X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niski progesteron na początku ciąży
Odpowiedz

Niski progesteron na początku ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 10 lipca 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziś zrobiłam progesteron 14 dpo 36ng/ml . Czy to nie jest zbyt niski progesteron przy takich lekach jak duphaston 2x1 i zastrzyki Prolutex 25mg 1 x1 . W poprzedniej ciąży niestety straconej w tym samym czasie bez wspomagaczy miałam 50 ng/ml . Zmartwił mnie słaby ból piersi zrobiłam badanie a wynik mnie zaszokował. Jak u was wygląda progesteron na początku ciąży?

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 11 lipca 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem jakie masz normy z laboratorium, ale wg moich wygląda ok (max dla I trym to chyba k. 45) duphastonu podobno nie widać w wynikach

    Indiana_dzika lubi tę wiadomość

    69vc2j6.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 12 lipca 2017, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston nie wychodzi w badaniu progesteronu, Luteina podwyższa wynik, nie wiem jak z tymi zastrzykami co piszesz, to zależy od formy progesteronu, bo Duphaston jest syntetyczny a Luteina naturalny.

    Norma w ciąży jest od 11ng jakoś dolna, choć najlepiej żeby powyżej 20ng było.

    Badałam w dwóch ciążach, w jednej bez leków 11dpo był 39ng, więcej nie badałam.

    W obecnej ciąży 12dpo był 39ng prawie, ale wzięłam już 3 dawki Luteiny 100mg do tego czasu, może nie miało dużego wpływu na wynik, ale nie wiem. Za 3 dni był mimo brania tej Luteiny 2x1 tylko 11,4ng... Zwiększyłam na 3x1, za 4 dni był 28, więcej nie badałam.

    Indiana_dzika lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ