X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Norprolac a ciaza plus inne leki na zbicie prolaktyny
Odpowiedz

Norprolac a ciaza plus inne leki na zbicie prolaktyny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 7 lutego 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie bardzo dlugo lecze wysoka prolaktynr bralan bromergon ale przestal byc skuteczny i biore norprolac 75 x2 na noc. obecie jestem w 5tc. zmniejszylam dawke na 1 tabletke. mam sprzeczne info bo endo kaze odstawic bo lepiej poronic niz urodzic chore ...(nie skomentuje) pytalam rowniez jednego gina tez twierdzi ze odstawic a inny gin sywierdzil ze nagle odstawienie moze spowidowac nagly wzrost prolaktyny i niektore panie biora w ciazy ale 1tabl ja mam dwie i to dosc duzo i decyzja nalezy do mnie. powolywal sie na zagraniczne poblikacje baukowe ze nie wplywa to na dziecko itd a endo tez cos mowila o publikacjsch ze nie ma badan itd... porazka nie wien co robic. jak wasi lekarze ustosunkowali sie do lekow na zbicie prolaktyny?

    6sutskjolve431gm.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 8 lutego 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierz, faktycznie może być skok prolaktyny. Ja już nie będę wymienić ile i jakie leki brałam w ciąży-łącznie ze sterydami- dziecko urodziło się zdrowe. Wiele kobiet walczących z hiperprolaktynemią nie odstawia gwałtownie leków, zmniejszając stopniowo dawkę do końca pierwszego trymestru, a nawet dłużej. Lekarze się boją, bo wychodzą z założenia, że jak pacjentka poroni no to trudno, im nikt nic tak czy siak nie zarzuci, a w odwrotną stronę to kto wie?
    P.S Ja swoją hiperprolaktynemię wyciszałam luteiną, możesz ewentualnie porozmawiać o tym z lekarzem, bo prolaktyna obniża poziom progesteronu i to jego brak jest groźny dla ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2017, 15:26

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 9 lutego 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biore po 1 tabl czyli zeszlam z 2 tabk na 1 i czekam do wizyty co powie gin.
    narazie prolaktyna 48(norma do 30) a progrsteron 28

    6sutskjolve431gm.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 9 lutego 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc prog. wygląda ok. Poziom prolaktyny w ciąży i tak ulega wzrostowi. Poczytaj w internecie na temat dziewczyn które zaszły w ciążę biorąc leki na hiperpro. Uspokoisz się trochę bo wiele z nich tak jak ty brała leki w tym norprolac.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 9 lutego 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRANAT wrote:
    Więc prog. wygląda ok. Poziom prolaktyny w ciąży i tak ulega wzrostowi. Poczytaj w internecie na temat dziewczyn które zaszły w ciążę biorąc leki na hiperpro. Uspokoisz się trochę bo wiele z nich tak jak ty brała leki w tym norprolac.
    dzieki czytalam troche. obawiam sie tylko ze na wizycie lekarz kaze mi mimo wszystko odstawic a nie chce brac takich mocnych lekow na wlasna reke.

    6sutskjolve431gm.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 12 lutego 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie namawiam do brania leków na własną rękę, ale co lekarz to inna opinia. Moi lekarze byli zdania, że poroniłam tyle razy że obstawili mnie lekami z każdej strony i coś w końcu pomogło, a jedyną nieprawidłowością jaką u mnie wykryto była właśnie hiperprolaktynemia.





    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 12 lutego 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki bylam na wizycie kazal przestsc brsc na tydzien jak bd prl rosla mam zaczac brac ale dostinex. wiec chyba przez tydzien nic sie nie stanie mam nadzieje.. chociaz i tak mam zamiar wczesniej isc na badania

    6sutskjolve431gm.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 12 lutego 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, a ty rękę na pulsie ;)

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 14 lutego 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety prl bez lekow w 3 dni skoczyla z 50 na ponad 80.
    progesteron z 28.1 na 33.9
    mam nadzieje ze distinex nie zaszkodzi bo juz wolalam brac ten norprolac jak do tej pory..

    6sutskjolve431gm.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 14 lutego 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie nie zaszkodzi, a to że się martwisz to zupełnie normalne. Posłuchaj starej aptekary ;) Masz wysoki progesteron i to jest najważniejsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 21:26

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 14 lutego 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRANAT wrote:
    Spokojnie nie zaszkodzi, a to że się martwisz to zupełnie normalne. Posłuchaj starej aptekary ;) Masz wysoki progesteron i to jest najważniejsze.
    dzieki za otuche:) no ciesze sie z tego progesteronu chociaz wg norm mojego lab to max jest do 140wiec moje 34 wyglada marnie przy tym :P ale inne dziewczyny mialy duuzo nizsze wiec ja ciesze sie ze swojego :)

    6sutskjolve431gm.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ