X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr I wizyta u ginekologa
Odpowiedz

I wizyta u ginekologa

Oceń ten wątek:
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 25 września 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia wrote:
    Witajcie. Mi z okresu wychodzi 5 tydzień i 1 dzień. Wczorajsza Beta 161,1, jutro kolejna. Obawiam się czy ta beta nie wyszła za niska. Wizyta u lekarza 11.10.
    Hej Majcia. Daj znać bede. Ja wczoraj robiłam betę i mam 84.6 był to dzien spodziewanej miesiączki. 4 dni wczesniej miałam 15.9. Czy to ok ?

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 25 września 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a betę robicie, bo lekarz Wam kazał czy dla własnej wiadomości? Mi lekarz nie kazał żadnych badań przed wizytą i nie poszłam na betę, bo nie chciałam się potem zastanawiać czy to dobre wyniki czy nie. Za potwierdzenie ciąży służą mi na razie testy domowe i spóźniający się okres. W czwartek pierwsza wizyta u gina :) Serduszka jeszcze na pewno nie będzie, ale mam nadzieję, że będzie widać zarodek :)

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 25 września 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 10:51

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 25 września 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no to faktycznie wskazanie było :) Ja się już nie mogę doczekać czwartkowej wizyty mimo, że wiem, że za wiele widać jeszcze nie będzie, ale mam tyyyyyyyle pytań do lekarza ;)
    Przede wszystkim mam astmę i ciut za wysokie tsh jak na ciążę i trochę mnie te 2 rzeczy martwią, ale doczekam. Jutro idę do rodzinnego po skierowanie do alergologa i może na panel tarczycowy, to pewni już od niego jakieś zalecenia dostanę :)

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Majcia Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 30 września 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird:) wrote:
    Hej Majcia. Daj znać bede. Ja wczoraj robiłam betę i mam 84.6 był to dzien spodziewanej miesiączki. 4 dni wczesniej miałam 15.9. Czy to ok ?
    23 robiłam bete (48h później) 511,4. 6 października mam pierwszą wizytę u ginekologa. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.
    Beta powinna wzrosnąć min. 66% po 48 h. W tym linku znajdziesz kalkulator przyrostu Bety czy jest prawidłowa :)
    https://bellybestfriend.pl/kalkulator-hcg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2016, 10:14

    0d1yugpj0sxcsno8.png
  • Majcia Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 30 września 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutusia wrote:
    A no to faktycznie wskazanie było :) Ja się już nie mogę doczekać czwartkowej wizyty mimo, że wiem, że za wiele widać jeszcze nie będzie, ale mam tyyyyyyyle pytań do lekarza ;)
    Przede wszystkim mam astmę i ciut za wysokie tsh jak na ciążę i trochę mnie te 2 rzeczy martwią, ale doczekam. Jutro idę do rodzinnego po skierowanie do alergologa i może na panel tarczycowy, to pewni już od niego jakieś zalecenia dostanę :)
    Tutusia, a przyjmujesz jakieś tabletki na tarczycę? Ja też mam raz nadczynność, raz niedoczynność tarczycy, mam też guzki (miałam robioną biopsję). Biorę Euthyrox 75 Dziś mam wizytę u endokrynologa i zobaczymy co mi powie.

    0d1yugpj0sxcsno8.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 30 września 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie biore nic. Pierwszy raz tarczyca wzbudzila moj niepokoj no i zrobilam badania ok tej szczesliwej owulacji. Tsh 2,65, ft4 w gornej granicy normy. Ani rodzinny, ani gin nie kazal mi nic z tym robic. Mam tylko przeciwciala zbadac (ale skierowania nie dostalam), bo u mojej siostry w zeszlym roku wykryto hashimoto (przy czym u niej tsh bylo 11).
    Ogolnie sie zastanawiam czy to moje tsh nie jest bagatelizowane troche bardziej niz powinno, bo po pierwsze wyniki pokazalam juz bedac w ciazy, a po drugie jestem szczupla i nie mam problemow z tyciem, co nie sugeruje niedoczynnosci. No nie wiem... za tydzien bede robic pierwsze ciazowe badania to zrobie do kompletu pelen panel i zobaczymy.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Majcia Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 30 września 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja przy pierwszej ciąży też miałam TSH ponad 11, i niestety nie udało mi się donosić. Twoje TSH jest raczej w normie, ale kontrolować zawsze możesz. Też muszę zrobić i zobaczyć czy jest w porządku. Badanie anty tg i anty tpo? Ja robiłam prywatnie w diagnostyce. Jak wrócę do domu to moge Ci napisać ile zapłaciłam jeżeli chcesz.
    A tutusia, jak tam wizyta u lekarza, wszystko w porządku? :)

    0d1yugpj0sxcsno8.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 30 września 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ceny mnie j wiecej znam poza tym niezaleznie od tego chce te badania zrobic - dla swojego swietego spokoju, bo jesli cos pojdzie nie tak i okaze sie, ze tarczyca jednak nie jest w porzadku to bede sie obwiniac :(
    U lekarza dobrze. To dopiero koniec 5tyg, wiec widoczny byl tylko pecherzyk ok. 5mm, czyli prawidlowy dla wieku ciazy. Lekarz niestety byl zmeczony (wypadl mu dzis jakis wyjazd i przyjmowal wczoraj pacjentki z czw i pt, ja tez mialam isc dzis dopiero), wiec niestety musialam go za jezyk ciagnac. Na szczescie mialam liste pytan ;)
    Wiem ktore leki na astme moge brac w razie co, tsh mam sie nie martwic, morfologia w normie, konflikt serologiczny tez na razie nieistotny. Mam brac witaminki i dha (jestem uczulona na ryby i owoce morza, wiec nie mam jak dostarczac sobie dha za bardzo...).
    Nastepna wizyta miala byc za 3tyg, ale zgodzil sie na 10.10, bo mieszkam za granica i chce za niedlugo tam leciec no i moze.maz bedzie mial wtedy mozliwosc przyleciec :) ale zastanowie sie czy jednak jej nie przeloze o kilka dni, zeby serduszko juz na pewno bylo, bo nie chce sie stresowac...

    Majcia daj zanc po wizycie u endo co u Ci powiedzial :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2016, 13:03

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Majcia Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 30 września 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak ja też tak mam, że wole zapłacić i zrobić badania żeby być spokojniejszą.
    O jej, no to nie fajnie, że był zmęczony.
    Nie wiem czy coś się dziś dowiem, bo idę na wizytę bez badań (tylko z wynikiem biopsji), bo na następna mam mieć na 18 listopada. Ech... na wszystko się czeka. Ja mam nadzieję, że zobaczę serduszko 6 października :)
    A jak się czujesz? :)

    0d1yugpj0sxcsno8.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 30 września 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz 2 dni starsza ciaze nie ja, wiec moze juz bedzie bilo :) trzymam kciuki!
    No zmeczony lekarz nie fajny, ale to tez tylko czlowiek... na pytania wszystkie odpowiedzial i ogolnie z opinii wynika, ze to b. dobry lekarz. Chodzilam do niego juz wczesniej od jakiegos roku i zastrzezen nie mam, choc w poprzednim miescie mialam chyba lepszego lekarza.
    Czuje sie dobrze. Lekki bol piersi, czasem brzuch zakluje, co drugi dzien musze sie zdrzemnac w dzien, odrobine wiekszy apetyt i jedyne co uciazliwe lekko to wzdecia. Wieczorami to miewam brzuch na 5 miesiac, a nie 5 tydzien ;)
    A jak u Ciebie?

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Majcia Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 30 września 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od endokrynolog, usłyszałam "nie ma raka", następna wizyta w listopadzie z wynikami.
    Mam podobne objawy, poza tym że mnie piersi bardzo bolą i tym, że mnie bardzo rzadko brzuch boli. Mam tak samo że wzdęciami, mam taki jakbym była też w 5 miesięcu ciąży.
    Muszę znaleźć lekarza, który poprowadzi ciążę.

    tutusia, toreadorek lubią tę wiadomość

    0d1yugpj0sxcsno8.png
  • arelka1983 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie dziewczyny :) czy to normalne, zeby w 1 trymestrze do ginekologa chodzic co 2 tygodnie? Na pierwszej wizycie byłam w 4/5 tc, kolejna była w 6/7. Niby lekarz stwierdził, że wszystko jest ok. Ciąża żywa i rośnie, widać juz bijące serduszko :) Kolejną wizytę wyznaczył mi za kolejne 2 tygodnie. Moje pytanie brzmi więc: jeżeli wszystko jest ok to po co wizyty co 2 tygodnie? Też tak często chodziłyście do ginekologa na początku ciąży? Pozdrawiam serdecznie :)

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na początku też :)

    4/5tc to chyba tylko pęcherzyk był widoczny? W 6/7 tc pewnie będzie już serduszko widać :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ