X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr PREGNA PLUS - duża ilość witaminy D
Odpowiedz

PREGNA PLUS - duża ilość witaminy D

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy ktoś z Was konsultował suplement PREGNA PLUS ze swoim lekarzem chodzi mi o tę wersję z witaminą D w bardzo dużych ilościach, jestem jeszcze przed wizytą i nie wiem czy można go brać w pierwszych tygodniach ciąży czy tylko łykać kwas foliowy. Dawka tej witaminy czyli 750% normy dziennej trochę mnie przeraża choć wiem, że to ma wszelkie atesty

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna ja biorę od początku ciąży :)moja położna powiedziała ze to jedne z najlepszych dla kobiety witaminki pregna i mozna jes stosować od kiedy się chce:)i wit D tez idealna bo juz jest w składzie tych witamin :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 23:55

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 26 września 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno normy się zmieniły i teraz dla kobiet w ciąży zalecane jest 1500-2000 j.m. witaminy D. Mnie ginekolog kazała ją uzupełniać Vigantolettenem 1000 jeżeli kompleks witamin prenatalnych miałby jej mniej.

  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 26 września 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wam powiem tak jak mówi to lekarz. Póki masz swoje wyniki dobre i witaminy wystarczają na ciebie i ciążę nie ma potrzeby brać dodatkowo witamin w czasie ciąży, lepiej jeść więcej owoców i warzyw i samej naturalnie uzupełniać witaminy i minerały w organizmie. Gdy masz swoje witaminy i minerały w porządku to zażywając dodatkowo kolejne witaminy robisz nadmiar w organizmie, przez co więcej dostaje dziecko w brzuchu i rodzą się potem duże dzieci i są problemy z porodem. Moją pierwszą ciążę prowadził inny lekarz teraz jestem w drugiej ciąży i też prowadzi inny lekarz ale w tej kwestii mieli takie samo zdanie. Wiem że chcecie jak najlepiej dla swoich brzuszków ale też nie przesadzajcie. Ja pierwszego synka bez witamin dodatkowych urodziłam o wadze 3150 moja koleżanka 2 tygodnie później cała jej ciąża na witaminach mimo że swoje badania miała w normie i waga syna 4350 nie dała rady urodzić i przy pełnym rozwarciu robili cesarek bo prawie zadusiła dziecko. Nie piszę tego po złości tylko popytajcie swoich znajomych jakie dzieci rodziły po zażywaniu bez potrzeby witamin. Ja takich przypadków mam sporo i póki lekarz nie powie mi że jest potrzeba zażywania witamin, nie zażywam. Natomiast staram się jak najwięcej dostarczać naturalnie. Bardzo dużo jem nabiału, sałaty buraków sok z żurawiny i aronii za takimi rzeczami się rozglądajcie a nie za farmakologia :)

    88macola lubi tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 27 września 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina wydaje mi się, że fakt, że dziecko było duże to nie kwestia samych witamin.

    mnie gin zasugerowała pregna plus jako jedne z najlepszych UZUPEŁNIACZY witamin, wiadomym jest, że nalezy się relatywnie zdrowo odżywiać.

    Krysti lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2014, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety w dzisiejszych czasach nie ma idealnego jedzenia co drugi produkt jest chemicznie napędzany !i nie ma się tej pewnosci czy zawarte w nich witaminy wystarczą wręcz trzeba uzupelniać niestety .Teraz to juz kazdy zapewne nie ma pewnosci ile jest w danym owocu witaminy nikt tego nie wie !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2014, 23:31

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 29 września 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysti dokładnie jak piszesz, ostatnio oglądałam program o paprykach przywożonych z holandii i bananach z am. południowej.

    Większość warzyw i owoców zostaje zerwana, włożona w specjalne komory powodujące zaprzestanie dojrzewania (zazwyczaj ciemne skrzynie, zimne). Dopiero po dotarciu do kraju docelowego są otwierane i następuje proces dojrzewania pod lampami.

    Większość witam wytwarza się własnie w czasie dojrzewania na słońcu! Jak rośliny nei mają dostępu to liczba witam jest znacznie mniejsza.

    Krysti lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz chemia wszystko spryskiwane chemicznymi srodkami w szklarniach lampowych nie na słońcu taka jest rzeczywistość i nie ma co się oszukiwać i dawać nabierać ,tak samo jajka jak jem to juz nie te same jajka jak za mojego dzieciństwa prosto od kury i w smaku lepsze były aż jesc się chciało ,teraz datę ważności mają jajka w sklepie kto by pomyślał ?i kak tu witamin nie brać !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2014, 22:44

  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 30 września 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dzisiejszych czasach można znaleźć jajka od kury:) tylko poszukać gdzie :) co do rzeczy w sklepie no cóż trochę poczytać ulotki i eliminować to co bvardzoej sztuczne a owoce i warzywa kupować z pewnego źródła a nie w hipermarketach. samo łykanie witamin za dużo wam nie da sprawdźcie sobie procent wchłanialności witamin tabletkowych przez organizm. Co do dużych dzieci to wpływ witamin jest tak uważa wielu lekarzy jak rónież kobiety które mają do porównania wiecej niz jeden poród.

    http://www.grupy.senior.pl/witaminy-w-ciazy-brac-czy-nie,t,31749,8.html
    Tu masz link gdzie kobiecie po witaminach dziecko urodzilo się z przedawkowanym wapniem trzykrotnie w organizmie. Wlacz net i poczytaj po forach ile kobiet po witaminach ma wielkie dzieci a np druga ciaza bez witamin i dziecko o kilogram mniej.
    Nie piszę tego żeby wam udowadniać tylko żeby się zastanowić czy warto jest się faszerować witaminami skoro wasze badania krwi sa w normie. czyli jestescie w stanie dostarczyc wartosci odzywczych sobie i dziecku. a witaminy które łykacie organizm przyswoi tylko ok 10 procent
    pozdrawiam


    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam nie wierze w takie rzeczy ze niby dziecko duze się rodzi ,bo to od genetyki swiadczy jak rodzice zbudowani ,znam tez dziewuchy co braly pregne i dzieci duzych nie mialy ,takze to co w necie piszą wcale mnie nie rusza bo to glupoty jeden linka napisze a za nim cala reszta ,a ludzie są rożni i doskwierac tez potrafią .kazdy wie co dobre jest dla niego .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2014, 22:36

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • Nejcik Autorytet
    Postów: 499 813

    Wysłany: 9 października 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Femibion 1 już od 4 miesięcy przed zajściem w ciążę i teraz nadal go biorę, ale po pierwszej wizycie moja pani ginekolog powiedziała, że kiedy dokończę Femibion, to wtedy bardzo poleca zażywać raz dziennie Pregna Plus, wykupiłam i czekają w kolejce. ;-) Moja pani dr powiedziała, że to jedne z najlepszych witaminek i że można je już jeść do końca ciąży bo mają świetnie przyswajalne kwasy Omega3. ;-))

    Krysti lubi tę wiadomość

    Antoś! <3
    mhsv4z17gj8u0s1w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nejcik wrote:
    Ja brałam Femibion 1 już od 4 miesięcy przed zajściem w ciążę i teraz nadal go biorę, ale po pierwszej wizycie moja pani ginekolog powiedziała, że kiedy dokończę Femibion, to wtedy bardzo poleca zażywać raz dziennie Pregna Plus, wykupiłam i czekają w kolejce. ;-) Moja pani dr powiedziała, że to jedne z najlepszych witaminek i że można je już jeść do końca ciąży bo mają świetnie przyswajalne kwasy Omega3. ;-))
    Racja ja jak mojej położnej powiedziałam ze biorę pregne to się ucieszyła od samego początku ciazy biorę tylko się dowiedziałam ze ja w ciazy tak siup do apteki i odrazu pregne w 8 tyg zaczęłam brac juz omega 3 DHA choć nie co dziennie biorę .ale pregne łykam do dnia dzisiejszego i do końca zapewne bede brac .

  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 15 października 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ktoś chce to mam na zbyciu bo zaczęłam brać prenatal + dha osobno więc pregna plus mi została 1 opakowanie nienaruszone do odstąpienia

    relgh371zl7nd975.png
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 23 października 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was brała może witaminy LadeeVit ??

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz na początku nie kazal brac witamin :)
    Teraz już mogę zacząć powiedział więc zamóiłam sobie 3 paczuchy :) Od poniedziałku zacznę łykać ;)

  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 23 października 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGA 30 a jak się nazywają ?:)

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikusia wrote:
    AGA 30 a jak się nazywają ?:)
    Pregna plus :)

    W aptece ponad 40 zł kosztuja na necie w apteka melisa 24 zl paczka więc warto zamówić więcej przy jednej przesylce :)

  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 24 października 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę LadeeVit , ciekawiło mnie czy ktoś jeszcze :)

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • kupiszka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 20 maja 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaminę D podobno najlepiej przyjmować w czystej naturalnej postaci, a nie w preparatach multiwitaminowych, w których jest dość często w postaci syntetycznej. Z takich suplementów nastawionych konkretnie na tą witaminę kojarzę np. Vitrum D3 w wersji standardowej albo forte które jest idealne dla kobiet w ciąży. Sama brałam forte, bo tak poradził mi mój ówczesny gin i wszystko było w porządku. Jednak ciężko dostarczać ją sobie poprzez przebywanie na słońcu, szczególnie jesienią albo zimą

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 20 maja 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm a mi ginka wogóle odradziła wit D- brałam ją w czasie starań- bo mowi że mozna przedawkować....

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ