X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwas foliowy a mama dha premium
Odpowiedz

Kwas foliowy a mama dha premium

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, mam pytanie odnośnie dawkowania - lekarz powiedział, żebym kupiła sobie mama dha premium, ale teraz mam problem, ponieważ zażywam osobno folik, czyli kwas foliowy, i kwas foliowy znajduje się w tych kapsułkach dha, więc mam odstawić folik i brać tylko dha ? bo się już pogubiłam i nie chcę przedawkować kwasu, czy zaszkodzić sobie, proszę o porady :)

    lv8pusw.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę akurat witaminy pregna plus, lekarz od początku ciąży kazał mi je brać ale kwas foliowy już odstawić. Nie wiem czy można niekorzystnie przedawkować kwas foliowy, ale mi lekarz nie kazał go brać skoro mam witaminy. Badania jak do tej pory robione co miesiąc wychodzą dobrze, jestem na początku 20 tygodnia ciąży.

  • ustaw Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka powiedziała, że jeśli będę brała Mama DHA, to już nie trzeba oddzielnie nic z kwasem foliowym brać. A jeśli DHA będę brała oddzielnie, np. Mumomega, to do tego coś z kwasem foliowym, np. Pregna Plus lub Femibion.

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e tak kwasu foliowego nie przedawkujesz napewno Ci nie zaszkodzi.
    JA biore KWas foliowy 15mg i oprocz tego witaminy w ktorych tez znajduje sie minimalna dawka KWasu wiec bez obaw Kwas CI napewno nie zaszkodzi a pomoze w rozwjaniu sie dzieciątka...

  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja biore tylko mama dha 2x1.

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Katy10 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 marca 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę tylko Mama DHA od początku ciąży 2x1 tabl ;> tak mi polecił lekarz.

    Katy10
  • rivsha Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak brałaś folik to teraz nie musisz osobno go brać a kupić sobie folik mama 1 z dha i jodem a na pewno niczego nie przedawkujesz, bo to jest specjalnie dla kobiet w ciąży dopasowany na każdy trymestr lek.

  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest prawda, że nie można kwasu foliowego przedawkować. Badania nad zażywaniem kwasu foliowego wykazały, że zarówno niedobór jak i nadmiar mogą się przyczynić do wad cewy nerwowej. Nie podano jednak w jakich dawkach kwas foliowy brały kobiety, które brały za dużo. W każdym razie lepiej brać zalecaną dawkę i się potem nie martwić :)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • kanarka Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, nadmiar też nie jest dobry, bo wszystko można przedawkować i zaszkodzić tym i sobie i dziecku. Najlepiej chyba te dawki konsultować z lekarzem, szczególnie jak przyjmujemy kilka podobnych suplementów na raz. Ja akurat brałam jeden, ale taki dość mocno złożony i miałam tam wszystko czego potrzebowałam. Gin zaaprobował

    salamini lubi tę wiadomość

  • salamini Znajoma
    Postów: 16 6

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co właściwie musi być w takim suplemencie żeby można było uznać, że zawiera wszystko to czego się potrzebuje?

    atagata lubi tę wiadomość

  • kicia 123 Autorytet
    Postów: 453 967

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinien być magnez , jod, witamina d3, kwas foliowy, kwasy dha ja biorę doppelherz mama premium tam jeszcze jest żelazo bo teraz mimo że jest dużo warzyw i owoców to niestety ale żelazo najlepiej jest przyswajalne z mięsa czerwonego a przy tej pogodzie to nie bardzo chce się mięsa
    brałam też mamadha premium ale tam nie było żelaza dlatego zmieniłam

    kanarka lubi tę wiadomość

    iv09cwa1rrl9vhg6.png
  • kanarka Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszym trymestrze na pewno powinien zawierać kwas foliowy i żelazo. Potem warto dodać tam jeszcze dha, witaminę d3, b12 i b6, jod, cholinę - i to chyba taki optymalny zestaw. Ja brałam prenatal i miałam tam w zasadzie wszystkie te składniki w takich dobrych dawkach

  • Platanowa Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 5 października 2016, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvi wrote:
    Ja biorę akurat witaminy pregna plus, lekarz od początku ciąży kazał mi je brać ale kwas foliowy już odstawić. Nie wiem czy można niekorzystnie przedawkować kwas foliowy, ale mi lekarz nie kazał go brać skoro mam witaminy. Badania jak do tej pory robione co miesiąc wychodzą dobrze, jestem na początku 20 tygodnia ciąży.

    Też biorę Pregne Plus i wyniki badań mam dobre. Dużo słyszałam o kwasie foliowym w ciązy, ale jesli ten suplement jest z kwasami DHA dodatkowo to pewnie jest skuteczny. Najważniejsze by dzidziuś był zdrowy a my czuły się dobrze :)

  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 5 października 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Vita-min Mama Olimpu, bo ma minerały chelatowane i nie ma DHA.
    Osobno biorę Prenatal DHA z alg, na razie jedną kapsułkę dziennie, a od drugiego trymestru będę brać 2 lub 3. Wybrałam ten suplement, bo jestem uczulona na ryby i owoce morza i nie dostarczam sobie dha naturalnie w wystarczających ilościach, a większość suplementów z dha to olej rybi, nie chcę ryzykować. Ponadto ponoć algi w przeciwieństwie do ryb są wolne od zanieczyszczeń metalami ciężkimi, więc są bezpieczniejsze, ale to już pewnie marketingowa ściema ;)
    Niestety ten preparat jest drogi :( Ale zdrowie moje i bejbi ważniejsze.
    Do 8 tygodnia biorę też dodatkowo kwas foliowy, bo ponoć w tym okresie zalecane jest co najmniej 600, a zarówno tabletki, jak i multisuplement, które biorę mają po 400.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2016, 12:17

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 5 października 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszym trymestrze najważniejszy jest kwas foliowy i jeśli lekarz nie zaleci inaczej to na dobrą sprawę to powinno wystarczyć. Ja brałam dodatkowo wit d3 (zalecenie gin) oraz jod ze względu na tarczycę (zalecenie endokrynologa). W drugim trymestrze trzeba dodać DHA.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Anasta Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 8 października 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Folik najlepiej jest zacząć brać przed ciążą i przez całą ciążę :)

  • Wierząca Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 4 lutego 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Femibion Natal 1, w którym kwas foliowy jest ponoć w lepiej przyswajalnej formie :-)

    f2w3rjjglu9ud89c.png
  • Kamila1990 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 marca 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przez cała ciąże wystarczyła tylko mamadha ale wersja z plusem, bo miała najlepszy skład i to wystarczyło, żebym urodziła zdrowa córeczkę

    Kamila1990
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 14 marca 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę mama dha premium i moja lekarka kazała mi tym zamienić femibion 2 i oczywiście żadnego już więcej kwasu foliowego

    27a73b5519.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ