X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 17 marca 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomóżcie, bo zaczynam świrować.

    Odebrałam dzisiaj wyniki drugiego badania krwi (beta + progesteron, poprzednie badanie zrobiłam równe 48h od dzisiejszego).

    Wyniki z 15 marca:
    Beta HCG - 42,90
    Progesteron - 22,68

    Wyniki z 17 marca:
    Beta HCG - 129,70
    Progesteron - 18,09

    Wiem, że po jakimś czasie progesteron w 1 trymestrze spada, ale żeby tak szybko? Wszystko oczywiście mieści się w normach, tylko mnie progesteron martwi. Pewnie przesadzam i swiruję. Dajcie proszę znać, czy te wyniki są OK? Jak sądzicie?

    Dzisiaj mam pierwszy dzień piątego tygodnia - nie wiem, czy to ma coś do rzeczy.

    Czy powinnam wziąć dupka?

    Help! :(

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 17 marca 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    Dziewczyny, pomóżcie, bo zaczynam świrować.

    Odebrałam dzisiaj wyniki drugiego badania krwi (beta + progesteron, poprzednie badanie zrobiłam równe 48h od dzisiejszego).

    Wyniki z 15 marca:
    Beta HCG - 42,90
    Progesteron - 22,68

    Wyniki z 17 marca:
    Beta HCG - 129,70
    Progesteron - 18,09

    Wiem, że po jakimś czasie progesteron w 1 trymestrze spada, ale żeby tak szybko? Wszystko oczywiście mieści się w normach, tylko mnie progesteron martwi. Pewnie przesadzam i swiruję. Dajcie proszę znać, czy te wyniki są OK? Jak sądzicie?

    Dzisiaj mam pierwszy dzień piątego tygodnia - nie wiem, czy to ma coś do rzeczy.

    Czy powinnam wziąć dupka?

    Help! :(
    Zuza jak masz wątpliwości to udaj się do lekarza,na własną rękę nie próbowała bym brać duphastonu ani nic innego.. będzie dobrze,wydaje mi się ze nie ma co się nakręcac samemu i interpretować bo tylko niepotrzebnie się denerwujemy ;*

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 17 marca 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_ia wrote:
    Zuza jak masz wątpliwości to udaj się do lekarza,na własną rękę nie próbowała bym brać duphastonu ani nic innego.. będzie dobrze,wydaje mi się ze nie ma co się nakręcac samemu i interpretować bo tylko niepotrzebnie się denerwujemy ;*

    Dzwoniłam do mojej pani doktor i już jestem w poczekalni u niej. Na wszelki wypadek mam brać duphaston i luteinę do końca trzeciego trymestru. Ponoć dużo kobiet bierze te leki i jest wszystko ok. Mam nadzieję, że u mnie też tak będzie... :(

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • coccolino Przyjaciółka
    Postów: 110 90

    Wysłany: 17 marca 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    Dzwoniłam do mojej pani doktor i już jestem w poczekalni u niej. Na wszelki wypadek mam brać duphaston i luteinę do końca trzeciego trymestru. Ponoć dużo kobiet bierze te leki i jest wszystko ok. Mam nadzieję, że u mnie też tak będzie... :(


    Zuza91 my się chyba tego samego dnia dowiedzialysmy o ciąży i aktualnie mamy podobne bolączki :-) Z tego co czytałam to progesteron bardzo się waha w ciągu dnia, może stąd te różnice? Wynik jest w normie więc dostaniesz luteine albo dupka i będzie ok. Może zobaczysz też dzisiaj pęcherzyk :)? Ja powtarzam wyniki w czwartek i pierwsza wizytę mam dopiero w następną sobotę, ciężko będzie czekać tyle czasu.

    3jgx3e3kvup8iows.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 17 marca 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Haha :)
    Wiesz, jak bierzesz dupka to pomiar progesteronu i tak nie ma sensu, bo jest zafałszowany przez suplementację :)
    akurat chyba dupek nie wplywa na poziom proga :) to luteina go 'falszuje' :)

    6sutskjolve431gm.png
  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 17 marca 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    Dzwoniłam do mojej pani doktor i już jestem w poczekalni u niej. Na wszelki wypadek mam brać duphaston i luteinę do końca trzeciego trymestru. Ponoć dużo kobiet bierze te leki i jest wszystko ok. Mam nadzieję, że u mnie też tak będzie... :(
    No to dobrze :* będzie dobrze wiele kobiet bierze duphaston to dość popularne :) a zbadała Cię powiedziała Ci coś więcej ?:)

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • coccolino Przyjaciółka
    Postów: 110 90

    Wysłany: 17 marca 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    akurat chyba dupek nie wplywa na poziom proga :) to luteina go 'falszuje' :)

    Mi się wydaje, że nie ważne czy po dupku czy nie, ważne żeby wynik był dobry.

    3jgx3e3kvup8iows.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 17 marca 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coccolino wrote:
    Mi się wydaje, że nie ważne czy po dupku czy nie, ważne żeby wynik był dobry.

    tez wyszłam z tego założenia :P

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 17 marca 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak tak progesteron wynik sie liczy ale ze jest wydzielany skokowo lekarze radza np zrobic pomiar przez 3 dni :)

    6sutskjolve431gm.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 17 marca 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coccolino wrote:
    Zuza91 my się chyba tego samego dnia dowiedzialysmy o ciąży i aktualnie mamy podobne bolączki :-) Z tego co czytałam to progesteron bardzo się waha w ciągu dnia, może stąd te różnice? Wynik jest w normie więc dostaniesz luteine albo dupka i będzie ok. Może zobaczysz też dzisiaj pęcherzyk :)? Ja powtarzam wyniki w czwartek i pierwsza wizytę mam dopiero w następną sobotę, ciężko będzie czekać tyle czasu.

    Przy okazji wypisywania recepty moja ginekolog zrobiła mi też usg i badanie "ręczne" ;) Powiedziała, że szyjka wygląda ok (nie tak, jakby się szykowała do poronienia, w sensie nie otwierała się), ale powiedziała też, że na pęcherzyk za wcześnie. Ja dzisiaj zaczęłam piąty tydzień dopiero, ale za tydzień w piątek idę na usg i już ma być coś widać :)

    Tinka1 lubi tę wiadomość

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 17 marca 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_ia wrote:
    No to dobrze :* będzie dobrze wiele kobiet bierze duphaston to dość popularne :) a zbadała Cię powiedziała Ci coś więcej ?:)

    Tak zrobiła mi usg, zbadała też szyjkę i przy okazji jajniki. Powiedziała, że wszystko wygląda ok, ale faktycznie progesteron nie powinien spadać (chociaż nadal mieści się w normie). Dala leki i mam jeszcze w poniedziałek betę trzecią zrobić, zobaczyć, czy nadal jest dobry przyrost. Niby nic się jeszcze nie dzieje, ale mnie już nerwy zżerają i mam czarne myśli :(

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 17 marca 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    Tak zrobiła mi usg, zbadała też szyjkę i przy okazji jajniki. Powiedziała, że wszystko wygląda ok, ale faktycznie progesteron nie powinien spadać (chociaż nadal mieści się w normie). Dala leki i mam jeszcze w poniedziałek betę trzecią zrobić, zobaczyć, czy nadal jest dobry przyrost. Niby nic się jeszcze nie dzieje, ale mnie już nerwy zżerają i mam czarne myśli :(
    Nie myśl tak bo tylko sciagasztakie rzeczy.. myśl że będzie dobrze ze jesteś mega odpowiedzialna robiąc te badania i ze szybko zareagowalas i dzięki temu będzie dobrze ;* 3mam mocno kciuki :* :*

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 18 marca 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coccolino wrote:
    Zuza91 my się chyba tego samego dnia dowiedzialysmy o ciąży i aktualnie mamy podobne bolączki :-) Z tego co czytałam to progesteron bardzo się waha w ciągu dnia, może stąd te różnice? Wynik jest w normie więc dostaniesz luteine albo dupka i będzie ok. Może zobaczysz też dzisiaj pęcherzyk :)? Ja powtarzam wyniki w czwartek i pierwsza wizytę mam dopiero w następną sobotę, ciężko będzie czekać tyle czasu.

    Kochana a Ty od kiedy bierzesz dupka? Czy podobnie jak ja miałaś spadający progesteron? Ja strasznie świruję, ale widzę, że to się częściej zdarza, że dziewczyny biorą duphaston albo luteinę. Mam nadzieję, że mój fasolek jest już teraz bezpieczny.

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Lilaliean Przyjaciółka
    Postów: 77 37

    Wysłany: 18 marca 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    Kochana a Ty od kiedy bierzesz dupka? Czy podobnie jak ja miałaś spadający progesteron? Ja strasznie świruję, ale widzę, że to się częściej zdarza, że dziewczyny biorą duphaston albo luteinę. Mam nadzieję, że mój fasolek jest już teraz bezpieczny.
    Zuza, mój progesteron to dopiero leży i kwiczy. 7,8 :/ ale biorę duphaston od owu, jak dowiedziałam się o ciąży to gin zwiększyła mi dawkę na 3x1 i piłki co jest ok. A ja jeszcze karmię piersią syna...

  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 18 marca 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilaliean wrote:
    Zuza, mój progesteron to dopiero leży i kwiczy. 7,8 :/ ale biorę duphaston od owu, jak dowiedziałam się o ciąży to gin zwiększyła mi dawkę na 3x1 i piłki co jest ok. A ja jeszcze karmię piersią syna...

    Ja też mam 3x1 i luteinę 2x1. A w poprzedniej ciąży też brałaś duphaston? Dzięki, że o tym napisałaś w ogóle - poczułam, że nie jestem sama, zwłaszcza że w ciążę zaszłyśmy nawet w podobnym czasie.

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Lilaliean Przyjaciółka
    Postów: 77 37

    Wysłany: 18 marca 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    Ja też mam 3x1 i luteinę 2x1. A w poprzedniej ciąży też brałaś duphaston? Dzięki, że o tym napisałaś w ogóle - poczułam, że nie jestem sama, zwłaszcza że w ciążę zaszłyśmy nawet w podobnym czasie.
    W poprzedniej ciąży nic nie brałam, niczym się nie marwtiłam, nawet beę zrobiłam tylko raz, żeby potwierdzić ciążę :P
    A teraz... Beta już 3 razy badana, w pn po raz czwarty, progesteron też w pn będę badać, biorę leki i martwię się non stop, choć staram się nie...
    Beta chociaż przyrasta (12 dpo - 42,29, 15 dpo - 187,5), więc tyle dobrego...
    No a faktycznie, mamy podobny wiek ciąży ;) Mam nadzieję, że dla obu będzie to szczęśliwa data ;)

  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 19 marca 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilaliean wrote:
    W poprzedniej ciąży nic nie brałam, niczym się nie marwtiłam, nawet beę zrobiłam tylko raz, żeby potwierdzić ciążę :P
    A teraz... Beta już 3 razy badana, w pn po raz czwarty, progesteron też w pn będę badać, biorę leki i martwię się non stop, choć staram się nie...
    Beta chociaż przyrasta (12 dpo - 42,29, 15 dpo - 187,5), więc tyle dobrego...
    No a faktycznie, mamy podobny wiek ciąży ;) Mam nadzieję, że dla obu będzie to szczęśliwa data ;)

    Musi być dobrze :) Obie bierzemy leki, robimy co najlepsze dla fasolek. Ja w piątek idę na USG, żeby zobaczyć pęcherzyk i też się zamartwiam, że nic nie będzie na tym usg... Ale przywracam się do porządku myślą, że mój stres może dziecku tylko zaszkodzić i to nawet działa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2017, 08:54

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej w 8 dniu po transferze moja bhcg byla 70,1 a w 10 po transferze 203. Mialam podane 2 zarodki myslicie ze jest szansa na blizniaki?

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 19 marca 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szansa jest zawsze, ale na tym etapie to wróżenie z fusów, przyrost jest po prostu prawidłowy ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 21 marca 2017, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny powiedzcie mi czy to dobry przyrost?
    Beta HCG
    14.03(11 dpo) 32.52
    16.03(13 dpo) 117.200
    20.03(17 dpo) 1057.00

    Zuza91 -jak tam u Ciebie jak się czujesz?pytam bo mamy ten sam etap:) dodałas się może do listopadówek? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2017, 23:58

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
‹‹ 182 183 184 185 186 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ