X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr krwiak obok pęcherzyka płodowego
Odpowiedz

krwiak obok pęcherzyka płodowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 23 września 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byłam u lekarza na pierwszej wizycie po pozytywnym teście i potwierdził ciążę owszem ale okazało się że obok jest krwiak większy od pęcherzyka. Dostałam lek duphaston i za tydzień mam się zgłosić na wizytę. Czy jest szansa na ocalenie tej ciąży? Jestem w rozpaczy:(

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
  • olusia Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 23 września 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana nie martw sie na zapas, trzeba wierzyc ze wszystko bedzie ok. Tydzien temu przyjechalam do szpitala z mocnym krwawieniem (myslalam ze to poronienie) okazalo sie ze mialam krwiaka i rozwarstwienie kosmowki, lekarz nie byl nastawiony optymistycznie ale dostalam leki i juz leze z tym tydzien w szpialu. Wczoraj na usg okazalo sie ze krwiak sie zmniejszyl i sytuacja sie poprawia. Bede lezec wtym szitalu tyle ile bedzie trzeba wazne, zeby z kropek sie rozwijal. A Tobie lekarz kazal lezec?? na krwiaka podobno najlepsze lezenie i duphsaton. Takze oszczedzaj sie i lez jak najwiecej. Bedzie dobrze.

  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 23 września 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie nic nie mówił o leżeniu ale sama już sobie to wyczytałam na kilku forach :) mi lekarz powiedział, że jak będzie krwawienie to już będzie oznaczało poronienie:/

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
  • olusia Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 23 września 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w moim przypadku krwawienie nie oznaczalo poronienia, mimo ze wygadalo strasznie. Bardzo obfite i bardzo duze skrzepy. Takze nie mozna myslec od razu o najgorszym. Co do lezenia to zalezy od opini lekarza. W szpitalu byl jeden doktorek, ktory kazal mi jak najwiecej chodzic i do mnie z tekstem ze jak ciaza ma sie utrzymac to sie utrzyma. Wszyscy pozostali mowili o lezeniu. Ja tam wole lezec.

  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 23 września 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też na pewno będę, jak na razie za tydzień mam wizytę i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 25 września 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za brednie lekarz mowil.Fakt, ze ciaza jest zagrozona poronieniem, ale krwawienie przy krwiaku to oznaka, ze krwiak sie obkurcze i "usuwa" z macicy. No chyba, ze jest to czysta czerwona krew. Ja mialam krwiaka od 9tc, lezalam 2 miesiace (gdzie krwiak rosl zamiast malec), duphaston+luteina, lezenie,lezenie,lezenie. Dzis mam 3miesieczna Oliwie :) Musisz wierzyc. Powodzenia :)

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • bianka Autorytet
    Postów: 422 210

    Wysłany: 26 września 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arielka wrote:
    Dziś byłam u lekarza na pierwszej wizycie po pozytywnym teście i potwierdził ciążę owszem ale okazało się że obok jest krwiak większy od pęcherzyka. Dostałam lek duphaston i za tydzień mam się zgłosić na wizytę. Czy jest szansa na ocalenie tej ciąży? Jestem w rozpaczy:(

    Ja na początku ciąży z bólem brzucha i plamieniami wybrałam się na izbę przyjęć do szpitala i na usg też wyszedł 2cm krwiaczek obok pęcherzyka, a maluch miał niecały 1cm, dostałam duphaston i zalecenie odpoczynku i po 2 tygodniach po krwiaczku śladu już nie było, więc głowa do góry! Dużo odpoczywaj i nie martw się na zapas, bo maleństwu to szkodzi;)

    abd810f76029182a89dde1b133487407.png
    p19uskjoqbuwkgli.png
    2rsfcq7sazkf7d0g.png
  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 26 września 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam plamienia jeden dzień a po tym jak zaczęłam brać duphaston to już mi się ani razu nie zdarzyło. Myślicie, że to dobrze? Wszędzie czytam, że jak jest plamienie to oznacza że krwiak się opróżnia i martwię się, że może skoro się nie opróżnia to rośnie:(

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 4 października 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz zaobserwowal dwa krwiaki,ale byl optymistycznie nastawiony i mowil,ze moga sie wchlonac. Jesli nie i zaczne krwawic to mam lezec. Biore duphaston od poczatku ciazy. Tak,ze glowa do gory,moze nie rosnie tylko sie wchlonal.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 4 października 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wcześniej nie plamiłam a wczoraj w nocy i i dziś rano zauważyłam w toalecie że mam śluz zabarwiony a to na różowo a to na brązowo, czasem z domieszką krwi i nie wiem co robić:/ chyba to nie poronienie skoro nie mam krwotoku? śluzu jest mało tak, że nawet wkładka jest czysta po prostu zauważyłam przy podcieraniu.

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 5 października 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arielka,w pierwszym trymestrze moga sie zdarzyc plamienia,poniewaz zarowno macica jak i kosmowka sa mocno ukrwione i w trakcie tworzenia lozyska mozna troszke krwawic, wtedy rowniez powstaja krwiaki. O ile nie jest to bol podbrzusza i silne krwawienie to nie trzeba sie stresowac,ale kazdorazowo dbac o siebie i starac sie lezec i odpoczywac. I oczywiscie poinformowac lekarza na wizycie,ze cos takiego sie zdarzylo. Bierzesz progesteron w jakiejs formie? Jesli tak to odpoczywaj i mysl o stokrotkach, Twoj nastroj jest wazny dla malucha :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 5 października 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biorę duphaston 3x1 tabletka. Wiem, że plamienie może mieć różne podłoże ale boje się że ten krwiak pęknie i zabierze e sobą mojego dzidziusia:(

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 5 października 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzidzius na pewno jest juz dobrze zagniezdzony i poki nie odkleja sie kosmowka to krwiak nie powinien byc zagrozeniem, przynajmniej tak mowil mi moj doktor. Kontroluj sytuacje i jesli cos Cie mocniej zaniepokoi jedz koniecznie do szpitala. Ale jesli nie masz plamienia, wkladka czysta to nie denerwuj sie tak mocno. Zycze Ci,zebys przy nastepnym usg uslyszala,ze krwiak sie wchlonal :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 5 października 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi gin powiedział że ciąża będzie zagrożona dopóki będzie krwiak więc drżę za każdym razem kiedy się coś dzieje:D

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 5 października 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No popatrz, nie wiadomo komu w końcu wierzyć. Ja byłam z tym u dwóch lekarzy, tak na wszelki wypadek, żeby się upewnić. Jeden totalnie się nie przejął krwiakami, nie widział w krwawieniu nic niepokojącego. Drugi o wiele więcej tłumaczył i pokazywał na usg. Bardzo mnie to uspokoiło. Dziewczyny na forach piszą o takich przypadkach i stale zalecenia są te same - leki i leżenie w razie krwawienia. Mnie się to przytrafiło w 7tc, dostałam zastrzyki, poleżałam 5dni w domu i zgodnie z tym co usłyszałam od lekarza krwawienie znacznie mniejsze powtórzyło się tydzień później, od tamtej pory nic, ale są jeszcze 2. Na pewno wszystko będzie dobrze, myśl pozytywnie i uważaj na siebie. Na szczęście plamienia są u Ciebie nieznaczne. U mnie wyglądało to strasznie, ale maluchowi nic się nie stało, Twój też na pewno jest silny i z Tobą zostanie.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 6 października 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mój nawet nie kazał mi leżeć tylko prowadzić oszczędny tryb życia no i już na pierwszej wizycie jak zobaczył tego krwiaka to powiedział, że jak tylko zacznę krwawić to będzie to oznaczało poronienie i tak cały czas podkreśla to, że ciąża jest zagrożona. Na początku myślałam sobie, że nic z tego nie będzie i że na pewno poronię. Teraz moje myslenie jest coraz bardziej pozytywne bo dwa tygodnie siedzę w domu i jak na razie nie poroniłam tylko te plamienia :/ jutro mam wizytę to będę coś wiedziała. Modlę się, żeby to plamienie okazało się opróżnianiem tego krwiaczyska.

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
  • Ewelaa Autorytet
    Postów: 785 787

    Wysłany: 15 października 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja tez miałam krwiak w 13 tyg ciązy. Miałam plamienie, ale dosłownie jednorazowe i od razu pobiegłam do lekarza i moja gin powiedziała, że mam krawiaka ale mam sie nim nie przejmowac bo jest strasznie mały i nie tyle ze mam leżec, co sie trochę oszczędzac.Brałam Duphaston od samego poczatku jak sie dowiedziałam ze jestem w ciazy,a jak sie okazał ten krwiak to miałam zwiększoną dawkę. W 15 tc byłam na wizycie i po krwiaku ani śladu ;-)

    Anessca lubi tę wiadomość

    <3 <3 Nadia <3 <3
    201503291765.png
  • Agula1990 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 maja 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja miałam brązowe plamienia już w 6 tygodniu. Dostałam Duphaston, a później Luteinę. Też wszystko z powodu krwiaka. Moja lekarka zaleciła nie przemęczanie się, dużo spacerów relaksacyjnych, nie dźwiganie. I nie zachęcała do leżenia w domu. Spokojna praca własnie pomaga, aby się nie martwić za bardzo. Plamienie oznacza, że krwiak się zmniejsza, a macica oczyszcza. W większości przypadków to nic niepokojącego.

  • julia0903 Znajoma
    Postów: 29 10

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Pare dni temu bylam na wizycie u gina, i powiedzial mi ze ciaza zagrozona z powodu krwiaka ktory jest umiejscowiony kolo dzidzi:( w sumie to jest przyklejony:(
    Martwie sie ale czytam pozytywne posty innych dziewczyn ze wiekszosci sie udaje i ja zaczynam wierzcy:)
    Dostaje 2 duphaston, kwas foliowy, i staram sie ciagle lezec...
    Za 2 tyg. wizyta, mam nadzieje ze wszystko w porzadku bedzie

    2c1c57899ce0f52944ce93a5fdc51edf.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam plamienia od 7tc. W 8 tc dostalam mocnego krwawienia cala wkladka byla i szybko pojechalam na szpital. W szpitalu powiedzieli ze mam krwiaka 1,23cm. Po tym krwawieniu mialam pare dni brudzenie brazowe podczas wizyt w wc. Z dzidza bylo wszystko ok serduszko bilo. Po 5 dniach wypisali mnie do domu. Po tygodniu znow trafilam do szpitala i jestem ti juz tydzien
    To samo co poprzednio. Krew na wkladce potem czysto. Mialam dzis wyjsc ale wczoraj znowu zakrwawilam... Powoli mnie to dobija ale wierze ze bedzie dobrze i urodze zdrowe dziecko

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ