X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciąża urojona?
Odpowiedz

Ciąża urojona?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • panikaaraa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 lipca 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Od jakiegoś czasu z chłopakiem zabawiamy się,dotykamy itp. nie uprawiamy seksu. We wtorek dostałam okresu. Dodam, że miesiączkuje bardzo nieregularnie- są one bolesne i bardzo obfite. Czasami mam tak, że miesiączka występuje co 2 ms (nie konsultowałam tego z lekarzem, ale to nie o tym).We wtorek pojawiły się u mnie ciemne brązowe jakby plamienie, później zamieniło się w ciemno czerwone, a później czerwone. Krwi było nie dużo samo krwawienie trwało jakieś niecałe 2 dni- na dzień wystarczyła by mi tylko jedna podpaska- w wydzielinie nie było skrzepów, a zazwyczaj jest ich dużo. Strasznie się stresuję mam w głowie myśli, że chłopak mógł przenieść trochę spermy, aczkolwiek z drugiej strony wydaje mi się to absurdalne, zawsze dotykał najpierw moich ubrań więc koniec końców mógł zetrzeć wydzielinę. Po za tym nie dotyka się sam (robię to tylko ja), ale w głowie mam coś takiego, że mógł zrobić to przez przypadek. Wiem, że zajście w ciąże nie jest znowu takie proste. Przez te kilka dni stresuje się tak bardzo, że nie mam apetytu i jest mi strasznie niedobrze. Nawet absurdalne wydaje mi się wykonywanie testu, ale moja psychika nie daje mi spokoju- powiedzcie co o tym sądzicie. A jeśli jest taka możliwość to po jakim czasie wykonać sklepowy test od zakończenia tego krwawienia (był to piątek). Dodam, że kiedyś (chyba) miałam podobną sytuację- wtedy nie miałam chłopaka i takich problemów (nie pamiętam jak to dokładnie przebiegało, gdyż było może rok temu). Absurd tego co się dzieje w mojej głowie jest niewyobrażalny, a może jednak? Czytałam, też że kobieta może mieć raz na jakiś czas cykl bezowulacyjny (?) wtedy miesiączka jest skąpa. Proszę o wasze opinie i wyrozumiałość.

  • panikaaraa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 2 lipca 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    up

  • Lilcia Przyjaciółka
    Postów: 118 84

    Wysłany: 3 lipca 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno nie jesteś w ciąży. Nie denerwuj się chcoiaż rozumiem, że jest to duży stres. Możesz oczywiście wykonać test (najwcześniej dwa trzy dni po takim plamieniu) ale takie testy wykonywane bardzo szybko po implantacji często nie sa miarodajne. Powodów takich plamień może być multum ( u mnie np w jedym cyklu to były torbiele na jajniku), a jeżeli masz nieregularne miesiączki, bolesne i obfite, a do tego takie plamienia może byc to np. endometrioza - bardzo poważne schorzenie. Koniecznie idź do lekarza (dobrego!) i podejmij diagnostykę. Nie wolno takich rzeczy bagatelizować, bo jak już kiedyś dojrzejesz do roli mamy, może byc różnie i będziesz myślami wracała do tego czasu teraz i żałowała, że to jednak nie była ciąża :)

    Nie chcę też Cię martwić, być może to nic poważnego, ale idź do lekarza Kochana i nie zamartwiaj się, bo na perawde kobieta potrafi sobie wkręcic w takich sytuacjach wszytsko. Mówię Ci, że nie jesteś w ciązy :)

    uwo9pc0zz2h4nj9k.png
  • panikaaraa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 lipca 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, bardzo dziękuję za odpowiedz, może to nie wiele ale potrzebowałam takiej opinii. Napisałam właśnie tutaj ponieważ zauważyłam, że dziewczyny są tu na prawdę super, brak tu nienawiści i hejtu. W tym tygodniu właśnie mam zamiar się zapisać do gina. Tydzień przed miesiączką rozpoczęłam też dietę i tak teraz myślę, że może to miało na to wpływ- ale staralam się jeść i komponować posiłki racjonalnie. Policzyłam też długość trwania moich cykli i wygląda to mało ciekawie w kolejności- 41dni- 49- 44- a teraz 36. I tak jak napisałaś od zawsze mam bolesne i bardzo obfite miesiączki.

  • Lilcia Przyjaciółka
    Postów: 118 84

    Wysłany: 3 lipca 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz, przy takich cyklach to bankowo jakieś zawirowania hormonalne. Myślę, że tydzień diety na to nie wpływa. Ale idż do lekarza koniecznie !!! i daj znać czy wszytsko w porządku :)

    teraz też mi się przypomniało, że przy takich cyklach długich i plamieniu koleżanka z kolei miała mięśniaka na macicy. Także koniecznie tzreba iść do lekarza!

    Też sobie kiedyś wkręcałam przy różnych okolicznościach, że "może jestem w ciąży" czułam wtedy nawet bóle jajników, metaliczny smak w ustach (bo sie naczytałam :P) mdłosci, a to nic z tych rzeczy, to tylko w naszej głowie.

    A teraz jak już jest ten wyczekany czas :) to od razu wiedziałam, że to TO :)

    uwo9pc0zz2h4nj9k.png
  • Lilcia Przyjaciółka
    Postów: 118 84

    Wysłany: 17 lipca 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak ? Byłas u lekarza wyjaśniło się coś ?

    uwo9pc0zz2h4nj9k.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ