X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pomysły na to, jak poinformować dziadków/bliskich o ciąży? :)
Odpowiedz

Pomysły na to, jak poinformować dziadków/bliskich o ciąży? :)

Oceń ten wątek:
  • Nejcik Autorytet
    Postów: 499 813

    Wysłany: 25 września 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Ciekawa jestem, w jaki sposób Wy poinformowałyście przyszłych dziadków lub resztę bliskich Wam osób o tym, że spodziewacie się Maluszka? ;-) Według mnie to bardzo ważna wiadomość dla Was wszystkich i fajnie byłoby przekazać ją w ciekawy sposób. ;-) Piszcie, być może zainspirujemy się nawzajem ;-)

    Antoś! <3
    mhsv4z17gj8u0s1w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Właśnie dzisiaj otrzymałam potwierdzenie testów z krwi: w czerwcu 2015 zostanę mamusią!
    Co do informowania rodziny o naszej fasolce, to biłam się z myślami: czy w ogóle mówić w I trymestrze. Postanowiłam pójść na kompromis sama ze sobą: powiem dzisiaj mężowi i mojej mamie.

    Kupiłam dwa malutkie, ozdobne pudełeczka prezentowe oraz dwa duże ziarna fasoli. Na ziarenkach napiszę: Gratulacje Tatusiu!, Gratulacje Babciu! Włożę do pudełeczek i ot tak od niechcenia podam im prezencik.

    Może to patetyczne... no może i tak. Ale dzisiaj odczuwam wyjątkowo wielkie nasilenie hormonów, więc mi wolno. A co!
    A jakie są Wasze pomysły?

    Nejcik, Mysia 15, dorota1987, Nieukowa, Agi83 lubią tę wiadomość

  • Inesicia Autorytet
    Postów: 757 1431

    Wysłany: 26 września 2014, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie;)
    lauda wrote:
    Hej! Właśnie dzisiaj otrzymałam potwierdzenie testów z krwi: w czerwcu 2015 zostanę mamusią!
    2 dni temu zrobiłam betę i okazało się, że będziemy mieć dzidziusia - termin również w czerwcu;) Wczoraj mąż dostał grzechotkę i wyniki krwi w zrobionej przeze mnie torebeczce w kolorach niebieskich i różowych;) Co do reszty rodziny to zgodnie stwierdziliśmy, że póki co nikomu nie powiemy. Chcielibyśmy powiedzieć im nie wcześniej niż w 12 tygodniu, ale nie wiem czy tyle wytrzymamy:)

    "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż."
    Janusz Korczak

    km5svcqgn978gm4o.png
    Córcia, Córeczka;*
  • jagoodka Koleżanka
    Postów: 57 46

    Wysłany: 26 września 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My również narazie wstrzymujemy się z informowaniem rodziny, a mieszkamy daleko wiec myślę, że uda się jeszcze jakiś czas zwlec. Staralismy sie prawie półtora roku wiec radosc jest ogromna i mam nadzieję ze sie nie wygadam ;-)
    A mezowi zapakowalam pozytywny test ciążowy z malutkimi bucikami, ktore kiedys dostał jako zadanie do wykonania.

    Nejcik, Nieukowa lubią tę wiadomość

    zem3i09k4whxuchc.png
  • Nejcik Autorytet
    Postów: 499 813

    Wysłany: 26 września 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale swietne pomysly! ;-) Ja jestem w 6 tyg ciąży i będziemy rodzić końcem maja/początkiem czerwca. :) Na razie nie informujemy znajomych i dalszej rodziny, poinformowaliśmy wczoraj tylko rodziców i moją ukochaną babcię. Zaprosiliśmy ich do siebie pod pretekstem kawki, byli trochę zaskoczeni, kiedy zobaczyli nakryty stół pełen pyszności (cały dzień pichciłam :) ), kilka dni wcześniej zamówiłam czekoladowe telegramy na chocolissimo.pl, w telegramach dla rodziców z kostek czekolady ułożony był napis: będziecie dziadkami, a dla babci: prababcia. Owinęłam wstążeczkami i do każdego pudełka doczepiłam napis dla kogo ma być. Po otwarciu było niesamowite szczęście, moja mama wręcz skakała z radości, nie obyło się oczywiście bez łez szczęścia i głaskania mojego sporo zaokrąglonego brzuszka, niesamowite chwile, nie zapomnę tego dnia chyba do końca życia! :) Wszyscy już kochamy nasze maleństwo! Na razie nie chcemy jeszcze nikogo więcej informować, myślę, że poczekamy do 12 tygodnia, o ile będzie dało się jeszcze ukryć, jeśli nie, to zaczniemy mówić troszkę wcześniej. :)

    Polecam w wyjątkowy sposób informować bliskich, bo to cuuuudowne przeżycie! :)

    dorota1987, miluszka, Agi83, wroclawianka83, selavy84 lubią tę wiadomość

    Antoś! <3
    mhsv4z17gj8u0s1w.png
  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 27 września 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mężowi powiedziałam od razu dość zwyczajnie ale dlatego że ze szczęścia się popłakałam, nie umiałam tego ukryć. Rodzinie nie chciałam mówić właśnie w 1 trymestrze ale z racji że mam ciągłe nudności i wymioty nie chciałam żeby sami się domyślali i kupiłam jedno wdzianko dla niemowlaka zapakowałam jak prezent i wręczyłam rodzicom ich mina była bezcenna i tylko takie kilkusekundowe zamurowanie typu "o co chodzi?!" a potem radość ;)

    Nieukowa lubi tę wiadomość

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 27 września 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może fajnym pomysłem jest podarowanie przyszłym dziadkom takiego poradnika dla babci i dziadka http://www.wydawnictwo-pestka.pl/d/Poradnik-dla-babci-i-dziadka,1.html bo w sumie po co dziadkom śpioszki czy buciki dla dziecka.

    agnes175, Agi83 lubią tę wiadomość

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 1 października 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nakleiliśmy zdjęcie z usg na butelkę wina, chyba z 8 tyg. - ładnie było widać buźkę, brzuszek i łapki. Moja mama oszalała :)

    Krysti, lauda, Nieukowa, Lena87, miluszka, anmosek85 lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha nieżle fajna nowinka dla rodziny a pomysł świetny z tym winem haha:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my wczoraj prosto po lekarzu pojechaliśmy do teściowej :)

    Kupiliśmy sernik babuni wręczyłam sernik teściowej i mówię sernik babuni dla przyszlej babuni a ona zaskoczyła po chwili dopiero no i prawie się nie popłakała ze szczęścia i zaczęła nam gratulować :)

  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 4 października 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My planujemy powiedzieć rodzicom na mikołajki :)
    Jeśli tym razem ciąża się utrzyma, to akurat będę wtedy w okolicy 2go usg i 11 tygodnia ciąży. Włożymy obu parom rodziców to zdjęcie z cukierkami i płytą dvd "Babies" do pudła na prezent i wręczymy od Mikołaja :)

    Dłużej i tak chyba się tego nie ukryje (myśleliśmy na początku o gwiazdce), więc wstępny plan jest właśnie taki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2014, 23:47

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Sabela Autorytet
    Postów: 465 373

    Wysłany: 25 listopada 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arielka wrote:
    może fajnym pomysłem jest podarowanie przyszłym dziadkom takiego poradnika dla babci i dziadka http://www.wydawnictwo-pestka.pl/d/Poradnik-dla-babci-i-dziadka,1.html bo w sumie po co dziadkom śpioszki czy buciki dla dziecka.

    Ja mam w planie kupić taki poradnik moim rodzicom i dać pod choinkę bo właśnie w święta chcemy przekazać dobrą nowinę. Będę wtedy w 12 tyg.
    A teściom to tak normalnie, ale też w święta :D

    anmosek85 lubi tę wiadomość

    cravings-2019-03-29.jpg

    BŁAŻEJ-10.07.2015 <3
  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 26 listopada 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama jest już babcią i ma wnuka. więc mówi, że ona nie jest babcią tylko żoną dziadka - tak sie śmieje.
    więc do niej zadzwoniłam [ nie miaszkamy w tym samym mieście ] i z grubej rury wypaliłam: no trzymaj za siebie kciuki, żebyś teraz babcią została :)

    a mąż śledził ze mna testy i badania bo sam przewidywał, że mogło się udać.

    on też mówił swoim rodzicom więc nie wiem jak dokładnie ale pewnie zwyczajnie: ej Ola jest w ciązy i tyle.

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 26 listopada 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 10:50

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Efa24 Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 27 listopada 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy w planie poinformować rodziców męża na święta :) (moja mama już wie, a tata dowie się po badaniu USG - po prostu nie wytrzymałam i nie wytrzymam :D ). Planujemy kupić smoczki , zapakować je wraz ze zdjęciem usg do ozdobnego pudełeczka i podarować jako prezent. A teściowa jeszcze parę dni temu mówiła, że jej mama (czyli babcia męża, której bliżej do 100 niż dalej) i ona czekają na wnuka i prawnuka :P. Heh nawet nie zdają sobie sprawy z tego co je czekają za święta :). Tym bardziej, że nie mają prawa się tego spodziewać bo zawsze powtarzaliśmy i powtarzamy, że dzieci póki co nie planujemy hah. Mamy nadzieję, że dzięki temu niespodzianka będzie jeszcze większa niż wtedy gdybyśmy mówili, że się staramy :)

    Lorka lubi tę wiadomość

    c55f3e3kw014menp.png
  • Efa24 Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 27 listopada 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze dodam, że rok temu moja kuzynka robiła taki prezent swoim rodzicom na święta :) i jak powiedziałam o tym teściowej to powiedziała "ja też bym chciała taki prezent". No to proszę bardzo :)

    c55f3e3kw014menp.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 27 listopada 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 10:50

    Fatim lubi tę wiadomość

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 27 listopada 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się nad tym trochę zastanawiam jak poinformować rodziców i teściów o tej cudownej nowinie. Z racji tego, że jeszcze nikt nie wie w rodzinie, a zbliżają się święta postanowiliśmy zrobić taki dodatkowy prezent. Wręczymy rodzicom zdjęcie z USG przy stole wigilijnym :) Może coś dodatkowego do tego wymyślę, ale jak na razie nic lepszego nie przychodzi mi do głowy.

  • PrezesGąska Ekspertka
    Postów: 212 70

    Wysłany: 29 listopada 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się :) Jestem pierwszy dzien na BBF:) ujrzalam dzis dwie kreseczki i mnie automatycznie tu przekierowalo :) ja chcialam zapytac odnosnie tego powiadamiania, bo tez mamy zamiar na swieta, wizyta pierwsza bedzie przed swietami bedzie to 7tydzien, moze juz bedzie serduszko, czy jest mozliwosc jakos nagrania na plytke zdjecia z usg i tego jak bije serduszko ? zeby bylo slychac? albo czy lekarz pozwoli bym np. telefonem mogla to nagrac? :) Chcialam tez dla TZ takie cos, bo nie wiem czy gin go wpusci na to pierwsze badanie :)

  • Libusza Znajoma
    Postów: 20 17

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello :)
    Ja to od razu wiedziałam, że powiemy rodzicom w Wigilię :) Kupiłam już cztery małe ozdobne pudełeczka. Chciałam do nich wsadzić po skarpetce takiej maciupieńkiej. I dać rodzicom kiedy już wszystkie prezenty będą otwarte, wtedy mi się przypomni, że jeszcze dwa prezenty nie zostały rozdane ;) Chciałabym, żeby tak równo otworzyli.
    Jednak pomysł Efa24 bardzo mi się podoba! Smoczek to jest to!
    Już widzę radość rodziców. Będą się lały łzy szczęścia :)

    PrezesGąska myślę,że wszystko zależy od sprzętu jakim dysponuje przychodnia i gina, który będzie Ci robił badanie. Ja mam w domu zdjęcie pęcherzyka ciążowego. Gin mi wydrukował. Tylko ja mam łatwiej bo gin to po pierwsze mój kolega, a po drugie pracujemy w jednym szpitalu więc widzę (widziałam, bo już jestem na L4) się z nim codziennie.

    Cassie lubi tę wiadomość

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ