X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pomysły na to, jak poinformować dziadków/bliskich o ciąży? :)
Odpowiedz

Pomysły na to, jak poinformować dziadków/bliskich o ciąży? :)

Oceń ten wątek:
  • PrezesGąska Ekspertka
    Postów: 212 70

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libusza wrote:
    Hello :)
    Ja to od razu wiedziałam, że powiemy rodzicom w Wigilię :) Kupiłam już cztery małe ozdobne pudełeczka. Chciałam do nich wsadzić po skarpetce takiej maciupieńkiej. I dać rodzicom kiedy już wszystkie prezenty będą otwarte, wtedy mi się przypomni, że jeszcze dwa prezenty nie zostały rozdane ;) Chciałabym, żeby tak równo otworzyli.
    Jednak pomysł Efa24 bardzo mi się podoba! Smoczek to jest to!
    Już widzę radość rodziców. Będą się lały łzy szczęścia :)

    PrezesGąska myślę,że wszystko zależy od sprzętu jakim dysponuje przychodnia i gina, który będzie Ci robił badanie. Ja mam w domu zdjęcie pęcherzyka ciążowego. Gin mi wydrukował. Tylko ja mam łatwiej bo gin to po pierwsze mój kolega, a po drugie pracujemy w jednym szpitalu więc widzę (widziałam, bo już jestem na L4) się z nim codziennie.


    a widzisz to super;) u mnie II zniknely...a dzis termin @ i mialam tylko kilka jasno-brazowych plamek, zobaczymy co to bedzie ;)

    Libusza lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libusza dziekuje za pomysl z tymi smoczkami :) wlasnie tak zrobie :*

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwszej becie, wieczorem zadzwoniłam do teściowej i powiedziałam, że prawdopodobnie na Mikołaja będziemy mieli fajny prezencik w postaci pozytywnej bety. Teściowa zaniemówiła... Miałam wrażenie że się rozłączyła, bo była taka cisza... Po chwili usłyszałam: nie słyszałam tego, ja nic nie wiem. Powtórz za 48 godzin. Ale czułam że jest zachwycona.
    Szwagierka dowiedziała się od M. w drodze do sklepu... Płakała całą drogę z powrotem.
    Teść dowiedział się po USG, jak już wiedziałam, że groszek jest na miejscu. Kupiliśmy małe skarpeteczki i powiedziałam mu, że mamy dla niego ozdobę na choinkę, ale trzeba zrobić pętelkę z druciku. Nie wiedział na co patrzy. Po kilku minutach powiedział, że to małe skarpetki. A teściowa pyta go czy wie jak to zinterpretować? Rozpłakał się i płacze do dzisiaj...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 18:31

    Aprilia, Kocia lubią tę wiadomość

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy zamiar powiedzieć na Dzień Dziadka i Babci :)

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toa wrote:
    My mamy zamiar powiedzieć na Dzień Dziadka i Babci :)
    My również...chcemy wysłać dziadkom kartki z życzeniami i podpisać Gerwzy lub Stefania...i do końca ciąży będziemy utrzymywać, że te imiona nadamy :) Po narodzinach powiemy im jak na prawde bedzia miała na imię dzidzia...taki mały dowcip :D

    Bunia86 lubi tę wiadomość

  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale psikus :)

    Misi@ lubi tę wiadomość

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Ona_89' Autorytet
    Postów: 824 698

    Wysłany: 5 marca 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż wymyślił, że przyszłej babci kupimy makaron babuni a dziadkowi pasztet dziadunia i wręczymy im w prezencie :)

    agnes175, Aprilia, Marteczka93 lubią tę wiadomość

    kjmn3e5err34dy73.png
    d69c8u696axvumzk.png
    wwgzdqk3fqqv6f45.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojego męża tato jest nauczycielem i przysługuje mu roczny urlop, więc mąż oczywiście tatę poinformował słowami:
    "Tato, Ty weź może w przyszłym roku ten urlop, bo będzie mi się trzeba dzieckiem trochę zająć" :p

    Teść łzy w oczach, teściowa z kuchni jak leciała, to się mało nie zabiła;p ogólnie na początku nie ogarnęli :pp

    Ona_89' lubi tę wiadomość

  • Ona_89' Autorytet
    Postów: 824 698

    Wysłany: 7 marca 2015, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Green świetnie to Twój mąż wymyślił :)

    kjmn3e5err34dy73.png
    d69c8u696axvumzk.png
    wwgzdqk3fqqv6f45.png
  • Maruda Debiutantka
    Postów: 11 21

    Wysłany: 7 marca 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektóre z pomysłów naprawdę świetne. Moi teściowie już wiedzą i się bardzo cieszą. Powiedzieliśmy im normalnie, prosto z mostu, że po raz kolejny zostaną dziadkami. Ale moi rodzice nie i nie wiem jak to im powiedzieć. Nigdy nie byłam ich ukochaną córeczką, i usłyszałam kilka gorzkich słów od mamy jak moja siostrzyczka, oczko w głowie rodziców zaszła w ciąże, termin małpa ma na połowę kwietnia. Boję się że znowu moi rodzice coś wypalą coś przez co będę płakać. A teraz nie mogę sobie na to pozwolić w końcu muszę myśleć za nas dwoje.

    małaMyszka lubi tę wiadomość

    3jgxskjos7b5i02n.png[/url]
  • szczesciara25 Autorytet
    Postów: 807 442

    Wysłany: 9 marca 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy mysliscie ze 9 tydzien + 1 dzien to za wzcesnie zeby powiedziec rodzicom i tesciom? wypada na wielkanoc i sie wlasnie zastanawiamy:)

    f2w3rjjgoscryrqn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesciara25 ja też planuję powiedzieć na Wielkanoc ale nie wiem czy wytrzymam 19 marca mam wizytę u gina jak zobaczę serduszko chyba nie wytrzymam i powiem :)

  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 9 marca 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My powiedzielismy przyszlym Dziadkom jakos w 6 tyg po wizycie u lekarza, na ktorej uslyszelismy serduszko. Bliskim znajomym po poinformowaniu Rodzicow i Tesciow. Nie wierzymy w zabobon aby nie mowic do konca pierwszego trymestru. :) Poki co szczesliwie jestesmy juz w II.

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 marca 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mężowi wręczyłam małe trampki niemowlęce i test a później pokazałam wynik bety :)
    Moim rodzicom mówimy w ten piątek w moje urodziny (tego samego dnia mam wizytę u ginekologa) a teściom w urodziny męża 2 kwietnia. W obu przypadkach na torcie będą małe buciki-trampki z masy lukrowej. Zamówiłam już w cukierni ozdobę, bo tort dla bezpieczeństwa robię sama :) Swoim rodzicom też chciałam powiedzieć później, ale mama wyjeżdża do sanatorium więc to odpowiedni moment - poproszę tylko by przed Wielkanocą nic nie mówili nikomu. Teście niestety zaraz obdzwoniliby całą rodzinę, wszystkich sąsiadów i znajomych mimo próźb ;)w męża urodziny chcę zrobić USG genetyczne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2015, 12:37

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 9 marca 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem planujemy poinformować rodziców i teściów tydzień przed Wielkanocą jak będziemy w pl po moim kolejnym usg w 9/10t :) Na pewno pokażemy im jeszcze świeżutkie fotki z usg i myśle o kupnie własnie takiego poradnika dla babci i dziadka,bo to coś co się przyda i będą się mogli troche dokształcić :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojemu miałam nie mówić dopóki się nie upewnie ze wzgledu na poprzednią ciążę ale oczywiście nie wytrzymalam i powiedzialam na drugi dzień wieczorem ze będzie nas więcej i pokazalam test. Zareagowal super. Był na pewno zaskoczony, ale pozytywnie :) bo w sumie się staralismy ale nie sadzilismy ze tak szybko się uda. Siostrze powiedzialam za kilka dni na skypie i pokazalam test. Strasznie sie cieszyła. Mamie powiem teraz w ten poniedziałek. Będę miałam akurat zdjęcia z USG to się pochwale :) poza tym wie jeszcze moja przyjaciółka i w pracy ze wzgledu na l4. Teściowie się domyślają :)

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 6 maja 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ciągle się zastanawiam jak powiedzieć rodzicom. Chciałabym by się cieszyli, to moje pierwsze dziecko, ale moja bratowa już się spodziewa trzeciego więc dzieci jako dzieci i to, że są dziadkami to już są więc odpada. Ale nie mam żadnych pomysłów. Jak to fajnie zrobić!?

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • rediii Znajoma
    Postów: 26 14

    Wysłany: 6 maja 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomysły naprawdę super :))) chyba podkradne pomysł ze smoczkami albo buciki, zobaczymy :)))

    Ja jakoś pod koniec maja idę do ginekologa i mamie planuje powiedzieć na Dzien Matki (wiec teściom pewnie tez coś w ten deseń). Jeszcze przemyśle jak powiedzieć tacie ;)))

    Dzięki za fajne koncepcje.

    f2w3rjjggi8buwxw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taaaakie plany, że w przedpokoju na szafce na buty ustawię małe buciki i jak mąż będzie wychodził z psem, to je zobaczy itd itd.. :D Oczywiście nie wyszło, bo musiałam jechać na hcg z krwi i mąż był ze mną i cały plan szlag trafił :D rodzicom chcieliśmy powiedzieć na Dzień Matki, kupując w prezencie książki "Pomocy, będziemy dziadkami!", ale znowu nic z tego nie wyszło, bo mąż nie umiał wytrzymać :D więc teściowie już wiedzą, a moi rodzice dowiedzą się w weekend, jak wrócą z wakacji. Książki i tak będą na prezent na Dzień Matki no ale nie będzie już wtedy to niespodzianka :P Za to wiem na pewno, że na Dzień Ojca mojemu mężowi też zafunduję jakąś literaturę tatusiową, przyda mu się :P

    rediii lubi tę wiadomość

  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 6 maja 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eneska wrote:
    Ja miałam taaaakie plany, że w przedpokoju na szafce na buty ustawię małe buciki i jak mąż będzie wychodził z psem, to je zobaczy itd itd.. :D Oczywiście nie wyszło, bo musiałam jechać na hcg z krwi i mąż był ze mną i cały plan szlag trafił :D rodzicom chcieliśmy powiedzieć na Dzień Matki, kupując w prezencie książki "Pomocy, będziemy dziadkami!", ale znowu nic z tego nie wyszło, bo mąż nie umiał wytrzymać :D więc teściowie już wiedzą, a moi rodzice dowiedzą się w weekend, jak wrócą z wakacji. Książki i tak będą na prezent na Dzień Matki no ale nie będzie już wtedy to niespodzianka :P Za to wiem na pewno, że na Dzień Ojca mojemu mężowi też zafunduję jakąś literaturę tatusiową, przyda mu się :P


    To nie jest takie głupie z tymi ksiażkami! :) Może dla męża kupię coś w stylu gry i zabawy z dziećmi :D!

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ