X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)
Odpowiedz

Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)

Oceń ten wątek:
  • Trapa Przyjaciółka
    Postów: 91 30

    Wysłany: 29 marca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z objawów to okropnie bolały mnie piersi- przed miesiaczka zawsze 2-3 dni przestawały a teraz do samego terminu@ bolały. Oczywiście zasypiałam na stojaco, mogłam spac wszedzie. Spałam po 12 godzin i wiecej i ciagle było mi mało. Nie wiem czy moge brac to za objaw czy nie ale zjadłam słoik dżemu truskawkowego i zagryzłam kanapką z pasta łososiowa. O.o

    Ania

  • nowaaa Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 29 marca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck wrote:
    Jak masz 8 dni do @ to bardzo wątpliwe że to są objawy ciąży, co oczywiście nie oznacza że nie będziesz.

    Skąd wiesz że owulacja była 18 dc? Od razu mówię że jedyny 100% sposób na potwierdzenie to monitoring - ani testy, ani objawy, ani temperatury (w tym algorytm ovufriend) nie wyznaczą dokładnie terminu owu.


    Moj kalendarzyk tak mi wyliczył.... czyli moge zapomniec o fasolce ?

    nowaaa
  • riailann Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 30 marca 2017, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tytuł wątku to potwierdzone pierwsze objawy ciąży, a nie "jasnowidz zgaduje czy jesteś w ciąży"...

    imarevolution, Maja84, belly_love lubią tę wiadomość

  • Nola Autorytet
    Postów: 528 305

    Wysłany: 30 marca 2017, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justata ja tez sie niepokoje dokladnie tym samym Jestem w 5tyg i 3dniu ciazy i wielkie jak na mnie nabrzmiale piersi z duzymi brodawkami przestaly dzisiaj takie byc Bardzo sie boje bo mam juz za soba jedno poronienie i operacje dwie i dzis dopiero bede wiedziec jak przyrosla beta A twoja ile wynosi? Pozdrawiam :)

    2nn3dqk3kf70gzik.png
  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 31 marca 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie na samym początku piersi też raz bolały, raz nie i nic złego się nie działo. Z reszta teraz jestem w 26 tc i tak naprawde do tej pory tylko kilka razy mnie bolały. Więc głowa do góry :)
    Moje objawy ciąży:
    - ok 5-6 dni przed terminem @ bóle miesiączkowe
    - wrażliwe i bolące piersi, ale tak jak zawsze przed okresem
    - pojawienie się żył na piersiach ok. tydzień przed @
    - blada druga kreska na teście ciążowym 3 dni przed terminem @ (nawet po tygodniu nie była tak ciemna jak kontrolna)
    - mdłości zaczęły się dopiero w 6 tygodniu ciąży i trwały jakoś do 10

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • riailann Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    - zmęczenie, senność (po powrocie z pracy i prysznicu kładłam się z książką i nie wiem kiedy zasypiałam, budziłam się po dwóch, trzech godzinach)
    - bolesność piersi (nigdy wcześniej nie bolały)
    - ból w dole pleców
    - niestrawność, wzdęcia, gazy
    - bóle i zawroty głowy
    - wieczorami jak kładłam się spać tzw. "klucha" w gardle, strasznie to było uciążliwe, minęło po jakichś dwóch tygodniach.

    Test ciążowy zrobiłam przed terminem spodziewanej miesiączki i wyszedł pozytywny.

    Mdłości prawie nie miałam. Pierwszy raz pojawiły się około 4 miesiąca i to po myciu zębów jakieś 3-4 razy, później nic.


  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moje druga ciaza (pierwsza niestety zakonczona poronieniem), niektore objawy takie same, a niektore nowe. My celowalismy dokladnie w owulacjie i od razu mialam przeczucie, ze sie udalo. Objawy:
    -sugestywne sny, kilka dni po owu juz snil mi sie poród
    - bolace piersi (chociaz moje zawsze bola juz od owulacji)
    - zmeczenie (takie, ze musowa drzemka po pracy)
    - zachcianka na slodka kawe! (ja od wielu lat pije kawe bez cukru), a w poprzedniej ciazy byla zachcianka na sok grejfrutowy
    - wzmozony apety
    -zwiekszone pragnienie i sikanie
    -bole w dole brzucha (uklucia, raz z prawej, raz lewej, chociaz przewazaly prawostronne)-podobne bole w pierwszej ciazy
    -bole w dole plecow
    -wydecie brzucha, wzdecia

    Blady test ciazowy wyszedl 10 dni po pozytywnym tescie owu (beta z krwi w ten sam dzien 6 - niska, ale potwierdzajaca ciaze, pozniej juz ladnie rosla) i w 6t1d mialam usg, zarodek 0.44 cm serduszko 124 uderzen,teraz zaczynam 8 tc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2017, 19:25

    grisza lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • MłodaJa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem tu nowa ale chętnie podziele sie z Wami moimi objawami. Jestem w 6td (tak naprawdę to w 4) pierwsza wizyta zaplanowana na przyszly tydz. Objawy to tydz po owulacji juz bol brzucha jak przed okresem ktory nigdy nie nadazedl. Kilka dni po spodziewanym terminie nowego cyklu straszny bol piersi i zmiana bolu brzucha z okresowego na owulacyjny. 5 dni po terminie 2 ciemne kreski na popoludniowym tescie ciazowym. Teraz brzuch boli od czasu do czasu. Dodatkowo caly czas mi sie chce spac
    Życzę Wam wszystkim powodzenia. Nam udalo sie dosyc szybko bo zaczęliśmy starania na początku stycznia.

    Kasia
  • Caralajna Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dołączę ze swoimi objawami:
    26, 27 lub 28 kwietnia owu.
    1 kwietnia skok temp. do 36,9
    od 4 kwietnia bóle cztery razy gorsze niż podczas okresu. Promieniujące do kręgosłupa do pachwin.
    Senność większa niż zawsze i rozkojarzenie. Płaczliwość nawet na myśl o przyjemnych rzeczach. Mogłabym beczeć cały czas :D
    Więcej śliny w buzi, delikatny ból piersi, reakcja na zapachy. To było dziwne - poszłam do Carrefoura i dosłownie obejrzałam się za stoiskiem z owocami, bo tak wspaniale mi zapachniało, że myślałam, że coś tam specjalnie rozpylili, żeby przyciągnąć uwagę klientów. Kilka dni temu poszłam na ulubionego schabowego, ale nie smakował mi tak jak zawsze, wydawało mi sie, że coś jest z nim nie tak, pomyślałam, że zrobili z zepsutego lub starego mięsa, natomiast po mizerii na słodko mogłabym wylizać miseczkę ;) Nie przepadam za mlekiem, a któregoś dnia, gdy zobaczyłam w reklamie, to dostałam prawie ślinotoku, jakby to był najlepszy napój świata. Dziwne sny, bardzo realistyczne, emocjonalne i barwne. Delikatne zawroty głowy. Kolejne objawy, które niestety bardzo mnie martwią to plamienie już czwarty dzień i bóle :((( pierwszy test zrobiłam wczoraj 6 kw. 9 dni po owu (o ile była 28 kw.) Pod światło był widoczny cień cienia, powiedziałabym, że prawie biała linia. Dziś po południu zorbiłam drugi test (pink) i wyszła już dość wyraźna, widoczna bez problemu druga kreska :D Trzymajcie kciuki, żeby było ok i ja za Was też trzymam :D

    Caralajna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje pierwsze objawy:
    -opryszczka na ustach
    -sterczące sutki niemal cały dzień
    -powiększające się sutki
    -maleńkie żyłki na piersiach
    -ochota na jajka, a teraz na pomidory pod każdą postacią. :-D
    U nas już 8t3d <3 Serduszko było widoczne 6t3d, a kolejne podglądanie Maleństwa 10t3d. :-D

  • kookana1987 Autorytet
    Postów: 305 339

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie jakos ubogo z objawami:
    - zmeczenie
    - mdlosci i zgaga (najczesciej w nocy lub nad ranem)
    - od czasu do czasu bol podbrzusza

    beta rosnie, test pozytywny - teraz czekam na serduszko i sie stresuje! :)

    (20/10/2013)- naturalnie 6 tyg. [*]
    (21/02/2014)(09/05/2014)(11/01/2015)- inseminacje
    (28/09/2015) - punkcja-brak komórek jajowych
    (18/03/2016) - punkcja (2 blastki 2BB)
    (23/03/2016)(25/05/2016) - transfery :(
    (13/03/2017) - punkcja (6 zarodków 1 klasy)
    (16/03/2017) - transfer 2 zarodkow
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was i ja. Cieszę się że mogłam się do was przenieść. Zakończyłam właśnie 4 tydzień ciąży. Jutro powinna być miesiączka ale obstawiam że już raczej nie będzie ;) test robiłam w niedzielę 29dc, a 13dpo. Na początku nie wierzyłam, że się udało, a jednak. Moje objawy:
    - przez całą druga fazę ładnie utrzymująca się temperatura
    - zmęczenie tylko przez pierwsze 4 dni po owu ale takie naprawdę koszmarne, teraz jest ok
    - po owu przez tydzień dreszcze, czego wcześniej u siebie nie zauważyłam (takie uczucie jak przy rosnącej gorączce tylko słabsze)
    - przy implantacji (tak wynika z wykresu) zaczęły się wzdęcia dopiero teraz robi się powoli lepiej
    - teraz dziwny motyw: zapalenie dziąseł, gdzieś nawet wyczytałam że tak bywa, i nie tak jak się zdarza że przy jednym zębie, ale prawie cała góra i na dole kilka, powoli przechodzi ale krwawi dalej przy szczotkowaniu
    - przy implantacji lekkie zabarwienie śluzu. Trwało to dwa dni ale tylko widać na papierze przy podcieraniu, nawet bielizny nie pobrudziło, a dodam, że w życiu nie miałam plamienia przed okresem
    - i najgorszy objaw: biegunka, dopadła mnie w pracy, masakra. Od zwyczajnej biegunki różniły się tylko tym że nie towarzyszył jej bolesny skurcz żołądka i jelit, no i szybko przeszło, ale dalej tak mi Bulgocze w jelitach, że boję się podchodzić za blisko do ludzi;)
    - najbardziej czekałam na objawy że strony piersi, bo te dokuczają zazwyczaj wszystkim, ale że ja spore żyłki mam zawsze, a przed okresem ciężkie więc nie zauważyłam nic nowego, boleć nie bolały. Nie wiem czy to była jakaś blokada psychiczna, ale po zrobieniu testu i plusie zaczęłam czuć piersi, zdecydowanie cięższe i napięte wrażliwe sutki, ale jakoś strasznie nie bolą. Może to dlatego że zawsze miałam jak matka karmiąca, do tego stopnia, że na każdym usg pytają mnie czy karmię ;)
    - niestety wczoraj zaczęła się rozkręcać jakąś infekcja chyba, brzydkie upławy, ale wybieram się do gina, więc może coś zaradzi
    - do tego ból brzucha jak podczas @, ale krótko, ze 2 dni, z przerwami
    Jutro robię betę i w czwartek powtórka żeby zobaczyć czy ładnie rośnie.
    Trochę mnie brzuch pobolewa, ale mam nadzieję że to żadna pozamaciczna :/
    Pozdrawiam wszystkie zafasolkowane i życzę Wam i sobie spokoju i nudnych ciąż! ;)

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje pierwsze objawy to zazwyczaj (w 5 ciążach): osłabienie i senność, opryszczka i infekcja, dziwne uczucie w podbrzuszu gdy szybko wstaję - taki bolesny skurcz, baaaardzo rzadko lekkie mdłości -raczej nie mam wcale, czasem zgaga. Dziwne uczucie jakby na raz zimno i ciepło. Drażliwość. Najbardziej jednak zauważalna dla mnie jest ogromna senność.

  • sana92 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ;) mam pytanie ;) ...cykle mam 25/26 dniowe.. owulacje miałam 5 kwietnia.. gdzies od 7 kwietnia codziennie boli mnie tak lekko podbrzusze. nigdy tak nie miałam, jedynie kiedy mnie boli podbrzusze to w 1/2 dniu @ wtedy tez inny ból mocniejszy.Do tego ból w dole pleców :(

  • Blueberry17 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pierwszym objawem były mega wahania nastroju, bardziej w tą płaczliwą stronę. Pobolewał mnie brzuch oraz delikatnie piersi jakbym miała normalnie dostać okres. Mdłości, ból piersi, wrażliwość na zapachy zaczęły się dopiero od 6 tygodnia ciąży.

    f2w3pc0zhujw5x5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    wczoraj tj.w 10 dniu po owulacji zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny z tym, że ta druga kreska baaardzo blada.Czy to możliwe że jestem w ciąży???Nie ukrywam, że bardzo byłabym szczęśliwa.Napiszcie jeśli miałyście podobny przypadek.Dodam że do okresu były 4 dni.moje objawy to ból piersi i szczypanie w sutkach-haha brzmi śmiesznie, podwyższona tempka oraz ból jajników.

  • chicken Autorytet
    Postów: 444 212

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestes. Moj tez wyszedl blady w dniu spodziewanej meisiaczki.
    Zrob dla pewnosci jeszcze jeden z porannego moczu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2017, 13:21

    Lena123 lubi tę wiadomość

    geeky-2017-12-12.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam po dwóch dniach i znowu to samo :) blada druga kreska
    Jak się cieszę.Teraz cierpliwie czekam....

    Missjust lubi tę wiadomość

  • Baranek_Aga Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. To może ja coś dodam od siebie :)
    Nie mama pojęcia kiedy nastąpiła owulacja, ale między 9 a 13 dc miałam wyjątkowo dużo płodnego, bardzo rozciągliwego śluzu. W 21 i 22 dc miałam plamienia, ale delikatne. Pierwszego dnia zauważyłam bardzo malutki skrzep- pomyślałam, ze może @ się zbliża, bo zdarzały mi się krótkie cykle z plamieniami przed @. No ale po 2ch dniach cisza....
    Lekkie pobolewania podbrzusza i poranne biegunki, które nijak nie wskazywały na to, że w końcu się udało.
    Termin @ wypadał na 15.04, miałam bóle miesiączkowe ale brak plamień. I właśniem ten fakt w dniu spodziewanej miesiączki skłonił mie do zrobienia testu. Wynik był pozytywny! Dzisiaj dla pewności powtorzyłam i znowu 2 kreski :)
    Nadal mam bóle menstruacyjne, chwilowe i mniej intensywne niż przy @.
    Piersi nabrzmiałe( tego faktu nie powiązałam z ciążą, gdyż zawsze przed @ takie miałam, a żyły zawsze są mocno widoczne).
    Sporo energii. Mały apetyt ( dla mnie totalna nowość ;)).
    Czuję, że łapie mnie przeziębienie i do tego strasznie bolą łydki.

    Dodam, że starmy się prawie rok.
    Z suplementacji, którą się wspierałam w staraniach to: inofem(1x1), kwas foliowy, wit D, witaminy B complex, kwasy Omega 3,6 i 9.
    Mój patrner brał Proxeed Plus od grudnia (2x1).
    Dodam tylko, że byłam w trakcie kuracji antybiotykowej ze względu na wykrycie Helicobacter Pyroli.

    Powodzenia Dziewczyny!!! <3

    Prawie rok...
    0d1ygzu3oe39es4j.png
  • Bianka Mari Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) :)

    8 dzień cyklu - i test owulacyjny -pozytywny :) W zasadzie 2 dni po okresie!!! Więc do dzieła ;) świeca- niezawodny sposób ;) i....... po paru dniach pobolewał mnie jajnik... Myślę sobie...no nieee - objawy już ? ;) ale bacznie obserwowałam swoje ciało... i .... przewracało mi się w brzuchu... 6 DNI PO ;) GAZY JAK NIGDY...I POBOLEWANIA JAJNIKA CIĄG DALSZY ... POTEM METALICZNY POSMAK W USTACH.... ROZDRAŻNIENIE... WRĘCZ WŚCIEKŁOŚĆ NA WSZYSTKO I WSZYSTKICH .. zazdroszczę tym co się wzruszają i płaczą....ja na łzawym filmie mam ochotę ubić połowę obsady ;)
    no i APETYT ... PIEROGI Z SEREM I ŚMIETANĄ NAJLEPIEJ BYM ZAGRYZŁA SZYNKĄ Z CHRZANEM I POPIŁA KAWĄ Z MLEKIEM - KTÓREJ DO TEJ PORY NIE ZNOSIŁAM ;)
    ZROBIŁAM TEST - W WIELKANOC RANO myślę sobie ...ale super Prezent dam mężowi... ( gorzej z dziećmi - 15 i 12 latek )
    oczywiście nic nie wyszło...- ale ...nie wyrzuciłam....POJECHAŁAM DO RODZINKI .. po powrocie i ucztowaniu świątecznym - gdzie oczywiście nie przestawałam jeść WSZYSTKIEGO NA RAZ ;) - myślę...a zerknę jeszcze raz ;) i.........BLADA KRESKA JEST!!!
    SERCE MI WALIŁO JAK SZALONE.... pierwsze podejście...i JEST :*
    ... więc moje Kochane - z tymi objawami.... piersi - nic mnie nie bolą...mdłości pewnie nadejdą...ale ten ślinotok -ból jajnika- rozdrażnienie-apetyt- bulgotanie i gazy haha jak macie :) TO MOŻE BYĆ TO :* aaa i wyszła mi opryszka na ustach -po 3 dniach znika
    Tak bardzo bym chciała mieć córeczkę.... bo strasznie jestem samotna w tym moim domu ..gdzie każdego dnia mam święto 3 Króli ;) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2017, 08:00

    Bianka :)
‹‹ 388 389 390 391 392 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ