X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)
Odpowiedz

Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    I ja w końcu mogę dodać coś od siebie .

    Pierwszym objawem ,który nie brałam za bardzo pod uwagę było ciągnięcie w macicy, naprawdę bardzo chwilowe, jednak było to dla mnie coś nowego.
    Potem długo, długo nic. Nie wiem, czy ciężkie piersi zaliczyć do objawów ciążowych, bo co miesiąc je miałam, a pojawiał się okres :) , tak że olewałam te cycki jak tylko mogłam :p
    Potem 17 dni po IUI zrobiłam test i wyszedł pozytywny :)

    Dziś 22dpo pojawił się nowy objaw, grudki na brodawkach. Wystraszyłam się,ale wyczytałam że to normalne w ciąży .

    Czasem mam lekkie mdłości, albo może wyolbrzymiam ,nie wiem :)
    Ogólnie piersi są pełniejsze, nie bolą za mocno.
    Jestem senna . O 21 pewnie będę już spała :)

    a, dodam jeszcze że poprawiła mi się cera, pomijając wysyp na twarzy kilka dni przed spodziewaną miesiączką. Teraz jest gładka jak nigdy.
    Podwyższona temperatura. 2 dni wynosiła aż 37,22 stopni. Teraz 37,03

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2016, 20:21

    Karolka12345 lubi tę wiadomość

  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobilam dzisiaj test i w koncu pozytywny :)

    45b79b72b0bf7b2b6a48c235d7142308.png

    Jestem juz mama 4 latki, z mezem staralismy sie juz od pol roku, myslalam ze bedzie tak samo jak przy pierwszym a tu trzeba bylo sie troche wysilic ;)
    Pierwsze objawy ktore zauwazylam to przede wszystkim bolsne, nabrzmiale piersi. Przy ubieraniu wygladaly jakby nagle sie powiekszyly o jeden rozmiar. Ten objaw wystapil jeszcze przed spodziewanym terminem miesiaczki. A poza tym to od tygodnia przed terminem okresu mialam (i nadal mam) taki dziwny bol brzucha, niby podobny do tego jak zbliza sie miesiaczka ale jednak inny.

    Bardzo sie ciesze :-)

    Nataszka2200, actwiti lubią tę wiadomość

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :)

    Moje objawy to w sumie tylko co jakiś czas chwilowe kłucie w lewym jajniku i bezsenność (chociaz nie wiem czy to normalne:D) no i oczywiście nadwrażliwość, wrzuszam sie przy byle rozmowie heh :P

    Dziwi mnie fakt, że nie bolą mnie piersi, nic wgl nawet jednego lekkiego bólu, nie wiem czy mam sie martwić czy cieszyć ;) 4t3d

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Moje objawy to sennosc, moglabym spac non stop, bole brzucha i krzyza, ktore bardzo mnie niepokoja, bo mam za soba juz 4 poronienia wszystkie miedzy 6-8 tyg. Do tego mieszkam w UK i tutaj niestety nie ma takiej opieki nad ciezarna jak w Polsce.

  • Inka-29 Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    artana85 wrote:
    mam za soba juz 4 poronienia wszystkie miedzy 6-8 tyg. Do tego mieszkam w UK i tutaj niestety nie ma takiej opieki nad ciezarna jak w Polsce.
    Hej Artana, a robiłaś badania genetyczne? Przy tak wielu poronieniach powinnaś zrobić i sprawdzić czy immunologia ok. Przykro mi, ale trzymam kciuki

    Patricia lubi tę wiadomość

    Nic co w życiu ważne nie przychodzi nam łatwo... Chcemy być rodzicami ♡
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka-29 wrote:
    Hej Artana, a robiłaś badania genetyczne? Przy tak wielu poronieniach powinnaś zrobić i sprawdzić czy immunologia ok. Przykro mi, ale trzymam kciuki
    dopiero teraz beda mi robic badania, bo tutaj dopiero po kilku poronieniach zaczynaja szukac przyczyny.

  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszym objawem było przeczucie :) Po prostu w dniu spodziewanego okresu poszłam zrobić badanie beta, które pokazało ponad 100.
    Później mdłości, szczególnie wcześnie rano (wstaję o 5. rano), chociaż nie wiem czy to po prostu nie ze stresu nową sytuacją.
    No i podwyższona wrażliwość na wszystko, szklą mi się oczy nawet w dziwnych sytuacjach, nawet jak jakiś polityk powie, że z naszym krajem nie jest dobrze hahah
    Do tego po kilku dniach kłocie jajników i uczuce ciągnięcia w brzuchu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2016, 23:36

    20.08.2017 <3
  • Paulina3 Koleżanka
    Postów: 46 72

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) dzisiaj dołączyłam do Was:) pierwsze objawy u mnie to niewielkie zawroty głowy, głównie przy zmianach pozycji z siedzącej na stojącą, a także uczucie rozpierania w brzuchu i mdłości wynikające z większej wrażliwości na zapachy.
    Dodatkowo zrobiłam testy owulacji na 5,3 i 1 dzień przed planowym terminem @ i wszystkie wyszły pozytywnie.
    Także witam wszystkich życząc wesołych, radosnych, rodzinnych Świąt :)

    92cm8c2.png
  • Cludi Koleżanka
    Postów: 65 8

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i nadal nic kolejny cykl z małpą - poddaje się już ..

    5 nie udanych prób IUI - rok 2017
    20.12.2017 nieudana próba IVF/ ISCI
    1.05.2018 udana próba IVF/ ISCI
  • Nataszka2200 Autorytet
    Postów: 576 653

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cludi wrote:
    No i nadal nic kolejny cykl z małpą - poddaje się już ..



    Nie można się poddawać...powinnaś mówić sobie uda się!!!!

    iv09piqvr5fpkazd.png
    Aleks ur.20.03.2016r godz 17:07 waga:3.272 i 55cm
    [link=https://www.suwaczki.com/]xnw49n739hscix2y.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Przewertowałam 10 stron tego forum i zdecydowałam się do Was napisać. Od ponad pół roku co miesiąc mam nadzieję, że @ nie nadejdzie. Niestety pojawia się, regularnie...

    Zrobiłam już wszystkie badania hormonalne,przeczytałam wszystkie mądre artykuły. Wszystko, żeby dowiedzieć się, że coś jest nie tak, wyleczyć to i szybko zajść w ciążę.

    Kolejne badania, książkowe wyniki i nadzieja, że to w tym miesiącu test pokaże 2 kreski. Nie pokazał.

    Dzisiaj mój kalendarzyk pokazuje 11 dni do @. 3 dni przeogromnego apetytu, zawrotów głowy, drobnej infekcji, wzdęć i śluzu oraz polowania na ofiary mojego rozdrażnienia :)) Aż boję się pomyśleć, że to TO, żeby znowu się nie rozczarować...

    Po przeczytaniu Waszych postów, poczułam że muszę się z Wami tym podzielić.

    Ściskam Was mocno, trzymam kciuki, żeby wszystkie opisywane objawy zamieniły się w zdrowe bobaski za kilka miesięcy :)


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cludi wrote:
    No i nadal nic kolejny cykl z małpą - poddaje się już ..

    Heej, nie poddawaj się! ja tak mam od 6 miesięcy, UDA NAM SIĘ!!!

  • Pokolorowanaa Koleżanka
    Postów: 40 15

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie zaraz po owulacji i tym udanym razie pojawily sie problemy ze spaniem, do rana praktycznie lezalam ale tylko przez kilka piereszych dni po owulacji. Kokejnym objawem jaki zauwazylam to zaczęłam uwazac na to co i jak jem, jakos instynktownie zaczelam siegac po zdrowe rzeczy i calkowicie odrzucilo mnie od slodyczy i słonych przekasek, pozniej bol i ciagniecie w brzuchu, tkliwosc piersi i to przeczucie ze jestem w ciazy, wiedzialam o tym. Zrobilam test na dwa dni przed @ zeby sobie tą ciążę potwierdzić.

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja sie dolacze.. : ) Wedlug mnie na "pierwsze objawy ciazy" zazwyczaj zagladaja kobietki, ktore bardzo chca znalezc potwierdzenie (na ogol 1-2 tyg po owulacji), ze tak oto juz sa w ciazy. Prawda jest jednak taka, ze objawy wychodza na ogol ok 7 tygodnia czyli po terminie miesiaczki kiedy wiekszosc juz zrobila te testy ciazowe, a na nich dwie kreseczki. Jedyne co zaczelo sie dziac u mnie przed 7 tygodniem (ok. piatego) bylo zmeczenie, ktore zupelnie nie zwrocilo mojej uwagi szczerze mowiac, bo objawilo sie tylko kilkukrotnym pojsciem spac o godzinie 23 zamiast jak zazwyczaj - 2, 3 w nocy. Co do realnych objawow to, jak juz powiedzialam, ok. 7 tygodnia:
    - mdlosci
    - powiekszony biust
    - wrazliwe piersi
    - zmeczenie
    - i potykanie sie o wlasne nogi mowiac oglednie :D

    Pozdrawiam wszystkie ciezarne <3

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • nnnn.26 Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Z moich pierwszy objawów to "odpalenie sutkow" - dziwne uczucie jakby coś się w nich odpowietrzalo. Później doszło ciągnięcia i klucie w podbrzusza które z dnia na dzień robi się słabsze.

    Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie ☺

  • Cludi Koleżanka
    Postów: 65 8

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka_89 wrote:
    Heej, nie poddawaj się! ja tak mam od 6 miesięcy, UDA NAM SIĘ!!!

    przy 6 tez byłam dobrej myśli a tu już 20 mies i nic... czasem warto sb odpuścić poddać się i anóż się uda

    5 nie udanych prób IUI - rok 2017
    20.12.2017 nieudana próba IVF/ ISCI
    1.05.2018 udana próba IVF/ ISCI
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cludi ja staralam sie 3 lata.. takze glowa do gory. Mam PCOS, udalo sie wreszcie, naturalnie, nawet bez CLO czy innych wspomagaczy owulacji.
    Po dziesiatkach negatywnych testow ciazowych myslalam ze juz nigdy tych dwoch kresek nie zobacze. Kiedy zaczynalam sie starac o dziecko bylam pelna nadzieji. Nawet po 4 miesiacach, po 6, po 8.. potem robilo sie coraz smutniej. Wreszcie po poltorej roku wybralam sie do gina i zdiagnozowal mnie z PCO. Dal mi tabletki na stymulacje owulacji na 3 miesiace. Nie podzialalo.. Potem to juz co miesiac gorszy nastroj, placz depresja. Az przyszedl moment, ze musialam zajac mysli czym innym - wyprowadzka do nowego domu.
    To mial byc nasz pierwszy wspolny dom - tylko moj i mojego meza, wiec cala energie i radosc przeznaczylam na myslenie, planowanie, kupowanie i cieszenie sie zyciem. Bylam na tyle szczesliwa, ze odpuscilam sobie myslenie o dziecku a skupilam sie calkiem na pozytywie jakim byla przeprowadzka.
    W dniu przed wyprowadzka znalazlam gdzies na tylach szafy test ciazowy. Mialam plamienia poprzedzajace miesiaczke co sie czesto u mnie zdarza (a i sama miesiaczka zazwyczaj przychodzila spozniona tydzien, dwa czasem i miesiac). Usmiechnelam sie do siebie, mysle - a, zrobie ten test na beke, co bedzie lezal tu tak samotnie i mnie denerwowal.
    Poszlam do toalety, zrobilam co trzeba i nawet nie zwracalam na ten test zbytniej uwagi. Rozgladalam sie po lazience czy czegos nie zapomnialam spakowac. Nagle patrze katem oka, a tam sie jakis cien rysuje na tym tescie. Mysle sobie, to swiatlo w lazience jest jakies dziwne, wyszlam na zewnatrz, a tam w pelnym swietle, zupelnie wyraznie, rysowala sie druga kreska. Rozowa bo rozowa, ale byla. Jak byk.
    Zupelnie nie uwierzylam w to co zobaczylam ale troche mnie z nog scielo. I tak nie wierzylam nawet jak kupilam drugi i trzeci test. Myslalam sobie, ciekawe za ktorym razem ta kreska zniknie i przestanie sobie zartowac. Ale nie znikala : ) Pomyslalam sobie - zrobie bete, beta napewno wykaze ze nic tam nie ma. Ale i beta tez pokazala ze jest, udalo sie! Ale prawda jest taka ze uwierzylam dopiero 2-3 tyg temu, po pierwsze jak sie rozkrecily mdlosci a po drugie jak poszlam do gina i pokazala mi zarodek na USG.
    Takze dziewczyny, trzymajcie sie. Rozumiem co znaczy czekac, ciagle ogladac negatywne testy, plakac nad toaleta.
    Ale przyjdzie wasz czas, tak jak przyszedl moj : ) Mocno trzymam za was kciuki <3

    dobuska, Szczesliwa ledwo zywa lubią tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pierwsze objawy w dniu pozytywnego testu (baaardzo słaba kreska) to ból miesiączkowy, ból piersi i ból głowy. I o ile przed okresem zawsze bolała mnie głowa, to piersi i brzuch nigdy (brzuch dopiero w momencie rozpoczęcia @). To było kilka dni przed terminem @.

    Gdybym miała te objawy co cykl, to myślałabym po prostu, że okres się zbliża. Delikatny ból miesiączkowy i ból piersi utrzymują się zresztą cały czas.

    dobuska lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Klodi85 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przeczytalam wszystkie strony z waszymi objawami I tez postanowilam dolaczyc, z partnerem staramy sie juz rok moje badania wyszly ok , na jego wciaz czekamy.. ostatni okres mialam 7.12 okolo 20 grudnia mialam owulacje zazwyczaj czuje ze mam bo mam starszna ochote na przytulanko;) I brzuch boli, ale tym razem jest inaczej niz zawsze lub to tylko moja wkretka , od owulacji boli mnie brzuch I piersi, sa takie ociazale ale sutki jakos specjalnie mnie bola, wczesniej zawsze bolaly tylko pare dni przed okresem, uczucie jakby Zaraz mial przyjsc @ a to jeszcze 6 dni, ale najgorsze I dziwne jest to ze od 5 dni nie moge sie zalatwic raczej nie miewam takich problemow chyba ze to po swietach ;) I mimo ze czuje sie pelna to I tak jestem glodna ciagle bym cos jadla a poza tym zadnych jakis konkretnych objawow nie czuje ze to na pewno ciaza nie czuje sie jakos inaczej, nie jestem jakos specjalnie zmeczona raczej odwrotnie nie sypiam zbyt dobrze ale to juz od dawna tak mam, mdlosci I zawroty glowy to juz sobie chyba zaczelam wkrecac;) dziewczyny co myslicie jest nadzieja na ten miesiac czy wymyslam?;)

    Ps.jak zlikwidowac ten wykres ciazy?? Nie wiem co tam ustawilam ale wychodzi mi ze jestem w 4 tygodniu ciazy ale chyba urojonej;);)

  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klodi, za wcześnie na jakiekolwiek testy, tym bardziej, że ostatni okres miałaś 3 tygodnie temu. Napady głodu miewała się czasem przed okresem, więc u Ciebie może być podobnie. Nie ma co się nakręcać, a czekać spokojnie jeszcze.
    Ciążę liczy się od daty ostatniej miesiączki, jeśli miałaś ją 7 grudnia, czyli 3 tygodnie i 1 dzień --> 4. tydzień.

    20.08.2017 <3
‹‹ 376 377 378 379 380 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ