X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Beta hcg wyniki pomocy!!!!
Odpowiedz

Beta hcg wyniki pomocy!!!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 13 września 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina

    Z doswiadczenia wiem...a troche juz przeszlam rozczarowan, że warto się zbadać wraz z partnerem.... i wtedy wiesz w czym może tkwi problem, ja tego niezrobilam po pierwszym poronieniu , bo sądziłam ze to przypadek, ale jak poroniłam drugi raz....odczekalam i zrobilam badania.
    To jest Twoja oczywiscie decyzja, ale doradzam wizyte i dobrego specjalisty.

    monik84111
  • Paulina Grudzień Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 13 września 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rady... Będę nad tym myśleć. Teraz czekam na @.

    Paula.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Grudzień wrote:
    Biorę tylko kwas foliowy.... Teraz to już odpuszczam totalnie bo im bardziej chce tym chyba gorzej mi to wychodzi... A później rozczarowanie takie jak dziś.... Byłam niemalże pewna.. a tu pech... Mam nieregularne @ i nie wiem za bardzo jak liczyć te cykle, dni płodne owulacja itd.....
    Paulina, nie ma co się poddawać, trzeba walczyć. Staracie się ponad rok więc trzeba już zacząć się leczyć. Naprawdę szkoda czasu! Zacznij od męża, wyślij go na rozszerzone badania nasienia. Chodź na monitoring cyklu, kup testy owulacyjne. Nie możesz się poddać.

  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 14 września 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, ja też czekałam rok zanim zaczęliśmy leczenie i żałuję, że nie zrobiliśmy tego wcześniej. U mnie potem był też problem ze znalezieniem odpowiedniego lekarza, bo na początku traciliśmy bez sensu czas z lekarzem, który (jak się okazało) zupełnie nie potrafił nam pomóc. Później był kolejny i dopiero trzeci lekarz (po roku od rozpoczęcia leczenia) okazał się tym właściwym.

    Dlatego uważam, że im szybciej zaczniecie tym lepiej.

    Powodzenia!

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Paulina Grudzień Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 14 września 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie kupić te testy owulacyjne? Jak je wykonywać kiedy itd?

    Paula.
  • Carisma Koleżanka
    Postów: 87 13

    Wysłany: 14 września 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owulacyjne kupisz w każdej aptece (są też np. w Rossmannie). W aptece Gemini (stacjonarnej lub internetowej) są w niższych cenach. W przypadku, gdy masz nieregularne cykle to na początku na pewno będziesz musiała zużyć ich trochę więcej niż jedno opakowanie. Instrukcja obsługi jest na opakowaniu, w internecie też są wszystkie informacje. Ważne - staraj się kupować zawsze te same testy. Różne firmy mają różne czułości i może to być wtedy niewiarygodne. Ja używałam zawsze tych samym - z Domowego Laboratorium i działały bez zarzutu. Pozwoliły mi wyłapać problemy z owulacją.

    Kup sobie termometr owulacyjny i codziennie, z samego rana zaraz po przebudzeniu, o tej samej porze (+- 30 minut) mierz temperaturę najlepiej w pochwie (nigdy pod pachą!). Zapisuj sobie wszystkie wyniki - jak skoczy temperatura to w połączeniu z testami owulacyjnymi będziesz miała podany przybliżony moment owulacji.

    No i obserwuj śluz.

    To są trzy metody, które połączone dają bardzo wiele informacji o cyklu i organizmie.

    Ale przede wszystkim - przebadajcie się z mężem. Problem może być bardzo błahy (u mnie była to prolaktyna) i łatwy do rozwiązania. Im szybciej tym lepiej.

  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 14 września 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pulinko

    Testy owulacyjne robisz wtedy kiedy zbliza sie owulacja...wiesz kiedy masz dni płodne? jesli nie, musisz isc na monitoring cyklu zeby lekarz mógł stwierdzic czy masz owulacje hmm są to takie uważam podstawowe sprawy o które trzeba zadbać i pilnować jeśli jest kłopot z zajściem w ciąze, testy owulacyjne kupisz w aptece:) pisalas , ze masz nieregularne cykle, tymbardziej powinnas znalezc dobrego lekarza i sie sobą zająć porządnie.

    monik84111
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 14 września 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carisma


    Mozesz mi napisac co bylo nietak z prolaktyną?? ja jestem po trzech poronieniach robilam hormony i okazalo sie progesteron w opłakanym stanie, wiec biore od 16dc-26dc dupka plus inofem i tym razem zobaczylam 2 krechy na tescie 4 dni przed spodziewana miesiaczką od razu beta... leze i stresuje sie przed wizytą w 6 tyg....

    Oby duphaston mi pomógł!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2017, 10:54

    monik84111
  • Carisma Koleżanka
    Postów: 87 13

    Wysłany: 14 września 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktynę miałam trochę ponad normę - niewiele, ale już to zaburzyło mi cykl, nie dochodziło do owulacji tylko robiły mi się torbiele. W efekcie cykle były 36-42 dniowe. Już pierwszy cykl na Bromergonie był idealny - 28 dni. Kolejny cykl (w którym zaszłam w ciążę) też byłby 28 dniowy.

    Od kilku lat miałam TSH na poziomie 3,9 - 4,5. Nikt się tym nie przejął i nie zajął, ale akurat TSH nie miało u mnie wpływu na cykl - miałam idealne, regularne przy takim poziomie, ładne owulacje (wtedy nie starałam się o dziecko, wtedy jeszcze unikałam ciąży ;)). Dopiero ta prolaktyna zaburzyła cykl.

    Ponoć wielu lekarzy zupełnie ignoruje prolaktynę i nie zleca wykonania badania pacjentkom. Szukają wszystkiego na około, a często to własnie prolaktyna stanowi łatwy do opanowania problem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2017, 11:43

  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 14 września 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    U mnie wlasnie progesteron , takze mam nadzieje, ze to był powód i teraz ciaża sie pięknie utrzyma:)

    monik84111
  • Maalina Koleżanka
    Postów: 52 49

    Wysłany: 14 września 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carisma

    A jakies objowy miałaś poza tym nieregularnym cyklem ?? Jak tak się wszytuje to zastanawiam się czy dla świętego spokoju się nie zbadać :)

    Początek : kwiecień 2017

    Październik 2017 : PCOS
    Październik 2017: Rozpoczęcie Leczenia
    Listopad 2018 HSG : Oba jajowody niedrożne w 100 %
    Sierpień : 27.08 IMSI transfer 3-dniowca
    On : OK
  • Carisma Koleżanka
    Postów: 87 13

    Wysłany: 14 września 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna była podwyższona na tyle niewiele, że na szczęście żadne inne objawy się nie przyczepiły... albo były na tyle nieuciążliwe, że ich nie powiązałam.

    Samo badanie warto zrobić, dla samej siebie i świętego spokoju. Ja robiłam prolaktynę po obciążeniu MTC - najpierw miałam pobraną krew, potem łyknęłam tabletkę, którą dostałam w laboratorium i musiałam godzinę poczekać na drugie pobranie krwi. Płaciłam ok. 36 zł

    Tylko trzeba się zorientować w laboratoriach - jedne chcą skierowania i własną tabletkę zakupioną na receptę, inne laboratoria robią bez skierowania i sami dają tabletkę. Nie wiem od czego to zależy. Ja akurat miałam skierowanie, bo moja ginekolog sama uznała, że warto prolaktynę zbadać.

    Wzrost ponad 10-krotny prolaktyny po tabletce oznacza hiperprolaktynemię czynnościową, a brak wzrostu może oznaczać gruczolaka. Ja miałam wzrost ok. 7-krotny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2017, 13:21

  • Marta1990 Koleżanka
    Postów: 32 18

    Wysłany: 7 października 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,pomóżcie, czy bhcg w 4t1d 170 jest ok?

  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 7 października 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1990 wrote:
    Dziewczyny,pomóżcie, czy bhcg w 4t1d 170 jest ok?
    A jakie sa normy w Twoim labie?

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ