X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr czy to normalne?
Odpowiedz

czy to normalne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • GotowaDorota Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 lutego 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 6tc i czuje bóle podbrzusza bardzo podobne do tych które sygnalizują miesiączkę. troszkę się boję. czy któraś z was też tak miała?

    Dorota
  • Maja83 Ekspertka
    Postów: 204 182

    Wysłany: 5 lutego 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GotowaDorota ponoć to normalne. Ja jestem w 8 tygodniu i też od czasu do czasu czuję ból brzucha, jajników, tak jakby na okres. Ponoć macica się powiększa i temu czujemy takie pobolewanie. Do póki nie ma żywej krwi nie ma się czym martwić :)

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 6 lutego 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam takie bóle niemalże do 11 tygodnia z czasem na szczęście osłabły, ale na samym początku nawet nie brałam pod uwagę, że mogę być w ciąży ponieważ miałam wrażenie, że lada moment ptzyjdzie @

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • basia_en Przyjaciółka
    Postów: 71 60

    Wysłany: 6 lutego 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli bóle nie są silniejsze niż miesiączkowe i nie masz plamień to wszystko powinno być ok. Mi takie bóle zaczęły się na tydzień przed spodziewaną miesiączką, dlatego byłam pewna że z ciąży nici... Z tygodnia na tydzień bóle były rzadsze i mniej intensywne. Teraz od czasu do czasu coś mnie jeszcze zaboli.

    ckai9jcgup6f7q7j.png
  • Czupyna Nowa
    Postów: 4 14

    Wysłany: 8 lutego 2017, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja grudniu 2016 poronilam. Po pierwszej @ udalo nam sie! Jestem w 5 tyg. Terz mam bole podbrzusza. Postanowialam dxisiaj pojsc do lekarza zeby sprawdzil czy jest sie czym martwic czy tez nie. Licxe na to ze powie ze wszystko jest ok. A do kiedy takie bóle moga sie utrzymywac wiecie moze?

    vc8dhjh.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 8 lutego 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie utrzymywały się gdzieś do połowy 6. tygodnia. Ponoć mogą się pojawiać jeszcze przy przypuszczalnym terminie każdej kolejnej miesiączki.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Czupyna Nowa
    Postów: 4 14

    Wysłany: 8 lutego 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest po wizycie u lekarza. Mam brac duphaston-z racji grudniowego poronienia i mocniejszy kwas foliowy ktory jest na recepte. No i oczywiscie oszczedzac sie. Kontrol za dwa tyg. Moze bedzie juz bilo serducho.

    vc8dhjh.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 8 lutego 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czupryna dobre wieści Duphaston na pewno nie zaszkodzi a tylko pomoże trzymamy kciuki

    Czupyna lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • natalka1988 Autorytet
    Postów: 765 477

    Wysłany: 9 lutego 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 10 tygodniu i jeszcze mam bole brzucha jakby na miesiaczce. Macica sie powieksza i dlatego:) z

    c55f9n73kpn1w4lp.png
    iv09gu1r1ihk0beb.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również miewam jeszcze takie bóle, jestem w 8t, do tego od czasu do czasu kłują jajniki i miewam uczucie, że coś "spływa". Okazuje się, że to śluz. Na USG wszystko wyszło w porządku. Najlepiej nie panikować, póki nie ma krwi i nie zwijamy się z bólu trzeba zachować spokój :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 08:01

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 2 marca 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku pierwszej, nieutrzymanej ciąży też miałam kłucia, ciągnięcia, bóle takie lekkie i tępe, coś jakby skurcze ale nie do końca i lekarz mówił, że to całkowicie normalne.
    Teraz też czuję takie jakby rozpychanie.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Skowra Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 2 marca 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podobnie na szczęście te bóle są co raz słabsze.
    _______________________________________
    Polecam: Matka i dziecko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2017, 10:02

  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 3 marca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, myślę, że największą krzywdę robimy sobie panikując. Odkryłam, że aktywność na tym forum pomaga mi się uspokoić ;)

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • kiya Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 marca 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem nowa na forum robilam 3 testy i 3 ladne pozytywne. Niby 6 tc ale ilprawie bez objawów oprocz sikania i od wczoraj mb
    Wczoraj bolą mnie plecy w krzyżu. Jak badalam sobie szyjke to jest wysoko i twarda. Dopiero w pn ide do lekarza i sie stresuje. Mdłości nie mam czasem mnie zemdli ale to chwila i przechodzi acha i co mam to ciagle bialy wodnisty. Nie wiem czy dobrze napisalam w odpowiednim wątku jeśli nie prosze o przekierowanie. Poniewaz nie znam tego forum i jest mi ciezko sie odnaleźć. Pozdrawiam

  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 17 marca 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również, jestem w 8 tygodniu, a od dłuższego czasu mam bóle a'la okresowe, ale również czytałam, że nie warto się tym martwić bo to macica się powiększa ;) oczywiście wiadomo, że bóle w granicach rozsądku. Bo jeśli jest to mocny i długotrwały ból, to warto skontaktować się z ginekologiem.
    Kiya, ja od początku ciąży nie mam mdłości. Jesteśmy widać w tym procencie Ciężarówek, które przechodzą ją w łagodniejszy i przyjemniejszy sposób :) Ból w krzyżu też jest nieszkodliwy, to podobno również objaw powiększającej się macicy. Niedługo, czyli w 7-mym m'cu będziesz miała ją już dwa razy większą niż na początku ciąży :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 18 marca 2017, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na początku 5 tyg (jeszcze nie byłam u lekarza ale testy pozytywne beta pięknie rośnie ) i tez mam takie bóle praktycznie pół dnia to czuje najgorsze rano i wieczorem... właściwie czuje ból od bioder do mostka i na brzuchu i na plecach masakra i to dość mocny:( ..

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • bila Znajoma
    Postów: 18 17

    Wysłany: 18 marca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi również dokuczają bóle podbrzusza, pleców, wieczorami czasem ból promieniuje na uda, czyli tak jak mam podczas okresu, ale wszystko z dzidzą ok, wczoraj nawet dało się zobaczyć serduszko:) Fakt, aktualne bóle są lżejsze i bardziej rozpychające niż te miesiączkowe.
    Panikuję zawsze wieczorem przy napadzie, bo kumulują mi się wszystkie objawy - jajniki, macica, mdłości, zgaga no i resztki kaszlu, także dziewczyny, nie jesteście same xD

    Autoimmunologiczna choroba tarczycy, mutacja genu PAI-1 4G - ciąża na encortonie
    Mama dwóch aniołków: 5tc - luty 2016, 7tc - grudzień 2016

    f2w39jcg74xmub6o.png
  • Natka__ Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 18 marca 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem prawie w 5 tygodniu ciąży również odczuwałam bóle jakby menstruacyjne. Póki co słabną ale lekarz polecił nospe nawet do 3 tabletek dziennie i mówił ze to lek nie szkodliwy dla kruszynki. Na razie jednak nie miałam takiej potrzeby. Przepisał mi też luteine oraz duphaston. Dziś nawet odczułam pierwsze mdłości.Teraz tylko wypoczywać i się oszczędzać. Pozdrawiam

  • Mariafaf24 Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 26 marca 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam jestem w 10 tyg ciąży i mam biegunkę czy to normalne czy zwiastuje coś nie dobrego :/ czy też tak miałyście i czy uznawać to też jak objaw ciąży ??

    Do puki walczysz jestes zwycięzca
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 27 marca 2017, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mariafaf, trudno powiedzieć, może po prostu hormony hulają, może źle zjadlaś ;) pamiętaj, żeby się nie odwodnić! :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ