X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwas foliowy i witaminy prenatalne
Odpowiedz

Kwas foliowy i witaminy prenatalne

Oceń ten wątek:
  • Ewka89 Autorytet
    Postów: 577 541

    Wysłany: 19 maja 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdz w składzie czy jest kwas foliowy, jesli jest to nie brałabym dodatkowo, bo moze byc juz go za dużo. ja brałam sam kwas, a od kiedy biorę ladeevit (kompleks witamin) przestałam brac kwas foliowy, bo ladeevit ma juz go w swoim składzie.

    Zpup lubi tę wiadomość

    4dbc34fc83.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 19 maja 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, jest tam kwas foliowy 'pisze 200% zapotrzebowania

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 24 maja 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę akurat Pregna Plus, ale pytałam lekarki czy oprócz tego mam brać kwas foliowy solo i powiedziała, że nie.


  • BasiaPelasia Koleżanka
    Postów: 33 18

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę tylko Folik. Po co jeszcze witaminy skoro lekarz nic nie mówi?

    BasiaPelasia
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaPelasia wrote:
    Ja biorę tylko Folik. Po co jeszcze witaminy skoro lekarz nic nie mówi?
    Z witaminami jest tak, że na początku ciąży maluchowi wystarcza w zupełności to co ty jesz.
    Jednak jak powiedział ginekolog mojej koleżance:
    "Jeśli ma pani pewność, że je pani na tyle zdrowo i w sposób zróżnicowany, że w posiłku dostarcza pani dziecku wszystkiego co potrzeba to proszę nie brać witamin".
    Prawda jest taka, że w skrajnym przypadku niedoboru jakiś witamin może dojść do zatrzymania rozwoju płodu. Ja się jakoś super nie odżywiam, aczkolwiek i tak lepiej niż przed ciążą, więc wolę się wspomagać witaminami.
    Poza tym nie każdy lekarz wpadnie na to, żeby ci powiedzieć o tym co powinnaś a czego nie powinnaś brać. Przy tylu pacjentkach które przewijają się w gabinecie wbrew pozorom ciężko zapamiętać co się której mówiła.
    Moja ginekolożka mówiła mi, że witaminy warto brać zwłaszcza z jodem. Ale, że na początku ciąży nie jest to aż tak ważne, jak w późniejszym okresie. Na początku wystarczy sam kwas foliowy.

    Emily83 lubi tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • polaola Autorytet
    Postów: 618 639

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę fiolik i pregnę plus

    relgtv734oc66rli.png
    https://www.suwaczki.com/tickers/relgtv734oc66rli.png
  • Martins Debiutantka
    Postów: 12 5

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny:)mam pytanie,chce zaczac brac femibion 2 i niewiem czy mam dalej brac kwas foliowy i magnez czy wystarczy ten femibion,zapomnialam spytac lekarki:)

    klz9roeqrksghvxr.png[/url]
  • ma-mu-du Debiutantka
    Postów: 10 12

    Wysłany: 1 lipca 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja dzisiaj byłam w aptece i okazało się, ze wszystkie witaminy, w tym Pregna sa od II trymestru, a ja jestem dopiero w 5 tc. i co teraz?

    termin 9 marca 2015

    ckaiugpjlkvq9l0q.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 2 lipca 2014, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma-mu-du wrote:
    a ja dzisiaj byłam w aptece i okazało się, ze wszystkie witaminy, w tym Pregna sa od II trymestru, a ja jestem dopiero w 5 tc. i co teraz?
    Kto ci takich głupot naopowiadał? Ja biorę doppelherz activ mama- nawet na opakowaniu jest napisane jak byk, że są na okres przed i w trakcie ciąży oraz na okres karmienia. Lekarze z którymi miałam do czynienia mówili właśnie o stosowaniu takich witamin już w okresie starania o potomstwo.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku pierwszej ciąży brałam własnie pergne i kwas foliowy (wg wskazań lekarza). Teraz co prawda jeszcze nie byłam u gin (bo muszę iść do innego) ale kwas biorę od kiedy zaczęłam planować ciążę, a dziś własnie kupiłam znów pregne. W aptece polecała mi coś innego, ale przyzwyczajenie i zaufanie do pierwszego lekarza wygrało z farmaceutką ;)
    Więc nie sądzę ma-mu-du żeby tak było. I jak Kaj napisała na opakowaniu jest własnie że to suplement witamin przed i w czasie ciąży oraz w okresie karmienia. A jeśli byłoby inaczej to napisaliby że są wskazane od II trymestru!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja biorę folik, vita miner pregnal , kwas omega 3 i magnez chela mag b6

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajka masz termin na ten sam dzień co ja

    Asia1561 lubi tę wiadomość

  • ...WIKI... Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 3 lipca 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mam pytanie,
    jestem w 7tyg, od 5 biore duphaston 2x1, raz zdarzyło się że zasnęłam i nie wzięłam jednej tabletki, od wczoraj męczą mnie straszne mdłości i rano po 1h od wzięcia tabletki wszystko zwróciłam, nie wiem więc czy coś zdążyło się wchłonąć, co robicie w takich sytuacjach? bierzecie kolejną czy nie?

    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1r1CHQZYjgvZb1K36e9oSkbdL13mlKKl5g7ijRDJy18w/edit#gid=0
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 4 lipca 2014, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki niestety nie możesz wziąć kolejnej bo nie wiesz ile się wchłonęło. Jeśli masz problem z nudnościami to powiedz lekarzowi to wypisze Ci dopochwowe i będziesz spokojna że wszystko się wchłonęło.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela ma racę, ja również biorę luteinę dopochwowo, wyjątek stanowił kilku dniowy etap kiedy leczyłam się z infekcji nystatyną. W walce z infekcją dróg rodnych wspomogam się zapisanym przez lekarza probiotykiem Sanprobi.(jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących, a moja siostra podaje go nawet swojemu pół rocznemu dziecku po infekcji jelitowej.

    Ja za to mam pytanie czy któraś z Was w 1 trym. brała Wit D w kroplach (Devicap) i dodatkowy jod (Jodid)? Oprócz tego Folik i MagneB6? Moja gin powiedziała, że suplementacja jodem jest niezwykle istotna od samego początku, ponieważ jest on niezbędny do produkcji hormnów tarczycy, a bardzo łatwo już na samym początku nabawić się niedoczynności tarczycy (a to często jest przyczyną poronienia). I powiem, że TSH wyszło bardzo ładne 1,59.

    Witamina D podobno zalecana jest w naszym kraju każdej ciężarnej, ze względu na to, że mamy duże jej zapotrzebownie, a niekoniecznie udaje się spędzić wystarczający czas na słoneczku, aby tą dzienną dawkę zapewnić. Trzeba przynajmniej 15 minut w pełnym słońcu, gdzie 80% ciała jest wystawione na słońce - bez filtrów. Niestaty prawie wszystkie noworodki rodzą się z niedoborem witaminy D i trzeba rozpoczynać u nich suplementację zaraz po narodzinach (aby dzieciaczki nie nabawiły się krzywicy).

    Do tego biorę jeszcze taki suplement polecony przez mojego dietetyka:

    http://www.evera.pl/p,pola-zieleni-suplement-diety,19.html

    Jest świetny w zaparciach, pomaga przy wymiotach, a przede wszystkim ma dużo witamin i świetnie zapobiega anemii. 1 tabletka dziennie wystracza. Gdyby ktoś szukała jescze sposobu na anemię to świetna też jest spirulina dodawana do posiłków, najlepiej smoothie. I w 100% naturalna. ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2014, 08:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę Femibion Natal Classic i zaraz zaczynam Femibion Natal 1. Dodatkowo nie biore kwasu foliowego bo Femibion ma wystarczjąca ilość. Generalnie te suplementy są tak zbudowane, że nie ma wiekszej potrzeby brać dodatkowych witamin. Poza tym nadmiar pewnych witamin np wit D blokuje wchłanianie żelaza. Jeżeli lekarz nie kazał inaczej to nie ma co przesadzać z witaminami

    Krysti lubi tę wiadomość

  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 27 lipca 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oprucz Luteiny 3x100mg biorę też witaminki Elevit Pronatal

    Krysti lubi tę wiadomość

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 29 lipca 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak zobaczylam cene Elevitu to padłam... 180 zł u mnie w aptece :O

    ja biore Femibion Classic i Folik, teraz zaczne sobie kwasy omega 3

    czy ktos wie od kiedy kwasy omega 3 sie wprowadza?
    Np. jest spejalny Femibion Natal 2 z kwasami omega 3 i jest to chyba od 13 tygodnia. czy to od tego czasu sie bierze?

    Oprócz tego przyjmuje rowniez Duphaston 3x1 oraz Rutinoscorbin(krwiak).

    relge6yd309xm1zq.png
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszek ja nie wiem co to za apteka ale ja za 100 tabletek Elevitu dałam 82zł.

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba, że nie dosłyszałam i to było jakies opakowanie maxi... w tej cenie ;p
    a ponoc chodze do najtańszej apteki w mieście :D

    relge6yd309xm1zq.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ