X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Różne wyniki BETY
Odpowiedz

Różne wyniki BETY

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się zastanawiam... Od czego zależy, że jedna z Nas np. w 32 dniu cyklu ma wynik bety 154 (np. ja), a inna w tym samym dniu np. 370? Czy to źle, że mój wynik jest niższy ... ? Czekam na powtórzenie, dopiero w piątek, bo jutro święto (15.08) ale trochę się martwię...

  • aphrodita Autorytet
    Postów: 1429 481

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy organizm jest inny. Jedna kobieta ma wcześniej owulacje inna później. To zależy tez kiedy zagnieździ się jajeczko. Czasami większa beta oznacza też ciąże bliźniaczą. Nie zamartwiaj się. Powtórz betę. Najważniejszy jest przyrost i czy wynik mieści się w widełkach norm.

    ex2b9vvjbetd957t.png
    dqprj48a0cp1gvgd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :)

  • wisnia11 Autorytet
    Postów: 557 758

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyniki bety się różną u każdej z nas bo hormon b-hcg jest produkowany od momentu zagnieżdżenia się jajeczka w macicy a nie od owulacji i zapłodnienia. a zagnieżdżenie może nastąpić między 6 a 12 dniem oz zapłodnienia a niektóre źródła podają że nawet między 4 a 12 dniem. poziom bety podwaja się co drugi dzień. więc jak widzisz u jednej hormon ten może być produkowany już od 6 dnia od zapłodnienia a u innej dopiero np w 10 dniu.
    przykładowo u mnie 3 lipca beta wyszła 1294 a u ania_mr 2 lipca 653. Jeden dzień różnicy w badaniu a jaki skok w wynikach. cykl zaczęłyśmy tak samo 3 czerwca :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2013, 14:42

    Suzy Lee, Paulette lubią tę wiadomość

    u79ep1.png
    k3xSp2.png
  • eg Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, najważniejszy jest przyrost. Ja 40 dc, a 18 dpo miałam wynik 1605. Dziś minęło 48 h (42 dc i 20 dpo) i powtórzyłam, czekam na wynik.
    Pozdrawiam

    eg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normy beta hCG dla poszczególnych tygodni ciąży, licząc od terminu owulacji, tydzień ciąży mlU/ml:
    3 – 4 tydzień od owulacji – 9 – 130
    4 – 5 tydzień od owulacji – 75 – 2600
    5 – 6 tydzień od owulacji – 850 – 20,800
    6 – 7 tydzień od owulacji – 4,000 – 100,200
    7 – 12 tydzień od owulacji – 11,500 – 289,000
    12 – 16 tydzień od owulacji - 18,300 – 137,000
    16 – 29 tydzień od owulacji – 1,400 – 53,000
    29 – 41 tydzień od owulacji – 940 – 60,000

    Owulacja mgła wystąpić u Ciebie dużo później niż u kobiety która np. na krótkie cykle i już w 7dc miała owulacje. :)

    Dobrze dziewczyny piszą wyżej - najważniejszy jest przyrost. Najlepiej skontaktować się z lekarzem i dowiedzieć się czy wszystko rozwija się prawidłowo - jeśli tak, to nie ma czym się martwić ;)

    +czasem kobiety mają dużo wyższą betę z pwoodu ciąży mnogiej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2013, 11:40

  • eg Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki sla.s, ale ja miałam na pewno owulację 22 dc tj. 03.08 - potwierdzone testem owulacyjnym, metodą termiczno-objawową i zresztą czułam.
    Zaczynam się martwić, bo wg tej rozpiski co powyżej powinnam mieć do 130, a nie 1605! Dzisiaj mijają 3 tyg od owulacji. Czekam na dzisiejszy wynik.
    Dzięki i pozdrawiam :)
    A może jakaś dziewczyna robiła ok. 18 dpo?
    Dzięki za opd.

    Quendi lubi tę wiadomość

    eg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eg powiem ci tak pamietam jak ja robiłam w 29dc w pierwszej ciąży i miałam wynik ok 90.73mIu/ml, przy czym owulacje miałam w 18dc. Te wyniki zresztą tez są bardzo dziwnie napisane. Ja też miałam problem z rozszyfrowaniem tego i przy któryms wyniku miałam "przetłumaczenie" w formie ' => ' i przecinek był o jedno miejsce w lewo.
    No albo zaszłaś w ciąże mnogą ;D !

  • eg Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba pójdę prywatnie na usg, bo się boję.
    Dzięki za odp.
    Mogą być bliźniaczki, tylko żeby zdrowe były.

    eg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eg najlepiej idź do lekarza to wszystkiego się dowiesz. ;) Trzymam mocno kciuki. <3
    Ps. Lepiej żeby beta była wyższa niż w normie, bo wiadomo, że rozwija się prawidłowo, niż niższa, bo świadczyłoby to o ciąży pozamacicznej, obumarłej bądź po prostu dziecko nie rodzijałoby się prawidłowo. :)

  • eg Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, tym ostatnim zdaniem mnie pocieszyłaś.
    Będę miała dzisiejszy wynik to podam, bo najważniejszy podobno jest przyrost.

    Pozdrawiam:)

    eg
  • martusia172005 Autorytet
    Postów: 287 118

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam ostatnio betę 19 dni po owulacji i wynik 1525 i rozmawiałam z lekarzem przez tel i kazał się nie martwić mówił że u niektórych kobiet czasem przyrost jest większy nie koniecznie przy ciąży bliźniaczej, dlatego granice bety są tak rozbieżne. Mówił że najszybciej powinna wzrastać do 6000 a później powinna rosnąć trochę wolniej.

    Foremeczka lubi tę wiadomość

    relgzbmh71xqedw7.png
  • eg Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Martusia za odp.
    Ja robiłam dzień wcześniej (mogło w inny dzień zagnieździć się) tak się pocieszam, to podobny wynik.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    eg
  • eg Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wynik beta HCG -3100. Przyrost niby ok.

    eg
  • magdalena Autorytet
    Postów: 1681 1163

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kobietki,
    Ile powinna wzrastac bHCG przez 48 h ? Podwoic sie?

    dqpri09knl7nzqjn.png
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak- oczekiwany przyrost to wlasnie podwojenie, ale mi ciagle powtarzali,ze nie mozna sie tym sugerować w 100% bo każdy organizm jest inny.

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • magdalena Autorytet
    Postów: 1681 1163

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedz:-) jestem dobrej mysli kolejna bete bede robila za tydzien tak jak sugerowala to moja gin.

    dqpri09knl7nzqjn.png
  • Nusiaa Autorytet
    Postów: 331 157

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) niedawno do Was dołączyłam w tamtym tyg w sobotę dowiedziałam się ,że jestem w ciąży . W poniedziałek zrobiłam bete - 526,3 mIu/ml we wtorek byłam u gin ( określił to na około 4 tydz. ) ale nie było jeszcze pęcherzyka ( spanikowałam i martwie się,że go nie ma ) w środę robiłam kolejny raz bete wyszła 1016,0 mIu/ml .. Dostałam duphaston 10 mg i kazał przyjechać 10.09 (oszaleje do tego czasu) ..

    I tu moje pytanie - czy myślicie?? jest wszystko ok ?
    boję się,że mogłaby to być nie daj Boże ciąża pozamaciczna bo nie było jeszcze tego pęcherzyka - chociaż słyszałam ,że jak jest zbyt mały przyrost bety w ciągu 48h to wtedy mogłaby być a ja mam prawidłowy ;(

    błagam pocieszcie mnie i powiedzcie czy mam paranoje i to jest normalne ,że kilka dni po tym jak się dowiedziałam może go jeszcze nie być :(( ??

    Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi :)

    cab360a44b.png
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusiaa a co ja napisałam post wcześniej?? bez paniki proszę! masz piękny przyrost i to się liczy a 4 tydz to stanowczo za wcześnie,zeby coś zobaczyć!! dlatego zazwyczaj nie robi sie usg tak wcześnie.
    a ja tą ciąze pozamaciczną wybiję ci z glowy. ja przeszłam przez takową i taki ból jaki miałam nagle w brzuchu to masakra+ krwawienie przy implantacji co myślałam,że to okres.
    spokojnie będze wszytko ok. przyrost piekny, bierz dupka i czekaj do wizyty- wtedy na pewno będzie coś widać!

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • Nusiaa Autorytet
    Postów: 331 157

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulala musiałam zapytać bo się denerwuję i chce żeby było wszystko dobrze tak jak każda z Was :*
    Ja bóli takich dużych nie mam co jakiś czas troszkę pobolewa na środku .
    Dziękuję za odpowiedź :)

    Uspokoiłam się :)
    A Ty jak się czujesz ? jak dzidziuś ?

    cab360a44b.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ