X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy pierwsze USG?
Odpowiedz

Kiedy pierwsze USG?

Oceń ten wątek:
  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę w poniedziałek , to będzie 5 tydz. i 3 dzień ciąży. To czekanie mnie wykańcza. Mam już za sobą dwie takie "pierwsze" wizyty i nie wspominam ich dobrze - do jeszcze bardziej dołuje.
    Powodzenia i piszcie jak tam po wizytach :)

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • Tusinka Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jovi81 rozumiem Cie doskonale ale musi sie w końcu udać.. Tym razem bedzie szczęśliwie :)

    jovi81 lubi tę wiadomość

    uwo9dqk31moonnq6.png
  • Tusinka Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzis na pierwszym usg oczywiście jeszcze serduszka nie widziałam ale jest pecherzyk i zarodek w odpowiednich rozmiarach :) gin był bardzo zadowolony :)

    jovi81, kark lubią tę wiadomość

    uwo9dqk31moonnq6.png
  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusinka: ja w poniedziałek będę u gina na dokładnie tym samym etapie co Ty , ciekawe co ja zobaczę na monitorze :) dziękuję kochana za słowa otuchy :)

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 6 tc, dzisiaj byłam na USG. Mój gin był bardzo zadowolony, stwierdził ze widać dzieciątko i bijące serduszko. Mój Maluszek wygladal na monitorze jak migajacy kursor ale to mój wyczekany 7 lat Maluszek :)

    Aneczka80

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 14 września 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Odświeżam wątek. Ja byłam w 5t 6 d ciąży i tylko pęcherzyk 4 mm :/
    sama nie wiem czy to dobrze.
    a tygodnie ciąży liczycie od 1 dnia ostatniej miesiączki ?

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Miśka_S Koleżanka
    Postów: 49 23

    Wysłany: 11 lutego 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u nas beta w 22dpo 6358 natomiast w 24 dpo 9348 mam nadzieję że z fasolka wszystko dobrze. Na pierwsze usg wybieram się 21.02. Będzie to początek 8 tyg. licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (04.01). Szczerze to chciałabym iść już ale chce usłyszeć serduszko więc jeszcze poczekam :)


    m3sxdqk33n3yb62t.png
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 13 lutego 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    ja postanowiłam, że nie badam bety, tylko pójdę na wizytę i się okaże czy wszystko ok. Póki co panicznie boję się poronienia, ale muszę czekać i być silna.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Miśka_S Koleżanka
    Postów: 49 23

    Wysłany: 20 lutego 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza wizyta za nami mamy fasolkę 0,66 mm w 6+4 tyg. serduszko jest i pięknie pulsuje! <3


    m3sxdqk33n3yb62t.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1Malinka1 ja podjęłam taką samą decyzję, ale nie jestem pewna kiedy najlepiej się wybrać do lekarza, nie chciałabym za wcześnie

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 2 marca 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe zapraszamy do nas do listopadówek

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 20 marca 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 3+6. Zastanawiam sie kiedy powinnam pójść na pierwszą wizytę. Martwią mnie trochę bóle brzucha jak na okres. Na bete wybieram sie jutro. Jak myślicie? w4sqdqk3s5zrrmav.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,
    15/02/18 - była ostatnia miesiączka, następna nie przyszła, wynik testu pozytywny, dwie grube krechy!

    Staraliśmy się o dzidzię rok czasu, pracuję fizycznie, podnoszę kartony do 12 kg, przenoszę towaru, a przerwa ma trwać 15 minut w zegarkiem w dłoni, dlatego wraz z partnerem stwierdziłam, że pójdę do lekarza by potwierdzić ciążę. Poszłam prywatnie, Pani powiedziała, że faktycznie widać rozpulchnienie pochwy, więc doszło do zapłodnienia. Wypisała skierowanie na USG, które mam zrobić do 10 tc i powiedziała, że mam się udać do lekarza na pobranie Bhcg. Jutro mają być wyniki w laboratorium, ale poczekam do poniedziałku i odbiorę w poniedziałek. Dziś byłam u drugiego ginekologa i wizyta odbyła się bardzo dziwnie, jak dla mnie. Zaprosił do gabinetu, spytał kiedy była ostatnia miesiączka i zaprosił na fotel, zrobił cyto, pomasował brzuch po czym zaprosił na kolejny fotel, gdzie dopochwowo zrobił mi USG - link tutaj - https://imgur.com/a/GbuQW
    Powiedział, że "kropkę" widać, ale za wcześnie by coś powiedzieć. Po czym spytałam czy to oznacza ciążę to powiedział, że tak, gdy spytałam się o zaświadczenie o ciąży to powiedział, że nie dostanę, bo to dopiero początek i on zna wiele pacjentek, co mają duże brzuchy i wykonują prace fizyczną, gdy wychodziłam taka troche zmieszana z gabinetu powiedział "Gratulację na nowej drodze życia".

    Dlatego może Wy mi powiedziecie, czy na zdjęciu widać pęcherzyk i może od Was się czegoś więcej dowiem. Muszę czekać dwa tygodnie, a już wiem, że to będą dłuuugie tygodnie czekania! :(

  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 22 marca 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteś w 4/5 tygodniu i może być widać pęcherzyki ale wydaje mi się że na tym etapie lekarz nie wyda zaświadczenia o ciąży tym bardziej że nawet nie widac serduszka. Ale specem nie jestem.

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 23 marca 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam do gina prywatnie w 4t0d i z marszu od razu kazał iść na L4, nie badał mnie nawet, bo mówi że szanuje młodą ciążę, nie będzie tam narazie gmerał (pracuję w drogówce)! Na podstawie testu ciążowego dał mi L4, więc idź do normalnego lekarza. Mi gin mówił, że mogę podnosić ciężar do 5kg.

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 23 marca 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży byłam u lekarza ok. 4-5 tyg. ale wcześniej zrobiłam betą i była niska. Lekarz kazał mi przyjść za 2,3 tyg. i tyle. Niestety ciążę straciłam. W drugiej ciąży poszłam do lekarza w 6 tyg.(beta była na "bardzo ładnym" poziomie, jak sam lekarz przyznał) i od razu wypisał kartę ciąży. Na zwolnienie L4 poszłam dopiero w 4 miesiącu i tylko dlatego, że miałam krwawienia, gdyby nie to, pracowałbym pewniej jeszcze kilka miesięcy.
    Potwierdzam info o dzwiganiu tylko 5 kg - tez takie mialam zalecenia ( w pracy podnosze i przekladam rzeczy do 20 kg.).

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znaczy ten ginekolog na pewno nie wyda zaświadczenia nawet w późniejszym etapie ciąży. Byłam zszokowana, ze nawet nie powiedział mi, który to tydzień i ile ma milimetrów. Wizyta wyglądała strasznie i się zastanawiam czy iść do innego ginekologa za tydzień, czy odczekać te dwa tygodnie i iść jeszcze raz do tego samego. W poniedziałek odbieram wyniki bety, mam nadzieje, ze będzie wszystko w porządku. Według kalendarza, pokazuje mi, ze to 6 tydzień i już myślałam, ze usłyszę serduszko.

  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 23 marca 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym serduszkiem to różnie. Ja np usłyszałam w 5t i 6 Dniu ale to i tak bardzo szybko i dlatego że ciąża była starsza

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 23 marca 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar23 wrote:
    Znaczy ten ginekolog na pewno nie wyda zaświadczenia nawet w późniejszym etapie ciąży. Byłam zszokowana, ze nawet nie powiedział mi, który to tydzień i ile ma milimetrów. Wizyta wyglądała strasznie i się zastanawiam czy iść do innego ginekologa za tydzień, czy odczekać te dwa tygodnie i iść jeszcze raz do tego samego. W poniedziałek odbieram wyniki bety, mam nadzieje, ze będzie wszystko w porządku. Według kalendarza, pokazuje mi, ze to 6 tydzień i już myślałam, ze usłyszę serduszko.

    Ale skończonych masz 5 tygodniu więc dokładnie jesteś w 5 t i 1 Dniu:) A zaczęłaś 6 tydzień więc na serduszko trzeba poczekać jeszcze moment. Za tydzień może już być ale nie musi

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam wczoraj wyniki bety z 34 dnia po ostatniej miesiączce lub 5 po spodziewanej. I wynik wychodzi 763,0. Nie odczuwamy zadnych objawów, piersi nie są delikatnej na dotyk i stały się troszczę bardziej pełniejsze.rano wstaje z ogromnym bólem głowy, i czuje jakby się w środku w podbrzuszu i jajnikach działo. W poniedziałek c chce iść jeszcze raz na betę, by sprawdzić czy się powiekszy.

‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ