X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Glukoza na czczo
Odpowiedz

Glukoza na czczo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bounty Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 26 listopada 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Umieram ze strachu!
    W 8 tc zrobilam badania, tak jak każda przyszla mama. No i niestety ale glukoza na czczo wyszla mi za wysoka. Norma jest do 90 mg/dl ja natomiast mam 92,4 mg/dl.. Od gina dostalam skierowanie (na cukrzyce ciążowa) do diabetologa - wizyta dopiero 7 grudnia... Jestem przerażona, szukałam i internecie jakichkolwiek informacji to owszem występuje to ale dopiero po 22 tc... Czy któraś z Was miala podobnie? Prosze o pomoc baaaardzo

  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 27 listopada 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,ja jeszcze nie mialam tych badan,czekam do 7.12 i wtedy się okaze,ale mojej kolezance wyszedl wysoki cukier tez i miala zaraz nastepnego dnia powtorzenie badania tylko juz z glukoza.To co moim zdaniem mozesz teraz zrobic,to poczytac blogi typu "slodka mama" w necie i ustalic sobie jakas zdrowsza diete,ubozsza w weglowodany (niestety wystepujaonenie tylko w slodyczach,ale tez tlustych reczach np.miesie i niektorych owocach). No i zastanow sie,czy dzien przed badaniem bylas naczczo juz ok.10-12 godzin faktycznie i czy nie jadlas czegos tlustego czy slodkiego,bo wtedy badaiemoze bycniemiwrodajne i trzeba je powtórzyć. Trzymam kciuki,będzie dobrze :) a cukrzyce ciazowa ma teraz naprawdę sporo babek, bo teraz jeszcze obnizyli normy cukru dla ciezarnych,ale da sie rade sobie z nimi poradzic i na szczęście występuje ona tylko w ciąży; )

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 27 listopada 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm ja jak po polowie ciazy robilam krzywa cukrowa to pomiar po godzinie I dwoch wyszedl dobry a glukoza na czczo leciutko wyzej, norma byla do 99 a ja mialam 102 czy cos kolo tego. Powtorzylam za kilka dni sama juz glukoze na czczo I wynik byl 76. Ginka powiedziala ze najwazniejsze ze pomiar po godzinie I dwoch wyszedl dobrze. Jak narazie problemow cukrzycowych nie mam a porod juz za 2 miesiace. Glowa do gory!

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja pierwsze badanie glukozy na czczo w ciazy (chyba 10tydz) i wynik 98 :) Dostałam skierowanie na krzywą cukrową i wyniki wyszły ksiażkowo. Mójm lekarz mówił ze norma obecnie jest dla ciezarnych do 92 wiec u ZCiebie praktycznie w normie. Moze zjadłaś coś dzień przed badaniem i dlatego taki wynik? Ja bym powtórzyła glukoze na czczo tylko pamiętaj zeby przed pobraniem minimum 8h nic nie jeść i dzień wcześniej nie opychać sie słodyczami

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Azorczynka Autorytet
    Postów: 309 141

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi czy badanie to jest obowiązkowe? Ja zamierzam odmówić jego wykonania, przez wzgląd na chorobę refluksową.

    bf6b47d663.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już pytanie do lekarza na ile w Twoim przypadku to badanie jest konieczne. Normalnie - tak - jest obowiązkowe i np w szpitalu w którym chcę rodzić trzeba przyjść wcześniej na pogadanke z dr i przedstawić mu wszystkie wyniki badań z okresu ciąży m.in krzywą cukrową, żeby wiedział czy nie ma do czynienia z cukrzycą ciążową. Twój przypadek jest jednak bardzo indywidualny, bo być może nie będziesz w stanie przejść tego badania i nie jest to zależne od ciebie. Może w takim wypadku będziesz musiała częściej badać glukozę na czczo + mocz i póki nie wychodzi nic niepokojącego nie będą przymuszali cię do krzywej. Porozmawiaj ze swoim ginekologiem jakie są rozwiązania.

    Azorczynka lubi tę wiadomość

  • HaBi Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Mi ginekolog zleciła wykonanie glukozy już po pierwszej wizycie (5tc). I szok! Wynik ponad 200! Miało na to wpływ przeziębienie i leczenie domowymi sposobami (herbatki z miodem i sokiem malinowym, syrop z cebuli z cukrem). Mierze codzienie cukier glukometrem ale wyniki dalej nie są idealne :( Na czczo około 110. Później już jest lepiej. Z reguły mieszcze się w normach. Byłam u diabetologa, kazała powtórzyć badania i wtedy stwierdzimy co robimy dalej ;) Generalnie staram się jeszcze za bardzo nie martwić ;)

  • elizkaaa Koleżanka
    Postów: 41 12

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak mam mierze cukier 4 razy dziennie od diabetologa dostałam diete.Rano na czczo 105 to max powyżej już jest źle.U mnie cukrzyca powoli się rozwija więc u Ciebie też tak może być

    elizka123
  • HaBi Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano na czczo mam podobne wartości do Twoich elizkaaa. Jestem na dziecie. Z reguły po posiłkach trzymam się w normach ale bywają wyjątki. Raz zdarzyło mi się skoczyć do 164 ale przyznaje bez bicia, że wtedy zasnęłam po posiłku ;) Czekam na powtórne wyniki ale skoro rano cały czas mam powyżej górnej granicy to się już oswajam z myślą o cukrzycy ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ