X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Anusiak Znajoma
    Postów: 19 22

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki. Chyba to już koniec :( :( :( Beta w ciągu 2 dni urosła tylko nie całe 21% i progesteron za niski... Chyba pojadę dzisiaj na dyżur do szpitala, bo się boję że to ciąża pozamaciczna, skoro beta rośnie tylko bardzo mało. 3 lata starania i znowu nic :( :( :(

    Beta hgc w czwartek 1366,00
    Beta hgc dzisiaj 1655,00
    Progesteron 8,40

  • ppaauullaa Koleżanka
    Postów: 45 19

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusiak Twojaa beta jest bardzo wysoka, może wystarczy zwiększyć dawkę duphastonu? Wcześniej miałaś dobry przyrost? Może jeszcze nie jest za późno. Koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem.

  • Anusiak Znajoma
    Postów: 19 22

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta cały czas słabo wzrasta niestety...

    5.12 (poniedziałek) - 889,10
    8.12 (czwartek) - 1366,00
    10.12. (sobota) - 1655,00 - to wynik z dzisiaj

    Nie mam kontaktu telefonicznego z moim lekarzem, dopiero w poniedziałek mogę się z nim jakoś skontaktować, a do tego czasu chyba umrę z niepokoju.

  • ppaauullaa Koleżanka
    Postów: 45 19

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Twoim miejscu już po pierwszym takim przyroscie i z takim progesteron byłabym na izbie przyjęć... moim zdaniem nie powinnaś czekać, jedz do szpitala niech Cię zobaczy jakiś lekarz, przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz. Trzymam kciuki kochana

  • Anusiak Znajoma
    Postów: 19 22

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam ze szpitala. Na szczęście to nie ciąża pozamaciczna. Pęcherzyk (o wielkości 7,7 mm) w macicy, ale jeszcze nie słychać serduszka - to 5t3d ciąży. Lekarz powiedział, że czasem się tak zdarza, że beta hgc wolno przyrasta i dał 50% szans, że ciąża się dalej rozwinie. Dostałam Duphaston. Pozostaje teraz tylko trzymać kciuki!

    Myślicie, że jest jakaś nadzieja czy lepiej nastawić się na najgorsze? :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2016, 21:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ze jest nadzieja! Teraz odpoczywaj, bierz duphaston i czekaj aż ciaza się rozwinie

    Anusiak lubi tę wiadomość

  • mamusiowo Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Chciałabym opowiedzieć wam moją historię. Otóż że od jakiegoś roku z mężem staraliśmy się o drugiego szkrabka choć było to trudne bo przez połowę tego czasu musiał wyjeżdżać. Przez ostatnie kilka miesięcy próbowaliśmy vbez żadnego skutku <może za bardzo chcieliśmy>. W listopadzie mąż przyjechał na ok 7 dni urlopu i postanowiliśmy ten czas wykorzystać :-) Kochaliśmy się codziennie oprócz jednego dnia :-) Ostatni nasz stosunek odbył się 19 listopada. Spózniała mi się miesiączka już kilka dni więc postanowiłam zrobić test beta HCG. 29 listopada w ten dzien zrobiłam badanie i odebrałam wynik i jakie było moje szczęśliwe zaskoczenie kiedy wynik wyszedł dodatni :-) oczywiśćie pani w laboratorium uprzedziła mnie abym za kilka dni powtórzyła test ponieważ stężenie hormonu jest bardzo niskie. Na drugi dzień zauważyłam u siebie plamienie a na kolejny dzień krew tak jakby okres lecz mniejsze bóle niż zwykle przy tym były. I oczywiście się załamałam że ten test to pomyłka i jednak nie jestem w ciąży. krwawienie trwało kilka dni zwykle tyle co okres.Lecz postanowiłam powtórzyć test z krwi i zrobiłam to 2 grudnia oczywiście wynik odebrałam znów dodatni.... na trugi tydzien pełna optymizmu chciałam już wcześniej dla pewności umówić wizyte u ginekologa jednak pani przez telefon powiadomiła mnie że jest to jeszcze za wcześnie i żebym najlepiej zrobiła test z moczu. ja jednak nie mogłam sie powstrzymać i już bodajże nastepnego dnia byłam u swojej starej pani ginekolog która oznajmiła że nie może stwierdzić ciąży bo niema USG a ciąża może być pozamaciczna. Wypisałą mi więc skierowanie na szpital w celu zrobienia wszystkich badań oraz kazała na drugi dzień zrobić test z moczu. Zrobiłam i wyszedł mi negatywny. Moja gin stwierdziła że ciąży niema. Ja udałam się do szpitala tam zrobili mi beta HCG i wyszło 0.4. Uznali że ciąży albo nie było albo poroniłam. Co mam myśleć ??

    mamusiowo
  • aniulka55555 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej proszę o radę.... Czy to jest niepokojące ze beta po 48h ma tylko 2338 a dwa dni przed 1733...?

    aniulka55555
  • MamaMary Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Jestem tu nowa . Wczoraj zrobiłam test ciążowy i ku mojemu zaskoczniu, wyszedł pozytywny :) jestem dziś 11-12 dpo i beta wyszła mi 97,18. Czy to dobry wyni na 3t i 5d ciazy?
    Badanie oczywiście powtórzę w środę, ale musiałam spytać, bo mam wrażenie, ze powinieneś wyższy :/
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe Mamusie :)

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    MamaMary
  • tweety89 Przyjaciółka
    Postów: 74 46

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMary wrote:
    Cześć Dziewczyny. Jestem tu nowa . Wczoraj zrobiłam test ciążowy i ku mojemu zaskoczniu, wyszedł pozytywny :) jestem dziś 11-12 dpo i beta wyszła mi 97,18. Czy to dobry wyni na 3t i 5d ciazy?
    Badanie oczywiście powtórzę w środę, ale musiałam spytać, bo mam wrażenie, ze powinieneś wyższy :/
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe Mamusie :)

    beta jest tak rożna u wszystkich że tego się teraz nie dowiesz ważny jest przyrost o ponad 66 % w ciągu 2 dni.
    ja miałam 535 16 dni PO.
    trzymam kciuki :)
    z doświadczenia mogę doradzić że jak się dobrze czujesz nie plamisz nie boli nic zebys jeszcze nie szła na USG teraz bo nic nie zobaczysz a tylko się nastresujesz że nic nie widać ;)

    ckaiflw13oqrzcja.png
  • MamaMary Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tweety89 wrote:
    beta jest tak rożna u wszystkich że tego się teraz nie dowiesz ważny jest przyrost o ponad 66 % w ciągu 2 dni.
    ja miałam 535 16 dni PO.
    trzymam kciuki :)
    z doświadczenia mogę doradzić że jak się dobrze czujesz nie plamisz nie boli nic zebys jeszcze nie szła na USG teraz bo nic nie zobaczysz a tylko się nastresujesz że nic nie widać ;)
    Dziekuje za slowa otuchy. Jutro idę powtórzyć betę zeby sprawdzic przyrost.
    Pierwsze dziecko rodziłam w Anglii i tam nikt bety nie robi a pierwsze USG jest w 12 tygodniu.
    W obecne ciazy Umowilam sie do lekarza na pierwsza wizyte i usg w 9 tygodniu, wlasnie po to zeby juz cos więcej zobaczyc. Genetyczne chce zrobic w 14 tygodniu. Zależy mi na niezbędnym minimum badan Usg.

    MamaMary
  • MamaMary Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniulka55555 wrote:
    Hej proszę o radę.... Czy to jest niepokojące ze beta po 48h ma tylko 2338 a dwa dni przed 1733...?
    W zakładce baza wiedzy możesz sprawdzic o ile procent poszła do góry, wpisujesz dwie wartości i wyskakuje wynik oraz krzywa na wykresie.mpowodzenia :)

    MamaMary
  • MamaMary Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcz powtorzylabym badanie po kolejnych dwóch dniach.

    MamaMary
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byłam na USG, 6t5d serducho jak dzwon, kamień z serca

    Trzymam kciuki za to by u Was tez tak serduszka bily

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2016, 16:40

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

  • Monikamonia Koleżanka
    Postów: 61 13

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w piàtek 9.12 u gina na wizycie, pęcherzyk ciàżowy urosł w ciągu 8 dni o 0.87 cm czyli około 1,1 mm na dobę. Miał 0,77 cm a teraz ma 1,64 cm. Pęcherzyk żółtkowy urósł z 0.32 cm na 0.49 cm, nadal brak echa zarodka. Usg pokazuje 6 tydzień, a dokładnie 5t4dni, a według miesiàczki (ostatnio nieregularne) byłam w dniu badania 8 tydzień, dokładnie 7t4 dni.

    Lekarz wyznaczył ostateczną wizytę na 22 grudnia, jeśli nie będzie echa zarodka to zabieg :( :( :(

    Myślicie, że jest szansa? Siedzę i ryczę całymi dniami, nie śpię po nocach. Gin dał 5-10% szans dla tej ciàży :( :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2016, 17:05

  • Jackie89 Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, moja ostatnia miesiączka była 14 listopada, testy ciążowe pozytywne wyszły już 10 dpo, wczoraj robiłam betę hcg i mój wynik to - 2780,14. Jeśli liczyć od ostatniego dnia miesiączki to to 5 tydz. ciąży, jeśli od dnia owulacji to 3 tydzień, czy ten wynik jest ok? Wiem że ważny jest przyrost i że powinno się powtórzyć badanie, ale może potraficie mi powiedzieć czy na teraz ten wynik jest w porządku?

    Jackie89
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMary wrote:
    Cześć Dziewczyny. Jestem tu nowa . Wczoraj zrobiłam test ciążowy i ku mojemu zaskoczniu, wyszedł pozytywny :) jestem dziś 11-12 dpo i beta wyszła mi 97,18. Czy to dobry wyni na 3t i 5d ciazy?
    Badanie oczywiście powtórzę w środę, ale musiałam spytać, bo mam wrażenie, ze powinieneś wyższy :/
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe Mamusie :)
    U mnie beta w 12dpo wynosiła 95,7

  • klaudiaxoxo Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem po I transferze. Miałam podaną 5-dniową blastkę.
    W 6 dpt beta- 2,6 (zrobiona za szybko)
    7 dpt beta ok. 9 (przyrost w ciągu 24h 1500%)
    10 dpt beta ok. 72 (przyrost o 325%)
    12 dpt beta ok 154 (przyrost o 115%)
    Wiem, że przyrost bety zwalnia, ale to dopiero później... Czy takie wyniki powinny niepokoić?

  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam badanie beta w momencie kiedy m.w. powinnam dostać okres (nie miałam regularnych co do dnia) i wynik pokazywał 139 mlU/ml.
    Dwa dni później ten wynik to 291,10 mlU/ml.
    Chyba dobry przyrost. Potwierdzenia oficjalnego od lekarza nie mam, czekam na wizytę.

    20.08.2017 <3
  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie:
    12 dpo - 99,29
    15dpo - 572,39

    Progesteron
    12dpo - 26,60
    15dpo - 30,10

    Jak myślicie jest ok? Z kalkulatora wygląda, że tak, ale czy ten wzrost w ciągu 72h nie za wysoki?

    zrz6i09kmg998aky.png
‹‹ 179 180 181 182 183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ