X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr niski przyrost Beta Hcg nie wiem co mysleć ...
Odpowiedz

niski przyrost Beta Hcg nie wiem co mysleć ...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej czy któraś z Was dziewczyny spotkała sie z podobnym przypadkiem jak mój ? Mianowicie mam niski przyrost bety
    OM 30.09.14 cykle co 28,29,30 dni

    1 badanie beta hcg 04.11.14 - wynik: 844,57 mIu/ml
    2 badanie beta hcg 11.11.14 - wynik:1843 mIu/ml
    3 badanie beta hcg 13.11.14 - wynik:2100 mIu/ml

    12.11.14 byłam u lekarza na usg , które ukazało moją kropeczkę, zarodek zagnieżdżony , lekarz powiedział ze rozmiary nie odpowiadają 6 tc
    wymiary GS 9,2 mm, CRL 1,8 mm

    W przyszłym tygodniu we wtorek ide na USG lekarz powiedział ze zadecydujemy co dalej ...

    bardzo sie denerwuje 2 lata temu poroniłam i nie chce ponownie tego przechodzić...

    co wy na to dziewczyny ?

  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 15 listopada 2014, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie słaby przyrost. Może to jednak nie odzwierciedla rozwoju dziecka, tego Ci życzę, dobrych wiadomości we wtorek.

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • Kocimięta Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 15 listopada 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę Cię martwić, ale 1800 to powinno być już 06,11 a nie 11,11 :(. Przyrost jest bardzo mały ale może ruszy??

    Nasze Maleństwo <3 <3 <3 <3 cs
  • olitka Ekspertka
    Postów: 204 145

    Wysłany: 16 listopada 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Chcialam Cie pocieszyc i napisac ze ja w pierwszej ciazy tez mialam kiepskie przyrosty a nawet przy ostatnim badaniu spadek i lekarze juz byli przekonani ze nic z tego nie bedzie..... a tu podczas Usg pokazal sie piekny zarodek z serduchem:) moj lekarz az podskoczyl na krzeselku jak to zobaczyl :)
    i powiedzial ' ze medycyna medycyna a cialo kobiety nadal jest owiane tajemnica ' :)

    a w drugiej ciazy mialam ksiazkowe przyrosty bety a sie okazalo, ze to puste jajo...

    Takze nie chce twierdzic, ze na pewno bedzie ok ale poki nie masz potwierdzenia to jest nadzieja:) trzymam kciuki :)

    Kotkot, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    f2w39n7304tem5zg.png

    dqprx1hpbjoqfhgk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jesteś sama. Mi też wydaje się że mam za niski poziom hcg-b jak na 6 tydzień.. :( 1,5 roku temu poroniłam w 10tyg więc nawet nie chce mysleć co będzie jak sytuacja się powtórzy. Ale bądźmy dobrej myśli :)

  • muminka83 Autorytet
    Postów: 3330 4346

    Wysłany: 18 listopada 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jest jakiś kalkulator przyrostu beta? Np. Jeśli w sobotę robiłam i była 130,30 a kolejne dziś badanie beta ile powinno wynosić by myśleć że jest ok?

    km5stv73rapnq6l1.png

    1kk0kqi1j0sm7nn1.png
    f2w3j6yxtqgznue5.png

  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 20 listopada 2014, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Ja borykam sie z podobnym problemem:
    Pozna owulacja - chyba około 18 października. Bety:
    7/11 - 1300
    10/11 - 2700
    18/11 - 8400
    Na dodatek na USG nie widać nic oprócz poswiatki jaja płodowego i ciemnej plamki w srodku. Bardzo sie martwię :(
    Ginekolog kazała czekać, następna wizyta 28/11. Cytuje "ma pani szanse 50/50 ze cos z tego bedzie" :((

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 07:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny bylam we wtorek u gina w moim przypadku wyglada to nastepujaco:
    betahcg z poniedzialku 17.11.14 to 2705
    Ciąża młodsza na oko lekarza początek 6 tyg, serduszko bije ale bardzooo wolno .. ok 70/min co nie jest prawidłowe...
    po pytaniu ile mamy szansy powiedział ok 15% ..
    Posprawdzałam tu i ówdzie i moze byc taka sytuacja ze serduszko dopiero co zaczelo bic.... tak sie pocieszam
    za tydzień we wtorek mam przyjść i zobaczymy czy się rozhula czy tez nie.. - wiec kolejne zawieszenie i czekanie.
    Bety nie mam już robić - bez sensu, mam normalnie funkcjonować i tak postaram się zrobić (choc nie ukrywam ze mnie korci)
    co wy na to ?
    dzieki i pozdrawiammm was :) ;)

    ps: aaa jeszcze wazne info z USG pomiar CRL - 0,45 cm ( tydz temu bylo to 1,8 mm)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paróweczka jak u ciebie ??

  • olitka Ekspertka
    Postów: 204 145

    Wysłany: 21 listopada 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bagalka!

    Tez tak mialam. Na poczatku 6 tygodnia serduszko bilo tylko 54 uderzenia na minute a po 2 tygodniach 171 :)
    Takze trzymam kciuki.

    f2w39n7304tem5zg.png

    dqprx1hpbjoqfhgk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olitka - normalnie jestes mym lekarstwem ostatnio :) ;);) juz 2 twoj przykład który daje mi nadzieje ze bedzie git :))))

  • olitka Ekspertka
    Postów: 204 145

    Wysłany: 24 listopada 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bagalka,

    Cieszę się, że mogę komuś przynieść trochę otuchy:)
    Daj później znać jak się czuje fasolka:)

    f2w39n7304tem5zg.png

    dqprx1hpbjoqfhgk.png
  • Gosha Autorytet
    Postów: 1817 4623

    Wysłany: 25 listopada 2014, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie sprawdzałam ani razu poziomu Beta Hcg... Radzę cierpliwie czekać na pierwsze USG o najlepiej tak zrobić je w 7-8 tyg żeby juz było słychać serduszko :)

    uwo9lqxwoe8jis8o.png

    f2wll6d8jif5zy9b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety nie udało nam się :( :( 2 dni temu dostałam plamienia pojechalam do szpitala okazalo sie ze serduszko juz nie bije, wczoraj potwierdził to mój lekarz prowadzący.
    Martwię się teraz jednym , nie mam krwawienia czyli do poronienia jeszcze nie doszło - ciąża obumarła. Lekarz zaproponował 2 wyjsca: 1) czekam na naturalne poronienie, 2) jade do szpitala na wywołanie poronienie i zabieg

    Wybrałam opcje czekania....

    Teraz cały czas myślę co mnie spotka, nie przechodzilam tego...
    Drugi problem to warunek podania mi gammaglobuliny z uwagi na móje RH - ale to w momencie poronienia-tak mnie lekarz poinstruował

    Dziewczyny jestem zdolowana.... musze chodzic do pracy a w glowie pustka :( :(

  • moni1403 Ekspertka
    Postów: 197 136

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Może ktoś mi pomoże.
    A zatem 26 dpo dostałam plamienia lekarz kazał zwiększyć duphaston i zbadać bHCG wiec tak zrobiłam
    27 dpo beta 12360 5t5d
    29 dpo beta 17841... przyrost 48h to zaledwie 44% 6t0d
    Pierwszą wizyte mam 22.04 zwariuje do tego czasu.....

    f2w3dqk3jx49b2s0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A sprawdź w kalkulatorze bellybestfriend-obliczy Ci czy prawidłowy wzrost

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz obliczylam..wyszlo poniżej normy-44%:(
    To raczej dobrze nie wróży.
    Moja pierwsza ciąża byla biochemiczna,tez miała za maly przyrost bety,ale idź na wizytę i się dowiesz.Nie denerwuj sie,bo stres w niczym nie pomoże.Jak teraz sie nie udalo,to następny razem się uda.Zwykle pierwsza ciąża tak sie konczy.

    Judytka15 lubi tę wiadomość

  • moni1403 Ekspertka
    Postów: 197 136

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie moja pierwsza ciąża....
    Z przyrostem tez wiedzialam ze wynosi 44% umiem liczyć:-) moze któraś z was miala mniejszy przyrost..... i bylo wszystko ok?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 09:32

    f2w3dqk3jx49b2s0.png
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dobrze rozumiem to 6 tydzień, tak? Wysoka ta beta, może bliźniaki i dlatego tak z tym przyrostem ;) Wiesz, czytałam że przy takich wielkościach bety nie rośnie ona już tak bardzo. Ktoś nawet pisał, że po 1200 rośnie już wolniej. Wiem że się martwisz, ale wiesz też że i tak żadne słowa Cię nie uspokoją, musisz czekać do wizyty. Tylko nie czytaj bzdur w necie, ja tak robiłam i uwierz mi, nic mi to nie pomogło. Czarne myśli na pewno nie pomagają :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie! Uspokoj nerwy.Nie chce Cie martwic,ale Wg mnie beta rośnie nieprawidłowo,a wiec ciaza nieprawidlowo sie rozwija.poszukaj sobie na forum ,bo byly juz zakładane podobne wątki i tam opisują dziewczyny swoje sytuacje.

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ