X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pezeziernosc karkowa
Odpowiedz

Pezeziernosc karkowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie .Kiedy dokładnie mislyscie badanie NT. Jaki wam wyszedł wynik NT i długość CRL. Ja jutro idę na badanie . To będzie 13 tydzien i 4 dzien.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2017, 10:02

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • chicken Autorytet
    Postów: 444 212

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam najpierw 12+3 -nt 1.7 crl 6cm
    A później 13+2 -nt 1.9 crl 7.87cm

    geeky-2017-12-12.jpg
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SSunny' wrote:
    Mam pytanie .Kiedy dokładnie mislyscie badanie NT. Jaki wam wyszedł wynik NT i długość CRL. Ja jutro idę na badanie . To będzie 13 tydzien i 4 dzien.


    Sunny dlaczego masz tak późno badania? To się wykonuje ostatecznie do 13+6 dni czyli łapiesz sie na styk. Najlepiej iśc na to badanie po skończonym 12 tyg, żeby był ewentualnie czas na szerszą diagnostykę czy powtórzenie USG. W twoim przypadku jeśli cos by odpukać wyszło niejednoznacznie to będzie problem. Teraz to już trudno ale dziwię się że lekarz nie kazał ci przyjść wcześniej.

    bluszczynka
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam chyba jakoś w 13+0, NT 1,7 a CRL nieco ponad 6 cm.

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na styk było lekarz mi napisał terminy od 30 maja do 10 czerwca. Akurat wtedy był wolny termin.Dzidziuś miał już 8, 4 cm. Czyli górną granicą ale przeziernosc wyszła 1,7 . Kości nosowe obecne. Wszystko udało się zmierzyc☺

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to świetnie że wszystko Ok :)

    bluszczynka
  • Ekkaja Ekspertka
    Postów: 125 176

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam dziś - 12t5d, wg CRL (70,6mm) wiek ciążowy 13+2, NT wyszło 1,8mm :)

    zem3k6nlhegg1vf6.png
  • Mała1106 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 17 lipca 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem tu nowa i nie wiem czy taki temat już był czy nie ale chciałam zapytać czy miałyście może test PAPP-A i Bhcg? Jeśli tak to napiszcie czy bać się na zapas czy też nie.Nie ukrywam że boję się tego testu...:-(

  • Szmaragdowa Ekspertka
    Postów: 250 514

    Wysłany: 20 lipca 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała1106 wrote:
    Cześć dziewczyny jestem tu nowa i nie wiem czy taki temat już był czy nie ale chciałam zapytać czy miałyście może test PAPP-A i Bhcg? Jeśli tak to napiszcie czy bać się na zapas czy też nie.Nie ukrywam że boję się tego testu...:-(

    nie bój się, sam test niewiele Ci mówi, dopiero w połączeniu z usg, wpisaniu wszystkiego do spaecjalnego programu obliczają Ci ryzyko. Wpływ na wynik ma mnóstwo rzeczy, min Twój wiek i inne rzeczy. Lekarz wszystko Ci wyjaśni, stres jest w ciąży niewskazany, nie martw się na zapas :)

    Jagna <3 24.01.2018
  • Mała1106 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 20 lipca 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szmaragdowa wrote:
    nie bój się, sam test niewiele Ci mówi, dopiero w połączeniu z usg, wpisaniu wszystkiego do spaecjalnego programu obliczają Ci ryzyko. Wpływ na wynik ma mnóstwo rzeczy, min Twój wiek i inne rzeczy. Lekarz wszystko Ci wyjaśni, stres jest w ciąży niewskazany, nie martw się na zapas :)

    kurcze bo ja tak mam że naczytam się różnych historii a później panikuję;-)a jeszcze mam takie pytanie pierwsze jest wykonywane usg a następnie pobierana krew?i czy to lekarz ginekolog pobiera próbkę czy trzeba to gdzie indziej zrobić?pogubiłam się w tym trochę:-/

  • agii81 Ekspertka
    Postów: 133 121

    Wysłany: 24 lipca 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tego samego dnia, najpierw krew u pielęgniarki a za chwilę usg. Co do samego testu to ja się stresowałam na początku, ale później przestałam szperać po necie i odpuściłam ;)

    <3Wbwmp2.png <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ