X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr nagły koniec objawów? :(
Odpowiedz

nagły koniec objawów? :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc... teoretycznie to 5 tydzien; po pierwszej wizycie u lekarza (Wczoraj) było widać 4mm pęcherzyk. Dzis byla euforia, bo zrobilam druga bete. i tak - pierwsza 18.04 byla 588,97, a druga dzis, po 48h byla 1461,44 i wszystkie kalkulatory pokazaly, ze ok. problem w tym, ze dzis, jakas godzine temu, jak reka odjal spadla temperatura (do tej pory caly czas pow. 37), przestaly bolec piersi (nawet sutki) i podbrzusze. choc rano bolalo tak, ze osmielilam sie wziac jedna no-spe... siedze i rycze, ze to juz po wszystkim :(

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    editchen wrote:
    No więc... teoretycznie to 5 tydzien; po pierwszej wizycie u lekarza (Wczoraj) było widać 4mm pęcherzyk. Dzis byla euforia, bo zrobilam druga bete. i tak - pierwsza 18.04 byla 588,97, a druga dzis, po 48h byla 1461,44 i wszystkie kalkulatory pokazaly, ze ok. problem w tym, ze dzis, jakas godzine temu, jak reka odjal spadla temperatura (do tej pory caly czas pow. 37), przestaly bolec piersi (nawet sutki) i podbrzusze. choc rano bolalo tak, ze osmielilam sie wziac jedna no-spe... siedze i rycze, ze to juz po wszystkim :(

    Głupolu, nie ma co ryczeć :) Mnie też spadła temperatura i mam taką jak przed ciążą - to nic nie znaczy, najlepiej ją przestań mierzyć. Beta dobrze rośnie, więc ciąża się rozwija :) Mnie też tak ustąpiły objawy (miałam podobne jak na okres), potem nic tylko stres ;) a ok. 6/7dmego tygodnia coś tam się zadziało więcej. To nic nie znaczy.

    Moja przyjaciółka końcem 2 miesiąca ciąży się zorientowała, bo miała objawy jak na okres, małe plamienie a potem zero objawów. Są szczęściary, które te objawy po prostu omijają.

    Na tak wczesnym etapie jak Ty myślę, że nie ma się co martwić :) Ewentualnie jak masz możliwość, to zbadaj sobie progesteron z krwi (m.in. on powoduje objawy tak okresowe, jak i ciążowe, pomaga też utrzymać ciążę).

    Jeśli wyjdzie Ci niski, lekarz zaleci suplementację, a wtedy objawy Cię nie ominą na pewno (wiem ze swojego przykładu).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2017, 07:53

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 - pójdę zrobić dziś ten progesteron i jutro albo w poniedziałek. Boję się tylko, że moja lekarka ma podejście "co ma być to będzie" (byłam u niej w środę, zrobiła USG z nastawieniem, że nic nie bedzie widać, ale był pęcherzyk 4mm; drugą betę robiłam też sama, bo lekarka uznała, że nie ma co i mam przyjść za 2 tyg). nie dała mi luteiny ani duphastonu, mimo, że ma prawie 38 lat, nadcisnienie i sporą nadwagę. Więc obawiam się, że jak progesteron wyjdzie nisko, to i tak mi nic nie przepisze, a za chwilę będzie za późno :(
    jesli przez leki miałabym mieć wszystkie najgorsze objawy - niech będą, tylko żebym utrzymała tę Fasolkę....

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj poszukać innego lekarza. Czasem jest tak, że w terminie miesiączki są właśnie okresowe objawy: bóle podbrzusza, piersi itp. A po terminie przechodzi. Dzieje sie tak bo organizm niedokonca przestawił się na tryb "nie okresujemy sie tylko jesteśmy w ciąży". Ja mam teraz prawie 30 tc i nadal w terminie okresu potrafi zakłuć podbrzusze czy dać inny objaw. Na początku ciąży przed terminem miesiączki myslalam ze przyszła wcześniej a tu brak krwawienia i objawy poszły w las. W terminie tak samo. Tydzień po była powtórka. Po prostu hormony zwariowały. Temperatura raz rośnie, a raz spada. Nie ma co się nią przejmować :). Co do progesteronu to dobrze go sprawdzić. A i ewentualne leki jak luteina czy duphaston wcale nie muszą przynieść tych wszystkich objawów, wiem to po sobie bo biore od początku ciąży ze względu na niski progesteron i bóle podbrzusza. Każda ciąża jest inna. Każda z nas inaczej ją przechodzi :) może masz podobnie jak ja. Termin miesiączki minął więc i objawy ustąpiły. Najważniejszy jest spokój! I głowa do góry.
    P.S. ja będąc w 6 tc uslyszalam ze moze jestem w ciąży może nie. On (ginekolog) na razie nic nie bedzie robił. Wiec odwróciłam się na pięcie, podziękowałam i poszłam do innego lekarza.
    No i gratuluje ciąży! Ciesz się a nie smuć. Pamiętaj, że to my mamy wpływ na to jak czuje się dziecko. Chyba nie chcesz małego zdenerwowanego marudy? :)
    Trzymam kciuki i powodzenia :)

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    editchen wrote:
    Zuza91 - pójdę zrobić dziś ten progesteron i jutro albo w poniedziałek. Boję się tylko, że moja lekarka ma podejście "co ma być to będzie" (byłam u niej w środę, zrobiła USG z nastawieniem, że nic nie bedzie widać, ale był pęcherzyk 4mm; drugą betę robiłam też sama, bo lekarka uznała, że nie ma co i mam przyjść za 2 tyg). nie dała mi luteiny ani duphastonu, mimo, że ma prawie 38 lat, nadcisnienie i sporą nadwagę. Więc obawiam się, że jak progesteron wyjdzie nisko, to i tak mi nic nie przepisze, a za chwilę będzie za późno :(
    jesli przez leki miałabym mieć wszystkie najgorsze objawy - niech będą, tylko żebym utrzymała tę Fasolkę....

    Kochana, jeśli beta w normie, nie jesteś po poronieniu, nie masz krwawień/plamień, mocnych bólów brzucha to raczej duphaston i luteina są niepotrzebne :) Chyba że progesteron niski lub spada. Zrób to badanie i może przynajmniej na jedną wizytę zainwestuj i idź prywatnie? Bo pisałaś, że na NFZ jest u Ciebie tylko ten jeden lekarz. Skoro dobro fasolki najważniejsze, to myślę, że przynajmniej z wynikami tego progesteronu warto iść gdzieś indziej, chociażby po receptę na zapas, gdyby było trzeba :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2017, 10:49

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi jak temp spadla to jeblam termometrem bo ciagle byla niska 36-36.5 st :D i co? nadal jestem w ciazy :)

    6sutskjolve431gm.png
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez w pewnym momencie zaczęła spadać, ale teraz już wiem że to było przemęczenie. Za mocno się forsowałam przed świętami sprzątaniem itp. Wypoczywać i wróciła wyższa temp. A poza tym wystarczy nawet drobna niewidoczna infekcja i temp. też od razu wariuje. Nie przejmuj się;) będzie dobrze.

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • malysmok84 Autorytet
    Postów: 367 371

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja mam podobny problem i potwornie panikuje. Wg kalendarza jestem w 5 tyg ciazy, wg usg 3-4 dni dłużej. Jeszcze zanim zrobilam test mialam mase objawów, czułam się koszmarnie, ból brzucha, stan podgorączkowy, zawroty głowy, potworny spadek kondycji (dostawałam zadyszki po przejściu paru metrów),ból piersi.

    Byłam u lekarza w pon - beta ponad 4534miu/ml, progesteron 22,4, na usg było widać pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym. Następną wizytę mam 5.05.

    Ale...od poniedziałku objawy zaczęły znikać i słabnąć...piersi są o wiele mniej bolesne, zawroty głowy zniknęły, mdłości praktycznie nie mam, chociaż kilka dni temu ściskało mnie na sam widok mięsa, mam więcej energii, niższą temperaturę...generalnie 3 dni temu czułam jakbym była w ciąży - teraz...nie...plamień nie mam, bólu brzucha na razie właściwie tez.

    Oczywiście w necie masa historii że jak komuś się tak zrobiło to zaraz poronienie...

    A tu za chwile majówka, mojego lekarza nie ma, a ja jestem przerażona. Progesteronu nie biorę żadnego tylko witaminy...

    Niby lekarz powiedział że dopóki nie ma krwawień czy skurczów brzucha to jest ok,ale boje się bardzo że to może być początek niedobrego....

    Lilka <3
    f2w39jcge388wdve.png

    Endometrioza, Hiperinsulinemia, Hiperprolaktynemia
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie chcesz się przez ten czas stresować, to zrób ponowne badanie bety i progesteronu. Jak będzie coś nie tak zawsze możesz podjechać do jakiegoś szpitala mówiąc o wyniku (jeśli dziwny), albo że np zaobserwowalaś jakieś plamienie i się martwisz. Nie czytaj internetu, bo naprawdę ile kobiet, tyle historii.

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • Majkowa Znajoma
    Postów: 24 11

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przecież jakby objawy trwały cała ciążę to byśmy oszalały! :) ja się cieszę jak mi na parę dni bóle ustąpią :P wszystko jest dobrze, dopiero co odebrałaś idealna betę:) nic tylko się cieszyć ☺

    rlpy5yr.png
    yfz9cz7.png
  • malysmok84 Autorytet
    Postów: 367 371

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że panikuje, mój facet mnie chyba zamorduje niedługo, ale może to dlatego że ta ciąża to z powodu mojego zdrowia taki mały cud...

    Mama2kituszek - masz racje chyba jutro pobiegne powtorzyc badania, akurat bedzie 72h, wiec jak bedzie poniezej 9-10 000 to biegne na dyżur...

    jak wy sobie radzicie z tym stresem? Ja mam wrazenie ze mi odbija powoli...

    Lilka <3
    f2w39jcge388wdve.png

    Endometrioza, Hiperinsulinemia, Hiperprolaktynemia
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie zupełnie nie radziłam, byłam potwornym kłębkiem nerwów;)

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży objawy ustąpiły nagle. Dosłownie nagle przestałam mieć nadwrażliwe piersi, jakoś tak wszystko "siadło", w minutę odeszły mdłości, a rano wstałam po prostu wyspana, To był 8+4 i moment, kiedy serce przestało bić.

    W tej ciąży w połowie 7 tygodnia miałam niemal to samo, ale wtedy miałam złe przeczucia, tu nie. I jest wszystko ok.

    Chyba nie ma reguły, sama się o tym najlepiej przekonałam.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalySmok94 - głowa do góry! Ja mam prawdopodobnie 6 tydz - jeszcze czekam na oficjalne potwierdzenie przez lekarza, ale tak wychodzi z bety i obliczeń. I powiem Ci tak - progesteron w porównaniu ze mną to masz przepiękny. Ja miałam w ubiegły piątek na poziomie 7 z hakiem... Ale jeszcze się trzymam. 2 USG w odstępie paru dni pokazały, że pęcherzyk rośnie. Nie wiem też jeszcze, czy pełny, czy nie... Jak pisałam wcześniej - piersi przestały boleć (praktycznie zupełnie już teraz - tak 2-3 dni temu, muszę mocno przycisnąć, żeby je poczuć), temperatura skacze, a ból podbrzusza raz nie ma, a raz jest i to średnio sympatyczny. Mimo to, zgodnie z zaleceniami dziewczyn, staram się być dobrej myśli. Mam ciążę wysokiego ryzyka, ale postanowiłam donosić i urodzić szczęśliwą Fasolę i koniec :) a tak naprawdę to staram się przetrwać do 9 maja, żeby zobaczyć serduszko. Pamiętaj - musi być dobrze!! A co do przeczuć - nie wiem, czy to nie trochę taka samospełniająca się przepowiednia. Co prawda nie pracuję w zawodzie, ale skończyłam psychologię i wiem, że myślenie naprawdę dużo może! zwłaszcza złego, więc myśl pozytywnie. tak jak pisze Mama2kituszek - podjedź do lekarza, to Cię uspokoi. Na mnie mega dobrze wypłynęła druga wizyta (też z paniką przez ten progesteron) i przepisanie Duphastonu - mimo, że nie wiem co będzie (tez sie zamartwiam, mama2kituszek też mmnie uspokajała i może potwierdzić, że jestem panikara pierwszej wody), to jestem spokojniejsza. Więc głowa do góry! Zobaczysz, że urodzimy prawie razem w okolicy Gwiazdki :)

    malysmok84, Mama2kituszek lubią tę wiadomość

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, aktualnie kończę 10 tydzień i mam problem bo boli mnie w krzyżu od poniedziałku i się stresuje. Kiedy wstaję rano nic mnie nie boli jednak po kilku godzinach stania na nogach w pracy zaczyna mnie ćmić a później ból bardziej się rozwija. Martwię się czy z maleństwem wszystko ok? W weekend miałam wesele i byłam na szpilkach i może to to jest przyczyną . Co myślicie?

  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justata wrote:
    Hej dziewczyny, aktualnie kończę 10 tydzień i mam problem bo boli mnie w krzyżu od poniedziałku i się stresuje. Kiedy wstaję rano nic mnie nie boli jednak po kilku godzinach stania na nogach w pracy zaczyna mnie ćmić a później ból bardziej się rozwija. Martwię się czy z maleństwem wszystko ok? W weekend miałam wesele i byłam na szpilkach i może to to jest przyczyną . Co myślicie?

    Ja też kończę 10tc i mam takie przeszywające bóle. To zwykle znak rozciągającej się macicy i jej okolic ;) Możesz czuć też ból w pachwinach i zewnętrznych stronach ud.

    Może też po prostu wymęczyłaś się tym chodzeniem w szpilkach :) Generalnie ból krzyża to zwyczajny objaw ciążowy, jak to twierdzi moja ginekolog ;)

    Oczywiście jeśli bardzo Ci dokucza i się martwisz, zawsze możesz iść do lekarza to sptawdzić.

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malysmok84 wrote:
    Dziewczyny, ja mam podobny problem i potwornie panikuje. Wg kalendarza jestem w 5 tyg ciazy, wg usg 3-4 dni dłużej. Jeszcze zanim zrobilam test mialam mase objawów, czułam się koszmarnie, ból brzucha, stan podgorączkowy, zawroty głowy, potworny spadek kondycji (dostawałam zadyszki po przejściu paru metrów),ból piersi.

    Byłam u lekarza w pon - beta ponad 4534miu/ml, progesteron 22,4, na usg było widać pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym. Następną wizytę mam 5.05.

    Ale...od poniedziałku objawy zaczęły znikać i słabnąć...piersi są o wiele mniej bolesne, zawroty głowy zniknęły, mdłości praktycznie nie mam, chociaż kilka dni temu ściskało mnie na sam widok mięsa, mam więcej energii, niższą temperaturę...generalnie 3 dni temu czułam jakbym była w ciąży - teraz...nie...plamień nie mam, bólu brzucha na razie właściwie tez.

    Oczywiście w necie masa historii że jak komuś się tak zrobiło to zaraz poronienie...

    A tu za chwile majówka, mojego lekarza nie ma, a ja jestem przerażona. Progesteronu nie biorę żadnego tylko witaminy...

    Niby lekarz powiedział że dopóki nie ma krwawień czy skurczów brzucha to jest ok,ale boje się bardzo że to może być początek niedobrego....

    Kochana, progesteron to ty masz ładny - też miałam na tym etapie ok. 22, ale po 48h już było 18, a nie powinien spadać w tak wczesnej ciąży, więc ginekolog włączyła mi szybko suplementację Luteiną i Duphastonem i wszystko jest OK :)

    Grunt, żeby beta ładnie rosła - resztę można regulować lekami.

    Przy zachodzeniu w ciążę (w 2 fazie cyklu) masa kobiet ma objawy jak na okres, które jednocześnie są objawami ciążowymi, a potem trwają nadal, albo i nie i nic to noe oznacza.

    Mnie w 5tc odeszły objawy (o ciąży wiedziałam w 4tc), a w 6/7tc zdychałam na mdłości ;) Teraz znowu objawy mi ustępują, a dzidzia ma się dobrze.

    Nie ma reguły i nie ma co świrować bez powodu i stresować bobasa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 07:22

    malysmok84 lubi tę wiadomość

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • malysmok84 Autorytet
    Postów: 367 371

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za słowa otuchy...niby wiem, ze każda kobieta znosi to po swojemui właściwie wszystko jest mozliwe. To że u jednej z nas coś było nie znaczy ze u drugiej będzie tak samo. Ale chyba najgorsza jest ta bezsilnosc i niepewność. Biegne zaraz na powtórkę bety i progesteronu, trzymajcie mocno kciuki...

    Lilka <3
    f2w39jcge388wdve.png

    Endometrioza, Hiperinsulinemia, Hiperprolaktynemia
  • malysmok84 Autorytet
    Postów: 367 371

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze martwie się - beta po 72h z 4534miu/ml, po 72h skoczyła na 9319miu/ml, czyli podwoiła się z małą górką, ale to nie jest 114%....

    Lilka <3
    f2w39jcge388wdve.png

    Endometrioza, Hiperinsulinemia, Hiperprolaktynemia
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malysmok84 - a jesteś pewna kiedy doszło do zagnieżdżenia? Może jest parę dni krócej? Pamiętaj też, że każda z nas jest inna. Sprawdzałaś tutaj na kalkulatorze czy mieścisz się w normie? Ja też jestem pod średnią, ale mieszczę się w normie.

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ