X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kosmetyki niewskazane w ciąży
Odpowiedz

Kosmetyki niewskazane w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli uzywasz podkladu takiego samego jak przed ciązą to smialo mozna uzywać co inne gdybyś chciala zmienic na inny wtedy nie wiadomo czy by nie podraznił skory twarzy ,bo w okresie ciązy nasza skóra jest delikatna bardzo i wrazliwa .

  • PetitQa Przyjaciółka
    Postów: 73 68

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o peeling to polecam te domowe:) np cukier+sok wyciśnięty z cytryny+ sok z aloesu można też dodać olej winogronowy.

    h44eskjohkcqs13a.png mhsvkrhmzn9jf6bm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dobry pomysł zrobie sobie :) tylko sok jutro kupie aloesowy.:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Panie i serdecznie pozdrawiam :) ,
    jestem tu nowa bo akurat dzisiaj rano testowałam i się udało ;)
    mianowicie chciałabym dowiedzieć się jak to jest z tymi kosmetykami ...
    przeglądałam składniki które mogą szkodzić a potem poszłam do łazienki i okazało się, że i na szamponach i na mydłach czy żelach - nie wspomnę o kosmetykach do pielęgnacji twarzy znajduje się choćby jeden z wymienionych na "czarnej liście" .. jak na to zaradzić??
    czy niestosowanie tego typu produktów o tym składzie odnosi się do całego okresu ciąży??
    zielono mi ... :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm jest ciężko z kosmetykami.......
    Przede wszystkim unikaj retinolu i pochodnych oraz maści i kremów typowo przeciwtrądzikowych (przepisanych przez dermatologa) - to są najbardziej szkodliwe składniki. Generalnie jak uzywasz czegokolwiek od dermatologa na receptę to skonsultuj to z nim.
    Co do reszty to nie ma co przesadzać. Powinno się unikać konserwantów np. parabenów ze względu na uczulenie. Generalnie jeśli masz wrazliwą cerę to w ciąży będziesz miała jeszcze bardziej wrażliwą - i więcej składników może się uczulać.
    Sporo kosmetyków do twarzy ma w swoim składzie różne rodzaje alhokolu - tym wg mnie nie ma co się przejmować. Stężenie jest tak małe że nic się nie stanie - jedynie może wysuszać skórę. Tak samo stosowanie punktowo spirytusu salicylowego - po prostu mocno wysusza skórę.

    MKA84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w internecie jest cała dłuuuuga lista zakaanych składników ale myslę, że nie ma co przesadzać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Sylwia -> dziękuję za odpowiedź :)
    właśnie tak sobie przeglądałam i aż się przeraziłam bo stwierdziłam że będąc .. akurat jestem w Niemczech to w łazience nie mam nic czym mogłabym się nawet umyć :(

    :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze jedna istotna rzecz - alkohol zawarty w kosmetykach to alkohol uzyskiwany zupełnie inaczej niz alkohol spożywczy. Z reszta jak smarujesz buzie kremem to zwróc uwage ile tego kremu bierzesz - minimalne ilości, a zawartośc ewentualnie niewskazanych składników w tej drobince na palcu sięga promili albo jeszcze mniej. Także spokojnie.Nie ma co szaleć ;]

    kiciaa lubi tę wiadomość

  • Heelenka Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czeeść :) jest tu ktos jeszcze?

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no.. i weź tu nie oszalej...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 1 marca 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam a mozecie polecic jakis podklad do twarzy bez filtrow przenikajacych? Ponoc nie wolno ich uzywac w ciazy a w kazdym co mialam jest Ethylhexyl Methoxycinnamate czyli filtr przenikajacy..
    Ciężko mi okreslic czy to tyczy sie tez podkładow czy tylko kremow z filtrami..ale wszedzie ostrzegaja przed tymi filtrami przenikajacymi.

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • demi09 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 maja 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A demakijaż normalnie wykonujecie? Jakiś uproszczony czy taki złożony jak należy? A co z malowaniem? Normalnie czy jakoś mniej? Bo zastanawiam się czy taki demakijaż stopniowy to nie będzie przegięcie. Mam na myśli taki: https://e-ziaja.com/pl/blog/29_poznaj-tajemnice-skutecznego-demakijazu.html

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ