X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ślub i wesele w 8 miesiącu
Odpowiedz

Ślub i wesele w 8 miesiącu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • misia6684 Koleżanka
    Postów: 64 9

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam zaplanowany termin wesela na 29.07 będę wtedy w 34tygodniu ciąży. Aktualnie czuje się dobrze, nie mam mdłości ani nie wymiotuje, więc nie jest źle. Stąd moje pytanie, czy lepiej przełożyć, czy wziąć ślub w ustalonym terminie. Dodam, że mam zapłacone zaliczki na większość rzeczy, ale pojawił się problem z suknią ślubną, bo zamówiłam w tamtym roku i już jest na salonie i nie ma możliwości jej poszerzyć na 8 miesiąc. Nie wiem co mam robić ;/

    3jgxyx8dbuwo9swm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chyba przełożyła...
    ale wiadomo, jeśli poszło trochę kasy na zaliczki, to szkoda :/

    W 8 miesiącu możesz nie czuć się zbyt dobrze. Być może będziesz czuła się ociężała, mogą być upały, więc i nogi mogą puchnąć ...

    Przemyśl to dobrze :)


    a może warto przyspieszyć ślub??

  • misia6684 Koleżanka
    Postów: 64 9

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie moja tesciowa chce z swojej strony zaprosic 160 osob a przyspieszenie wiazaloby sie z zmniejszeniem gosci maks do 100. I sale trzeba taka znalezc nie duza i raczej mniejsze wesele, co dla mnie byloby najlepsze. Ale pewnie tesciowa bedzie protestowac

    3jgxyx8dbuwo9swm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób tak, abyś Ty była zadowolona ;)

    Może ta sala, którą macie aktualnie, ma wolne terminy i pewnie nie będzie robić problemów ze zmianą daty :)

    Ja bym wolała albo przyspieszyć. Lepszy 5 miesiąc niż 8 :)
    albo przełożyć i wziąć ślub po urodzeniu dziecka. Można połączyć od razu z chrzcinami .

  • misia6684 Koleżanka
    Postów: 64 9

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytalam gdzies, ze panna mloda prosto z kosciola pojechala rodzic, co mnie skutecznie zniechecilo :D

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dbuwo9swm.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 03:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam ślub w 8 miesiącu, ale był to ślub cywilny i małe przyjęcie tylko dla najbliższej rodziny. Nie dałabym rady uczestniczyć w wielkim weselu, mimo że nie miałam żadnych większych dolegliwości, jednak spory brzuch pod koniec ciąży potrafi dać w kość. Nie wiesz, jak to będzie wyglądało u Ciebie, lepiej przełożyć - albo przyspieszyć, albo na spokojnie wziąć ślub po urodzeniu dziecka. My ślub kościelny i wesele łączymy z chrzcinami w kwietniu :)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • nowamamusia Autorytet
    Postów: 553 595

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia ja też bardzo chciałam w lipcu. Marzyła mi się data 17.07.2017 ale jednak stwierdziliśmy, że lepiej będzie wcześniej.
    W lipcu nie wiadomo jak będę się czuła w zaawansowanej ciąży. Gdyby nie daj Boże przedwczesne poród...
    Jednak będzie maj.
    A i tak mam sporo wątpliwości co do tego jak będę się czuła.
    Chociaż u nas raczej skromnie. Tylko cywilny i potem przyjęcie dla rodziny i przyjaciół

    <3 Stella <3
    thgfyx8djroaom65.pngP6lup2.png
  • misia6684 Koleżanka
    Postów: 64 9

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowaliśmy, że odłożymy. Tak będzie bezpieczniej. W międzyczasie cywilny, żeby dziecko już się urodziło w pełnej rodzinie :)

    3jgxyx8dbuwo9swm.png
  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że to bardzo dobra decyzja, że odłożyliście. 8 miesiąc ciąży, upały i stres to nic dobrego. A huczne wesele to bieganie i pilnowanie wszystkiego od rana do nocy, a co dopiero jak jesteś w ciąży :)

    20.08.2017 <3
  • Foto_Anna Autorytet
    Postów: 549 965

    Wysłany: 15 stycznia 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia6684 wrote:
    Zdecydowaliśmy, że odłożymy. Tak będzie bezpieczniej. W międzyczasie cywilny, żeby dziecko już się urodziło w pełnej rodzinie :)


    Misiu,
    popieram decyzję.
    Mój brat cioteczny, gdy jego narzeczona była w ciąży, wzięli ślub cywilny latem,
    a następnego roku, gdy dziecko miało 9 miesięcy, również latem, wzięli ślub kościelny i wyprawili piękne, huczne wesele, świadmomie, bez pośpiechu, ona zdążyła wrócić do figury przed ciąży, wszystko się udało. Uważam, że to dobra decyzja :)

    zem3anlikdzagrk5.png

    Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić :)
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 15 stycznia 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę również, że jako panna młoda chciałabyś, się czuć po prostu pięknie. W8 miesiącu to może być trudne. A co z tańcami i dobrą zabawą, być na własnym weselu i siedzieć... to dość smutne by było.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ