X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Rodze w styczniu 2018
Odpowiedz

Rodze w styczniu 2018

Oceń ten wątek:
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie, Mraugosia zniknela :(

    Klio, a nie mowilas, ze masz dziewczynke? :)

    Bede na poczatku 19. tygodnia, wiec faktycznie szybko, ale nie ukrywam, ze bardzo mnie to cieszy i juz nie moge sie doczekac :D A w sobote mamy wesele, udalo mi sie kupic sukienke, w ktorej calkiem niezle jeszcze wygladam i na dodatek na pierwszy rzut oka wcale nie widac ciazy ;)

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówiłam ;)

    Bo z ostatniego usg tak wynika, ale wiesz jak jest, wole jeszcze się upewnić :)

    Oj powiem ci Casjopea ze z tymi kreacjami weselnymi to miałam niezły orzech do zgryzienia,
    Na pierwszym weselu 5 tyg temu czułam się niesamowicie pękata, kupiłam sukienkę fajna, weselną, luźna ale i tak wyglądałam w niej na spuchnięta, byłam na rzęsach, paznokciach, u fryzjera, myślałam ze się wypięknie i z tym tez będę się czuła fajnie i atrakcyjnie ;) ale mimo wszystko nie pomogło :/
    a na weselu 10 dni temu wyciągałam sukieneczkę oversize z mojej szafy założyłam dokupiłam buty i torebkę, poszłam w rozpuszczonych prostych włosach i nie dość ze się lepiej czułam to i chyba lepiej wyglądałam bo wszyscy mówili ze wyglądam jakos ładniej niż ostatnio, zgrabniej..

    Wychodzi na to ze pomimo ze wszyscy mi mówią ze pięknie wyglądam nie zawsze jest to prawdą ;)

    Aaa zaczęło się macanko mojego brzuszka... cóż nie należy to do przyjemności, w ogóle nie lubię jak ktoś mnie obcy dotyka a moja klientka taka 95 letnia babcia wczoraj mnie gładziła po brzuchu.. wstyd się przyznać ale miałam jej ochotę walnąc :|

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2017, 12:33

  • anula1990 Autorytet
    Postów: 488 514

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    dołaczam do grupy.Mam termin na 12.01.2018 :) Jestem równiez wrześniówką 2015.

    74disg18xt1q3yyo.png
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Anula!

    Bardzo nam milo ;)

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Anula :) Opowiadaj jakie mialas perypetie jak dotad ;)

  • Mraugosia Ekspertka
    Postów: 159 68

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Anula, fajnie że do nas zawitałaś.
    Ja mam badanie 1.09, a więc jeszcze tydzień muszę wysiedzieć. Nie martwcie się o mnie dziewczynki, ja po prostu tak czasem mam, ze zaczynam świrować i wyobrażać sobie nie wiadomo co...
    Ostatnio miałam trudny okres, dużo obowiązków w pracy, do tego podłapałam doła i dlatego było mnie mniej na forum. Teraz powoli wracam do normalności.
    Mnie na razie nikt obcy nie głaska po brzuchu i całe szczęście, bo chyba bym walnęła.
    Mnie czekają w tym roku jeszcze dwa wesela, szwagra i brata. Jedno we wrześniu, a drugie w październiku. Muszę jechać po jakąś sukienkę, ale jakoś nie mam motywacji... :/

    x8qc98p.png
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mraugosiu to poczekamy na badanie obydwie do 01.09,
    Bidulo, trochę nas uspokoiłas.
    Tym czasem miłego weekendu ;) skorzystaj i wypocznij !

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, melduje sie po weselu! Bylo rewelacyjnie :D Po pierwsze bawilam sie do 3 nad ranem, po drugie w ogole nie bylo widac, ze jestem w ciazy, po trzecie cala rodzina mojego niemeza juz wiedziala od jego rodzicow ;) A po czwarte usilnie podrywal mnie kamerzysta, co prawie doprowadzilo do szalu mojego lubego :D Jedynym mankamentem bylo to, ze juz przed polnoca tak koszmarnie opuchly mi stopy, ze autentycznie nie bylam w stanie wcisnac butow.. (wybralam sie w szpilkach 10cm) no i musialam dalej tanczyc na boso :p I oczywiscie opchalam sie jakbym miesiac nic nie jadla, ale to w sumie nic zaskakujacego na weselu ;)

    A jutro mam polowkowe na 11:40, trzymajcie kciuki :) Moze w koncu poznamy plec bobaska :)

    Stan na 19 tydz. ciazy byl: dziecko 250g, mama +4,5kg, nieprzyjemny skok z rozm. 36 na 38, szyjka macicy z 5cm na 4,5cm, samopoczucie ogolne bdb ;)
    Tydzień pozniej moja waga bez zmian, zobaczymy ile urosl nam Maluszek :) :)

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Casjopea!

    Zazdroszcze ze mogłaś sobie poskakać, u mnie nie ma przyzwolenia na takie podrygi :(
    Ale tez się fajnie bawiłam na tym ostatnim weselu :)

    Tez chce już dostać jakieś parametry kurczę!
    Nic nie wiem jeszcze, ile ani ile maleństwo wazy ani ile mierzy od ostatniej wizyty,
    Ale tez mam 4-4,5 kg na plusie w 21 tyg i 38 rozmiar, póki co niezmiennie od końcówki zeszłego roku nawet ;)

    Melduj się po wizycie koniecznie bo mnie ciekawość zeżre ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2017, 08:54

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiec dzidzia to prawdopodobnie dziewczynka, ale wciaz nie na 100% :) Wazy juz 300g i ogolnie ma sie dobrze, ale mam lekko metne wody plodowe i ich ilosc w gornej granicy, co moze swiadczyc o niedawno przebytej infekcji.. Co by sie zgadzalo z moim bolem gardla i opryszczka wargowa :( Zmartwilam sie tym troche, jutro ide na wymaz z pochwy do mojego lekarza prowadzacego. Musze wziac leki przeciwwirusowe ogolnie i profilaktycznie dopochwowo nie czekajac na wynik posiewu.
    Do tego martwi mnie, ze mam teraz tyle pracy.. W tym tyg cztery nocki, po powrocie z wakacji bede ich miala nawet po piec w tyg.. To meczace strasznie, nie wiem czy dam rade :(

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Casjopea :) nie martw się infekcją, wszystko będzie dobrze.

    Ja za to bardzo się nudzę w domu... nic mi się nie chce bo przyzwyczajona byłam do życia w biegu a teraz to tylko od śniadania do kolacji praktycznie żyje..
    Raz w tyg pracuje 2,5 godz i to stanowczo za mało dla mnie pomimo przeciwwskazań... czuje się mało potrzebna . Chyba jak Mraugosię dopada mnie jakaś chandra.
    Mój mąż ostatnio takie miłe rzeczy mi znowu nagadał ze mam ochotę wyjechać sama gdzieś i sie zabunkrowac przed chamstwem i niesprawiedliwością tego świata.
    Cieszy mnie tylko mój robaczek i piątkowa wizyta, mam nadzieje ze dostanę same dobre wieści ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2017, 19:25

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 1 września 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    343 gramy, 20 cm małej księżniczki <3

    Z parametrów wychodzi wszystko Ok, dostałam cały wydruk z pomiarami. Chyba już jestem pewniejsza płci i będę bardzo zaskoczona jeśli urodzi się chłopiec ;)

    Byłam o 8:00 już na badaniu i mam piękne zdjęcie w 3D :) piękny widok, oczywiście się wzruszyłam <3

    W poniedziałek badanie u mojej pani doktor :)

    Mraugosiu a ty?

    Casjopea lubi tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 1 września 2017, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Klio, moje gratulacje! :) :) Nasza Mala w tygodniu 19+1 wazyla 300g, wiec chyba mamy podobne dzieciaczki :D
    Za to nasze zdjecia w 3D to totalna porazka.. :(

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 2 września 2017, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj czemu porażka Casjopea? :)

    Moj mąż nie lubi tego typu zdjęć bo uważa ze nie są zbyt ładne, ja tez nigdy jakos nie przepadałam za nimi, ale chyba nam się wyjątkowo udało, albo tylko mi się tak wydaje ..

  • Mraugosia Ekspertka
    Postów: 159 68

    Wysłany: 3 września 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wygląda na to, że wszystkie będziemy mamami małych księżniczek :)
    U nas to już potwierdzone i nasza p. doktor nie miała żadnych wątpliwości.
    Mała rozwija się dobrze i mamy zalecenie, aby dalej się tak sprawować.

    Jeszcze nie mam żadnych pomiarów, ale 26.09 idziemy na połówkowe i pewnie wtedy będę znała więcej szczegółów.

    Powiem Wam, że odetchnęłam po tej wizycie.

    Wczoraj byłam na zakupach i kupiłam sukienkę na wesela, które mamy we wrześniu. Na szczęście jedno jest w mojej rodzinie, a drugie u męża, więc bez problemu mogę w niej obskoczyć oba :-)

    Klio86 lubi tę wiadomość

    x8qc98p.png
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 3 września 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To cudownie Mraugosiu !

    My tez odetchnęliśmy w takim razie :) dawno się nie odzywałaś.
    Trochę się martwiłyśmy o Ciebie, ale nareszcie się wszystko wyjaśniło :)

    A tak na marginesie, chyba jednak faktycznie jest przewaga kobietek na świecie ;)

    A u mnie chyba doszło do przełomu w sprawie imienia, muszę się pochwalić :)
    Ograniczyliśmy się do wyboru ze 4 które nam się obydwojgu podobają.

    Co myślicie dziewczyny o Michalinie?
    Misia.. bardzo mi się podoba zdrobnienie a potem myśle ze będzie bardzo dostojnie brzmieć.
    Najbardziej skłonna jestem ku niemu.
    Mąż lubi starodawne imiona wiec jest tez za.

    Poza nim jesteśmy zgodni jeszcze co do Basi, Zosi i Zuzi. Zobaczymy z czasem jak to się rozwinie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2017, 23:31

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 4 września 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pozdrawiam Was serdecznie z Grecji! :) Jest cudownie: cieplo, spokojnie, bez nocek i stresow :) Duzo spaceruje po plazy i pilnuje, zeby nie przegrzac Malej :) Na lezaku leze w cieniu i jak tylko zrobi mi sie za cieplo to chlodze sie w morzu :) A i tak dzieki spacerom jestem na maxa opalona :D No i sporo jem.. W zasadzie to zre :p Ale co tam, salatek i arbuzow nigdy za duzo ;) Chociaz czasem mam wrazenie, ze peknie mi skora na brzuchu, sama juz nie wiem czy od ciazy, czy od zarcia :p Tak czy siak mega odpoczynek dla naszej trojki, czy tez moze 2,5 ;)

    Klio Misia jest suuuper, znam same zarabiste Miski i gdyby nie niechec mojego niemeza do tego imienia to sami bysmy mieli Michaline :) Tzn moze nawet nie niechec, po prostu woli Ize ;)
    Zosia i Zuzia sa tez super, a co do Basi mam mocno mieszane uczucia.. Kiepskie skojarzenia ;) Ale Michalina zdecydowanie nr 1 :)

    Mraugosia odzywaj sie czesciej! Jak tam u Was z imieniem? :)

    Klio86 lubi tę wiadomość

  • Agulka901 Autorytet
    Postów: 395 180

    Wysłany: 10 września 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Dawno mnie nie było. Niestety mam bardzo przykre wiadomości. 19tc i 2d odeszły mi wody i urodziłam małego Karolka. Synuś jeszcze żył gdy w szpitalu powiedzieli mi jaki będzie koniec. Staraliśmy się o niego 2 lata. Nigdy bym nie pomyślała że w połowie ciaży nasze szczęscie tak strasznie się skończy. Staram się być twarda ale cała w środku krzyczę z bólu!!!!! Życzę Wam spokojnych ciąż i proszę trzymajcie kciuki żeby w końcu do nas uśmiechnęło się szczęscie :(

    Będę teraz walczyć o pogrzeb Karolka bo w stresie podpisałam zgodę na pogrzeb z MOPS a że teraz jest weekend to nic nie mogę załatwić. Jutro rano jadę do Patomorfologi walczyć żeby pozwolili mi pochować syna

    p19uskjo06b2cvyq.png

    Adaś 36 tc - 1950g szczęścia (2014)
    Karolek 20tc - Aniołek [*] (2017)
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 10 września 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulka901 szalenie mi przykro, ciezko w ogole cokolwiek powiedziec :( Pamietaj, ze jestesmy z Toba, zawsze Cie wysluchamy i wesprzemy na ile tylko jest to mozliwe.. Walcz o pogrzeb Karolka, trzymam kciuki z calego serca!

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 11 września 2017, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulka901,
    Bardzo bardzo mi przykro i współczuje z całego serca...
    Jestem po dwóch poronieniach w zeszłym roku i teraz w 23 tygodniu, 3 ciazy nie chce nawet sobie wyobrażać jakichkolwiek niepowodzeń,
    Nie załamuj sie i nie bój się prosić o pomoc!
    Mocno ściskam :(

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ