X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • Morgiana Autorytet
    Postów: 476 339

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nadal w tej powiatowej rzezni, bo ciezko to nazwac szpitalem.
    Mam nadzieje, ze jutro nas w koncu wypuszcza...
    Bo karetka mnie zawiozla do najblizszego szpitala, i oddzial polozniczy tutaj, to jakies pomieszanie sredniowiecza i tragikomedii...

    relgh3713qsr9sah.png

    Kostek ur 18.01.2017, 2550g, 52cm
    Fasolka [*] 23.12.2015, 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Morgiana! Wracaj szybciutko do pełni sił! Zdrowia dla Ciebie i Synka!

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonówka no staram się jej nie dźwigać ale nie kiedy jest ciężko np jak zasnie i trzeba ja przenieść a męża niema wczoraj pierwszy raz musialam ja na raczki wziąć nie miałam innego wyjścia na ta chwile właśnie nie chce jej mówić o dzidziusiu bo ona bardzo chce i będzie mi strasznie marudzic

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w lipcu poroniłam moją pierwszą ciążę... ciężko mi powiedzieć w którym tygodniu, bo lekarz na usg stwierdził, że max 4tydz (poroniłam tydzień później) a z daty ostatniej miesiączki wychodził jakiś 10tydz, tylko że wynik pozytywny był dopiero na jakiś tydzień przed wizytą.
    Teraz jestem w drugiej ciąży. Pierwszą wizytę mam we wtorek. Z daty ostatniej miesiączki wychodzi 7tydz a z bety max 6tydz i trochę się martwię, bo nie mam za bardzo ciążowych objawów. Piersi nie bolą (poprzednio dotknąć ich nie mogłam), ale tak jest od początku ciąży a macica pobolewa tylko od czasu do czasu. Strasznie się boje kolejnego rozczarowania.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oublier witaj kochana nie martw sie tylko bądź pełną nadziei ile razy badalas Bete?? Ładnie wzrasta , co do ciazowych objawów to nie zawsze występują one tak samo u każdej z nas i nie koniecznie w tym samym okresie ... Trzymam kciuki <3

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Oublier, strasznie mi przykro z powodu Twojej straty. Aż ciężko patrzeć ile nas tu jest...
    Nie sugeruj się ani datą ostatniej miesiączki ani wynikami Beta ani brakiem ciążowych objawów. Do zapłodnienia mogło dojść później i zarodek mógł zagnieździć się w innym terminie np. jeśli miałaś późną owulację. Wyniki Beta są w widełkach, jest ogromny rozrzut. Staraj się ponowić Betę po 48 godzinach i sprawdź czy rośnie i się mniej więcej podwaja. Objawy ciąży przychodzą nieco później lub w ogóle, jeśli jesteś szczęściarą :-) Ja w ciąży z córką miałam masę objawów od ok. 6-7 tygodnia, ale z synem zero, nic. Trzymam mocno kciuki za pomyślny przebieg ciąży. Życzę spokoju i wiary, że wszystko będzie dobrze tym razem.

  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) Betę badałam raz. Teraz złapałam jakąś infekcję wirusową i leżę w domu na L4 i nie mam za bardzo jak się ruszyć powtórzyć badanie. Tym bardziej, że pracuję w szpitalu, w punkcie pobrań mnie znają a na razie chcę uniknąć plotek w pracy ;) tym bardziej, że dosyć nagle odeszły 3 osoby i są braki kadrowe. Chyba macie rację, że nie ma co się martwić na zapas, ale chyba same wiecie jak to jest po stracie :) Dzisiaj z mężem postanowiliśmy dać dziadkom z okazji ich święta w prezencie dobrą nowinę, jeszcze przed usg.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Antonówka no staram się jej nie dźwigać ale nie kiedy jest ciężko np jak zasnie i trzeba ja przenieść a męża niema wczoraj pierwszy raz musialam ja na raczki wziąć nie miałam innego wyjścia na ta chwile właśnie nie chce jej mówić o dzidziusiu bo ona bardzo chce i będzie mi strasznie marudzic
    Nie jest łatwo, jak ma się drugie dziecko i jeszcze małe. Moja córka ma 15 miesięcy, w ogóle nie rozumie, że jestem w ciąży, a muszę się nią zająć, jest taka malutka jeszcze. Noszenie, podnoszenie, dźwiganie jej itd. to moja codzienność. Ja nie wiedziałam, że zaszłam w ciążę po raz kolejny, nie planowaliśmy tego i nie oszczędzałam się w pierwszych tygodniach. Kompletnie nie miało to wpływu na przebieg tej ciąży. Ty uważaj na siebie i staraj się nie przemęczać, ale wiadomo, czasem się nie da. Czytałam kiedyś artykuł na temat poronień i dźwigania dzieci. Wniosek był taki, że nie ma to nic wspólnego z ewentualnym poronieniem, bo jest masę kobiet, które kompletnie się nie oszczędzają w ciąży, a ją spokojnie donoszą i że nie można brać tego pod uwagę, jako jeden z czynników ryzyka poronienia. Nie wiem, nie znam się. Lepiej uważać.

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oublier, to się na razie kuruj, leż, odpoczywaj i nigdzie nie wyłaź. Zresztą, jeśli to już 6-7 tydzień to najbardziej miarodajne było by USG :-) Kiedy masz wizytę?

  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oubiler witaj!!! Najwazniejsze teraz sie kuruj a pozniej idz na badania do innego punktu bedziesz spokojniejsza. Brakiem objawow sie niemartw to jeszcze bardzo wczesnie, ja w poprzedniej ciazy bylam senna i czulam piersi nawet w dzien a ja stracilam a teraz sennosc przyszla wraz z poczatkiem 2 trymestru a piersi pobolewaly tylko noca i wogole nie rosna. Dziewczyny wiedza jak panikowalam.


    Takze trzymaj sie i staraj sie myslec pozytywnie!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2017, 15:24

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oublier, Justa moje gratulacje! Tym razem na pewno wszystko pójdzie dobrze :-) :-). Oliwcia Ty też hoduj zdrowa fasolke :-) ja byłam pełna obaw na początku tej ciąży, a tu już 21 tydzień, jeszcze kilka tygodni i będę się martwić tylko żeby Leon przyszedł na świat cały i zdrowy :-)

    0202oliwcia, ayka, antonówka lubią tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY wrote:
    Oublier, Justa moje gratulacje! Tym razem na pewno wszystko pójdzie dobrze :-) :-). Oliwcia Ty też hoduj zdrowa fasolke :-) ja byłam pełna obaw na początku tej ciąży, a tu już 21 tydzień, jeszcze kilka tygodni i będę się martwić tylko żeby Leon przyszedł na świat cały i zdrowy :-)

    Dziękuje bardzo kochana <3

    Ayka masz racje niektórych czynnosci nieda się ominąć mam nadzieje ze będzie dobrze bo musi być nie może być inaczej , dziękuje Ci bardzo kochana za wsparcie i chwile otuchy

    ayka, antonówka lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek, powodzenia jutro na USG połówkowym! Daj znać po :-)

    Asiek2108 lubi tę wiadomość

  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Asiek, powodzenia jutro na USG połówkowym! Daj znać po :-)


    Asiek zaciskam kciuki :-)

    Asiek2108 lubi tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kochane za pamięć :*
    U nas w domu szpital, my i córka chorzy a jeszcze jutro badanie, ech stres ogromny :( Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    ayka lubi tę wiadomość

  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia to super ze udaje ci sie choc troszku unikać dźwigania. Mala bedzie się cieszyła z rodzenstwa:)

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qubiler wtaj w naszym gronie. Kochana kazda z nas przezywala początek kolejnej ciąży tak samo jak ty. Szukalysmy objawów, nieprawidłowości, szalalysmy jak tylko cos wydawalo sie nie tak i co ostatnio kazdej tutaj udalo sie utrzymać ciążę wiec wysyłam fluidy i do ciebie. Mamy nowy pelen nadziei rok. Teraz kuruj infekcje a pozniej do lekarza na wizyte:)

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh tak alciak masz racje ze jak sie pierwszy raz id porodu wyjdzie samemu na spacer to jest tak fajnie i wracasz taka naladowana energia. Rob sobie częściej takie wypady to śluzy i mamie i Julce

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka jest tez często tak ze nie wiemy o ciąży i robimy wszystko normalnie. Ja tydzień zanim sie dowiedziałam ze fasolka rośnie we mnie wierzysz tak upilam sie z koleżankami ze szok. Jak to mówi mój lekarz jak bedzie miało byc dobrze to będzie i tego należ sie trzymać pozytywnych mysli.

    ayka lubi tę wiadomość

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgi wspolczuje warunków. Wracaj szybko z maluszkiem do domku. Calusy dla was

    zi13dqk3oxil4saa.png
‹‹ 162 163 164 165 166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ