X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Piwo przed terminem spodziewane miesiaczki
Odpowiedz

Piwo przed terminem spodziewane miesiaczki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Strasznie się nakrecilam.długo starlismy i dzidzie. Teraz też myślałam że nic z tego czułam się typowo jak na okres. Dałabym rękę uciąć ze przyjdzie. W 26 dniu cyklu wypilam 3 piwa. A 28 dwa kieliszki nalewki. Ogólnie nie piję. Ale wypadło akurat spotkanie ze znajomymi .Cykle mam 28 -29 dniowe. Okres się spoznial zrobiłam test i wyszlu dwie kreski☺czy mogłam zaszkodzić dzidz.?

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda jest taka, że zaszkodzić może każda ilość alkoholu na każdym etapie ciąży. Z drugiej strony ludzie piją alkohol. Kobiety również. Najważniejsze abyś teraz go unikała :). Pozatym ilość którą wypiłaś nie jest duża wiec sądze iż nie zaszkodziła dziecku. Najważniejsza teraz jest wizyta u ginekologa, pierwsze USG. Nie ma co panikować. Pamiętaj, że jest wiele kobiet które piją nawet w ciąży a dziecko jest zdrowe, oczywiscie nie mówię o skrajnych przypadkach alkoholizmu, ale np. Wypiją odrobine piwa czy wina. Sama zanim dowiedziałam się że jestem w ciąży miałam imprezy na których też piłam alkohol a na chwile obecna (28tc) wygląda na to że z dzieckiem jest w porzadku i oby tak zostało. Mój ginekolog powiedział mi któregoś razu, że sam alkohol jest bardziej bezpieczny niż palenie papierosów, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Bedzie dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2017, 10:58

    SSunny' lubi tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SSunny' wrote:
    Hej. Strasznie się nakrecilam.długo starlismy i dzidzie. Teraz też myślałam że nic z tego czułam się typowo jak na okres. Dałabym rękę uciąć ze przyjdzie. W 26 dniu cyklu wypilam 3 piwa. A 28 dwa kieliszki nalewki. Ogólnie nie piję. Ale wypadło akurat spotkanie ze znajomymi .Cykle mam 28 -29 dniowe. Okres się spoznial zrobiłam test i wyszlu dwie kreski☺czy mogłam zaszkodzić dzidz.?


    Podrzucam Ci link - na pewno się uspokoisz po tym artykule :) Sama miałam takie rozterki, bo nie dość że alkohol to potem jeszcze brałam zakazane leki przed terminem okresu w szczęśliwym cyklu ;) .
    https://mamaginekolog.pl/hipotetyczna-hania/

    Choć wiadomo - teraz unikaj alkoholu. No i nie stresuj się bo to szkodzi maleństwu :)

  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabi544 wrote:
    Podrzucam Ci link - na pewno się uspokoisz po tym artykule :) Sama miałam takie rozterki, bo nie dość że alkohol to potem jeszcze brałam zakazane leki przed terminem okresu w szczęśliwym cyklu ;) .
    https://mamaginekolog.pl/hipotetyczna-hania/

    Choć wiadomo - teraz unikaj alkoholu. No i nie stresuj się bo to szkodzi maleństwu :)
    Dziekuje☺przeczytałam wszystkie fora na ten temat☺już mi się wszystko na fioletowo święci. No i oczywiście wcale mnie to nie U spokoilo. wierzę że mamaginekolog ma rację. Jest parę takich opinii ze na poczatku nie zaszkodzi. Jestem straszną panikara. Mąż i przyjaciółką nie mogą mnie już slychac☺dlatego najlepsze sa żywe przypadki ☺

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stałam się bardzo strachliwa po poronieniu, którego przyczyną była na 90 procent bostonka jaka synek przyniósł z przedszkola. Ale teraz musi być wszystko dobrze☺

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wpadałabym w paranoję ;] Regularnie meliniarskie chlanie oczywiście może zaszkodzić, natomiast piwo czy wino po prostu przy meczu na imprezie - w zasadzie niemal do 8 tygodnia nie wyrządzi szkody. Natura dobrze to sobie obmyśliła, dając czas na zorientowania się, że się jest w ciąży :P
    Oczywiście i ja nie piłam od samego pozytywnego testu, bo po co, ale...są przypadki, że kobieta orientuje się w 6-7 tygodniu, i wcześniej spożyty alkohol tak naprawdę w normalnych ilościach nie ma znaczenia, bo dziecko jeszcze nie je "z nas". Dopiero później każda ilość może dac niedobre efekty.

    gabi544 lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko moja kuzynka niezorientowana się do 8 tyg że jest w ciąży( nie starała się) a że prowadziła imprezowy styl życia za kołnierz nie wylewała ;) synek jest zdrowy

    SSunny' lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu nawet położna u lekarza powiedziała, że "od czasu do czasu pół lampki nie zaszkodzi".
    Odkąd się staramy piję sporadycznie, tylko przy @ i negatywnym teście. Ostatnio jak korzystałam, to się upiłam połową kieliszka wina ;-)
    I zupełnie mi nie brakuje.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 19 maja 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic się nie bój na tym etapie zarodek odzywia się z ciałka żółtego, nie ma jeszcze łożyska ani przepływu pępowinowego. Bardziej bym się stresowała np. zdjęciem RTG niż alkoholem

    bluszczynka
  • Aenu Autorytet
    Postów: 906 982

    Wysłany: 20 maja 2017, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak niewiedzialam o pierwszej ciąży pojechałam z obecnym teraz mężem do kumpla i piliśmy wódkę. Ledwo trzymałam się na nogach. Dziecku nic nie jest. A za chwilę będzie miała 4 latka.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ