X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 9tc a ślub! Proszę o rady :)!
Odpowiedz

9tc a ślub! Proszę o rady :)!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kochane mamusie :) kilka dni temu dowiedziałam się że jestem w ciazy (nie potwierdzone przez lekarza ale beta 14.03 była 32.520 a 16.03 117.200 wiec ładnie rośnie a wizytę mam we wtorek) rozmawiałam z lekarzem zalecił kwas foliowy i duphaston.
    Ale moje pyt dotyczy czegoś innego otóż za miesiąc wychodzę za mąż będzie to 9-10tc jeśli wszystko będzie dobrze. I tu moje pytanie,jak mogę się czuć ? Boję się dolegliwości a rodzinie chce o ciąży powiedzieć dopiero po ślubie wiec chciałabym przebrnąć przez to niepostrzeżenie :) proszę o wasze rady i opinie jak się czulyscie w tym czasie i jak mogę zminimalizować objawy heh na ten jeden dzień :)
    Obecnie nie mam żadnych dolegliwości poza strasznym samopoczuciem(jestem placzliwa i zestresowana) i bólem brzucha a wręcz całego tułowia ..

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • Patrycj@ Znajoma
    Postów: 23 11

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!
    Ja jestem na początku 10 tygodnia. Akurat jestem przypadkiem, który przechodzi ciążę bezobjawowo. W 9-10 tyg. część uciążliwych objawów (mdłości, wymioty) często pomału ustępuje. Trzeba jednak szczególnie uważać na siebie, nie przemęczać się, ja dostałam zalecenie unikania wysiłku fizycznego.
    Jeśli dopadną Cię mdłości, wymioty, to dziewczyny na forum piszą, że pomaga imbir, trzeba go jednak stosować codziennie, minimum tydzień. Zawarty jest też w witaminach prenatalnych Prenatal Uno. Pomagają też cytrusy.
    Możesz czuć osłabienie, bóle w podbrzuszu, macica ciągle się powiększa, ból powiększających się piersi.
    Ale najważniejsze jest pozytywne myślenie, życzę żebyś tak jak ja, nie musiała się borykać z nieprzyjemnymi objawami:)

    M_ia lubi tę wiadomość

    w57vyx8d7gsquido.png
  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycj@ wrote:
    Gratulacje!
    Ja jestem na początku 10 tygodnia. Akurat jestem przypadkiem, który przechodzi ciążę bezobjawowo. W 9-10 tyg. część uciążliwych objawów (mdłości, wymioty) często pomału ustępuje. Trzeba jednak szczególnie uważać na siebie, nie przemęczać się, ja dostałam zalecenie unikania wysiłku fizycznego.
    Jeśli dopadną Cię mdłości, wymioty, to dziewczyny na forum piszą, że pomaga imbir, trzeba go jednak stosować codziennie, minimum tydzień. Zawarty jest też w witaminach prenatalnych Prenatal Uno. Pomagają też cytrusy.
    Możesz czuć osłabienie, bóle w podbrzuszu, macica ciągle się powiększa, ból powiększających się piersi.
    Ale najważniejsze jest pozytywne myślenie, życzę żebyś tak jak ja, nie musiała się borykać z nieprzyjemnymi objawami:)
    Również Ci gratuluję :) No właśnie najbardziej obawiam się mdłości, bo jak będę się słabo czuć to myślę że zagryzę zęby i dam radę.. Poproszę jeszcze lekarza może o jakieś suple żeby się wzmocnić na ten jeden dzień i przetrwać z podniesioną glową :) dziękuję za opinię, mam nadzieję że u mnie też będzie tak łagodnie to przechodzić :)

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 17 marca 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulację z okazji ślubu i ciąży :)
    Ja podobnie jak Patrycj@ przechodzę ciążę całkowicie bezobjawowo, co jakiś czas może się pojawić jakiś ból brzucha czy zawrót głowy, ale myślę, że w tak ważnym dla Ciebie dniu, najgorszy dla Maleństwa może być stres ;)
    Sama przez to przechodziłam jesienią i dobrze wiem co to znaczy.
    W takim wypadku ważne abyś się dobrze czuła i jak najmniej stresowała się wszystkim. O ile to możliwe oczywiście :)
    Życzę udanego ślubu ! Oby wszystko przebiegło po Twojej myśli.

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 17 marca 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dziś narzeczony pytał mnie o zdjęcia o dekoracje i ze chciałby żebym była ze wszystkiego zadowolona a ja mu powiedziałam ze jedyne co bym chciała to żeby już było po wszystkim i ze naprawdę mi jest wszystko jedno czy kwiatki będą czerwone czy białe i czy zdjęcia będą takie jak chcieliśmy bo juz marze o tym żeby było PO...

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 18 marca 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w podobnej sytuacji, za miesiąc mam ślub :) warto pomyśleć o takich rzeczach jak wygodne buty i myślę czy nie przerobić sukni albo kupić inną, lekka na przebranie na wesele, moja jest bardzo ciężka... jak wszystko dobrze pójdzie będę w 12tc. No i najważniejsze żeby się stresować :)

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 20 marca 2017, 02:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo a kiedy Twoja impreza? Ja już naprawdę marze o tym żeby było już po... co do sukni,mam nadzieje ze nie będzie takiej potrzeby żeby ją przerabiać... a co do stresu myślę że nie unikniemy tego ja juz płacze przy każdej piosence filmiku da rodziców i nawet jak buty mi przyszły to płakałam także czarno to widzę.. nie mniej powodzenia :*

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 21 marca 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tydzień po świętach :P ja na szczęście nie płaczę, w sumie podchodzę do ślubu bardzo na luzie ale sama ceremonia będzie mnie na pewno bardzo stresować bo wiadomo, chce się wypaść dobrze i nie popełnić żadnej gafy. Ja raczej będę przerabiać suknię albo kupię coś na przebranie ale dopiero po kolejnej wizycie u lekarza jak się okaże czy jest wszystko w porządku, wcześniej się za to nie zabieram. W sumie miesiąc do ślubu a ja nie mam jeszcze masy rzeczy, nawet bolerka :P No i trzeba być świadomym że pewnie będzie się tam jedyną trzeźwą osobą co nie będzie łatwe :P

    M_ia lubi tę wiadomość

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 22 marca 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa wrote:
    Moja tydzień po świętach :P ja na szczęście nie płaczę, w sumie podchodzę do ślubu bardzo na luzie ale sama ceremonia będzie mnie na pewno bardzo stresować bo wiadomo, chce się wypaść dobrze i nie popełnić żadnej gafy. Ja raczej będę przerabiać suknię albo kupię coś na przebranie ale dopiero po kolejnej wizycie u lekarza jak się okaże czy jest wszystko w porządku, wcześniej się za to nie zabieram. W sumie miesiąc do ślubu a ja nie mam jeszcze masy rzeczy, nawet bolerka :P No i trzeba być świadomym że pewnie będzie się tam jedyną trzeźwą osobą co nie będzie łatwe :P
    To mamy ten sam termin, 22 kwietnia? :) równo za miesiąc. Ja się już naprawdę niczym staram nie przejmować i marzę już żeby było po i żebyśmy sobie gdzieś wyjechali sami :) I żeby nie mieć mdłości i innych dolegliwości podczas wesela i ślubu :) Też nie mam bolerka, suknię muszę poprzerabiać trochę jeszcze musimy ogarnąć transport a teraz hit, mamy jeszcze kilka zaproszeń do rozdania haha ! Jak się czujesz ogólnie? Dobrze wszystko?

    Xaxa lubi tę wiadomość

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 23 marca 2017, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, 22 kwietnia :) O jaaa z zaproszeniami to mnie przebiłaś! a myślałam, że przeginam wysyłając ostatnie 2 tygodnie temu :P część musiałam wysłać bo lekarz odradzał mi podróże ze względu na ciążę wysokiego ryzyka :( a czuję się dobrze :) w sumie nic mi nie dolega, tylko zaczynam być nerwowa i nie ma to związku ze ślubem :) a jak Ty się czujesz? może mdłości itp ominą i Ciebie? w razie czego może w aptece mają coś żeby uratowało na ten jeden wieczór i noc :) Ja czekam z przeróbkami jeszcze do kolejnego usg i jak będzie wszystko ok to trochę przed ślubem pójdę może już na zwolnienie. W sumie nie dociera do mnie, że ślub już za miesiąc :P

    M_ia lubi tę wiadomość

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 23 marca 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hah do mnie też nie dociera ! A powiedz widac Ci już brzuszek? Bo ja nie chce mowic rodzinie przed slubem mam nadzieje ze sie nie zorientują.. Ja czuję się ogólnie dobrze jedynie te bóle brzucha ale na szczęście po woli odpuszczają :) Mam nadzieję że mdłości mnie ominą i w razie czego lekarz jakoś mnie wspomoże czymś na ten jeden dzień :D aaale fajnie widzisz oby wszystko było dobrze i po naszej myśli :)

    Xaxa lubi tę wiadomość

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 24 marca 2017, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuszka normalnie nie widać, chyba, że mam wzdęcie a teraz czasami miewam i wtedy wyglądam jak w 4 miesiącu :D na pewno będzie po naszej myśli :P w końcu umówiłam się na rzęsy, paznokcie i do fryzjera :P szybko się za to zabrałam :P

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 24 marca 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gwarantuję Wam, że w dniu ślubu nie będzie czasu na stres :)
    No może trochę w kościele przed samą przysięgą ;) ale to bardziej przez emocje, wzruszenie.

    Nic się nie bójcie - wszystko będzie dobrze i pięknie :)

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 24 marca 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam ślub w listopadzie, 5 miesięcy temu. Jak przed ślubem miałam stres, to w dniu ślubu totalnie wyluzowałam. Jak dotąd najpiękniejszy dzień w moim życiu (przebiją go dopiero narodziny bobaska ;)). Wybawiłam się jak nigdy, w kościele się wzruszałam, ale bez stresu :)

    A co do alkoholu - ja w ogóle nie piję (może przez to, że miałam w rodzinie alkoholików i mam uraz) i jakoś dałam radę jako jedyna trzeźwa osoba na weselu ;) Chętnie ten dzień przeżyłabym jeszcze raz, albo nawet kilka razy :D

    U Was dziewczyny też będzie wszystko w porządku <3

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 234

    Wysłany: 26 marca 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia ja na swoim weselu bylam dokładnie na początku 10tyg i absolutne nie czułam sie ciążowo, poza pięknym biustem hehe
    Bawilam sie i tańczyłam całą noc do białego rana:) ha już miałam mini brzuszek jakbym przesadziłaprzesadził z kolacja

    Orkiestrę poprosilam żeby nie przesadzali z liczbą toastow, bo ile można udawac:P a przy podziekowaniach dla rodziców ogłosiliśmy wszystkim, że już jestesmy we troje :)
    Gratulacje i dużo szczęścia!

    M_ia lubi tę wiadomość

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 27 marca 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My braliśmy ślyb kilka lat temu i był to jeden z najmniej stresujących dni w moim życiu. Wiedziałam co robię, z kim, wokół tylko bliscy fajni ludzie... a jak coś pójdzie nie tak, to najwyżej można się śmiać do końca życia! I dobra impreza do tego! Chętnie byśmy to powtórzyli :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ