X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr pęcherzyk a zarodek
Odpowiedz

pęcherzyk a zarodek

Oceń ten wątek:
  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 18 września 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresuje się bo już 3 razy poroniłam i okazuje się że znowu coś chyba jest nie tak. Ehhh i tak to właśnie wygląda.

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja wczoraj pojechałam na izbę przyjęć, bo miałam baaaaardzo silny ból brzucha oraz plamienia. Tak szczerze to byłam pewna ze to początek poronienia, chciałam tylko wykluczyć ciąże pozamaciczna czy jakiś krwotok wewnętrzny. Okazało się, ze jest pęcherzyk i prawdopodobnie zarodek - malutki. Sprzęt był dość słaby. To był 4 tydz. 6 dz. Jak Was czytam, ze jeszcze nie widać u Was zarodków mimo ze ciąże są starsze to aż nie chce mi się wierzyć, ze dopatrzono się u mnie zarodka...

    Takie pytanie jeszcze z innej beczki. Bolą Was jajniki? Mnie boli jeden - z którego była owulacja. Zaczęły tez bolec plecy. Jutro wizyta wiec się o wszystko wypytam jednak i tak się martwię.

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 18 września 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie trochę kłuje prawy, z którego była podobno owulacja, ale tam się tworzy progesteron właśnie. Poza tym - nic mi nie dolega.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 19 września 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj zauważyłam u siebie plamienie, także nadzieję już tracę i zapewne niebawem was opuszczę. Ale ja się nie poddaję i będziemy jeszcze próbować bo z zajściem w ciążę nie mam problemu gorzej z jej utrzymaniem. To będzie moje 4 poronienie.

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 19 września 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anngua

    a robilas wczesniej jakies badania?? hormony progesteron? jestes teraz na jakis lekach??

    monik84111
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 19 września 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annqa wrote:
    A jakie miałaś wymiary pęcherzyka?
    Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpowiadam ale od kilku dni przeglądam forum tylko z telefonu i jakoś mi umknęło. Niestety nie pamiętam jaki był wymiar pęcherzyka, a nie mam żadnej dokumentacji w domu, żeby to sprawdzić.

    Annqa, jeśli plamisz to wydaje mi się, że powinnaś podjechać na izbę przyjęć do szpitala. Tam Cię zbadają i może podadzą Duphaston/luteinę jakieś leki rozkurczowe. Ja leżałam właśnie w 6 tygodniu tydzień w szpitalu z powodu plamień.

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 19 września 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania mam super, jedynie co to w ciąży bardzo mi rośnie tsh ale od razu biorę euthyrox. Chwilowo plamienia ustały, nie jadę na izbe przyjęć, w czwartek mam wizytę a mój gin akurat jest ordynatorem na ginekologii to jakby co to da mi skierowanie do siebie. Czekam dalej.

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 19 września 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anngua

    a bierzesz moze duphaston na podtrzymanie ciązy?

    Porzeczka17 lubi tę wiadomość

    monik84111
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 19 września 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annqa, duphaston i luteina! Rozkurczowo coś i magnez!

    Po tylu stratach miałaś porządną diagnostykę co jest przyczyną?
    Nie poddawaj się, daj maluszkowi szansę!
    Niektóre dziewczyny przy plamieniach mają badany progesteron i wtedy lekarz ustala co ze sztucznym, ale jeśli nie znasz poziomów z normalnego cyklu to badanie teraz może nie mieć sensu.

    monik84111 lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 19 września 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mówił przy usg że dobrze nie rokuje ale poczekamy tydzień i zobaczymy co się dzieje, i niemam nie brać luteiny/duphastonu żeby "sztucznie nawozić" dziecko. Jeżeli ciąża jest zdrowa to będzie wszystko dobrze a jeżeli jest jakich defekt genetyczny to pewnie poronię. Ale plamienia ustały, nic mnie nie boli. W czwartek kolejne usg i będzie wiadomo w którą to stronę zmierza.

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 19 września 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o progesteron to powiedział że to już przeżytek i ciąża bierze sobie tyle progesteronu ile potrzeba i nie muszę go badać. Robiłam badania dla siebie i wszystko jest w normie.

    MmOoNnIiKkAa lubi tę wiadomość

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 19 września 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Annya

    Boże co ten lekarz wygaduje, co to znaczy ,że progesteron to przeżytek??

    Jak dla mnie lekarz, do którego zwraca sie pacjentka po 3 poronieniach, i kolejnej ciąży , ktora jest zagrozona, po prostu bagatelizuje sprawe.
    Uważam , że powinnaś być prowadzona przez specjaliste i przygotowana odpowiednio do ciązy, a nie a może sie uda , może nie, wiadomo nigdy niemasz pewnosci, ale dla własnego spokoju powinnas być odpowiednio zdiagnozowana co było przyczyną tylu poronień po co masz przechodzic , prze te przykre chwile jeszcze raz...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2017, 15:06

    monik84111
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 20 września 2017, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm po dwóch poronieniach z marszu przysługuje na nfz np. Luteina dopochwowa 100mg na ryczałt, płaci się grosze za to wtedy, chyba 10% tylko. Tak mi mówiła najmniej lubiana doktor z ginekologów z którymi miałam styczność, sama natychmiast po pozytywnym teście kazała mi się zgłosić bez kolejki, na nfz.

    Progesteron badałam w ciąży 2 razy, znaczy w dwóch ciążach, w jednej ze straconych i był 39 ng, wysoki, później krwawienia były, ale nie badałam już.

    No i w obecnej, też był niemal 39 ng przy pierwszym badaniu, za 3 dni mimo brania Luteiny 2x1 był tylko 11,4 ng. Plus plamienia żywą czerwoną krwią, więc wiadomo czego mogłam się spodziewać.

    Owszem, jest wydzielany skokowo i jego wahania mogą być blisko 50% w ciągu doby nawet. Zwiększyłam do 3x1, kolejne badanie było 28 ng.

    U mnie lekarze no cóż, po 2 poronieniach mój od razu dał mi skierowanie do poradni genetycznej, to około 1000zł zaoszczędzone jeśli chciałabym to prywatnie zrobić. Nawet rodzinny może wypisać Ci to skierowanie, dla Ciebie i dla męża/partnera. Idziesz mówisz jaka sytuacja i powinien wypisać.

    Progesteron w małych dawkach nie pomoże za bardzo, ale w większych jak najbardziej, ciałko żółte może wytwarzać niewystarczającą ilość progesteronu, choć można poronić ciążę zarówno z niskim jak i z wysokim progesteronem. W dużych dawkach działa też rozluźniająco na macicę, przeciwskurczowo.

    Annqa - koniecznie daj znać w czwartek :) O której wizyta? :)

    Lyanna lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 20 września 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta? Hmm kazał mi przyjechać na 15:00 ale to bez zapisu więc na dobrą sprawę nie wiem na którą godzinę wejdę.

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W niedziele lekarz nie mógł zobaczyć pęcherzyka ciążowego, tym bardziej zarodka i serduszka. Jestem w szpitalu z podejrzeniem ciąży pozamacicznej. W macicy pusto. Naprawdę nie wiem co lekarka widziała w niedziele.

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 20 września 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara, który to tydzień? Dobrze, że jesteś w szpitalu, to cię dobrze zbadają i zrobią co trzeba. Robili ci betę?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 20 września 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara, bardzo mi przykro. Ważne że trafiłaś do szpitala, gdzie jesteś pod dobrą opieką.

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 20 września 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I weź tu! Cieszysz się z ciąży a tu nagle taka wiadomość. Nie martw się Czara! Jesteśmy z tobą!

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 21 września 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutna sprawa. Ciekawe jak się skończyło. Autorka się nie odzywa.

    Annqa a jak u Ciebie ?

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 21 września 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie o dziwo! Jest serduszko maleńkie bijące serduszko ❤!!! Ale spokojnie, póki co wszystko dobrze, ciąża o tydzień młodsza i dlatego poprzednie usg wykazało sam mały pecherzyk.

    Jacqueline lubi tę wiadomość

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ