X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr niski przyrost Beta Hcg nie wiem co mysleć ...
Odpowiedz

niski przyrost Beta Hcg nie wiem co mysleć ...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej czy któraś z Was dziewczyny spotkała sie z podobnym przypadkiem jak mój ? Mianowicie mam niski przyrost bety
    OM 30.09.14 cykle co 28,29,30 dni

    1 badanie beta hcg 04.11.14 - wynik: 844,57 mIu/ml
    2 badanie beta hcg 11.11.14 - wynik:1843 mIu/ml
    3 badanie beta hcg 13.11.14 - wynik:2100 mIu/ml

    12.11.14 byłam u lekarza na usg , które ukazało moją kropeczkę, zarodek zagnieżdżony , lekarz powiedział ze rozmiary nie odpowiadają 6 tc
    wymiary GS 9,2 mm, CRL 1,8 mm

    W przyszłym tygodniu we wtorek ide na USG lekarz powiedział ze zadecydujemy co dalej ...

    bardzo sie denerwuje 2 lata temu poroniłam i nie chce ponownie tego przechodzić...

    co wy na to dziewczyny ?

  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 15 listopada 2014, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie słaby przyrost. Może to jednak nie odzwierciedla rozwoju dziecka, tego Ci życzę, dobrych wiadomości we wtorek.

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • Kocimięta Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 15 listopada 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę Cię martwić, ale 1800 to powinno być już 06,11 a nie 11,11 :(. Przyrost jest bardzo mały ale może ruszy??

    Nasze Maleństwo <3 <3 <3 <3 cs
  • olitka Ekspertka
    Postów: 204 145

    Wysłany: 16 listopada 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Chcialam Cie pocieszyc i napisac ze ja w pierwszej ciazy tez mialam kiepskie przyrosty a nawet przy ostatnim badaniu spadek i lekarze juz byli przekonani ze nic z tego nie bedzie..... a tu podczas Usg pokazal sie piekny zarodek z serduchem:) moj lekarz az podskoczyl na krzeselku jak to zobaczyl :)
    i powiedzial ' ze medycyna medycyna a cialo kobiety nadal jest owiane tajemnica ' :)

    a w drugiej ciazy mialam ksiazkowe przyrosty bety a sie okazalo, ze to puste jajo...

    Takze nie chce twierdzic, ze na pewno bedzie ok ale poki nie masz potwierdzenia to jest nadzieja:) trzymam kciuki :)

    Kotkot, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    f2w39n7304tem5zg.png

    dqprx1hpbjoqfhgk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jesteś sama. Mi też wydaje się że mam za niski poziom hcg-b jak na 6 tydzień.. :( 1,5 roku temu poroniłam w 10tyg więc nawet nie chce mysleć co będzie jak sytuacja się powtórzy. Ale bądźmy dobrej myśli :)

  • muminka83 Autorytet
    Postów: 3330 4346

    Wysłany: 18 listopada 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jest jakiś kalkulator przyrostu beta? Np. Jeśli w sobotę robiłam i była 130,30 a kolejne dziś badanie beta ile powinno wynosić by myśleć że jest ok?

    km5stv73rapnq6l1.png

    1kk0kqi1j0sm7nn1.png
    f2w3j6yxtqgznue5.png

  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 20 listopada 2014, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Ja borykam sie z podobnym problemem:
    Pozna owulacja - chyba około 18 października. Bety:
    7/11 - 1300
    10/11 - 2700
    18/11 - 8400
    Na dodatek na USG nie widać nic oprócz poswiatki jaja płodowego i ciemnej plamki w srodku. Bardzo sie martwię :(
    Ginekolog kazała czekać, następna wizyta 28/11. Cytuje "ma pani szanse 50/50 ze cos z tego bedzie" :((

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 07:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny bylam we wtorek u gina w moim przypadku wyglada to nastepujaco:
    betahcg z poniedzialku 17.11.14 to 2705
    Ciąża młodsza na oko lekarza początek 6 tyg, serduszko bije ale bardzooo wolno .. ok 70/min co nie jest prawidłowe...
    po pytaniu ile mamy szansy powiedział ok 15% ..
    Posprawdzałam tu i ówdzie i moze byc taka sytuacja ze serduszko dopiero co zaczelo bic.... tak sie pocieszam
    za tydzień we wtorek mam przyjść i zobaczymy czy się rozhula czy tez nie.. - wiec kolejne zawieszenie i czekanie.
    Bety nie mam już robić - bez sensu, mam normalnie funkcjonować i tak postaram się zrobić (choc nie ukrywam ze mnie korci)
    co wy na to ?
    dzieki i pozdrawiammm was :) ;)

    ps: aaa jeszcze wazne info z USG pomiar CRL - 0,45 cm ( tydz temu bylo to 1,8 mm)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paróweczka jak u ciebie ??

  • olitka Ekspertka
    Postów: 204 145

    Wysłany: 21 listopada 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bagalka!

    Tez tak mialam. Na poczatku 6 tygodnia serduszko bilo tylko 54 uderzenia na minute a po 2 tygodniach 171 :)
    Takze trzymam kciuki.

    f2w39n7304tem5zg.png

    dqprx1hpbjoqfhgk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olitka - normalnie jestes mym lekarstwem ostatnio :) ;);) juz 2 twoj przykład który daje mi nadzieje ze bedzie git :))))

  • olitka Ekspertka
    Postów: 204 145

    Wysłany: 24 listopada 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bagalka,

    Cieszę się, że mogę komuś przynieść trochę otuchy:)
    Daj później znać jak się czuje fasolka:)

    f2w39n7304tem5zg.png

    dqprx1hpbjoqfhgk.png
  • Gosha Autorytet
    Postów: 1817 4623

    Wysłany: 25 listopada 2014, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie sprawdzałam ani razu poziomu Beta Hcg... Radzę cierpliwie czekać na pierwsze USG o najlepiej tak zrobić je w 7-8 tyg żeby juz było słychać serduszko :)

    uwo9lqxwoe8jis8o.png

    f2wll6d8jif5zy9b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety nie udało nam się :( :( 2 dni temu dostałam plamienia pojechalam do szpitala okazalo sie ze serduszko juz nie bije, wczoraj potwierdził to mój lekarz prowadzący.
    Martwię się teraz jednym , nie mam krwawienia czyli do poronienia jeszcze nie doszło - ciąża obumarła. Lekarz zaproponował 2 wyjsca: 1) czekam na naturalne poronienie, 2) jade do szpitala na wywołanie poronienie i zabieg

    Wybrałam opcje czekania....

    Teraz cały czas myślę co mnie spotka, nie przechodzilam tego...
    Drugi problem to warunek podania mi gammaglobuliny z uwagi na móje RH - ale to w momencie poronienia-tak mnie lekarz poinstruował

    Dziewczyny jestem zdolowana.... musze chodzic do pracy a w glowie pustka :( :(

  • moni1403 Ekspertka
    Postów: 197 136

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Może ktoś mi pomoże.
    A zatem 26 dpo dostałam plamienia lekarz kazał zwiększyć duphaston i zbadać bHCG wiec tak zrobiłam
    27 dpo beta 12360 5t5d
    29 dpo beta 17841... przyrost 48h to zaledwie 44% 6t0d
    Pierwszą wizyte mam 22.04 zwariuje do tego czasu.....

    f2w3dqk3jx49b2s0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A sprawdź w kalkulatorze bellybestfriend-obliczy Ci czy prawidłowy wzrost

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz obliczylam..wyszlo poniżej normy-44%:(
    To raczej dobrze nie wróży.
    Moja pierwsza ciąża byla biochemiczna,tez miała za maly przyrost bety,ale idź na wizytę i się dowiesz.Nie denerwuj sie,bo stres w niczym nie pomoże.Jak teraz sie nie udalo,to następny razem się uda.Zwykle pierwsza ciąża tak sie konczy.

    Judytka15 lubi tę wiadomość

  • moni1403 Ekspertka
    Postów: 197 136

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie moja pierwsza ciąża....
    Z przyrostem tez wiedzialam ze wynosi 44% umiem liczyć:-) moze któraś z was miala mniejszy przyrost..... i bylo wszystko ok?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 09:32

    f2w3dqk3jx49b2s0.png
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dobrze rozumiem to 6 tydzień, tak? Wysoka ta beta, może bliźniaki i dlatego tak z tym przyrostem ;) Wiesz, czytałam że przy takich wielkościach bety nie rośnie ona już tak bardzo. Ktoś nawet pisał, że po 1200 rośnie już wolniej. Wiem że się martwisz, ale wiesz też że i tak żadne słowa Cię nie uspokoją, musisz czekać do wizyty. Tylko nie czytaj bzdur w necie, ja tak robiłam i uwierz mi, nic mi to nie pomogło. Czarne myśli na pewno nie pomagają :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie! Uspokoj nerwy.Nie chce Cie martwic,ale Wg mnie beta rośnie nieprawidłowo,a wiec ciaza nieprawidlowo sie rozwija.poszukaj sobie na forum ,bo byly juz zakładane podobne wątki i tam opisują dziewczyny swoje sytuacje.

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ