X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Detektor tętna płodu
Odpowiedz

Detektor tętna płodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 18 lipca 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie przyszłe i obecne mamy. Mam pytanie odnośnie tego urządzenia, czy któraś z Was miała z tym styczność ? Może polecić, bądź odradzić ? Po stracie pierwszej ciąży, a obecnym krwiaku w 9 tc bardzo się obawiam o zdrowie maluszka. Chciałabym nie mieć obaw pomiędzy wizytami, ale też zastanawiam się nad paniką przy złej interpretacji, proszę o opinie.

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Balladyna Autorytet
    Postów: 424 555

    Wysłany: 18 lipca 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 9tc i tak nie usłyszysz serduszka. Wszystkie detektory mówią, że najwcześniej w 12 tygodniu, ale i tak działają dopiero od 15tc.

    Misia ❤ 25.03.2017
    Ciąża biochemiczna 05.03.2018
  • andzia1234 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 19 lipca 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak byłam w 10 tc to lekarz robil mi usg po brzuszku i nagle sluchalismy jak bije serduszko .. wzruszajaca chwila az łezka w oku mi się kręcila :)

  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 19 lipca 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w 10 tc już nie robią usg przez pochwę ?

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Balladyna wrote:
    W 9tc i tak nie usłyszysz serduszka. Wszystkie detektory mówią, że najwcześniej w 12 tygodniu, ale i tak działają dopiero od 15tc.

    bzdura! są dziewczyny co znajdują tętno w 10 tygodniu ciąży, ale już w 12 na bank. Zależy to oczywiście też od modelu detektora.

  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 19 lipca 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandro rozumiem twój niepokój, ja straciłam 6 ciąż, w obecnej w 9 tygodniu wylądowałam z krwotokiem z powodu krwiaka w szpitalu. Również bardzo poważnie rozważałam kupno detektora, ale po wielu dniach rozmyślań stwierdziłam, że jeszcze gorzej będzie jeśli nie uda mi się znaleźć tym urządzeniem tętna i dopiero wpadnę w panikę. Zrobisz ostatecznie jak będziesz uważać, ale zapraszam Cię na wątek KOLEJNA CIĄŻA PO PORONIENIU. Tam sam lekarz nastraszył naszą koleżankę w ciąży, ponieważ przechodząc zaczepił ją i stwierdził, że ma akurat detektor przy sobie więc warto posłuchać serduszka. W 20-stym tyg. ciąży go nie znalazł i dziewczyna w panice szukała USG tego samego dnia, a ile stresu przez to przeżyła, na szczęście okazało się, że wszystko ok.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 19 lipca 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granat, wiem że masz dużo racji w tym co mówisz. Powiedz mi jak skonczyła się Twoja historia z krwiakiem ? Dostałaś krwotoku z tego co czytam, mój siedzi bez żadnych plamień nawet na razie.

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Balladyna Autorytet
    Postów: 424 555

    Wysłany: 19 lipca 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    bzdura! są dziewczyny co znajdują tętno w 10 tygodniu ciąży, ale już w 12 na bank. Zależy to oczywiście też od modelu detektora.

    Nie bzdura! Naprawdę wystarczy wejść na stronę jakiegokolwiek detektora i przeczytać, że sami producenci polecają używanie go conajmniej od 12tygodnia...

    Misia ❤ 25.03.2017
    Ciąża biochemiczna 05.03.2018
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 19 lipca 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandro, krwiaka już nie ma. Wchłonął się o ile dobrze pamiętam około 16 tyg. Na badaniach prenatalnych był jeszcze wielkości piłeczki pinkpongowej. Przez prawie2 m-ce dopóki całkowicie nie zniknął prowadziłam bardzo oszczędny tryb życia oczywiście zwolnienie lekarskie, a teraz funkcjonuję już normalnie.Dbaj o siebie, krwiak to nie wyrok, a obawy aniołkowe mamy mają zawsze dlatego staramy się dzielnie wspierać na naszym wątku. Zapraszam do nas częściej jeżeli będziesz miała pytania, lub gorszy dzień.

    sandra_zog lubi tę wiadomość

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRANAT wrote:
    Sandro rozumiem twój niepokój, ja straciłam 6 ciąż, w obecnej w 9 tygodniu wylądowałam z krwotokiem z powodu krwiaka w szpitalu. Również bardzo poważnie rozważałam kupno detektora, ale po wielu dniach rozmyślań stwierdziłam, że jeszcze gorzej będzie jeśli nie uda mi się znaleźć tym urządzeniem tętna i dopiero wpadnę w panikę. Zrobisz ostatecznie jak będziesz uważać, ale zapraszam Cię na wątek KOLEJNA CIĄŻA PO PORONIENIU. Tam sam lekarz nastraszył naszą koleżankę w ciąży, ponieważ przechodząc zaczepił ją i stwierdził, że ma akurat detektor przy sobie więc warto posłuchać serduszka. W 20-stym tyg. ciąży go nie znalazł i dziewczyna w panice szukała USG tego samego dnia, a ile stresu przez to przeżyła, na szczęście okazało się, że wszystko ok.
    Wiesz Granat, ja jestem po 3 poronieniach i nie wyobrażam sobie nie mieć detektora. To zapewnia mi spokój psychiczny - a to bardzo ważne. A to, że nie znajdę tętna raz czy drugi raz - znajdę za 3 razem. Na naszym wątku Poronienie- na ovu dziewczyny używają, znajdują tętno szybciutko, ale wiadomo że może być różnie. Bardziej będę stresowała się nieposiadając detektora.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2016, 09:54

  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 20 lipca 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego napisałam Sandrze, że ostatecznie zrobi tak jak będzie uważać, to jest bardzo indywidualna kwestia, a ja wyraziłam tylko swoją opinię, każdy może mieć inną.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 20 lipca 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Wam wszystkim za wyrażenie opinii, ale zdecydowałam nie stresować się bardziej, nawet gdyby (odpukać !!!!) przy takiej domowej kontroli tętno zanikło, to czy jest w ogóle jakaś szansa na ratunek ? Chyba nie (aczkolwiek mogę się mylić), więc nie ma sensu się denerwować pomiędzy wizytami. Tym bardziej przekonała mnie historia Czykoty o której czytałam, skoro lekarz mógł się pomylić, to my tym bardziej. Szkoda tylko stresować maluszka.

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Balladyna Autorytet
    Postów: 424 555

    Wysłany: 20 lipca 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie czekam na mój detektor :)

    Misia ❤ 25.03.2017
    Ciąża biochemiczna 05.03.2018
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 20 lipca 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chcialabym kupic detektor, ale mam te obawy, co bedzie jak nie znajde tetna... :/ ach... Detektor ma swoje plusy i minusy - jak wszystko a tm swiecie ;)

    85999n73ze96h91v.png
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 20 lipca 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to jednak indywidualna sprawa i podejscie, aczkolwiek gdyby ktoś w otoczeniu miał takie urzadzenie na pewno nie mogłabym się oprzec, aby nie sprobować.

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 26 lipca 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie wyszlam ze szpitala i bedac w 13 tygodniu nie osluchiwano tetna podu za pomoca dopplera...

    85999n73ze96h91v.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo ciężko słuchać tętna u takich maluszków nawet koło 20 tyg. Te detektory nie są takie dokładne. Najlepiej jest oceniać tętno po 30 tyg wtedy dzidzius ma już mniej miejsca na fikołki. Ja jestem w 37 tyg i czasem mam problem zeby trafic idealny odsłuch! Pamietajcie że ten detektor łapie też wasze tętno i echo np pępowiny. Detektor moim zdaniem nie przydaje się we wczesnej ciąży - jeśli nie wysłuchasz tętna to jest ogromny stres ze go nie ma, a fakt jest taki że dzidzius szaleje i się przemieszcza. Naj;epiej się sprawdza w 3 trym jeśli macie problemy np. z tachykardią lub bradykardią u płodu, po skurczach, po odejściu wód płodowych w domu przed porodem. Takie jest moje zdanie

    bluszczynka
  • alusula Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 12 tygodniu, tydzień temu kupiłam detektor Angelsounds. Pierwszą ciążę straciłam w 7tc i chociaż bardzo staram nie zamartwiać się na zapas, różnie to bywa... Miałam wątpliwości przed zakupem i obiecałam sobie nie dramatyzować jeśli nie uda mi się usłyszeć serduszka maleństwa. Udało mi się za pierwszym razem (jestem pewna, że słyszałam serce dziecka, swoje też słyszałam- dużo wolniejsze;) ) Wczoraj znowu chciałam posłuchać- bez sukcesu ale dzisiaj znowu udało się znaleźć serduszko. Świadomość, że wszystko jest w porządku jest nie do opisania. Absolutnie nie żałuję zakupu, ale wiadomo- lekarz to lekarz:)

  • jo-aska Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alusula - masz angel sounds? wlasnie jestem na ich stronie i sie zastanawiam, bo wiadomo, ze opinie tam napisane sa z palca wyssane...jestes zadowolona?? sama chcialabym kupic ten detektor ale sie wacham...daj znac czy jestes zadowolona!!!!!!!!!!

    jo-aska
  • m@rtynka Autorytet
    Postów: 676 494

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam pytanie o detektor angel sounds? Jeśli któraś z dziewczyn ma to niech podzieli się opinią? Z góry dziękuję :-)

    17u93e5ep5g57u5f.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ