X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Początkowy strach, proszę o pomoc
Odpowiedz

Początkowy strach, proszę o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • staraczka-teodorka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 maja 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was wszystkie,
    mam problem. Moja ostatnia miesiączka była 6.04, 25 miałam owulację. Udało się! Jestem w końcu w ciąży. Tyle, że towarzyszy mi okropny strach. 10 maja moja beta miała 415, czyli ok. 15 maja 2993 czyli też super, ale zbadałam sobie również progesteron (wyczytałam o tym na forum) i wynik wyniósł 5,9. Dziewczyny na forach pisały o wyniku powyżej 16 i że jest strasznie niski...Płakałam, bałam się (pomimo, że nie miałam żadnych plamień i krwawień i dostałam od gina duphaston. Mam brać przez 20 dni po 2 tabletki dziennie. Do gina mam za miesiąc i kiedy zapytałam, czy mam je przerwać, to powiedział, że tak i kazał już nie badać progesteronu. Czy to normalne? Bardzo chcemy mieć dzidziusia, to jest moja pierwsza ciąża, to i wiedza mała. Nie znalazłam nigdzie osób, które w początkowej ciąży miały taki progesteron. Czy któraś z was tak miała? Bardzo proszę o odpowiedzi, bo wariuję. Za miesiąc mam dopiero wizytę i usg...

  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 19 maja 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka a może zbadaj jeszcze raz ten progesteron. Według mojej wiedzy to on "skacze" w ciągu dnia i to normalne. Jak badałaś to miałaś taki niski, a może za godzinę miałaś już wysoki. Jeden z moich ginekologów na przykład właśnie ze względu na to w ogóle nie patrzy na progesteron.

  • staraczka-teodorka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 maja 2017, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paola87 wrote:
    Staraczka a może zbadaj jeszcze raz ten progesteron. Według mojej wiedzy to on "skacze" w ciągu dnia i to normalne. Jak badałaś to miałaś taki niski, a może za godzinę miałaś już wysoki. Jeden z moich ginekologów na przykład właśnie ze względu na to w ogóle nie patrzy na progesteron.

    Myślałam nad powtórzeniem, ale biorę dopiero ten progesteron 3 dzień i się zastanawiałam, czy w ogóle coś zdążyło się już przyswoić. Delikatne bóle w podbrzuszu mam, też do końca nie wiem czy to normalne. Mam nadzieję, że jest tak jak mówisz i faktycznie on tak skacze. A czy jest jakiś czas w ciągu dnia, że stężenie progesteronu może być najwyższe?

  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 19 maja 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego nie wiem. A jeśli chodzi o duphaston to z tego co pamiętam to jest sztuczny progesteron i on nie wyjdzie w badaniu krwi, wyjdzie to co Ty produkujesz. Ale nie jestem tego pewna, poszukaj jeszcze czegoś na ten temat w internecie może.

  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka-teodorka wrote:
    Witam was wszystkie,
    mam problem. Moja ostatnia miesiączka była 6.04, 25 miałam owulację. Udało się! Jestem w końcu w ciąży. Tyle, że towarzyszy mi okropny strach. 10 maja moja beta miała 415, czyli ok. 15 maja 2993 czyli też super, ale zbadałam sobie również progesteron (wyczytałam o tym na forum) i wynik wyniósł 5,9. Dziewczyny na forach pisały o wyniku powyżej 16 i że jest strasznie niski...Płakałam, bałam się (pomimo, że nie miałam żadnych plamień i krwawień i dostałam od gina duphaston. Mam brać przez 20 dni po 2 tabletki dziennie. Do gina mam za miesiąc i kiedy zapytałam, czy mam je przerwać, to powiedział, że tak i kazał już nie badać progesteronu. Czy to normalne? Bardzo chcemy mieć dzidziusia, to jest moja pierwsza ciąża, to i wiedza mała. Nie znalazłam nigdzie osób, które w początkowej ciąży miały taki progesteron. Czy któraś z was tak miała? Bardzo proszę o odpowiedzi, bo wariuję. Za miesiąc mam dopiero wizytę i usg...

    Mnie wyszedł podobny poziom progesteronu (może trochę wyższy, ale po 48h widać było, że spada, a powinien rosnąć). Jeśli już bierzesz leki, nie ma co badać progesteronu, bo i tak wynik będzie zaburzony przez leki (duphaston, luteina). Ja dostałam duphaston 3xdziennie i luteinę dopochwowo 2xdziennie. Biorę taki zestaw od 5 tygodnia ciąży do teraz i jeszcze kilka tygodni będę na tych lekach. Dziecko rozwija się prawidłowo, nie mam plamień itd. Generalnie progesteron łatwo jest suplementować, więc nie ma się czym martwić :)

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam w ogóle badanego progesteronu. Z uwagi na wcześniejsze poronienie od 4t3d brałam dupka 2x dziennie aż do końca I trymestru, ostatnio gin mi kazała "dokonczyć opakowanie"; no i jeszcze je kończę.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Ja nie miałam w ogóle badanego progesteronu. Z uwagi na wcześniejsze poronienie od 4t3d brałam dupka 2x dziennie aż do końca I trymestru, ostatnio gin mi kazała "dokonczyć opakowanie"; no i jeszcze je kończę.
    Kochana a w którym tygodniu poronilad i jak dawno? Miałaś jakieś bóle czy krwawienia. Bo ja mam schize . Ale takiej to chyba nie ma nikt. Poronilam w październiku w 6 tygodniu. Od marca jestem w ciazy . Lekarz przepisal mi od 7 tygodnia do teraz 16 tydzien luteine dopochwowa .W tym okresie tworza się narzady płciowe dziecka. A ja bakrecilam się ze to może spowodowac zwiekszenie ryzyka spodziectwa i teraz zaluje ze wogole bralam. Bo wszystko bylo ok. Chybs za duzo czytam internetu.

    ckaidqk3xa4elisy.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ