X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwas foliowy i witaminy prenatalne
Odpowiedz

Kwas foliowy i witaminy prenatalne

Oceń ten wątek:
  • izadora Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że co opakowanie należy zmienić markę preparatu witaminowego (w sensie multiwitaminy), bo się organizm przyzwyczaja i zmniejsza wchłanianie. Obecnie kończę DoppelHerz Mama i nie kupię go więcej - śmierdzi mi strasznie witaminą D i mam ogromny problem z połykaniem go (dość duża kapsułka - łykam na soku marchwiowym,żeby nie czuć smaku; a jak bardzo źle się czuję to biorę tylko folik). Czy możecie polecić jakieś preparaty ŁATWE DO POŁYKANIA? Na pewno muszę się suplementować, bo moja dieta woła o pomstę do nieba ;)

  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore Femibion Classic, do tego dokupilam kwasy omegamed;-) i jeszcze osobno kwas foliowy mimo ze w Femibionie jest.

    Krysti lubi tę wiadomość

    relge6yd309xm1zq.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odświeżam;

    Dostałam w aptece metafolinę Solgara; ma tam w składzie mannitol (substancja wypełniająca); wyczytałam, że to jest silna substancja moczopędna; podaje się ją dożylnie np. przy zatruciach.

    Komuś coś wiadomo na ten temat? Pewnie w jednej tabletce jest tego mniej niż w porządnej strzykawie, ale mimo wszystko; przy codziennym stosowaniu nazbiera się tego. Kupiłam już inne tabletki, bez tego świństwa, niemniej jeśli jednak się nakręcam, to może dokończę opakowanie...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Truss7 Znajoma
    Postów: 16 11

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam 22 lata jestem w 3 miesiącu ciąży.. mam pytanie... wzielam dzis rano kwas foliowy i chwile później wymiotowalam (poranne mdłości) czy wziąć jeszcze jedną tabletke kwasu foliowego ??

    Truss7
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zaszkodzi :)

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • elonorarosswelt Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 27 września 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łykaj to to, ale jeśli masz jakieś większe wątpliwości, to skonsultuj się z lekarzem. On najlepiej doradzi.

  • Fatalita Autorytet
    Postów: 1010 1370

    Wysłany: 4 października 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Propo witamin nie polecam vita-min Plus Mama z Olimp Labs. Po każdej próbie zażycia wymioty. Próbowałam kilka razy podejść do tych witamin i za każdym razem kończyło się tak samo :/

    Teraz biorę femibion 1 :)

    l22npx9iaxtim23h.png

    Nasze aniołki...
    21.09.14 (*) N.
    10.05.17 (*) O.
  • danna Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 2 stycznia 2018, 21:45

  • Klea Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo to jest tak że kazda inaczej "działa" na wszystko, trzeba sobie dopasować , po prostu. Sprawdzic co zaleci lekarz i jak pasuje to ok, jak nie szukac czegos innego. Mnie bardzo pasowała Pregna Plus, żadnych wymiotów, w jednej tabletce sporo tego było bo i witamina D ( a też lekarz kazał brac)o zelazo i k3wasy omega3 plus dwa rodzaje kwasu foliowego , jakieś lepiej przyswajalne, więc nie musiałam brać innych tabletek już a to wazne było dla mnie jak wymiotowałam po wszystkim. Udawało mi się wyczaić taki moment po południu między posiłkami że brałam tabletkę i tylko wodą popijałam i wtedy się przyjmowała. Bo rano wymiotowałam po kazdym posiłku nawet malutkim :/

  • kania07 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy przyjmujecie kwas foliowy do końca ciąży, czy tylko w pierwszym trymestrze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    także przyjmuję femibion poki co natan 1 ale pozniej przerzucę sie na 2kę

  • alabasterrka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 31 stycznia 2018, 18:55

  • Monk90 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    odkopałam stary wątek.
    Dziś byłam na pierwszej wizycie, ciąża potwierdzona.
    Póki co cały czas brałam Folik - 1 tabletkę rano.
    Lekarka zaleciła mi kupić sobie Pregna Start.
    Zapomniałam jednak zapytać (a nie mam bezpośredniego do niej kontaktu) czy w takim razie kwas foliowy odstawić, czy brać to i to...

    Kolejną wizytę mam za 2 tygodnie.

    xnw4ugpj2kug67tf.png
  • AM1606 Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja biorę od początku Folik i Pregna DHA. Szukam wszędzie witamin, które miałyby jak najmniejsze tabletki lub formę żelki - mam nerwicę przełyku, wielki problem z łykaniem twardych tabletek - miałam kilka podejść no i nie jestem w stanie 😢😢 Ktoś ma jakiś pomysł? Chce zapewniać witaminy, a nie jestem w stanie ich przyjąć 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 18:33

    c55fikgnknyzdjqy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk90 wrote:
    Witajcie,
    odkopałam stary wątek.
    Dziś byłam na pierwszej wizycie, ciąża potwierdzona.
    Póki co cały czas brałam Folik - 1 tabletkę rano.
    Lekarka zaleciła mi kupić sobie Pregna Start.
    Zapomniałam jednak zapytać (a nie mam bezpośredniego do niej kontaktu) czy w takim razie kwas foliowy odstawić, czy brać to i to...

    Kolejną wizytę mam za 2 tygodnie.

    Moja lekarka kazała mi brać Pregna Start a poza tym preparat z kwasem foliowym (inofolic), ale zawsze lepiej dopytać lekarza prowadzącego…

  • Monk90 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AM1606 -jeśli są to tabletki, które można przyjmować z jedzeniem, to może coś w ten sposób pokombinuj? Masz problem tylko z przełykaniem leków, czy jedzenia też?

    Dzięki za odpowiedzi odnośnie suplementacji.

    Niestety ciężko skonsultować to z gin, bo nie dostałam bezpośredniego numeru, umówienie wcześniejszej wizyty jest niemożliwe (brak terminów), a jak pisałam wizytę mam za 2 tygodnie.

    xnw4ugpj2kug67tf.png
  • AM1606 Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk90 wrote:
    AM1606 -jeśli są to tabletki, które można przyjmować z jedzeniem, to może coś w ten sposób pokombinuj? Masz problem tylko z przełykaniem leków, czy jedzenia też?

    Dzięki za odpowiedzi odnośnie suplementacji.

    Niestety ciężko skonsultować to z gin, bo nie dostałam bezpośredniego numeru, umówienie wcześniejszej wizyty jest niemożliwe (brak terminów), a jak pisałam wizytę mam za 2 tygodnie.


    Pozostał mi w dużej mierze problem z tabletkami - był czas, że miałam ogromny problem z jedzeniem i piciem - dusiłam się każdym kęsem czy kroplą napoju - udało się to jakoś przezwyciężyć, ale schudłam już w pewnym momencie aż ponad 25 kg...
    Z tabletkami nie jestem w stanie sobie poradzić...

    Dzięki za odpowiedź.

    c55fikgnknyzdjqy.png
  • Kasia86 Przyjaciółka
    Postów: 111 43

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykałam na początku tylko folik po pierwszej wizycie zakupiłam Mama Dha Premium+ i brałam już tylko to bez foliku

    h44eugpjsrlghhn9.png
  • Monk90 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AM1606 wrote:
    Pozostał mi w dużej mierze problem z tabletkami - był czas, że miałam ogromny problem z jedzeniem i piciem - dusiłam się każdym kęsem czy kroplą napoju - udało się to jakoś przezwyciężyć, ale schudłam już w pewnym momencie aż ponad 25 kg...
    Z tabletkami nie jestem w stanie sobie poradzić...

    Dzięki za odpowiedź.


    Mi pomogły wizyty u dobrego fizjoterapeuty. Jednak z tego, co wiem, to niewiele fizjoterapeutów podejmuje się terapii, jeśli kobieta jest w ciąży :(

    xnw4ugpj2kug67tf.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ