X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 26 września 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam takie rwące bóle w plecach i pośladku kiedy chorowałam na rwę kulszową. W ciąży o kręgosłup trzeba bardzo dbać. Z resztą jak o całą resztę ;)

    Mnie też przeraża usuwanie i znieczulenie, ale mam stan zapalny, a z tego mogą być gorsze kłopoty :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 11:34

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 26 września 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, te 8 to katorga :( ja mialam dlutowana niecaly rok temu- nie wspominam dobrze, ale przyznaje ze ulga duza po- bo zaczynala sie jakas infekcja. Takze polecam usuwanie, poki nie ma problemow...

    Edwarda, Magdzia :)

    Bardzo dobrze ujete- mi trudno jest tak po prostu wkrecic sie w nowa dyskusje, jestem raczej niesmiala osoba :) CO nie przeszkadza mi podczytywac drugi watek ;) Wydaje mi sie ze tu bardziej swojsko juz sie zrobilo, ale to moje odczucie :D
    Obserwacja analityka- w poniedzialki zwykle malo sie na forum dzieje :D kazdym :D
    Pieknego wtorku zycze :)

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    dxomclb10296nsxe.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 26 września 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już jest stan zapalny, to chyba nie ma wyjścia. Jak byłam w zeszłym tygodniu, to dentystka powiedziała, że lepszym wyjściem dla dziecka jest leczenie i nawet przyjmowanie antybiotyku.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 26 września 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam 19.09 na leczeniu innego zęba i babka powiedziała, że najlepiej ortodonta i aparat, bo on zrobi miejsce dla 8 i bedzie git. A dziś ortodonta, że takie rzeczy to dopiero po porodzie. Mam wizytę w przyszłym tygodniu to może w końcu się dowiem co dalej.
    Na komórce mi kasuje treść, a od rana Was pytam jak Wam się śpi. Ja nie mogę znaleźć sobie miejsca :/

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś było wyjątkowo bo spałam. A tak kicha, zasnąć nie mogę. Jak zasnę to się budzę. I wstaję zmęczona.

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 26 września 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstaję po kilka razy do WC i nie mogę usnąć.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 26 września 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się naczytałam, że można spać tylko na lewym boku i boję się zasnąć, durna ja :/
    A do tego dziś mnie mdli okrutnie. Czy teraz już nie miało być lepiej? ;)

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 26 września 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska wrote:
    Ja się naczytałam, że można spać tylko na lewym boku i boję się zasnąć, durna ja :/
    A do tego dziś mnie mdli okrutnie. Czy teraz już nie miało być lepiej? ;)
    To jest mit - mozna spac jak nam wygodnie - poczytaj o tym u mamaginekolog :)

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię na boku lewym, prawym, plecach, bokiem na brzuchu. Różnie.

    APrzybylska śpij tak, aby było Ci wygodnie!

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 26 września 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily89 wrote:
    To jest mit - mozna spac jak nam wygodnie - poczytaj o tym u mamaginekolog :)
    Wiem, czytałam :) ale pewnie sama wiesz, że czasem bardziej docierają do nas te gorsze wersje wydarzeń ;)
    Masz link do tego wpisu? Jeśli tak, to wklej na forum.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 26 września 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazlam tylko link do jej FB

    https://m.facebook.com/mamaginekolog/photos/a.646199685539295.1073741827.646192435540020/646202958872301/?type=3

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 26 września 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez spie roznie. Czasami to zasypiam jak dotkne glowa poduszki, a czasem sie krece i krece i niemoge znalezc pozycji do spania. Normalnie uwielbiam na brzuchu, ale teraz sie boje jakos irracjonalnie :/ Zwykle sie kolo 2-3 budze do lazienki

    dxomclb10296nsxe.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 26 września 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze miałam problemy ze spaniem. A teraz mam kumulację: ciężko mi zasnąć, budzę się na siusiu od 4 do 6 razy, mam durne sny i wstaję jak za karę, myśląc tylko o powrocie pod kołdrę :/
    Znacie może jakieś sposoby żebym się normalnie wyspała? O spaniu w dzień nie ma mowy.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Dominika32 Autorytet
    Postów: 692 591

    Wysłany: 26 września 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Ja tez wstaje minimum 5 razy na siusiu.u mnie problemy ze snem zniknely jakis 2 tyg temu tak same z siebie.
    Od poczatku ciazy nie moglam spac,meczylam sie strasznie i niestety nie znalazlam zadnego sposobu by sobie pomoc,wiec nic Ci niestety nie doradze.
    Przeczekalam,i samo z siebie przeszlo.

    Ale dzis tez nie spie od 3,maz wstawal bo jechal do Pl i tak jak pojechal tak ja juz zasnac nie moglam:-(
    Niestety tez w dzien nie umiem spac wiec tego nie odespie.

    Dzis bede spala pierwszy raz sama odkąd jestesmy razem:-((((
    Wiec ta nocke tez zapewne mam z glowy...

    w57vrjjgdjn1sode.png

    qdkkkqi1yy4kqg9a.png

    lprkcwa1u3xyt21v.png

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 26 września 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez miałam dlutowaba ósemkę dolna 1.5 r temu, była tragedia. Szczękościsk i bol przez tydzień, ale pozniej juz wszystko dobrze. Za pol roku wyszła górna z tej samej strony i musiałam usunac bo miejsca nue było i blokowała mi szczękę:/ teraz powoli wychodzi kolejna górna, jak zacznie sue ujawniać to tz pójdę na usunięcie. W poprzednim miejscu Zam miałam świetnego chirurga.

    Ja spie tak jak mam ochote, dopóki nic nie boli, korzystam jak moge. Lewa strona jest lepsza bo bardziej dotlenia dziecko, a po prawo jest wątroba .

    Jazda na prawo udzielać sie gdzie chce i rozumiem, ze w jednym wątku czujemy sie lepiej w drugim gorzej. Pomimo internetowej rozmowy bardzo łatwo jest wyczuć typ drugiej kobiety. No wlasnie zawsze miałam problemy by dogadać sie z kobieta ;)

    Pierwszy raz w ciazy widziałam osoby nago, zawsze gdy chciałam "zdjąć majtki" pojawiały sie kolejne haha , a tu hop i nagości .
    Ja w piatek miałam pogrzeb babci, a weekend jakis zleciał. Sobita szlafrokowa, niedziela grzybobraniowo, goscinna plys segregacja kwiatow na cmentarzu i tak oto jutro mam 2 prenatalna w IMiD u lekarza z certyfikatem :)
    Dominika nie martw sie, wlacz sobie film, zrób domowe spa, ja wiem z doswiadczenia ze to jednak fajnie czasem odetchnąć od siebie.

    Co do budzenia sie w nocy to standard miedzy 1-3 i ok 5-6 .

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • olKaczucha Autorytet
    Postów: 303 185

    Wysłany: 26 września 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello :) u mnie dalej nudna ciąża.. czuję się wręcz idealnie. Wczoraj Ginek. Dała mi skierowanie na prenatalne i idę 02.10 - zamierzam też zrobić test pappa. Dzidzia na siedem centymetrów .. dalej nie wiem jaka płeć :p :( czy wam na prenatalnych pierwszych już powiedzieli? :)

    BP 02 lubi tę wiadomość

    iv09mg7yklmn388j.png
  • olKaczucha Autorytet
    Postów: 303 185

    Wysłany: 26 września 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona92 wrote:
    Tez miałam dlutowaba ósemkę dolna 1.5 r temu, była tragedia. Szczękościsk i bol przez tydzień, ale pozniej juz wszystko dobrze. Za pol roku wyszła górna z tej samej strony i musiałam usunac bo miejsca nue było i blokowała mi szczękę:/ teraz powoli wychodzi kolejna górna, jak zacznie sue ujawniać to tz pójdę na usunięcie. W poprzednim miejscu Zam miałam świetnego chirurga.

    Ja spie tak jak mam ochote, dopóki nic nie boli, korzystam jak moge. Lewa strona jest lepsza bo bardziej dotlenia dziecko, a po prawo jest wątroba .

    Jazda na prawo udzielać sie gdzie chce i rozumiem, ze w jednym wątku czujemy sie lepiej w drugim gorzej. Pomimo internetowej rozmowy bardzo łatwo jest wyczuć typ drugiej kobiety. No wlasnie zawsze miałam problemy by dogadać sie z kobieta ;)

    Pierwszy raz w ciazy widziałam osoby nago, zawsze gdy chciałam "zdjąć majtki" pojawiały sie kolejne haha , a tu hop i nagości .
    Ja w piatek miałam pogrzeb babci, a weekend jakis zleciał. Sobita szlafrokowa, niedziela grzybobraniowo, goscinna plys segregacja kwiatow na cmentarzu i tak oto jutro mam 2 prenatalna w IMiD u lekarza z certyfikatem :)
    Dominika nie martw sie, wlacz sobie film, zrób domowe spa, ja wiem z doswiadczenia ze to jednak fajnie czasem odetchnąć od siebie.

    Co do budzenia sie w nocy to standard miedzy 1-3 i ok 5-6 .
    Czy dobrze czytam? Już masz drugie prenatalne??

    iv09mg7yklmn388j.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 26 września 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika - nie martw się, wszystko będzie ok. Włącz sobie jakąś komedię romantyczną, weź przytulankę i jakoś nocka minie :D z moim mężem pierwsze lata spędziliśmy nierozłącznie. Gdy wyjechał na zarobek do Danii nie mogłam się pozbierać z rozumem. Teraz jest lepiej.

    Ilona - ja mam podobnie, jakoś z facetami mi łatwiej się dogadać ;)Dlaczego masz 2 prenatalne?

    olKaczucha - mi lekarz powiedział, że chyba dziewczynka (11t3d miałam USG).

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 26 września 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak drugie, jedno po drugim. Mam gina prywatnie bez certyfikatu i wizyty na NFZ ( tu zapisy ba usg sa straszne) . Dr na certyfikat i na super opinie. Usg nue szkodzi wiec chetnie poznam zdanue innego.
    Drugie "książkowe" prenatalne to połówkowe ok 20 tygodnia, wtedy niby wszystko najlepiej widac.

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 26 września 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa, no to wszystko jasne :)

    a tak poza tym, to współczuję straty :/

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ