X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr grzybica pochwy w ciazy
Odpowiedz

grzybica pochwy w ciazy

Oceń ten wątek:
  • wiktorzna Koleżanka
    Postów: 31 70

    Wysłany: 6 października 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem 6 tc I dopadla mnie grzybica tzn tak mysle. Tak dokladnie to czuje co jakis czas swedzenie okolic intymnych. Mieszkam za granica wiec nie moge isc do ginekologa. Czy moze ktoras dziewczyna wie co stosowac w tym przypadku. Lepiej kremy czy tabletki??

  • darra991 Autorytet
    Postów: 274 304

    Wysłany: 7 października 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie niestety to lapie regularnie co jakis czas:( generalnie ulge przynosza kremy na bazie clotrymazolu lub natamycyny,takie kremiki sa chyba bez recepty. Niestety pomagaja tylko miejscowo i chwilowo. Najlepiej jak wybierzesz sie do lekarza i powiesz co i jak. Mysle ze nawet zwykly lekarz przepisze Ci globulki dopochwowe wlasnie z natamycyna ( jest ona bezpieczna w ciazy ). Po takiej kuracji jakies globulki z prebiotykiem bys mogla stosowac zeby ustabilizowac PH (ja np bralam Iladian Direct plus). Wiekszosci kobiet taka kuracja wystarcza a jak masz pecha jak ja to i tak co jakis czas bedzie Ci to nawracac:/ nie wiem niestety jaki tam u Ciebie za granica sa leki,to juz chyba bedziesz musiala tam konsultowac jakos.

    eiktyx8dhbau82rw.png
    hchys65gdkixbzid.png
  • Sylika Autorytet
    Postów: 584 696

    Wysłany: 19 października 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też złapałam jakieś badziewie i próbowałam w kilku przychodniach na nfz do lekarza się załapać i nie udało się a u swojego lekarza byłam we wtorek no i smaruje maścią pimafucort niestety na receptę pomaga ale nie do końca :( no i clotrimazol niby nie szkodzi jeśli będzie mi dokuczać to umówie się prywatnie zobaczymy jak to będzie jestem w 11tc . a może wy znacie jakieś inne sposoby ? nic mnie w środku nie boli tylko na zewnątrz mam przezroczysty śluz dużo go ale jest bezwonny i piecze mnie wejście do pochwy nie mam pojęcia co to :(





    synek 2009
    synek 2010
    [*][*] bliźniaki 17tc
    bliźniaki w brzuszku 11tc :) :)

    201604075381.png
    Bliźniaki dwujajowe córcia 2100g 50cm i synuś 2600g 52cm urodzone SN 34 tydzień
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 19 października 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm no mi gin mówił, że zewnętrznie to można spokojnie clotrimazol, bo w I trymestrze lepiej żadnych antybiotyków nie brać. A tak sobie myślę, może skorzystaj z Tantum Rosa ? No tylko nie w tradycyjnej formie takiej nasiadówki czy irygacji, a po prostu gąbka lub ręka w ruch i po prostu roztworem tego się podmywać ? Jeszcze jeden pomysł mi do głowy przychodzi...Może z Linomagiem spróbować ?

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 4 marca 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też dopadła grzybica. Leżałam w szpitalu, dawali mi antybiotyki no i badziewie się rozwinęło. Moja gin na urlopie, ale telefonicznie zaleciła Clotrimazol w kremie 2x dziennie i GineIntima ActiCand 30. Leki te są bezpiecznie w ciąży i mam być na nich do wizyty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2016, 14:46


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 11 marca 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam clotrimazolum w domu - zawsze na takie infekcje mi pomagało, ale boje się go stosować w 1 trymestrze. Wszędzie jest napisane, że jest absolutny zakaz... Co mam robić?

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 11 marca 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gine Intima Acti Cand 30 można stosować w pierwszym trymestrze. I podmywaj się korą dębu.
    A kiedy wybierasz się do gina? On najlepiej wie co można, a co nie.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 14 marca 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kontaktowałam się z ginką i kazała mi brać femisept uro (pewnie, żeby nie poszło na układ moczowy) i smarować się clotrimazolum. Trochę to dla mnie dziwne bo jest zakazany w 1 trymestrze, ale chyba wie co robi. Może zagrożenie płynące z infekcji jest większe niż sama maść. Kupiłam lepszy żel do higieny niż lactacyd. Trochę mi lepiej. Wizyta w środę i się okaże.

    cały czas jednak widzę na patyczku od luteiny zółtawo zabarwiony śluz...

    boje się ...

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 14 marca 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do środy nic się nie stanie. To już po jutrze. Ja dostałam Nystatyne.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 14 marca 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z grzybicą walczę już od miesiąca, nie mam bardzo uporczywych objawów ( raz na jakiś czas poczuję lekki świąd i wydzielinę mam zazwyczaj grudkowatą), leki jak na razie mi nie pomagają a stosowałam clotrimazol w globulkach i gyno pevaryl ( podobno mocniejszy) oczywiście wszystko na zlecenie lekarza i po kilku dniach objawy znowu wracają. Nie wiem czy grzybicę w ciąży naprawdę tak ciężko się leczy? :/ Z mężem współżyję tylko w prezerwatywach żebyśmy nie przenosili sobie nawzajem żadnych zakażeń a i tak cały czas coś wraca. Też idę w środę do lekarza i zobaczymy co teraz wymyśli. Jeszcze nystatyny nie stosowałam w ciąży.
    Co do żółtej wydzieliny to mam taką od początku ciąży i wszystko było w porządku, dopiero teraz ten grzyb się przyplątał a jestem w 17/18 tygodniu.

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 14 marca 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio kupiłam sobie też lacibios femina doustne tabletki ale są bardzo drogie :/ 25 zł za 10 tabletek a powinno się je stosować tak naprawdę przez dłuższy okres czasu

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 14 marca 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nystatyna ma fatalny kształt. Jest trójkątna i ma ostre krawędzie. Ciężko się ją aplikuje. Ja po kuracji mam brać dopochwowo Gynomed Protect.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 14 marca 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja polecam zamiast drogiej lacibios feminy kapsułki provag pakowane po 30 sztuk. Opakowanie kosztuje 30 zł. Poki co stosuje miesiąc i nic mnie nie dopadło a w pierwszej ciąży nie stosowałam żadnych tabletek doustnych i infekcje miałam co chwila

    paulina502 lubi tę wiadomość

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 14 marca 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mi się wydaje, że jak już raz się przyplątało to teraz może nawracać.
    Fakt wizyta już w środę, ale to trwa od zeszłego tygodnia.
    Tak długo staraliśmy się o bąbelka, że o wszystko mam obawy podwójne...

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 14 marca 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi grzybica wyskoczyła po antybiotyku, który mi zaserwowali w szpitalu. Ogólnie ja też fatalnie znoszę ciążę, tylko, że ja mam plamienia i krwawienia. Już cztery razy byłam na ip. Krwiaki, łożysko przodujące i w ogóle dziwne historie. Sama nie wiem jak ta ciąża się zakończy.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 14 marca 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trochę się naczytałam na ten temat i wiem, że grzybica w ciąży zdarza się wielu kobietom i nie ma podobno większego wpływu na ciążę chociaż wiadomo, ze leczyć trzeba i nie można tego tak zostawić i lekceważyć. Czytałam wypowiedzi wielu kobiet, że przez całą ciążę męczyły się z grzybicą i tak naprawdę dopiero po ciąży ustąpiła. A z dzieckiem wszystko w porządku było. Gorsze z tego co mi wiadomo jest zakażenie bakteryjne.

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz mowi ze w ciaxy nie wolno nic innego na grzybice brac jak tylko Nystatyne, zadnych specyfikow z apteki bez recepty a jyz tym bardziej nie clotrimazol

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 14 marca 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarcia123 wrote:
    Mi lekarz mowi ze w ciaxy nie wolno nic innego na grzybice brac jak tylko Nystatyne, zadnych specyfikow z apteki bez recepty a jyz tym bardziej nie clotrimazol
    Moja Pani doktor mówi coś innego. Kiedyś miałam takiego gina co mi wszystkiego zabraniał i ja ani moje pierwsze dziecko dobrze na tym nie wyszliśmy. Potem się inni lekarze za głowę łapali co to za lekofob był.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 14 marca 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lepiej leczyć niż pozwolić żeby infekcja się rozwinęła i doprowadziła do poważniejszych powikłań. Tak samo antybiotyki też nie są zalecane ale jeżeli pojawi się choroba, mniejsze ryzyko stanowią leki niż nieleczone, rozwijające się zakażenie.. Clotrimazol jest często stosowany w ciąży i pomógł już niejednej kobiecie. Na mnie niestety nie podziałał. A clotrimazol w globulkach nie jest bez recepty.

    opóźniona lubi tę wiadomość

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 14 marca 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina502 wrote:
    lepiej leczyć niż pozwolić żeby infekcja się rozwinęła i doprowadziła do poważniejszych powikłań. Tak samo antybiotyki też nie są zalecane ale jeżeli pojawi się choroba, mniejsze ryzyko stanowią leki niż nieleczone, rozwijające się zakażenie.. Clotrimazol jest często stosowany w ciąży i pomógł już niejednej kobiecie. Na mnie niestety nie podziałał. A clotrimazol w globulkach nie jest bez recepty.
    Na mnie ten w kremie też nie podziałał :(


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ