X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwas foliowy i witaminy prenatalne
Odpowiedz

Kwas foliowy i witaminy prenatalne

Oceń ten wątek:
  • Ewelina Autorytet
    Postów: 636 377

    Wysłany: 19 listopada 2013, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirella wrote:
    Cukiereczek- a ten provag to probiotyk doustny czy dowcipny? Długo już go stosujesz? Możesz go polecić czy raczej tak średnio skuteczny? Ja niestety też mam problem z nawracającymi infekcjami i szukam dobrego probiotyku bo te co do tej pory stosowałam to g.... pomogły :(

    Polecam Abiofem - opakowanie ma 7 aplikatorów z żelem, stosuje się je na noc. Lekarz tłumaczył mi, czym się różnią zawarte w nim bakterie od pozostałych probiotyków tego typu, ale już niedokładnie pamiętam. Tak czy siak u mnie się sprawdził, rozpoczęłam stosowanie 3 dni po kuracji Gynazolem i odpukać się udało :) Walczę z infekcjami od początku ciąży, jadłam Provag, Lacibios Femina, stosowałam Lactovaginal i nic. A teraz mam spokój. Gdybyś się zdecydowała, to warto go kupić przez Internet - u mnie w aptece kosztował 45 zł, a na Allegro 30 zł razem z kosztami przesyłki.

    https://www.maluchy.pl/li-68384.png
  • Malinkowe oczekiwanie Autorytet
    Postów: 357 553

    Wysłany: 19 listopada 2013, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również zażywam lacibios feminę i widzę poprawę, bo też nie mogłam pozbyc się wciąż powracających infekcji :-/

    6344ea07d0.png
    Starania o dziecko od 2011 roku.
    Nasze aniołki:
    30.III.2011 [*]
    4.XII.2013 [*]
    17.IX.2015 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2013, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również biorę femibion 1.

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 19 listopada 2013, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie ginka powiedziała, że narazie żadnych witamin, priobiotyków itp mam nie brać, tylko sam kwas foliowy...

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2013, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    A mnie ginka powiedziała, że narazie żadnych witamin, priobiotyków itp mam nie brać, tylko sam kwas foliowy...


    u mnie podobnie - mówiłąm że biore kwas foliowy , powiedziała żeby go skończyć i potem kupić jakieś witaminki ... a jakie dokładnie - nie powiedziałą ;) a biorę folik i magnez - bo pytałam czy moge brać i powiedziała że jak najbardziej ;)

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 20 listopada 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    Ja z kolei biorę Pregna plus,gdzie już jest podwójna dawka kwasu foliowego,a przy tym i inne potrzebne witaminy,w związku z czym lekarz powiedział,żebym odstawiła Folik i brała tylko Pregnę.


    Kochana ja tez przymierzam sie do zakupu Pregna Plus :) Powiedz mi bo czytałam że te kapsułki sie łatwo połyka czy to prawda? Jak sie po nich czujesz? ;)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 21 listopada 2013, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    michaela wrote:
    Suzy A jakie to zelazl brac zeby uniknac skutków uocznych w postaci zaparc i zeby dobrze sie przyswajało?

    na rynku pojawił się actiferol - żelazo zmikronizowane i nie wywołuje problemów z układem pokarmowym, jest w różnych dawkach i stosowany jest u wcześniaków po osoby dorosłe, kobiety w ciąży.

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 21 listopada 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też zażywam lacibios femina już od bardzo dawna, bo kiedyś też nawracały mi infekcje po antybiotykach, więc przezornie biorę.

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 21 listopada 2013, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na razie lekarz zalecił kwas foliowy i wit B6

    81clk9i.png
  • bella_mamamia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna Sz. wrote:
    Ja zaczęłam brać Doppel herz MAMA, więc odstawiłam sam kwas foliowy, ponieważ w tych tabletkach jest wystarczająca jego ilość. Ponadto są kwasy tłuszczowe DHA, wit. z grupy B, D3, C, E, żelazo, jod, wapń, magnez, cynk, więc myślę, że mają wszystko czego mi i dzidzi trzeba :)

    Ja też brałamm Dopperl Herz mama - porównywałam składy i ceny i ten wyszedł najlepiej.

  • bella_mamamia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirella wrote:
    Cukiereczek- a ten provag to probiotyk doustny czy dowcipny? Długo już go stosujesz? Możesz go polecić czy raczej tak średnio skuteczny? Ja niestety też mam problem z nawracającymi infekcjami i szukam dobrego probiotyku bo te co do tej pory stosowałam to g.... pomogły :(

    provag jest doustny. rozmawiałam z ginekologiem i pytałam się co wybrac - provag czy lacibios, otrzymałam taka odpowiedz że:
    1. lacibios posiada więcej bakterii (5 miliardów), a provag 1 miliard,
    2. lacibios ma więcej badań - tylko nie ma w nich słowa o trwałości efektu działania,

    ale z drugiej strony:
    1. w skład provag wchodza 3 szczepy - więc ich skutecznośc jest wieksza - mo moga lepiej wspólnie kolonizować nabłonek,
    2. szczepy provag pochodzą od jednej kobiety, więc ze sobą "współpracują"
    i po 3. w provagu bakterie pochodza od Polki - wiec są przeznaczone stricte dla polskiej flory (a w lacibiosie - szczepy sa z zagranicy i mogą po prostu nie działac u nas)

  • Kajoni Autorytet
    Postów: 2084 2912

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od 3 miesięcy przed ciążą brałam folik i cały czas w ciąży też. Byłam dwa dni temu u ginki i zaleciła odstawienie kwasu a zakup jakiś witamin z kwasami Omega. I kupiłam prenatal clasic ale on nie ma kwasów Omega. Nie jem tak znowu dużo ryb ostatnio, to czy można dokupić sam kwas omega, np. 3 i dojadać? bo wiem, że preparatów witaminowych nie można mieszać

    relgi09k4o218c6j.png
  • kdoka Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 10 lutego 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin kazał brać Pharmaton Matruelle od 8 tygodnia i dodatkowo kwasy omega od 12 tyg, ale przy witaminach prenatalnych kazał odstawić kwas foliowy. Biorę też nystatyne na infekcję i zastanawiam się, czy nie powinnam również zakupić jakiegoś probiotyku? Czy leczenie samą nystatyną bez probiotyku ma sens?

    oar8flw1ovjxwweg.png
  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 27 lutego 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore kwas foliowy, wit B6, magnez, omega 3. w drugim trymestrze zastapie to witaminami Pregna plus i dodam omega 3 bo nie ma go w tym zestawie.

    Slyszama jednak zeby te witaminki nie stosowac do samego konca bo duze dzieci rosna. W pierwszej ciazy odstawilam w polowie 8 miesiac i synus byl idealny. Zestawy witamin podobno sztucznie pompuja dzieci. Czy ktoras z was o tym slyszala?

    alternatywa lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 3 marca 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od pol roku biore pregne plus i kwas foliowy i teraz dostalam jeszcze wit D od ginka :) kazal brac dalej ten zestaw.ktory sama sobie wybralam :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • xpatiiix3 Autorytet
    Postów: 6339 10511

    Wysłany: 3 marca 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę femibion 1, dha, kwas foliowy magnez z potasem.

    Livia <3
    euQZp2.png
    Nela <3
    DCPTp2.png
    Marcel <3
    usiWp1.png
  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam OMEGA MED DHA , trochę cena odstrasza ale skład ma optymalny i nie mam po nich sensacji żołądkowych i smakowych ( odbijało mi sie rybą) jak po Vita- miner Prenatal DHA.

    Lalita2710 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 7 marca 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również polecam Omega Med DHA ,jeśli ktoś ma kartę w super-pharm często tam są promocje że można je kupić za ok 30 zł:))) co chwilę się powtarzają więc każdy zdąży zakupić.

    Z witamin dobry ,a tanich polecam OLIMP witamin plus mama dodatkowo ma w sobie ekstrakt ,który wspomaga drogi moczowe ,a wiadomo w ciąży łatwiej o zapalenie.

    Choć ja starałam się przede wszystkim zdrowo się odżywiać... Witaminy brałam co któryś dzień jako uzupełnienie witamin.

    Gdyż badania wykazały ze nadużywanie witamin ,powoduję iż dziecko rośnie większe. Bo jakby nie było witaminy to jakaś tam chemia...

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • Ewka89 Autorytet
    Postów: 577 541

    Wysłany: 15 maja 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Brałyście może LedeeVit ? Ja biorę od 3 dni i wczoraj po 2 godzinach od połknięcia tabletki zaczęły się wymioty i to straszne, zastanawiam się czy po witaminach można wymiotować?... Prędzej tylko miałam mdłości.. Czułam się tak jakby coś leżało mi na żołądku caaaały dzień.
    Pozdrawiam :)

    4dbc34fc83.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 19 maja 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanko, dziś zakupiłam witaminki centrum materna, teraz mam problem bo pytając w aptece czy mam brać jeszcze dodatkowo kwas foliowy Pani w aptece powiedziała, ze nie trzeba bo jest tam 200% zapotrzebowania i teraz nie wiem, co robić, czy łykac ten kwas dodatkowo czy sama materna wystarczy?będę wdzięczna za odpowiedzi:)

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ