X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy było u Was widać serduszko na USG?
Odpowiedz

Kiedy było u Was widać serduszko na USG?

Oceń ten wątek:
  • coccolino Przyjaciółka
    Postów: 110 90

    Wysłany: 25 marca 2017, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro moje pierwsze USG !!! Emocje...
    Od ostatniej miesiączki minęło 6 pelnych tygodni, ale ovu miałam około 20 dpo więc pewnie wiek ciąży to jakiś 5 tydzień i 2 dni. Jak zobaczę serduszko to oszaleje z radości

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 17:55

    3jgx3e3kvup8iows.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 25 marca 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coccolino wrote:
    Jutro moje pierwsze USG !!! Emocje...
    Od ostatniej miesiączki minęło 6 pelnych tygodni, ale ovu miałam około 20 dpo więc pewnie wiek ciąży to jakiś 6 tydzień i 2 dni. Jak zobaczę serduszko to oszaleje z radości

    Kochana i jak po usg? Opowiadaj! :)

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 25 marca 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś ciężki dzień, o 9.30 wylądowałam w szpitalu - krew. Już od razu pomyślałam, że znów najgorsze się stało. 2 dłużące się godziny czekania, badanie i...zero zagrożenia. Żyje, serce bije. Nie wiadomo skąd ta krew, acz wyszło że to właściwie plamienie a nie krwawienie. Powinno do jutra max poniedziałku ustać. Ale nic podobno nie zwiastuje poronienia czy tego typu zagrożenia, ciąża rozwija się prawidłowo. Nie było dokładnego pomiaru, ale na oko tak jak jest. Mam się oszczędzać, nie stresować, do wizyty u gina za kilka dni wziąć w pracy urlop. I myśleć pozytywnie, bo jest ok.
    Oczywiście trudno myśleć 100% pozytywnie, ale...to mogło pęknąć nawet jakieś naczynie, wszystko jest ukrwione, mógł być krwiaczek.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • coccolino Przyjaciółka
    Postów: 110 90

    Wysłany: 26 marca 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    Kochana i jak po usg? Opowiadaj! :)
    Tak jak myślałam, ciąża miała dopiero 5 tyg i 2 dni ze względu na późna owulację, a ja wszystko źle wyliczylam. Było widac pęcherzyk ciążowy (8mm) i zalazek pęcherzyka żółtkowego. Lekarz powiedział, że jak na ten czas to wszystko w porządku no i kolejna wizyta za dwa, trzy tygodnie wtedy już będzie wszystko jasne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2017, 17:30

    Nola lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kvup8iows.png
  • coccolino Przyjaciółka
    Postów: 110 90

    Wysłany: 26 marca 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    U mnie dziś ciężki dzień, o 9.30 wylądowałam w szpitalu - krew. Już od razu pomyślałam, że znów najgorsze się stało. 2 dłużące się godziny czekania, badanie i...zero zagrożenia. Żyje, serce bije. Nie wiadomo skąd ta krew, acz wyszło że to właściwie plamienie a nie krwawienie. Powinno do jutra max poniedziałku ustać. Ale nic podobno nie zwiastuje poronienia czy tego typu zagrożenia, ciąża rozwija się prawidłowo. Nie było dokładnego pomiaru, ale na oko tak jak jest. Mam się oszczędzać, nie stresować, do wizyty u gina za kilka dni wziąć w pracy urlop. I myśleć pozytywnie, bo jest ok.
    Oczywiście trudno myśleć 100% pozytywnie, ale...to mogło pęknąć nawet jakieś naczynie, wszystko jest ukrwione, mógł być krwiaczek.


    Współczuję nerwów, ale najważniejsze, że z dzidzia wszystko ok, a teraz wypoczywac.

    3jgx3e3kvup8iows.png
  • Trapa Przyjaciółka
    Postów: 91 30

    Wysłany: 29 marca 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja serdusko widziałam i zarodek juz w 6t+4d :) 4mm :))

    Ania

  • coccolino Przyjaciółka
    Postów: 110 90

    Wysłany: 30 marca 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj 6 tyg 0 dni wg moich obliczeń. Poszłam do dr tylko po skierowanie na badania więc nawet nie spodziewałam się, że mi zrobi USG. Był maluszek i mrygajce serduszko !!! Tylko, że ja naprawdę praktycznie nic nie widziałam, może lekarze jakoś lepiej potrafią czytać obraz z usg. Mrygniecie uchwycilam, ale to jeszcze wszystko jest takie malutkie... Na wydrukowany zdjęciu nie widać nic niestety, no ale lekarz się nie myli chyba :) Wg wielkości maluszka 6 tyg 1 dzień ciąży :)

    Nola lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kvup8iows.png
  • Nola Autorytet
    Postów: 528 305

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coccolino wrote:
    Dzisiaj 6 tyg 0 dni wg moich obliczeń. Poszłam do dr tylko po skierowanie na badania więc nawet nie spodziewałam się, że mi zrobi USG. Był maluszek i mrygajce serduszko !!! Tylko, że ja naprawdę praktycznie nic nie widziałam, może lekarze jakoś lepiej potrafią czytać obraz z usg. Mrygniecie uchwycilam, ale to jeszcze wszystko jest takie malutkie... Na wydrukowany zdjęciu nie widać nic niestety, no ale lekarz się nie myli chyba :) Wg wielkości maluszka 6 tyg 1 dzień ciąży :)
    Gratulacje cocolino ;) Zobaczyc serduszko to najwieksze szczescie i ulga! chyba kojarze Cie z ovufriend Staralas sie i zagladalas tam w 2016 roku? Mi tez sie w koncu udało i teraz w marcu zaszlam w ciaze Wczoraj bylam na usg i byl pecherzyk w macicy co dla mnie nardzo duzo znaczy ale na serduszko musze jeszcze poczekac Ide 21 kwietnia to bedzie 7 tydzien wtedy. A jestes na watku listopadowym ze wzgledu na porod? Ja ma Grudzien 2017 :)

    2nn3dqk3kf70gzik.png
  • coccolino Przyjaciółka
    Postów: 110 90

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nola wrote:
    Gratulacje cocolino ;) Zobaczyc serduszko to najwieksze szczescie i ulga! chyba kojarze Cie z ovufriend Staralas sie i zagladalas tam w 2016 roku? Mi tez sie w koncu udało i teraz w marcu zaszlam w ciaze Wczoraj bylam na usg i byl pecherzyk w macicy co dla mnie nardzo duzo znaczy ale na serduszko musze jeszcze poczekac Ide 21 kwietnia to bedzie 7 tydzien wtedy. A jestes na watku listopadowym ze wzgledu na porod? Ja ma Grudzien 2017 :)

    Zgadza się, zaglądałam na ovu i podobnie jak ty w marcu zaszłam w ciążę :-) Przede wszystkim gratuluję !!! Ja mam następną wizytę 12 kwietnia i dopiero po niej się trochę uspokoje jak już maluszek urośnie i serduszko będzie bardziej widoczne. Teraz to bardziej bazuje na tym co mi pani dr powiedziala (byłam u niej poraz pierwszy) mi ciężko było coś wypatrzec na USG. Najgorsze jest czekanie, ale później za to jaka radość :-) Ja zaglądam na listopadowki, ale całkiem możliwe, że może mi się poród na grudzień przesunie ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 20:12

    3jgx3e3kvup8iows.png
  • Nola Autorytet
    Postów: 528 305

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coccolino wrote:
    Zgadza się, zaglądałam na ovu i podobnie jak ty w marcu zaszłam w ciążę :-) Przede wszystkim gratuluję !!! Ja mam następną wizytę 12 kwietnia i dopiero po niej się trochę uspokoje jak już maluszek urośnie i serduszko będzie bardziej widoczne. Teraz to bardziej bazuje na tym co mi pani dr powiedziala (byłam u niej poraz pierwszy) mi ciężko było coś wypatrzec na USG. Najgorsze jest czekanie, ale później za to jaka radość :-) Ja zaglądam na listopadowki, ale całkiem możliwe, że może mi się poród na grudzień przesunie ;-)
    Dziekuje :) Ooo jak Ci sie przesunie to wtedy zapraszamy do nas na Grudniowki:) zgadza się najgorsze jest czekanie ja też teraz siedze trzy tygodnie jak na szpilkach do zobaczenia serduszka A Ty ty już widziałaś a mimo wszystko widzisz też się denerwujesz. Miesza sie ogromna radosc z uczuciem niepewnosci ale damy rade!!!

    2nn3dqk3kf70gzik.png
  • Kika85 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w tym tygodniu zobaczyliśmy bijące serduszko z 6tyg 2 dniu to było niezwykłe uczucie. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum.





    7v8rskjorzkobxxi.png

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze USG wskazalo wiek 6t1d, zarodek 0,44 mm, serduszko 124 uderzen.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zobaczyłam serduszko w 6t3d. :-) Zarodek 6,2 mm. :-)

  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 6t1d wg usg 105ud/min 4,4mm <3

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!piszę z różowej strony w imieniu mojej kolezanki.A mianowicie chodzi mi o tetno zarodka.Lekarz dał jej zwolnienie bo jak stwierdził na jego oko zarodek jest troszke mniejszy niż wskazuje na to data OM.Nie był tez optymistycznie nastawiony na 79 ud/min i teraz moje pytanie jak było z Waszymi ciążami na tym etapie?czy myslicie faktycznie,że jest sie czym martwic?Dodam,że z usg jest teraz w 7tyg4dniu.Oczywiscie troszke czytałam na necie o tym ile powinno bicserduszko i wszędzie piszą o takim minimum 100-110 ud/min ale zdarzały się i takie kobietki w ciazy co miały ciąze zagrożone własnie przez niskie tętno a dało się uratowac bejbika.Jakie sa wsze doswiadczenia ?

  • Kumrara Przyjaciółka
    Postów: 102 157

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, to mój pierwszy wpis tutaj więc na początek się przywitam:) całkiem niedawno dosyć niespodziewanie dowiedziałam się że będę mamą. Jest to moja druga ciąża, mam juz całkiem sporego synka. A niespodziewanie , bo w czasie gdy zaczęliśmy się starać wyszło mi kilka kiepskich wyników i postanowiliśmy odpuścić ten cykl i dac sobie czas na unormowanie. Matka natura miała jednak inne plany i tak mi poprzestawiala cykl że miałam owulację w 12dc , więc z automatu z 31 dniowego zrobił się 26 ! No i jest. Dwa testy z dwiema krechami:) i teraz mam pytanie - wiem dokładnie kiedy była owulacja i liedy mogło dojść do zapłodnienia. Pojutrze idę do lekarza. To będzie 23 dzień od zapłodnienia. Co powinnam już zobaczyć na usg ? Dodam że lekarz wyznaczył mi tą wizytę. Na pierwszej byłam ponad tydzień temu ale było za wcześnie na cokolwiek.

    ckaivfxmagzbj3ny.png
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kumrara teraz na pewno zobaczysz pecherzyk ciazowy, na echo serca zarodka może być jeszcze za wcześnie. Ja zobaczyłam serduszko 6 tygodni +1 dzień, owulacje miałam podobnie jak Ty w 12 dniu cyklu, co jest pewne - chodziłam na monitoring. Spokojnej ciazy życzę i gratuluję Ci serdecznie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2017, 08:02

    dev319pr___.png
  • Wachciowa Autorytet
    Postów: 787 658

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 01:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mamusie <3
    Mojego kochanego Groszka zobaczyłam w 6 tyg. + 3 dni. Słyszałam bicie serduszka. Coś pięknego. Dzidzia ma 6.7mm. <3

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    f2wl2n0ajybxw4ws.png



    2nn33e3kzqao0cl3.png
    06.06.19 174
    09.06.19 857
    21.06.19 <3
    12.07.19 2.69cm
    07.08.19 7.19cm💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny.Ja mam nadzieję, że jutro zobaczę to wyczekane serduszko. To będzie 7 tydz+0. Od poniedzialku żyję w strasznej niepewnosci bo wtedy bylo widać tylko pęcherzyk z ciałkiem a i lekarz stwierdzil ze beta slabo przyrosła.

  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fioonka wrote:
    Witajcie dziewczyny.Ja mam nadzieję, że jutro zobaczę to wyczekane serduszko. To będzie 7 tydz+0. Od poniedzialku żyję w strasznej niepewnosci bo wtedy bylo widać tylko pęcherzyk z ciałkiem a i lekarz stwierdzil ze beta slabo przyrosła.

    Ja widziałam serduszko właśnie w 7t0d wg OM, a z USG wyszło mi 6t5d. Zarodek 0,79 cm :) Daj znać, jak u Ciebie - trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze <3

    klz9hdgefsr87l0p.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ