X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Detektor tętna płodu
Odpowiedz

Detektor tętna płodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 18 lipca 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie przyszłe i obecne mamy. Mam pytanie odnośnie tego urządzenia, czy któraś z Was miała z tym styczność ? Może polecić, bądź odradzić ? Po stracie pierwszej ciąży, a obecnym krwiaku w 9 tc bardzo się obawiam o zdrowie maluszka. Chciałabym nie mieć obaw pomiędzy wizytami, ale też zastanawiam się nad paniką przy złej interpretacji, proszę o opinie.

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Balladyna Autorytet
    Postów: 424 555

    Wysłany: 18 lipca 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 9tc i tak nie usłyszysz serduszka. Wszystkie detektory mówią, że najwcześniej w 12 tygodniu, ale i tak działają dopiero od 15tc.

    Misia ❤ 25.03.2017
    Ciąża biochemiczna 05.03.2018
  • andzia1234 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 19 lipca 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak byłam w 10 tc to lekarz robil mi usg po brzuszku i nagle sluchalismy jak bije serduszko .. wzruszajaca chwila az łezka w oku mi się kręcila :)

  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 19 lipca 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w 10 tc już nie robią usg przez pochwę ?

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Balladyna wrote:
    W 9tc i tak nie usłyszysz serduszka. Wszystkie detektory mówią, że najwcześniej w 12 tygodniu, ale i tak działają dopiero od 15tc.

    bzdura! są dziewczyny co znajdują tętno w 10 tygodniu ciąży, ale już w 12 na bank. Zależy to oczywiście też od modelu detektora.

  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 19 lipca 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandro rozumiem twój niepokój, ja straciłam 6 ciąż, w obecnej w 9 tygodniu wylądowałam z krwotokiem z powodu krwiaka w szpitalu. Również bardzo poważnie rozważałam kupno detektora, ale po wielu dniach rozmyślań stwierdziłam, że jeszcze gorzej będzie jeśli nie uda mi się znaleźć tym urządzeniem tętna i dopiero wpadnę w panikę. Zrobisz ostatecznie jak będziesz uważać, ale zapraszam Cię na wątek KOLEJNA CIĄŻA PO PORONIENIU. Tam sam lekarz nastraszył naszą koleżankę w ciąży, ponieważ przechodząc zaczepił ją i stwierdził, że ma akurat detektor przy sobie więc warto posłuchać serduszka. W 20-stym tyg. ciąży go nie znalazł i dziewczyna w panice szukała USG tego samego dnia, a ile stresu przez to przeżyła, na szczęście okazało się, że wszystko ok.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 19 lipca 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granat, wiem że masz dużo racji w tym co mówisz. Powiedz mi jak skonczyła się Twoja historia z krwiakiem ? Dostałaś krwotoku z tego co czytam, mój siedzi bez żadnych plamień nawet na razie.

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Balladyna Autorytet
    Postów: 424 555

    Wysłany: 19 lipca 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    bzdura! są dziewczyny co znajdują tętno w 10 tygodniu ciąży, ale już w 12 na bank. Zależy to oczywiście też od modelu detektora.

    Nie bzdura! Naprawdę wystarczy wejść na stronę jakiegokolwiek detektora i przeczytać, że sami producenci polecają używanie go conajmniej od 12tygodnia...

    Misia ❤ 25.03.2017
    Ciąża biochemiczna 05.03.2018
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 19 lipca 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandro, krwiaka już nie ma. Wchłonął się o ile dobrze pamiętam około 16 tyg. Na badaniach prenatalnych był jeszcze wielkości piłeczki pinkpongowej. Przez prawie2 m-ce dopóki całkowicie nie zniknął prowadziłam bardzo oszczędny tryb życia oczywiście zwolnienie lekarskie, a teraz funkcjonuję już normalnie.Dbaj o siebie, krwiak to nie wyrok, a obawy aniołkowe mamy mają zawsze dlatego staramy się dzielnie wspierać na naszym wątku. Zapraszam do nas częściej jeżeli będziesz miała pytania, lub gorszy dzień.

    sandra_zog lubi tę wiadomość

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRANAT wrote:
    Sandro rozumiem twój niepokój, ja straciłam 6 ciąż, w obecnej w 9 tygodniu wylądowałam z krwotokiem z powodu krwiaka w szpitalu. Również bardzo poważnie rozważałam kupno detektora, ale po wielu dniach rozmyślań stwierdziłam, że jeszcze gorzej będzie jeśli nie uda mi się znaleźć tym urządzeniem tętna i dopiero wpadnę w panikę. Zrobisz ostatecznie jak będziesz uważać, ale zapraszam Cię na wątek KOLEJNA CIĄŻA PO PORONIENIU. Tam sam lekarz nastraszył naszą koleżankę w ciąży, ponieważ przechodząc zaczepił ją i stwierdził, że ma akurat detektor przy sobie więc warto posłuchać serduszka. W 20-stym tyg. ciąży go nie znalazł i dziewczyna w panice szukała USG tego samego dnia, a ile stresu przez to przeżyła, na szczęście okazało się, że wszystko ok.
    Wiesz Granat, ja jestem po 3 poronieniach i nie wyobrażam sobie nie mieć detektora. To zapewnia mi spokój psychiczny - a to bardzo ważne. A to, że nie znajdę tętna raz czy drugi raz - znajdę za 3 razem. Na naszym wątku Poronienie- na ovu dziewczyny używają, znajdują tętno szybciutko, ale wiadomo że może być różnie. Bardziej będę stresowała się nieposiadając detektora.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2016, 09:54

  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 20 lipca 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego napisałam Sandrze, że ostatecznie zrobi tak jak będzie uważać, to jest bardzo indywidualna kwestia, a ja wyraziłam tylko swoją opinię, każdy może mieć inną.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 20 lipca 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Wam wszystkim za wyrażenie opinii, ale zdecydowałam nie stresować się bardziej, nawet gdyby (odpukać !!!!) przy takiej domowej kontroli tętno zanikło, to czy jest w ogóle jakaś szansa na ratunek ? Chyba nie (aczkolwiek mogę się mylić), więc nie ma sensu się denerwować pomiędzy wizytami. Tym bardziej przekonała mnie historia Czykoty o której czytałam, skoro lekarz mógł się pomylić, to my tym bardziej. Szkoda tylko stresować maluszka.

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Balladyna Autorytet
    Postów: 424 555

    Wysłany: 20 lipca 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie czekam na mój detektor :)

    Misia ❤ 25.03.2017
    Ciąża biochemiczna 05.03.2018
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 20 lipca 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chcialabym kupic detektor, ale mam te obawy, co bedzie jak nie znajde tetna... :/ ach... Detektor ma swoje plusy i minusy - jak wszystko a tm swiecie ;)

    85999n73ze96h91v.png
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 20 lipca 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to jednak indywidualna sprawa i podejscie, aczkolwiek gdyby ktoś w otoczeniu miał takie urzadzenie na pewno nie mogłabym się oprzec, aby nie sprobować.

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 26 lipca 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie wyszlam ze szpitala i bedac w 13 tygodniu nie osluchiwano tetna podu za pomoca dopplera...

    85999n73ze96h91v.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo ciężko słuchać tętna u takich maluszków nawet koło 20 tyg. Te detektory nie są takie dokładne. Najlepiej jest oceniać tętno po 30 tyg wtedy dzidzius ma już mniej miejsca na fikołki. Ja jestem w 37 tyg i czasem mam problem zeby trafic idealny odsłuch! Pamietajcie że ten detektor łapie też wasze tętno i echo np pępowiny. Detektor moim zdaniem nie przydaje się we wczesnej ciąży - jeśli nie wysłuchasz tętna to jest ogromny stres ze go nie ma, a fakt jest taki że dzidzius szaleje i się przemieszcza. Naj;epiej się sprawdza w 3 trym jeśli macie problemy np. z tachykardią lub bradykardią u płodu, po skurczach, po odejściu wód płodowych w domu przed porodem. Takie jest moje zdanie

    bluszczynka
  • alusula Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 12 tygodniu, tydzień temu kupiłam detektor Angelsounds. Pierwszą ciążę straciłam w 7tc i chociaż bardzo staram nie zamartwiać się na zapas, różnie to bywa... Miałam wątpliwości przed zakupem i obiecałam sobie nie dramatyzować jeśli nie uda mi się usłyszeć serduszka maleństwa. Udało mi się za pierwszym razem (jestem pewna, że słyszałam serce dziecka, swoje też słyszałam- dużo wolniejsze;) ) Wczoraj znowu chciałam posłuchać- bez sukcesu ale dzisiaj znowu udało się znaleźć serduszko. Świadomość, że wszystko jest w porządku jest nie do opisania. Absolutnie nie żałuję zakupu, ale wiadomo- lekarz to lekarz:)

  • jo-aska Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alusula - masz angel sounds? wlasnie jestem na ich stronie i sie zastanawiam, bo wiadomo, ze opinie tam napisane sa z palca wyssane...jestes zadowolona?? sama chcialabym kupic ten detektor ale sie wacham...daj znac czy jestes zadowolona!!!!!!!!!!

    jo-aska
  • m@rtynka Autorytet
    Postów: 676 494

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam pytanie o detektor angel sounds? Jeśli któraś z dziewczyn ma to niech podzieli się opinią? Z góry dziękuję :-)

    17u93e5ep5g57u5f.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ