X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Luteina w ciąży
Odpowiedz

Luteina w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 30 marca 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na poczatkuvtez latalam bo cos cieklo teraz sie przyzwyczailam. rano po aplikacji chwile leze ;)

    6sutskjolve431gm.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zostało mi po zagrożonej ciąży sporo Luteiny 100 mg ( dopochwowej). Cena to 10 zł za 2 listki ( 30 tabletek). Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o info na prv.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2017, 13:25

    relghdgenv7rm5nv.png
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never give up wrote:
    Dziewczyny zostało mi po zagrożonej ciąży sporo Luteiny 100 mg ( dopochwowej). Cena to 10 zł za 2 listki ( 30 tabletek). Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o info na prv.



    nie polecam tej Pani. Nie wysyla i nie raczy nawet wyjasnic!

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:) Ja też biorę luteine dopochwową 2x1 po 100mg. Przepisano mi ją w 6tyg w szpitalu po tym jak miałam krwiaka i krawienie. Teraz jestem w 12 tyg , na ostatnim badaniu wyszło ,ze wszystko jest już ok i lekarka kazała mi wybrać do końca opakowanie luteiny i odstawić. Trochę się boję, zostało mi juz tylko 16 tabletek a wizyte mam dopiero 10 lipca.Jak radzicie wybrać po 2 tabletki do końca tyg a potem juz po 1 i skończyć czy jak?
    A drugie pytanie czy mozna kupić luteine bez recepty?

    justi
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej . Ja bralam od 7 tygodnia do 16. Czyli do teraz☺lekarz mówił że nie muszę odstawiac stopniowo. Ale ja ostatni tydzień tak zrobiłam. Teraz jestem kilka dni bez i jest ok. I mnie się nic nie działo tylko lekarz dał profilaktycznie bo w 6 tyg w październiku poronilam. Tylko ja się naczyralam i spodziectwo u chlopcow. I ze w tym okresie tworzy się cewka moczowa i wogole zastanawiam się czy dobrze że bralam.Chociaż na luteinie pisze że można bezpiecznie stosować w I trymestrze.

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona jest tylko na receptę ( pracuje w aptece☺) Ale jak gdzieś masz apteke zaprzyjaźniona to mogą Ci wypożyczyć. I możesz donieść im receptę. Ale to zależy już od apteki czy prakrykuja takie coś.

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi, lekarze różnie przepisują Luteinę, niektórzy każą ją brać do 12-tego tygodnia (wtedy łożysko przejmuje produkcję hormonów i "opiekę" nad dzieckiem) i odstawić nagle tak jak się kończy ilość tabletek, a niektórzy zalecają ją brać do 16-tego tygodnia i potem ją stopniowo odstawiać. Co lekarz to inna wizja. Ja brałam do 16-tego tygodnia, ale wcześniej zmniejszyłam dawkę, bo mnie od niej odrzucało. Luteina jest na receptę. Ostatnio Asiek2108 z innego wątku pisała, że zostały jej 2 nowe opakowania Luteiny 100 i chciała je komuś oddać. Spytaj, może jeszcze ma, ale ja bym się wcześniej dopytała lekarza czy mam to kontynuować.

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi :) Lekarz kazał mi wybrać tylko do końca opakowania,ale własnie naczytałam się ,ze niektóre dziewczyny biorą do 16 tyg tak własnie jak piszecie. Posłucham chyba lekarza i odstawię.Akurat starczy mi do wizyty jeśli zmniejszę dawkę do 1 tabletki.Jak myślicie tą jedną tabletkę brać wieczorem czy w środku dnia?

    justi
  • karola391 Koleżanka
    Postów: 84 4

    Wysłany: 2 lipca 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was ma do 'odstąpienia lutrijw albo duphaston?

  • KEJTI_M Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 9 lipca 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BaskaW wrote:
    Ja biorę 100 rano i 100 wieczorem. Ale jestem na zwolnieniu, więc jak mąż wychodzi o 6.30 do pracy to sobie aplikuję i dalej idę spać;) rzeczywiście każdy lekarz mówi co innego, ale zawsze lepiej to brać, niż nie. Oczywiście luteina nie sprawi, że ciąża nie obumrze, ale jeśli poronienie wynikałoby z innych powodów to jest szansa, że jednak pomoże. Będzie dobrze!


    Zgadzam się z BaskaW. Ja miałam niski progesteron i brązowe upławy z tego tytułu i braku owulacji. Jak zaszłam w ciąże (po stymulacji i monitoringu) od razu lekarz kazał mi brać 2x100mg. Powiedział, że na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc w przypadku niskiego progesteronu. Dopóki łożysko się nie wykształci mam brać. A upławy to normalna rzecz, idzie się przyzwyczaić:).

  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 9 lipca 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola391 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was ma do 'odstąpienia lutrijw albo duphaston?
    Ja mam opakowanie Dupka.

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny też biorę luteinę 100 dopochwowo. Czy wiecie jak długo będę musiała ją brać? Jestem w 9 tyg

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 16 lutego 2019, 02:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joe anna wrote:
    Dziewczyny też biorę luteinę 100 dopochwowo. Czy wiecie jak długo będę musiała ją brać? Jestem w 9 tyg
    To chyba zależy z jakich przyczyny. Ja na początku z powodu niskiego progesteronu brałam duphaston potem od 15 tygodnia do 28 luteinę 100 dopochwowo ze wzgdlędu na szyjkę. Jeśli bierzesz ją profilaktycznie to myślę, że do końca 1 trymestru wystarczy

    joe anna lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Up up/ 210 tabl Luteiny 100- dop.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ