X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)
Odpowiedz

Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)

Oceń ten wątek:
  • Pola☺ Przyjaciółka
    Postów: 519 37

    Wysłany: 3 lutego 2017, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarciaKarcia

    Najlepiej zrobić bete ja zrobilam 3 testy i byly dwie kreski ale lewo widoczne poszlam na bete i wyszło ze jestem miedzy 2-4 tygodniem. Ja na razie nie bede powtarzać bety bo ide do ginekologa 9 lutego moze on mi zleci wtedy. Ja w pierwszej ciąży 7 lat temu nie wiedziałam o istnieniu tego badania mój ginekolog nigdy nie kazal mi tego robić. Na spokojnie wszytko bez szalenst. Jestem dobrej myśli najwazniejsze by bylo wszytko dobrze.

    nadulek lubi tę wiadomość

    W oczwkiwaniu na upragione szczęście
    Amelka 27.02.2010
    08.02.2017 Ciąża pozamaciczna

    http://ovufriend.pl/graph/b4c8b9a06a292567105baebc85e50c29
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 3 lutego 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny:)

    Tydzień temu zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie. Dziś upływa 4 dzien od spodziewanej @. Hcg 460 w 16dpo.
    Od dwóch dni bardzo kłują mnie jajniki i mam wrażenie jakbym miała dostać okres. Czy to normalne? Dziś jajniki czułam najbardziej. Trochę sie przestraszyłam

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 3 lutego 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się :)
    Ogólnie jesteśmy w trakcie przerwy w staraniach i nawet nie liczę na ciążę, tylko zastanawia mnie co to może być. Wczoraj 28dc i 8dpo myślałam, że dostałam okres. Jestem 3 cykl na luteinie i ostatnio bardzo skróciła mi się faza lutealna więc myślałam, że i tym razem tak będzie. Po godzinie 16 dostałam takich jasno różowych plamień. Ogólnie dużo tego nie było. Po godzinie 18 była już cisza tzn nadal jest. Zbadałam sobie szyjkę przed chwilą (chociaż dokładnie nie umiem, ale czuję twardość) no i na palcu był brązowy śluz. Ogólnie brzuch mnie pobolewa jak na okres (chociaż to pewnie bardziej wymysł mojej wyobraźni) jak myślicie jest szansa, że to jednak okres i za moment się rozwinie? Nie liczę na plamienie implantacyjne, ale bardzo zastanawia mnie co mogło być tego przycyzną, bo nigdy mi się tak nie zdarzało. W dwóch wcześniejszych ciążach też nie miałam żadnych plamień...
    Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

    akacjowa lubi tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • MilkaMilka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda ciąża jest inna, każde objawy są inne. I nasze hormony też się zmieniają. Ja mam PCO, miałam nie zajsć w ciążę, brak owulacji. No to co, Clio i Duphaston. I po tym się zaczęły straszne bóle hormonalne. W ciażę nie zaszłam. Rzuciłam hormony, bo czułam się po nich źle, aż w 2 cyklu zaszłam w ciążę. Mam dziś 4-latkę. Nie oznacza to, że problemy hormonalne minęły, absolutnie. Są, ale czuję, że się zmniejszaja powoli.

    A teraz...a teraz czuję owulacje, czego nie było wcześniej. Raz miałam lekkie plamienie. Ale to nie ważne, lekarz zbadał ( a ja jestem panikarą!) i nic nie dzieje się złego, kochać hormony, hehe...

    ALE. zdarzyło się nam zaszaleć tym razem... i co... dwa dni miałam 3-4 razy dziennie takie ukłucie w jajnik, że oj... trwało kilka sekund, ale było. Nigdy nic takiego nie miałam. Cykle około 32 dniowe, ale z moim PCO to i tak ruletka - tak jak z owulacją. Sutki tkliwe. W brzuszku dziwnie... Gorzej, że złapałam ostre zapalenie zatok... i apetyt padł...nie mam smaku i węchu. Ani myślę się nakręcać, wcale mi na ciąży teraz nie zależy... około 7-8 powinna przyjść @ A jednak tak siebie obserwuję i się trochę sobie dziwię..mając nadzieję, ze to tylko hormony... a jak nie..cóż... tragedii nie będzie, acz to nie ten czas...

  • MilkaMilka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą, zastanawia mnie to, czemu tak mało ginekolodzy mówią o tym, że owulacja WCALE nie musi być w połowie cyklu... mi się potrafi zdarzyć 2 dni po @, zresztą, to jest u kobiet częste...

    Paula, od hormonów jakie przyjmujesz może się zdarzyć plamienie. Luteina jest to progesteron (mówiąc obrazowo i nie wchodząc w szczegóły). Od przyjmowania i zmiany gospodarki hormonalnej można mieć bóle węzłów chłonnych, piersi, jajników, plamienia, mdłości, ba, zawroty głowy, czy poczucie mdlenia (acz się nie mdleje).Mnie tez moje niezwykłe zakłucie w jajnik zdziwiło, teraz mnie "swędzi" w środku macicy, jajniki oba dają o sobie znać (ale nie jest to ani ból, ani ćmienie, wiem, że są - jeden mam zawsze powiększony, od lat, cała fizjologia ma przy PCO jest dziwna ;p ) Nie szukajcie objawów ciąży we wszystkim, bo zgłupiejecie. Pamiętam jak o córcię się staraliśmy. Nawet nisko latające bociany widziałam jako objaw ;p Dopiero jak odpuściłam totalnie to bach... Oczywiście uznałam, że okres znowu się zatrzymał, a ewentualne lekkie objawy ciąży jak siusiu (około 5tc), lekka gorączka wieczorami i... co najlepsze... obolała pięta (mam podobno ostrogę, ale tylko wtedy, na początku ciąży, mnie złapała!) plus od razu niemożność zapalenia papierosa, raz mega uderzenie gorąca i potów oraz ...wszędzie zapach czekolady... uznałam za objawy jakiejś grożnej choroby czy szaleństwa. Nawet testu nie robiłam, bo po co... A potem kupiłam dwa. Pierwszy nie wyszedł, więc oznaczało to jedno - nie ma co się martwić, znak, nie ma to nie ma (on w ogóle nie wyszedł). Po kilku dniach jakoś tak mnie tchnęło i zrobiłam drugi. I dwie kreski.

    Powodzenia staraczkom i... dziewczyny, na serioo, nie nakręcajcie się. Blokada psychiczna jest najgorsza ze wszystkiego, a każde rozczarowanie boli potrójnie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola

    Beta chyba nie będzie potrzebna... Dziś około 12 dostałam @ :(
    Kurcze wkurzam się, bo bardzo chcemy a znowu nic :/
    Dodam, że dziś z samego rana zrobiłam test z nadzieją że może się uda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2017, 16:08

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 3 lutego 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któras z was czula takie jakby ciagniecie w macicy ?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 3 lutego 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    Dziewczyny:)

    Tydzień temu zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie. Dziś upływa 4 dzien od spodziewanej @. Hcg 460 w 16dpo.
    Od dwóch dni bardzo kłują mnie jajniki i mam wrażenie jakbym miała dostać okres. Czy to normalne? Dziś jajniki czułam najbardziej. Trochę sie przestraszyłam

    Mialam identyczne uczucie jakby @ miala przyjsc :) ale jesli nie masz skurczy to prawdopodobnie akurat tak ma byc:) czytalam ze wiele dziewczyn ma takie obajwy we wczesnej ciazy:)

    Asik84 lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 4 lutego 2017, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    A czy któras z was czula takie jakby ciagniecie w macicy ?


    Ja zwłaszcza wieczorami

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 4 lutego 2017, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    Ja zwłaszcza wieczorami
    Widze ze idziemy ciaza prawie leb w leb . Bylas juz u lekarza ?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2017, 01:12

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Pola☺ Przyjaciółka
    Postów: 519 37

    Wysłany: 4 lutego 2017, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dzieczyny ja byłam wczoraj u lekarza bo mialam male brązowe plamienia ale jak sie okazało to nic groźnego dostalam luteine na 10 dni. Jestem 2,5 tygodnia w ciąży. Dzisiaj z rana strasznie mnie mdli juz 2 razy w ubikacji byłam. A wy jak sie czujecie?

    W oczwkiwaniu na upragione szczęście
    Amelka 27.02.2010
    08.02.2017 Ciąża pozamaciczna

    http://ovufriend.pl/graph/b4c8b9a06a292567105baebc85e50c29
  • MilkaMilka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 4 lutego 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wieczorami gorączka... ale nie wiem, kwestia przeziebienia? Bo mnie męczy ostre zapalenie zatok... macica...jakby...swędziała? I obfity śluz, ale u mnie bywa - acz w innym momencie - taki. Gorzej, że mam zatwardzenie. A to u mnie nie jest normalka.
    Rozmawiałam z partnerem. Oboje nie fruwamy, ale jakoś on mniej się martwi niż ja :D Mamy bardzo skomplikowaną sytuację, ale... komfort w głowie ogromny, ze jakby co to wszystko będzie ok.
    Choroba...teraz wyczekać do 6-7 i zobaczymy... Sama nie wiem, chcę czy nie?

  • Pola☺ Przyjaciółka
    Postów: 519 37

    Wysłany: 4 lutego 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za nim sie dowiedzialam ze jestem w ciąży dwa tygodnie wczesniej mialam temperature ale tez bylam przeziebiona. Nie które dziewczyny maja różne objawy mimo ze jeszcze nie wiedza czy sa w ciąży ja wiem moje drogie ze wszystkie czekamy na upragnionego dzidziusia ale z własnego doświadczenia przy pierwszej i teraz przy drugiej ciąży nie mialam objawów typu ból w krzyżu, bolace piersi te objaw pojawiły sie w 4 mc nie mialam podwyższonej temperatury itp. Przy pierwszej ciazy moimi objawami byly ból piersi w 4 mc wokol sutków pojawily sie brązowe otoczki i brak apetytu. Teraz jestem w ciazy 2,5 tygodnia jedynie co bola mnie jajniki,brak apetytu,spac mi sie chce caly czas, i mam brązowa otoczkę wokol sutków. Szczeze jeszcze do 31.01 nie wierzyłam ze jestem w ciąży bo pojawily sie plamienia i myslalam ze dostane okres ale te plamienia byly bardzo male i zrobilam test okazal sie pozytywny później zrobilam beta hcg okazalo sie ze to juz prawie 3 tygodnie. Dlatego kazda ciąża jest inna i nie kazda kobieta ma te wszytkie objawy i warto poczekać na spokojnie bo właśnie czasem dlatego nie wychodzi bo strasznie sie stresujemy a to ze nie ma objawów to nie znaczy ze nie jesteśmy ciazy. Kobietki ja w was wieże i wiem ze każdej sie uda bo kazda z nas czeka z wielka niecierpliwością ale ja uważam ze najważniejsze by dzidzius byl zdrowy i z naszą ciąża było wszytko dobrze.

    W oczwkiwaniu na upragione szczęście
    Amelka 27.02.2010
    08.02.2017 Ciąża pozamaciczna

    http://ovufriend.pl/graph/b4c8b9a06a292567105baebc85e50c29
  • Demetria Autorytet
    Postów: 280 145

    Wysłany: 4 lutego 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do testu skłonił mnie ból podbrzusza podobny do okresowego i klucie jajników oraz znacznie bardziej bolące piersi.
    Wcześniej jajniki to odczuwalne raczej tylko w sorki cyklu. A piersi nigdy tak mocno nie bolały.
    Martwi mnie tylko mocne klucie jajników... :(

    14.02 - 4mm serduszko <3
    07.03 - 2cm szczęścia
    04.04 - 8,2cm i prawdopodobnie będzie Elena <3
    02.05 - wizyta
    tt1d65e6.png
    tt1d6895.png
  • Pola☺ Przyjaciółka
    Postów: 519 37

    Wysłany: 4 lutego 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Demetria mnie caly czas kluje lewy jajnik wczoraj lekarz powiedział ze na piczatku to normalne czasem kluje raz z lewej strony raz z prawej ale jak tak bardzo sie martwisz to lepiej idź do lekarza. A który to tydzień u Ciebie?

    W oczwkiwaniu na upragione szczęście
    Amelka 27.02.2010
    08.02.2017 Ciąża pozamaciczna

    http://ovufriend.pl/graph/b4c8b9a06a292567105baebc85e50c29
  • Demetria Autorytet
    Postów: 280 145

    Wysłany: 4 lutego 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola☺ wrote:
    Demetria mnie caly czas kluje lewy jajnik wczoraj lekarz powiedział ze na piczatku to normalne czasem kluje raz z lewej strony raz z prawej ale jak tak bardzo sie martwisz to lepiej idź do lekarza. A który to tydzień u Ciebie?
    U mnie 5 tydzień. Jutro zacznie się 6

    14.02 - 4mm serduszko <3
    07.03 - 2cm szczęścia
    04.04 - 8,2cm i prawdopodobnie będzie Elena <3
    02.05 - wizyta
    tt1d65e6.png
    tt1d6895.png
  • Pola☺ Przyjaciółka
    Postów: 519 37

    Wysłany: 4 lutego 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze lepiej idź do lekarza i zapytaj o ten bol jajnika ja w poniedziałek dopiero zaczynam trzeci tydzien. Ale ogólnie czuje se dobrze dokucza mi tylko ten brak apetutu i musze jeść na siłę nie mam na nic ochoty kompletnie.

    W oczwkiwaniu na upragione szczęście
    Amelka 27.02.2010
    08.02.2017 Ciąża pozamaciczna

    http://ovufriend.pl/graph/b4c8b9a06a292567105baebc85e50c29
  • chopper Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 lutego 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Od kilku dni czytam to forum, patrzę jakie mialyscie pierwsze objawy wczesnej ciąży.
    Pisze bardziej o opinię czy faktycznie coś może być na rzeczy.
    Może od początku. Jakieś 2 tyg temu zaczął mnie boleć żołądek/brzuch sama nie umiałam stwierdzić. Mdlilo mnie na wszystko. Po tygodniu wróciło przeziębienie z gorączka chociaż pod koniec grudnia dopiero co miałam zapalenie oskrzeli. Mdłości się utrzymywaly ale zganialam na ta chorobę że to przez to. Choroba przeszła mdłości zostały. Jestem strasznie wzdeta, boli mnie cały czas w okolicy nerek, jajniki tez czasem dawaja o sobie znać, glowa boli od pad tygodnia a do tego leci mi krew z nosa co kilka dni. 1.02 powinnam dostać @. Od wczoraj najbardziej dokuczaja mi bolace piersi, najchętniej cały dzień i noc chodzilabym w staniku bo wtedy mniej bolą. Oczywiście mdłości towarzyszą mi nadal.
    Bardzo chcę dziecka ale nie teraz bo nie mam na to absolutnie warunków przez to się stresuje podwójnie. Co o tym sądzicie?

  • Pola☺ Przyjaciółka
    Postów: 519 37

    Wysłany: 5 lutego 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej zrobic test lub beta hcg wtedy bedziesz miała pewność. Bo z samych objawów nic nie wymyslisz. Przed okresem tez czasem bola piersi, brzuch,lub sa mdłości różnie bywa ja proponuje zrobic test ciazowy lub beta hcg.

    W oczwkiwaniu na upragione szczęście
    Amelka 27.02.2010
    08.02.2017 Ciąża pozamaciczna

    http://ovufriend.pl/graph/b4c8b9a06a292567105baebc85e50c29
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 5 lutego 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Widze ze idziemy ciaza prawie leb w leb . Bylas juz u lekarza ?:)


    Jutro wizyta...bardzo sie denerwuje

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
‹‹ 384 385 386 387 388 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ