X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr puste jajo płodowe :(
Odpowiedz

puste jajo płodowe :(

Oceń ten wątek:
  • Ollien Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ze u mnie dochodzi jeszcze niedoczynnosc tarczycy. Przed ciąża było 2 z Kawałkiem a teraz mam prawie 7. Czy któraś mial podobnie a mimo to zarodek sie rozwinął ?

    Ollien
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewe_a85 wrote:
    Dziewczyny to jeszcze wcześnie na zarodek. Kurcze co za lekarze tak od razu skazują na porażkę :( proponuje zmienić lekarza.
    Wystarczy, że owulacje miałyście później i już się wszystko przesuwa i ciąża jest młodsza. Na waszym miejscu poszłabym gdzieś indziej na usg za kilka dni. Trzymam za was kciuki

    zgadzam się z ewe

    Ci lekarze to jacyś bezduszni... ja pierwsze usg miałam baaardzo wcześnie (ze względu na małe plamienia) w 4t3d. Widać było tylko pęcherzyk (bez ciałka żółtego!!) lekarka powiedziała, że następne usg dopiero za 2 tygodnie bo wystarczy, że mi się owulacja przesunęła!!

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam niedoczynność. Przed ciąża miałam ładny wynik bo poniżej 2 a w ciąży mi wzrósł do 5.8 zwiększyłam sobie dawke eutyroxu i może jutro pojade zbadać poziom ponownie.
    Z pustym jajem tarczyca nie ma za wiele wspólnego przy z£ych wynikach może powodować poronienie. Puste jajo z tego co mi moj Dr mówił to wada genetyczna w zarodkach.

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • Colakli Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, podłączę się i ja ze swoją historią.
    W 4tc+5d nie było widać nic, moja beta wynosiła wtedy 362- to był czwartek 18dpo
    W poniedziałek powtórzyłam betę (4 000)- 22dpo
    Wartości bety odpowiadają tygodniowi ciąży i przyrost wg kalkulatora jest nawet ponad średnia.

    Dzisiaj- piatek- 6tc+0d widać pusty pęcherzyk, piękne endometrium i ciałko żółte.

    Pani doktor beznadziejna- kazała przyjsc za tydzień
    To moja druga ciąża w pierwszej 5tc+4d widac było pęcherz pęcherzykiem żółtkowym
    Betę zrobiłam tylko 3 razy i dałam sobie spokoj.

    Co myślicie? Ja jestem załamana, postraszyła mnie pustym jajem..
    czy jeżeli ciąża sie nie rozwija to sa takie małe wartości bety nawet jeżeli ładnie przyrasta? Bo ja juz zgłupiałam..
    Mam całkiem inne objawy niz w 1 ciąży i czarne mysli zero pozytywnego nastawienia.
    Poradzicie proszę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2017, 23:57

    p19ulqxwanx81ka9.png
  • kuzka Autorytet
    Postów: 433 334

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ollien też się strasznie martwię tym wszystkim. Już nawet nie mam siły płakać, bo przechodzę to drugi raz.

    Myślicie, że jest jakikolwiek cień szansy na to żeby to się udało?

    W 5t6d było widać tylko ładny, okrągły pęcherzyk. Ani śladu ciałka żółtego ani zarodka.

    Zastanawiam się czy iść do innego lekarza w przyszłym tygodniu, ale przeraża mnie trochę ilość wykonanych USG w tak krótkim czasie.

    P.S. zrobiłam bhcg wczoraj. Mam 1294 mlU/ml. Niby odpowiada 6tc, ale to chyba jakoś licho. Powtarzam betę w poniedziałek. Zobaczymy

    Dwa Aniołki: 10.2016 i 02.2017


    74diru1dhvelt745.png

  • Colakli Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzka wrote:
    Ollien też się strasznie martwię tym wszystkim. Już nawet nie mam siły płakać, bo przechodzę to drugi raz.

    Myślicie, że jest jakikolwiek cień szansy na to żeby to się udało?

    W 5t6d było widać tylko ładny, okrągły pęcherzyk. Ani śladu ciałka żółtego ani zarodka.

    Zastanawiam się czy iść do innego lekarza w przyszłym tygodniu, ale przeraża mnie trochę ilość wykonanych USG w tak krótkim czasie.

    P.S. zrobiłam bhcg wczoraj. Mam 1294 mlU/ml. Niby odpowiada 6tc, ale to chyba jakoś licho. Powtarzam betę w poniedziałek. Zobaczymy[/QUOTE

    U mnie w 6tyg+0 sam pęcherzyk i nad nim ciałko żółte
    Pęcherzyka zoltkowego ani zarodka nie ma

    Juz przeszukałam cały internet i tak moze byc gdy owulacja była tak jak u mnie w 17 Dc, cykle mam długie bo 30/31
    I zagnieżdżenie było rownież stosunkowo późno bo w 8dpo

    A jak to wyglada u Ciebie?
    Moze byc tez słaby sprzęt lub kiepskie oko lekarza

    p19ulqxwanx81ka9.png
  • Colakli Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam rownież niedoczynnosc od lat zachodząc w ciąże zarówno z synem jak i teraz musiałam mieć idealny wynik tzn 1 lub poniżej. od 2 kresek na teście jestem pod stała opieka endo.
    Tarczyca odgrywa ważna role w zajściu w ciąże i rozwoju osobniczym ale czy ma cos wspólnego z pustym jajem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2017, 11:01

    p19ulqxwanx81ka9.png
  • BaskaW Koleżanka
    Postów: 38 11

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na pocieszenie napiszę Wam, że u mojej koleżanki dopiero w 10tc!!! pojawiło się serduszko. Wcześniej przez cały ten czas było podejrzenie pustego jaja płodowego. Ja sama w tej ciąży zrobiłam usg w 8 tc, ale wiedziałam, że owulację miałam w 25 dc i w 8tc usg wskazywało na 6.

    0d1ydqk3ox1rli0g.png
    34bwskjofqfl8l00.png
    Aniołek 8 tc. 27 styczeń 2016
  • Ollien Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, a jak u Was z objawami? Ja zauważyłam, ze bolesność piersi sie zmniejszyła i ogólnie jakis lepiej sie czuje. Bardzo sie boje, ze lekarze maja racje. Nie wiem czy juz sobie wmawiam czy ba prawdę tak jest. Jestem załamana, ciagle rycze. Mój narzeczony na mnie krzyczy cały czas zebym sie nie denerwowała bo zaszkodzę dziecku, ale ja nie moge sie opanować bo jakoś tak czuje w głębi duszy, ze nic z tego nie będzie.

    Ollien
  • Ollien Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam tez zeby zrobić betę, ale gdzieś czytałam, ze to nic nie raje bo beta może rosnąć a tam może sie nic nie rozwijać. Juz sama nie wiem...

    Ollien
  • Colakli Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ollien wrote:
    Myślałam tez zeby zrobić betę, ale gdzieś czytałam, ze to nic nie raje bo beta może rosnąć a tam może sie nic nie rozwijać. Juz sama nie wiem...

    No wlasnie bo to cZytanie dołuje! Wszystko sie wyczyta ja czekam do wtorku i sie wyjaśni, jestem dobrej mysli!
    Rob betę będziesz spokojniejsza. Mi lekarz kazał zrobiłam w miniony poniedziałek i robię w ten najbliższy przed wizyta.
    Wcześniej tez robiłam na samym początku po 2 kreskach. Kiedy masz wizytę??

    p19ulqxwanx81ka9.png
  • Colakli Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ollien wrote:
    Myślałam tez zeby zrobić betę, ale gdzieś czytałam, ze to nic nie raje bo beta może rosnąć a tam może sie nic nie rozwijać. Juz sama nie wiem...

    JesCze tylko chciałam ci powiedziec ze stres powoduje spadek progesteronu , a jak za niski to wiadomo co!! Sama wczoraj byłam załamana ale dzisiaj sie otrząsnęła i powiedziałam spokoj! Nie bede sie dołowała przeżyje do wtorku !!!
    Trzeba byc dobrej mysli to połowa sukcesu! Ogarnij sobie jakals książkę i zajmij sie czymś intensywnie!
    Jesteśmy po to zeby sie wspierać! Juz doczytałam twoj wątek u mnie w 4t6d nie było nic... wiec spokojnie!

    p19ulqxwanx81ka9.png
  • kuzka Autorytet
    Postów: 433 334

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Colakli wrote:
    kuzka wrote:

    A jak to wyglada u Ciebie?
    Moze byc tez słaby sprzęt lub kiepskie oko lekarza

    Pokazywał mi ekran i faktycznie okrągły, pusty pęcherzyk. A sprzęt dosyć nowy więc już sama nie wiem. Czy czekać do 26 stycznia czy w przyszłym tygodniu szukać innego giną:/

    Colakli lubi tę wiadomość

    Dwa Aniołki: 10.2016 i 02.2017


    74diru1dhvelt745.png

  • PannaA Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba piszę bardziej, żeby się wygadać, nadzieję, oczywiście mam, ale minimalną.
    9.12 współzyliśmy za kilka dni doszło do zapłodnienia, myślę, że około 13 (tak wynika z moich obserwacji). Na pierwszą wizytę do lekarza poszłam 27.12 po zrobieniu dzien wcześniej testu, oczywiście lekarz dał mi skierowanie na HCG (wynik:807.80mlU/ml) i progesteron(wynik:71,63 ng/ml) i miałam zrobić HCG po 2 dniach i jeśli wzrośnie 2krotnie to czekamy do wizyty 10.01, wynik z 29.12 HCG:2035. Nie cieszyłam się za bardzo, bo nie miałąm pewności, ale chciałąm, żeby było dobrze. Na wizycie 10tego usłyszałam, że coś jest nie tak, pęcherzyk nie rozwija się prawidłowo, jest za mały i czekamy do poniedziałku, albo będzie ok, albo usuwamy za pomoca tabletek poronnych. Jeszcze tego dnia zrobiłam HCG wynik:11059 lekarz go zobaczył i kazał czekać, mam pytanie czy któraś z Was miała podobnie i było wszystko ok z dzieckiem???

    Aniołek 7 tc. <3
    13.09 dwie kreski i strach :)

  • elvira Autorytet
    Postów: 388 296

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Colakli niedoczynność ma niestety bardzo dużo wspólnego z pustym jajem . U mnie w pierwszej ciąży nieleczona niedoczynność była przyczyną pustego jaja . Dopiero od marca jestem pod opieką endo a odkąd jestem w ciąży widzimy się często i mam zwiększoną ilość tabletek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2017, 21:04

    relgsg185a86vsml.png

    04.08.2017 Marcel 💙
    09.2019 córeczka ❤
  • Colakli Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elvira wrote:
    Colakli puste jajo ma niestety bardzo dużo wspólnego z pustym jajem . U mnie w pierwszej ciąży nieleczona niedoczynność była przyczyną pustego jaja . Dopiero od marca jestem pod opieką endo a odkąd jestem w ciąży widzimy się często i mam zwiększoną ilość tabletek.

    Miałaś na mysli ze z niedoczynnością :) ja rownież często widze sie z endo a w ciąży to
    Stały monitoring..

    p19ulqxwanx81ka9.png
  • Colakli Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzka wrote:
    Pokazywał mi ekran i faktycznie okrągły, pusty pęcherzyk. A sprzęt dosyć nowy więc już sama nie wiem. Czy czekać do 26 stycznia czy w przyszłym tygodniu szukać innego giną:/

    Ja poszłam do przypadkowego, wiedziałam ze tak bedzie i teraz żałuje.
    Ide we wtorek do swojego i mam nadzieje ze sprzęt bedzie lepszy pokaże
    Zarodek.
    Ta przypadkowa kazała mi przyjsc w piatek po tygodniu moze umow sie do kogoś innego

    p19ulqxwanx81ka9.png
  • PannaA Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już się zapisałam na NFZ, bo tamten jest prywatny, mam wizyty w ponedziałek i środę :)

    Aniołek 7 tc. <3
    13.09 dwie kreski i strach :)

  • Ollien Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę do lekarza dopiero w piątek. Jeszcze boli mnie dzisiaj brzuch wiec w ogóle załamka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2017, 19:00

    Ollien
  • elvira Autorytet
    Postów: 388 296

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzka ile cm miał pecherzyk ?

    relgsg185a86vsml.png

    04.08.2017 Marcel 💙
    09.2019 córeczka ❤
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ