzymala, podziwiam Cie :-) ja robilam testy na 2 tyg przed spodziewana miesiaczka haha - zrobilam az 3 w roznych odstepach czasu i zaden nic nie pokazal (nawet po supermarketach robilam w toalecie ,juz nic nie mowiac mezowi-widocznie cos przeczuwalam).Ostatni 4 test zrobilam chyba w dzien spodziewanej miesiaczki, albo dzien po -podobno wowczas sa duze szanse ,ze wskaze ciaze i u mnie wskazal 2 kreski:-)

    Co do termometru, to mialam najpierw taki tradycyjny tylko zamiast rteci byl jakis alkohol i pewnego razu nie dalo sie strzasnac tempki i do wyrzucenia urzadzenie.pozniej korzystalam z elektronicznego, ale on nie jest tak do konca dokladny wedlug mnie.
    ostatecznie kupilam w aptece termometr owulacyjny -taki duzy bardzo z powiekszona skala przeznaczony tylko do tych celow -drogi ,bo okolo 100 zl kosztowal ,ale bardzo dobry.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati ja tez robilam po owulce testy chyba ze 3albo 4 i negatyw,negatyw w dniu miesiaczki tez zrobilam ale w poludnie wiec tez nagatyw.wkurzylam sie emocje opadly no i 4,5dni po terminie zrobila i hurra.mam fotke testa do tej pory.radosc i strach haha

    patti lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    Pati ja tez robilam po owulce testy chyba ze 3albo 4 i negatyw,negatyw w dniu miesiaczki tez zrobilam ale w poludnie wiec tez nagatyw.wkurzylam sie emocje opadly no i 4,5dni po terminie zrobila i hurra.mam fotke testa do tej pory.radosc i strach haha


    to my patrycje mamy jednak jakies wspolne cechy :-).dodam jeszcze, ze z tego stresu zniszczylam jeden test ciazowy -wpuscilam mocz tam gdzie jest miejsce na odczyt testu haha:-)

    pasia27, PatiKo lubią tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopuszczalne są spadki nawet znaczące do lini zerowej, szczególnie w fazie implantacji, ale tak to tak sa dopuszczalne i przyprawiaja przyszła mamę o zawał serca więc należy odpuścić i kierowac sie wyniami bety, jej przyrostem, a nie temperatura

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Wam wszystkim za odpowiedzi :) W tym tygodniu powinno się wyjaśnić co i jak i dam znać :) Pozdrowionka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nawet nie wiecie jak się cieszę, że Was tu mam :-) Jestem na początku, po trzecim pozytywnym teście, czekam na wyniki bety (moje drugie kreski były słabo widoczne, ale były). No i dziś rano zaczęłam się martwić temperaturą, bo z 37,2 spadła do 36,9. Z tego co czytam, nie musi być to zły objaw, więc kamień z serca ;-)
    Chowam termometr :-)

    Wiola25 lubi tę wiadomość

  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie dziś spadła z 36,73 na 36,63 i tez sie martwiłam :p ale jak widac nie ma czym :)

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ