X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr grypa w ciazy
Odpowiedz

grypa w ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 14 września 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w 8tc i zlapala mnie taka grypa ze ledwo zyje. Strasznie sie boje bo znam dziewczyne ktora poronila w 9tyg z powodu przeziebienia. Czy ktoras z was przez grype przeszla szczesliwie? Co wam pomaga? Jestem zrozpaczona. Wizyta u lekarza dopiero jutro

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 września 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam grypy w ciąży. Zresztą to moja pierwsza ciąża. Miałam już jakieś 3 dni, że coś mnie łapało. Zwiększyłam witaminę C. Piłam ciepłe mleko z masłem, miodem i czosnkiem. Nawet kanapka z czosnkiem jest dobra. Zapewne pomoże w czymś Tobie lekarz. Możesz wziąć paracetamol.
    Co jeszcze (?) Herbatka z lipy z sokiem z malin. Nie przegrzewaj jednak ciała, bo to nam jest nie wskazane. Dużo pij. Słyszałam też, że owoce kiwi mogą pomóc.
    Nie martw się, bo znam wiele kobiet, które miały grypy i zapalenia oskrzeli w ciąży a jednak przetrwały chorobę i urodziły zdrowe dzieci.

    justa. lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 14 września 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z poprzedniczką. Nnajlepsze naturalne sposoby, czyli czosnek, herbata z imbirem i z cytryna, mleko z miodem, sok malinowy.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Maracuja
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 września 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie - imbir! Zapomniałam zupełnie. Ja zajadam imbir kandyzowany kilka kawałków dziennie. Jem go na mdłości ale działa antyzapalnie i przeciwbakteryjnie.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 14 września 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki. Jutro ide do lekarza. Maz byl a w aptece ale pani dala tylko syrop prenalen. Narazie nic mi nie pomaga :(

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 14 września 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze, żebyś nie dopuściła do wysokiej gorączki. Ja miałam w ciąży w 6 tygodniu straszną infekcję i to z antybiotykiem, bo niestety naturalne sposoby nie dały rady. Dzidziuś cały i zdrowy ma już rok. Na gorączkę tylko czysty paracetamol. Na gardło mi pomaga mleko z miodem i masłem. Na katar sól morska do nosa lub inhalacje z soli fizjologicznej lub nawet z samej gorącej wody. Trzymaj się!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2014, 20:41

  • Eowena Ekspertka
    Postów: 153 203

    Wysłany: 3 października 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadhira i jak się czujesz? Wyzdrowiałaś? Ja jestem dopiero w 5tc, właściwie dopiero wczoraj zrobiłam pierwszy pozytywny test, a od paru dni grypa. Ja należę do tych, których metoda na chorobę to "przeczekać i przechodzić". Wczoraj i przedwczoraj byłam normalnie w pracy, gdzie nieźle wymarzłam i teraz zaczynam się stresować...
    Daj znać jak u ciebie!

    Ośmiorniczka89 lubi tę wiadomość

    8une43r8mbu2h8v4.png
  • MiM Autorytet
    Postów: 1644 1908

    Wysłany: 3 października 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja jestem po dwóch mocnych przeziębieniach jedno w 5tc drugie w 7 tc.
    Moje leczenie wyglądało następujące: jak była gorączka pow 37C - brałam apap. Następnie 1x1 rutinoskorbin i czyste wapno (byłam u lekarza). Przy okazji kupiłam w aptece sok z żurawiny i rozcieńczałam z czystą wodą (kieliszek na szklankę 0,5l), do tego syrop z czosnku, syrop z cebuli oraz 2 butelki wody na dzień z sokiem malinowym mamusinej roboty.
    Poprosiłam lekarza o zwolnienie, więc wygrzałam to w domu.
    W poprzedniej ciąży, którą poroniłam byłam bardzo mocno przeziębiona, ale do pracy normalnie chodziłam. No cóż człowiek uczy się całe życie :)

    03.02.2014
  • Aga28 Koleżanka
    Postów: 52 27

    Wysłany: 30 października 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na początku 6 tyg. i u mnie zaczęło się od bólu gardła teraz moim największym problemem jest kaszel suchy i duszący,drapanie w gardle piję syrop prenalen mleko z miodem i masłem, wodę z cytryną i miodem. Lekarz rodzinny przepisała mi ibuprofen i ACC także jej podziękowałam i leczę się sama co radzicie na kaszel bo to moja największa udręka, a słyszałam ze jest niebezpieczny w ciąży.

    Magg37 lubi tę wiadomość

    Aga28
  • frotka Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 2 listopada 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga28 - ja nawet, gdy nie jestem w ciąży leczę się tylko naturalnie. Na kaszel stary i sprawdzony syrop z cebuli i czosnku na miodzie - działa wykrztuśnie, powinien pomóc. Profilaktycznie piję syrop z imbiru, który doskonale rozgrzewa. Swojemu dziecku na kaszel daje jeszcze winogrona, wiem tez, że gorzka czekolada jest skuteczna - poczytaj.

    geq4dq3.png
    m3sxikgn5f1i089j.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 2 listopada 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na kaszel pilam syrop stodal, po konsultacji z ginem,bo lekarz rodzinny odmowil pomocy, zalecil czosnek i cebule. Prenalen tabletki do ssania i spray do nosa tez pomogly przy katarze zatokowym. I oczywiscie herbatka z babcinym sokiem malinowym. Po tyg przeszlo. Acha, nawilzacz w sypialni tez mi pomagal zasypiac.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 2 listopada 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze na gardlo lekarz polecal tantum verde.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 5 listopada 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zachorowałam w 9tyg+2dni, czułam się fatalnie -ostre zapalenie górnych dróg oddechowych.
    Po 2 konsultacjach z internistą + 1 z lekarzem prowadzącym ciąże brałam:
    - czosnek na każdą kanapkę
    - piłam domowej roboty syrop z cebuli
    - napar z imbiru
    - herbatki z cytryną
    - sok z cytryny, grejfruta
    - tantum Varde, ale jedynie areaozol,bo działa miejscowo
    - Islę - tabletki do ssania
    - lekarz powiedział,że przy gorączce mogę wziąć paracetamol - gorączki nie dostałam, więc nie brałam
    - piłam też mleko z miodem i czosnkiem
    - robiłam inhalacje z olejków
    - do nosa bezpieczny roztwór z wody morskiej - katar przeszedł po 2 dniach!
    - cały tydzień leżałam!
    - w pokoju cały tydzień włączony miałam nawilżacz powietrza, żeby łatwiej było oddychać.
    Męczyłam się przeokropnie,ale pomogło :)
    Są to sprawdzone sposoby i leki dla ciężarnych!

    Bez lubi tę wiadomość

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • Mimi1990 Autorytet
    Postów: 268 193

    Wysłany: 5 listopada 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 6 tygodniu i od 2 tygodni jestemm mega chora, ale jako ze zawsze leczylam sie naturalnymi antybiotykami to tym razemn tez tak bylo a wiec:
    - czosnek na kazda kanapke
    - herbta z miodem i cytryna
    - na kaszel syrop z cebuli z cukrem
    :)

    "Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie" wizyta 25.10
    5djyxzkrahkgkrme.png
    atdcjw4zvcdu9pxq.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęło mnie boleć gardło, od razu rzuciłam się na czosnek, natkę pietruszki i herbatę z imbirem... Mam nadzieję, że mnie nie rozłoży :(

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • rybuuu Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 14 listopada 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny!

    Jestem w 6tc.
    I panikuję, bo mam tarkę w gardle. Żadnej gorączki, katar od czasu do czasu (bardziej mi to wygląda na flegmę zalewającą podrażnioną śluzówkę), od dwóch dni nie wychodzę z domu, leżę pod kołdrą. Ale jak mnie czasem gardło zadźga to katastrofa, nie mogę się powstrzymać przed odkaszlnięciem, chociaż nie mogę znieść myśli, że mogłabym skrzywdzić Okruszka.

    Oczywiście wjeżdżają naturalne sposoby - czosnek, cebula, cytryna, imbir, miód, ciepłe mleko... a cuchnę od tych specifików że hej!


    Dopiero dziś wieczorem idę do lekarza, ale mimo wszystko zastanawia mnie - czy to może być objaw wczesnej ciąży?

    Czy któraś z Was przechodziła przeziębienie tak wcześnie a mimo to wszystko było dobrze z maleństwem? Bardzo się martwię. :(

    8p3o43r8j3d1m1km.png
    5 cykli starań, niedoczynność tarczycy - Mój pamiętnik
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 14 listopada 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam w tej ciazy chora 2 razy . w 7 tyg i w 9 tyg i w tym 9 tyg bralam antybiotyk ale bylam wczesniej u lekarza ktory dobral antybiotyk ktory mozna brac w ciazy . Nie chcialam go dostac ale infekcja trzymala sie ponad 2 tyg i lekarz powiedzial ze trzeba to wyleczyc bo to nie ma zartow . No ale teraz jest dobrze i z maluszkiem dobrze

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • rybuuu Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Klaudio.
    Całe szczęście chyba mi mija, ale każde kaszlnięcie, kichnięcie to strach, czy nie zrobię maleństwu krzywdy. Strasznie się boję wyniku najbliższego USG, dopiero idę do ginekologa w piątek. Cały czas sobie roję co usłyszę... oby wszystko było dobrze...

    8p3o43r8j3d1m1km.png
    5 cykli starań, niedoczynność tarczycy - Mój pamiętnik
  • Magg37 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie sie boje..jestem w 5 tygodniu i wszyscy w domu zlapali jakias grype...ja tez zaczynam sie zle czuc..strasznie boje sie o dzidziusia..jeszcze nie bylam nawet na usg...poradzcie mi cos prosze...

    Magg
  • Magg37 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napiszcie jesli chorowalyscie na grype na poczatku ciazy...

    Magg
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ