X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 6 tc a pecherzyk ciazowy za maly bo 4mm...
Odpowiedz

6 tc a pecherzyk ciazowy za maly bo 4mm...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olka86 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg OM jestem w 6tc,pecherzyk ciazowy ma 4 mm,wczoraj trafilam na ginekologie z powodu biegunki i wymiotow,lekarz zbadal i powiedzial ze jak na 6 tc to pecherzyk jest za maly,i albo ciaza jest mlodsza albo rozwija sie nieprawidlowo.o ciazy dowiedzialam sie w 4tc,beta byla na poziomie 95,77,dzos poszla krew na bete,zalamalam sie,ze ten pecherzyk taki maly,biore od dwoch tyg luteine 100 mg 2x dziennie,noe bylo zadnuch plamien ani mocnych boli brzucha,z ciazowych objawow tylko parcie na pecherz,najbardziej w nocy,sennosc w dzien,piersi staly sie wieksze,obrzekniete,troche mniejbolesne niz tydzien temu,jakoe wy mialyscie pecherzyki w.ciazy,koedy bylowidac zarodek???

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz 6tc to może być równie dobrze 5t1d jak i 5t5d, więc różnica spora.

    Dużo zależy od sprzętu i ręki lekarza, jeśli cykl książkowy 28 dni i owu 14/15dc to na koniec 5 początek 6 tc widać właśnie pęcherzyk ok 5mm, a wystarczy, że gdzie indziej lekko zaznaczy i już robi się różnica w pomiarze ;)

    Wiesz kiedy była dokładnie owulacja? Może później i dlatego też ciąża wychodzi młodsza z usg niż z OM.

    A Luteine bierzesz tak w razie "w" czy stoi za tym jakaś historia?

    Nie stresuj się na zapas ;) Jak lekarz znowu będzie coś straszył nawet jak będzie ładnie serduszko to ja bym zmieniła lekarza :)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Olka86 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem kiedy byla owu,nie pilnowalam,cykle przewaznie 29-31 dni,w ciagu roku mialam tylko dwa odstepstwa od normy 24 i 36 dni.OM 9marzec,a ostatnie Przytulanki 21marzec,dodam,ze stosowalismy stos.przerywany.mam wyniki bety i jest 832.lekarz powiedzial ze odpowiada to wielkosci pecherzyka,i moze przezyly plemniki a i owu bylo pozniej czy cos takiego.nie zmienia to faktu ze nadal sie martwie,i poki i nie zobacze zarodka,nie uslysze serduszka bede niespokojna,a luteine dostalam w razie ,,w".

  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka86 wrote:
    Nie wiem kiedy byla owu,nie pilnowalam,cykle przewaznie 29-31 dni,w ciagu roku mialam tylko dwa odstepstwa od normy 24 i 36 dni.OM 9marzec,a ostatnie Przytulanki 21marzec,dodam,ze stosowalismy stos.przerywany.mam wyniki bety i jest 832.lekarz powiedzial ze odpowiada to wielkosci pecherzyka,i moze przezyly plemniki a i owu bylo pozniej czy cos takiego.nie zmienia to faktu ze nadal sie martwie,i poki i nie zobacze zarodka,nie uslysze serduszka bede niespokojna,a luteine dostalam w razie ,,w".

    Chyba każda z nas się niepokoiła, wiele tutaj zależy wtedy od podejścia lekarza. Ja na pierwszej wizycie też widziałam tylko pęcherzyk i to o tydzień młodszy niż ciąża wg OM. Moja ginekolog powiedziała, że na podstawie pęcherzyka raczej się nie określa wieku ciąży, bo różnie rosną u różnych kobiet, a ciąża też może być młodsza. Bardziej wiarygodny jest pomiar zarodka.

    2 tygodnie później (7tc0d wg OM) widziałam zarodek z serduszkiem :) A ciąża jak była młodsza niż wg terminu OM, tak nadal.jest, ale już tylko o 2 dni.

    Musisz się uzbroić w cierpliwość i poczekać. Co już teraz ważne - skoro pęcherzyk jest w macicy, to pierwsze koty za płoty i już wiesz, że to nie np. ciąża pozamaciczna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2017, 22:43

    klz9hdgefsr87l0p.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ