X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Leczenie astmy w ciąży
Odpowiedz

Leczenie astmy w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • honda92 Przyjaciółka
    Postów: 97 66

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Od kilku lat choruję na astmę oskrzelową, obecnie biorę zafiron i alvesco rano i wieczorem. Na dzisiejszej wizycie ginekolog powiedział, że absolutnie nie powinnam ich brać bo to leki histaminowe i ich wpływ na dziecko jest niezbadany. Polecił zmienić leki na sterydy. Gdy przed zajściem w ciąże byłam u pulmonolog to powiedziała, że jak zajdę to leków nie będziemy zmieniać bo te nie szkodzą. Mam mętlik, nie wiem co robić,brać czy nie brać?
    Jakie leki wy bierzecie? nie mogę sobie pozwolić na całkowite odstawienie bo nie dam rady funkcjonować bez leków...

    oar8vfxmyaw4sa27.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. :) ja w ciąży miałam leki zmienione na pulmicort i doraźnie ventolin. Tylko że ja akurat leki odstawiłam. Właściwie przed ciążą też brałam je tylko jak sobie przypomniałam, ale ja nie pamiętam nawet ostatniego ataku. Czy w ogóle miałam kiedykolwiek także mogłam sobie na to pozwolić. Wcześniej miałam wypisany alvesco i moja pani pumonolog powiedziała że w ciąży mam go absolutnie nie brać. Ale może co lekarz to opinia. Albo może u ciebie nie wchodzi nawet w gre zmiana leków. Nie mam pojęcia.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • honda92 Przyjaciółka
    Postów: 97 66

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź, przynajmniej wiem że muszę odstawić alvesco przynajmniej do wizyty u pulmonologa. Pewnie też mi zmieni na pulmicort bo ginekolog już coś o tym wspominał.

    oar8vfxmyaw4sa27.png
  • mariposa22 Przyjaciółka
    Postów: 108 104

    Wysłany: 1 września 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja także biorę Pulmicort i brałam go od zawsze, więc tutaj nie było zmiany.
    Ale muszę także brać steryd do nosa, bo w przeciwnym razie moja astma kaszlowa daje o sobie znać, gdy wydzielina z nosa spływa do oskrzeli - brałam Avamys (który jest najlepszy na świecie), ale został zmieniony na Nasometin (okropny, ścieka i mam po nim strasznie suchow gardle).
    Oba mają kategorię C, ale lekarka powiedziała że wchłanianie jest minimalne, a podobno Nasometin jest najnowszej generacji i najbezpieczniejszy.

    cb7wugpjzduadl9q.png
    Aleksander <3
  • honda92 Przyjaciółka
    Postów: 97 66

    Wysłany: 2 września 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mnie trochę pocieszyłaś bo ja obecnie miałam leki z grupy C, więc może wcale nie są tak szkodliwe jak ginekolog twierdził. We wtorek idę do pulmonologa i zobaczę czy mi zmieni, poproszę o Pulmicort. Jeśli chodzi o Avamys to też go kiedyś brałam i byłam bardzo zadowolona.Później zmieniła mi na Nasometin-nawet jedno opakowanie jeszcze mam w szafce, ale niestety nie odtykał mi nosa a to mi najbardziej doskwiera szczególnie w nocy jak budze się z suchą buzią

    oar8vfxmyaw4sa27.png
  • mariposa22 Przyjaciółka
    Postów: 108 104

    Wysłany: 12 września 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w końcu wróciłam do Avamysu, bo Nasometin niestety nie pomógł. Sam lek nie wpłynął na nic, ważne tylko aby nie spływał po gardle i go nie "połykać" ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2017, 11:25

    cb7wugpjzduadl9q.png
    Aleksander <3
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 15 września 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę teraz serevent( salmeterol) i miflonide (budezonid). W ciąży probowałam zrobić sobie przerwę, ale skończyło się pogorszeniem stanu ( to był początek ciąży i duuuuży stres). Na lekach jestidealnie. I ginekolodzy i prowadząca pulmonolog mówią, że trzeba brac, niż doprowadzać do duszności.
    Montelukast i p/histaminowe miałam sobie darować, jeśli się da. I dalo się, w moim przypadku.

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 12 października 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Alvesco odstawione jak tylko sie dowiedzialam, podobnie Montelukast. Od pulmonologa dostalam Salmex i doraźnie Atrovent N. I ginekolog i pulmonolog powiedzieli, ze niedotlenienie jest grozne i zdecydowanie lepiej braz bezpieczne leki niz doprowadzic do niedotlenienia wlasnie.

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • justynella2 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja lecze się na astmę oskrzelowa i odkąd dowiedziałam się że jestem w ciąży a nie planowałam, to brałam Alvesco i ventolin. Teraz pulmonolog dała mi tylko jeden lek Miflonide, bo to jedyne co mówiła że jest bezpieczne, bez niego wyplułabym pluca :( w dodatku moja koleżanka która miała poważna astmę brała Fostex na który ja reagowałam strasznie źle. Cała ciąże ja brała i wyniki miała dobre, mały urodził się zdrowy i bez problemów więc jak się wszystko kontroluje to jest ok:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2017, 22:12

  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam astmę oskrzelową nieatopową i pulmonolog kazała mi odstawić w ciąży Jovesto, a normalnie zażywam dalej Symbicort, Metmin i Singulair. Mówiła, że już miała pacjentki w ciąży z tymi lekami i wszystko było w porządku.

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ