X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 26 września 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , wczoraj byłam u ginekologa, tak jak pisałam jestem po 3 poronieniu, wszsytko się ładnie oczyściło więc kolejny raz uniknełam zabiegu, tym razem dostałam zlecenie na wszystkie badania , nie dałam się już "zbyć" dzisiaj byłam w labolatorium , zobaczymy co wyjdzie dalej... trzeba być dobrej myśli :-)Mam nadzieję że czegoś się wreszcie dowiem i to pomoże....

    Janina
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 26 września 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janina12 przykro mi z powodu Twojej straty, ale bardzo dobrze, że sama się oczyściłaś. Jakie badania lekarz Ci zlecił? Dostałaś skierowania do poradni genetycznej?

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 27 września 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara bardzo mi przykro z powodu Twojej straty. Naprawdę nie rozumiem jak lekarka mogła się aż tak pomylić z diagnozą i zobaczyć coś, czego nie było. Życzę Ci dużo siły i wytrwałości!

    PannaA gratuluję :) Wspaniała wiadomość! Życzę nudnej i spokojnej ciąży.

    Janina12, bardzo współczuję straty. Dobrze, że dostałaś skierowanie na badania. Trzymam kciuki, żeby wyniki pomogły zdiagnozować problem!


    A ja w piątek wróciłam do pracy. Zastanawiam się czy to była dobra decyzja, bo wczoraj rano (wtorek) zaczęłam znowu lekko krwawić, potem plamić. Dzwoniłam do lekarza, powiedział że u mnie to takie nawracające krwawienia/plamienia i jeśli do popołudnia nie przejdzie to mam przyjechać. Jeśli przejdzie to nie muszę przyjeżdżać. Do południa w zasadzie przeszło, a dzisiaj rano od nowa. Nie wiem czy w nocy śpię jakoś niewłaściwie i stąd te krwawienia czy co jest ze mną nie tak. Od początku ciąży byłam już co najmniej 5 razy na takich dodatkowych wizytach z tego powodu.

    Co do zwolnienia to lekarz mówi, że to ode mnie zależy - sama nie wiem co robić. Czuję się dobrze, chciałabym pochodzić do pracy, bo w domu okropnie mi się czas dłuży. Gdyby powiedział, że powinnam zostać w domu to od razu poszłabym na zwolnienie i mogłabym się położyć do łóżka, jeśli byłoby to konieczne.

    Cały czas się zastanawiam czy z powodu tych plamień nie powinnam zostać w domu. Ale skoro lekarz się tym nie przejmuje, to czy ja powinnam? Całe szczęście, że kupiłam sobie jakiś czas temu detektor tętna płodu i mogę sprawdzać czy serduszko bije, bo inaczej chyba bym zwariowała widząc krew w łazience.

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 27 września 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lyanna, ja bym poszła na L4 na Twoim miejscu. Sama jestem na L4 od 2 tyg i koszmarnie się nudzę... tym bardziej, że ostatnio mąż ma sporo nadgodzin i czasami siedzę sama do 20 :(... ale trudno, jakoś to przetrwam

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 28 września 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, to już dwa tygodnie Twojego zwolnienia. A wydaje mi się, że dopiero co pisałaś, że wybierasz na zwolnienie :) Ależ ten czas leci.

    Chyba faktycznie pójdę na zwolnienie. Wizytę co prawda mam dopiero w czwartek, bo lekarz od dzisiaj na kilkudniowym na urlopie (i nie widział potrzeby wcześniej wizyty). Jeśli zacznie się dziać coś poważnego zawsze mogę podjechać do szpitala - chociaż bardzo chciałabym tego uniknąć.

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 28 września 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dobrze, po co ryzykować? :) Ja szukam dla siebie zajęcia... chyba powtórzę sobie francuski, trochę się pozapominało od czasów liceum. Mąż zadowolony, bo z nudów nawet posprzątam i obiad ugotuję ;) On od dawna namawiał mnie na L4 i się złościł jak po kolejnych wizytach dawali a ja nie brałam :P

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 28 września 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż też był bardzo zadowolony, jak byłam na zwolnieniu (oczywiście nie licząc tego czasu, kiedy musiałam leżeć). Byłam wypoczęta, więc wstawałam z nim rano, robiłam śniadanie, kanapki do pracy, a jak wracał z pracy to miał gotowy obiad :)

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 2 października 2017, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może którejś z Was się przyda:) lisa badan po poronieniach.



    1. Antygen tocznia ( lupus antykoagulant) we krwi
    2. Przeciwciała antykardiolipinowe IgG, IgM
    3. Przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie 1 IgG, IgM
    4. Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG, IgM
    5. Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG, IgM
    6. Przeciwciała przeciw protrombinie IgG, IgM - PIERWSZE 6 BADAŃ TO PEŁNE ROZPOZNANIE ZESPOŁU ANTYFOSFOLIPIDOWEGO, JEŚLI WSZYSTKIE BADANIA NIE BYŁY ROBIONE NIE MOŻNA GO WYKLUCZYĆ Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ.
    7. Przeciwciała przeciwjądrowe ANA 1 oraz ANA 2
    8. Przeciwciała przeciwłożyskowe
    9. Mutacja czynnika V Leiden
    10. Mutacja genu protrombiny 20210
    11. Mutacja genu MTHFR C 766 T
    12. Mutacja genu MTHFR A1298 C
    13. Przeciwciała Allo- MLR+ test cytotoksyczny - ocena obecności przeciwciał blokujących ALLO-MLR.
    15. Kariotypy partnerów
    16. Wymazy z szyjki macicy w kierunku mycoplasma, ureplasma i chlamydia
    17. KIŁA
    TOXOPLAZMA IGG, IGM
    CYTOMEGALOWIRUS IGG, IGM
    18. Aktywnośc białka C
    19. Aktywność białka S
    20. Prolaktyna, progesteron, pozostałe hormony
    21. Krzywa cukrowa i insulinowa
    22. TEST potrójny nasienia lub badanie nasienia metodą TUNEL- inne badania nic nie wnoszą. Warto też zrobić badania w kierunku bakterii w nasieniu.
    23. HOMOCYSTEINA
    24. HSG lub laparoskopia w celu oceny budowy macicy oraz wykluczeniu obecności zrostów wewnątrzmacicznych.

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Alijowi Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 2 października 2017, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alciak, w 10 marca tego roku przechodziłam dokładnie to samo niestety. Dodatkowo miałam całe pokłute ręce aż do łokci, pielęgniarki nie mogły pobrać krwi do badań i wkuwały się na oślep. Chciałam zacząć się starać z partnerem o maluszka od września, jednak tak się zdarzyło i szczere mówiąc nie wiem jakim cudem, że jestem w 12 tygodniu. Dzisiaj idę na kontrolę i jestem przerażona. Każde delikatne zakłucie, mniejsza bolesność piersi i zaczynam się martwić o malucha. Wiemm, że to nie jest dobre ale po prostu nie panuje nad tym do końca :/

    Alijowi
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 3 października 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny nie pisałam wcześniej bo nie miałam skierowania , zostało w laboratorium , dzisiaj odebrałam wyniki, nie podaje wam jakie badania robiłam ponieważ mam nazwy francuskie a nie wiem jak się one po polsku nazywają , niektóre sa identyczne ale spora cześć ma inna nazwę, której nie znam po polsku. Przypomne że jestem po 3 poronieniach :-(

    Jedna rzecz mnie niepokoi, bo generalnie badania są ok ale czy ktoś mógłby mi pomóc w interpretacji wyników z tarczycy? Mma wrażenie że mam niedoczynnośc tarczycy , ale ja sie na tym nie znam :-(

    Anticorps anti-thyroperoxydase - mam 0,54 norma do 9 wiem że to się nazywa po polsku anty... i jest związane z badaniem tarczycy ale nie mam pojecia jak :-(
    Anticorps anti-thyroglobuline- mam 0,9 norma do 4
    T4 ja mam 9,3 norma 7,5 do 18
    T3 ja mam 2,8 norma 2,5 do 5,5
    T.S.H ja mam 1,64 norma 0,15 do 4,90

    Czy ktoś mógłby mi pomóc , wizytę mam dopiero w poniedziałek :-(
    Dziękuje :-)

    Janina
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 3 października 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ft3 masz trochę nisko, Ft4 też mogłoby być wyższe... za to TSH masz bardzo ładne, a przynajmniej w Polsce głównie na tej podstawie diagnozuje się choroby tarczycy, bo ponoć wolne hormony (Ft3, Ft4) nie są miarodajne. Anty-TPO i Anty-TG masz raczej w porządku i na podstawie tych wyników nie zdiagnozują Ci ani Hashimoto ani Gravesa-Busedowa. Potrzeba by było zrobić jeszcze USG aby sprawdzić czy nie ma stanu zapalnego.
    Powiem tak... na podstawie tych wyników w Polsce raczej nie zdiagnozowaliby u Ciebie niedoczynności tarczycy i raczej leków byś nie dostała. A masz jakieś objawy? Zmęczenie? Tycie? Problemy z koncentracją, pamięcią? Wypadanie włosów? Sucha skóra?

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 4 października 2017, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Oublier
    Bardzo dziękuję za odpowiedź
    tak mam bardzo dużo objawów niedoczynności tarczycy: wypadanie włosów, sucha skóra, zmęczenie, problemy z dziąsłami, uczucia zimna i wiele innych.... dodatkowo w wieku 16 lat w Polsce zdiagnolizowali mi niedoczynnośc tarczycy ale to zaniedbałam ...inne wyniki mam raczej w normie, sama już nie wiem zaczynam tracić nadzieję ze kolejny raz się uda :-(
    Oublier wrote:
    Ft3 masz trochę nisko, Ft4 też mogłoby być wyższe... za to TSH masz bardzo ładne, a przynajmniej w Polsce głównie na tej podstawie diagnozuje się choroby tarczycy, bo ponoć wolne hormony (Ft3, Ft4) nie są miarodajne. Anty-TPO i Anty-TG masz raczej w porządku i na podstawie tych wyników nie zdiagnozują Ci ani Hashimoto ani Gravesa-Busedowa. Potrzeba by było zrobić jeszcze USG aby sprawdzić czy nie ma stanu zapalnego.
    Powiem tak... na podstawie tych wyników w Polsce raczej nie zdiagnozowaliby u Ciebie niedoczynności tarczycy i raczej leków byś nie dostała. A masz jakieś objawy? Zmęczenie? Tycie? Problemy z koncentracją, pamięcią? Wypadanie włosów? Sucha skóra?

    Janina
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 4 października 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie musisz trafić na mądrego lekarza, który nie będzie patrzył tylko na TSH i zrobi Ci USG tarczycy. Wolne hormony masz trochę nisko, ale zdaniem dużej części lekarzy jest tak jak pisałam wyżej. Ja leczę się od 4 lat i odwiedziłam kilku ;) Niestety objawy niedoczynności tarczycy są mało specyficzne i nie wskazują jednoznacznie na tę chorobę.
    A dawno było ostatnie poronienie? Może gospodarka hormonalna nie wróciła jeszcze do normy? Szczególnie na początku ciąży TSH wariuje i jest często zaniżone.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 4 października 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poroniłam 12 sierpnia , więc stosunkowo niedawno, zobacze co mi powie lekarz jak będe na wizycie .
    Oublier wrote:
    W takim razie musisz trafić na mądrego lekarza, który nie będzie patrzył tylko na TSH i zrobi Ci USG tarczycy. Wolne hormony masz trochę nisko, ale zdaniem dużej części lekarzy jest tak jak pisałam wyżej. Ja leczę się od 4 lat i odwiedziłam kilku ;) Niestety objawy niedoczynności tarczycy są mało specyficzne i nie wskazują jednoznacznie na tę chorobę.
    A dawno było ostatnie poronienie? Może gospodarka hormonalna nie wróciła jeszcze do normy? Szczególnie na początku ciąży TSH wariuje i jest często zaniżone.

    Janina
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 9 października 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janina przykro mi że musisz przez to przechodzić mam nadzieje ze trafisz na mądrego lekarza który sie odpowiednio toba zajmie ... Ja sama jestem po 4 poronieniach i dopiero gdy znalazłam dobrego lekarza to wszystko zaczęło się układać dzięki czemu dziś przy sobie mam swoją 5 dniową kruszynę <3

    Lyanna, ayka lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 9 października 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia, gratuluję! Jak się czujesz?
    Janina, napisz jak tam wizyta u lekarza.

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 10 października 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och to super Oliwcia , ciesze się w twoim imieniu :-)
    0202oliwcia wrote:
    Janina przykro mi że musisz przez to przechodzić mam nadzieje ze trafisz na mądrego lekarza który sie odpowiednio toba zajmie ... Ja sama jestem po 4 poronieniach i dopiero gdy znalazłam dobrego lekarza to wszystko zaczęło się układać dzięki czemu dziś przy sobie mam swoją 5 dniową kruszynę <3

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    Janina
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 10 października 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    więc tak wyniki wszsytkie dobre , lekarz przychyla się do tego że to problem z krzepliwością krwi i kazał mi brać pochodne aspiryny codziennie 100 mg, do tego progesteron 200 mg ale nie od testu jak poprzednim razem tylko od owulacji.
    Zaczynamy starania od następnego miesiąca bo w tym sobie odpusciłam chciałam odebrac wszystkie wyniki i już jestem po ovulacji , więc za późno :-)i mam się pokazać u lekarz zaraz jak się dowiem że jestem w ciąży.
    Mam nadzieję że tym razem będzie ok, bo z każdym następnym razem człowiek boi się coraz bardziej :-(
    Oublier wrote:
    Oliwcia, gratuluję! Jak się czujesz?
    Janina, napisz jak tam wizyta u lekarza.

    Janina
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 10 października 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janina, mi po 2 poronieniach lekarz zalecił acard, bo też podejrzewał problemy z krzepliwością. A w ciąży jeszcze dostałam heparynę i jak na razie jest wszystko dobrze i nie narzekam :)
    Ostatnio trochę szwagierka mnie rozbawiła, bo wypytywała mnie, gdzie kupiłam spodnie ciążowe. A wiecie dlaczego? Bo zgrubła i się w swoje nie mieści :P i chyba myśli, że takie spodnie rozwiążą jej problemy. I jeszcze stwierdziła, że ona (tak samo jak ja) w ciąży chudła i może to pomoże :P Diety i siłowni nie próbowała.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • AdaEva Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 11 października 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem nowa. Wg bbf termin 12.06.18 Wiec u mnie dopiero początki.
    Ostatnie 2 ciąże utracone do 10 tyg.przyczyny nie udało się ustalić.
    Mam nadzieje, ze tym razem się uda ale jednocześnie bardzo się boje.
    Mieszkamy w UK. W Polsce mam wizytę umówiona na 13.11.
    Tu nikt nie podtrzymuje ciąży ani nie udzie na zwolnienie lekarskie...Ostatnim razem próbowali podawać aspirynę...
    Pozdrawiam Was i życzę powodzenia.

    Eva

    25f0dfb132.png[/url]

    Aniolek 05.03.15 [*]
    Aniolek 15.10.15 [*]
    Aniołek 23.10.17 [*]
‹‹ 376 377 378 379 380 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ