X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr pies i ciąża
Odpowiedz

pies i ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 27 marca 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, rzeczywiście laby to takie wielkie wieczne słodkie szczeniaki, wszystkie jakie znam ciągle skaczą, cieszą się i merdają ogonami. Z pewnością są silne.

    Ja jestem z fanów podnóżkowych psów, bo łatwiej mi je ogarnąć. W sytuacjach awaryjnych przytrzymam jedną ręką albo ostatecznie wezmę na ręce i przeniosę gdzie trzeba. Moja 10kg bulwa (buldog francuski) jest silna, nie wyobrażam sobie ogarnąć 3x tyle masy i 6x tyle energii.

    Sierść - u nas to taka przyprawa zaraz obok soli i pieprzu. Przy okazji jest czym wypychać poduszki, przez cały rok, z nasileniem wiosną i jesienią.

    Sylani przemyśl dobrze tę sprawę, milion razy, a jak trzeba to dwa miliony.

    Gdybym miała wybierać teraz, mając już psa, wzięłabym go po urodzeniu dziecka. Teraz po prostu obawiam się jak to będzie, jak mój zazdrośnik zniesie tego malucha, jak bardzo jedno będzie denerwowało drugie.
    Mam przy tym nadzieję, szczególnie gdy pies kładzie mi mordkę na brzuchu, że będzie dobrze. Że "swoje" stopniowo zaakceptuje.

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka - masz francuza? ja mam anglika - aktualnie 22 kilo miłości, myślę, że do października dobijemy 30 kg no i strongman z niego nieziemski. Niedawno wróciłam ze szpitala - pies w szoku - nie odstępował mnie na krok, mąż oczywiście się martwi, bo przecież ktoś z psem musi wychodzić gdy go nie ma, a ja mam ciążę zagrożoną. Na szczęście moja bulwa na spacerach poprawnie chodzi na smyczy i nie muszę z nim się siłować, bo chyba z tej batalii nie wyszłabym zwycięsko.
    Dziś mieliśmy pilną akcję pt. kleszcz, bulowi momentalnie zrobił się wielki rumień i odczyn zapalny, pomimo, iż pies zabezpieczony a kleszcz w sumie konający, a złapać go musiał rano jak szliśmy po bułki do sklepu, więc w centrum miasta. Od weta wróciłam z lekami na 3 tygodnie, o uszczuplonym portfelu nie wspomnę. Zastanów się, czy przetrzymasz takie akcje - moja wet jest mega wyrozumiała, więc sama psa podnosiła i wszystko wokół niego zrobiła, ale fakt jest niezaprzeczalny, że nasz bull się jej nie boli, pozwala jej cierpliwie wszystko przy sobie robić, nawet gdy nie jest to zbyt przyjemnie, no i zawsze dostaje od niej smaczki. Nie wiem, jak bym dała radę gdyby bull się jej bał, a ja bym musiała jeszcze go przytrzymywać. Zbyt duża masa i zbyt ogromna siła, przed nami był młody labek co prawda na szczepienie, ale właściciel miał z nim nie lada problem. Pies panicznie się bał weta. Szczeniak w trakcie ciąży jest mega wyzwaniem, szczególnie gdy ta nie przebiega bezproblemowo. Choć z drugiej strony, jak nie teraz to kiedy, wszak nie na darmo mówią, że nigdy nie ma dobrej chwili.

    Holibka lubi tę wiadomość

  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cheysula wrote:
    Holibka - masz francuza?

    Tak, mam francuza ;) 10,5kg miłości. Do weta sam idzie i na spacerze jest do opanowania. Obstawiam, że będzie jeździł z maluchem na "dolnym pokładzie" wózka, a pewnie częściej będzie wolał zostać w spokoju w domu ;) Mój to odchowany czterolatek. Jedyne czego się obawiam to jego niepokój w stosunku do dzieci i zazdrosne zachowania. Jak był mały to go dziecko wystraszyło i tak mu już zostało niestety. Mam cichą nadzieję, że do "swojego" jakoś się przyzwyczai, ale fontanny miłości w pierwszych latach malucha nie spodziewam się. W każdym razie będę robić wszystko, aby i dziecko i pies wyszli cało z tej relacji ;)

    Do dużych psów nigdy mnie nie ciągnęło, po prostu nie czułam się psychicznie na siłach zapanować nad takim ciałem. Im większy pies, tym mocniejszy charakter musi mieć właściciel.

    cheysula lubi tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • elonorarosswelt Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 27 września 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nigdy nie wiadomo jak zareaguje pies po porodzie, może być zazdrosny. Najlepiej jakbyś go adoptowała przez ciążą... może poczekaj do rozwiązania? Chyba, że masz już jakiegoś na oku?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy owczarka niemieckiego, Młody ma 2,5 roku i przez pierwszy rok to była mega ciężka praca. Nie wyobrażam sobie jednocześnie ciąży i szczeniaka. Mimo że owczarki są łatwe w tresurze to i tak nie zlicze godzin gdzie trenowalismy z nim sami i pod okiem specjalisty. Teraz spodziewam się bliźniaków, i jedyne czego się boje to ogarnięcie spacerów. Pies i dzieci to cudowna kombinacja, ale warto poczytać o rasie, porozmawiać z hodowcami o oczekiwaniach wobec psa. No i trzeba pamiętać , że duży pies dłużej dorasta, wymaga przeswietleń w kierunku dysplazji, dużo je. To są duże koszta- miesięcznie 200-300 zł nie licząc weta

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ